پشیمانی رومن پولانسکی از رابطه جنسی
۱۱۲۷۱
۲۴ مهر ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۳
۱۴۱۹۰
سینماگر مطرح لهستانی - فرانسوی، در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی بعد از حبس خانگی‌اش در سوییس گفت که از رفتار غیر اخلاقی و غیرقانونی خود با دختری زیرسن قانونی پشیمان است.
سینماگر مطرح لهستانی - فرانسوی، در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی بعد از حبس خانگی‌اش در سوییس گفت که از رفتار غیر اخلاقی و غیرقانونی خود با دختری زیرسن قانونی پشیمان است.

 برنده جایزه اسکار در گفت‌وگویی که هفته گذشته در تلویزیون سوییس پخش شد، گفت: 33 سال است که پشیمانم...

رومن پولانسکی در سال 1977 در آمریکا به اتهام داشتن رابطه جنسی با سامانتا گیمر 13 ساله مجرم شناخته شد. او در سال 1978، 42 روز را در زندانی در آمریکا سپری کرد و پس از شنیدن شایعاتی مبنی بر اینکه قاضی می‌خواهد بار دیگر، و این بار برای مدتی طولانی‌تر او را به زندان محکوم کند، در شب صدور حکم، از آمریکا گریخت.

رومن پولانسکی دیگر هیچ‌گاه به آمریکا بازنگشت و در مراسم اسکار سال 2003 برای دریافت جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم پیانیست حضور نیافت. او در سال 2009 در زوریخ دستگیر شد و پس از نزدیک به 10ماه حبس خانگی در 12 ژوئیه 2010 آزاد شد.

رومن پولانسکی تاکنون بارها از سامانتا گیمر پوزش خواسته و در دهه 90 نیز در دادگاهی به حل و فصل پرونده شکایت سامانتا پرداخت. در سال 2003 سامانتا گیمر که در این مدت خانواده تشکیل داده است، اعلام کرد پولانسکی را بخشیده است و از دادگستری کالیفرنیا درخواست کرد که این پرونده بسته شود.

اما دادگستری کالیفرنیا اعلام کرد که از نظر حقوقی پرونده پولانسکی همچنان باز است. رومن پولانسکی که کارگردانی فیلم‌هایی نظیر بچه رزمری را در کارنامه خود دارد، گفته است: سامنتا گریمر قربانی مضاعف است. قربانی من و قربانی مطبوعات.

او در گفت‌وگو با شبکه سوییسی تی اس آر از گذشته دردناک خود هم سخن گفت و از جمله به دورانی اشاره کرد که در جنگ جهانی دوم، زمانی که یک کودک یهودی بود، در یک گتوی لهستانی زندگی می‌کرد. بخشی از سخنان او نیز به ماجرای قتل همسرش شارون تیت در سال 1969 اختصاص داشت.

رومن پولانسکی گفت: من به مرگ عادت دارم، کمی شبیه جراح‌ها که به دیدن شکم بازشده عادت دارند. پولانسکی از کشور سوییس تشکر کرد که دادگاهش درخواست آمریکا را برای استرداد به آمریکا نپذیرفت. او گفت: ملت شما صاحب ارزش‌هایی است که در سایر نقاط دنیا رو به نابودی است.

رومن پولانسکی در این گفت‌وگو گفت: من تحمل مصلحت‌سنجی را که زشتی‌های همه ما را زیر یک پوشش پنهان می‌کند ندارم. همه ما شبیه هم هستیم، با تعداد کمی استثنا مثل من که این پوشش برای آنها کمی نازک‌تر می‌شود. هفته گذشته رومن پولانسکی جایزه یک عمر دستاورد هنری را با دو سال تاخیر، از جشنواره فیلم زوریخ دریافت کرد.

منبع: عصرایران

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج