سکته در بازار مسکن
۱۱۲۵۹۸۴
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
۳۷۲۷
با نزدیک‌شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، متقاضیان مسکن به‌خصوص در شهر تهران با یک سوال مشترک مواجه شده‌اند که منجر به ایجاد تردید در تصمیم‌گیری برای ورود به بازار یا توقف موقتی جست‌و‌جو برای خرید آپارتمان از سوی آن‌ها شده است.

فرارو: با نزدیک‌شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، متقاضیان مسکن به‌خصوص در شهر تهران با یک سوال مشترک مواجه شده‌اند که منجر به ایجاد تردید در تصمیم‌گیری برای ورود به بازار یا توقف موقتی جست‌و‌جو برای خرید آپارتمان از سوی آن‌ها شده است. این تردید‌ها خود را در شکل احتیاط انتخاباتی در معاملات مسکن در جریان جست و جوی خریداران در بازار ملک نشان می‌دهد.

خریداران مسکن این روز‌ها با این سوال مهم مواجه هستند که شرایط بازار معاملات خرید و فروش آپارتمان و به‌خصوص سطح قیمت‌ها بعد از برگزاری انتخابات به چه سمت وسویی حرکت خواهد کرد و چه روندی را در پیش خواهد گرفت؟

در واقع با توجه به روند نزولی قیمت مسکن در دو ماه اول سال‌جاری- فروردین و اردیبهشت- که در آن میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران در مقایسه با اسفند‌۹۹ معادل ۵ درصد افت کرد، آیا کاهش قیمت در بازار ملک ادامه‌دار خواهد شد یا بازار مسکن بعد از برگزاری انتخابات روند متفاوتی نسبت به جهت فعلی را در پیش خواهد گرفت؟

مهدی روانشادنیا کارشناس بازار مسکن:

◾️افزایش بیش از ۷ برابری قیمت مسکن طی سال اخیر بی سابقه و تاریخی محسوب می‌شود و هیچ دوره‌ای تا این حد با گرانی مسکن روبرو نبوده ایم.

◾️انتخابات ریاست جمهوری و ابهامات مرتبط با احیای برجام باعث شده هم خریداران و هم فروشندگان دست نگه دارند و منتظر مشخص شدن نتایج این دو رویداد باشند.

◾️اگر تکلیف انتخابات ریاست جمهوری مشخص شود، میزان معاملات در سه ماهه دوم به نسبت فصل بهار قدری با افزایش روبرو خواهد بود.

◾️اما همچنان نسبت به زمان رونق بازار مسکن و یا حتی سال‌های ۹۸ و ۹۹ باز هم فاصله در میزان معاملات مسکن معنادار و زیاد خواهد بود.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:33
Iran (Islamic Republic of)
14:30 - 1400/03/19
مسکن برای همیشه به رکود رفت.به دلیل بسته شدن پنجره جمعیتی و گذر دهه شصتی از سن ازدواج دیگه نیاز شدید بوجود نمیاد
Iran (Islamic Republic of)
14:33 - 1400/03/19
خخخ ۵درصد واسمشو میزارن کاهش
البته ماکه کاهشی ندیدیم مردم روبیچاره کردن باسیاستهای .... رویا شده ماشین وخونه لعنت به بانیانش
Iran (Islamic Republic of)
14:38 - 1400/03/19
مسکن مهر پانزه میلیونی نزدیک یک میلیارد خنده داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج