خواستگاری دختران از پسران؛ چرا که نه؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۴۸۲۳۸
۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۲
۶۲۴۴
به تازگی ویدیوی خواستگاری زوج ایرانی در شبکه‌ اجتماعی تیک‌تاک واکنش‌برانگیز شد با انتقادهایی از مردم کشورهای مختلف روبه‌رو شد.

برترین‌ها: به تازگی ویدیوی خواستگاری زوج ایرانی در شبکه اجتماعی تیک‌تاک واکنش‌برانگیز شد با انتقاد‌هایی از مردم کشور‌های مختلف روبه‌رو شد. نظر‌هایی از این دست که خواستگاری وظیفه پسر از دختر است و این که اگر دختری چنین کاری کند، این لحظه شیرین را از آن پسر می‌گیرد، ولی واقعا این تفکرات چقدر درست است؟ آیا به راستی یک خانم نمی‌تواند از یک آقا خواستگاری کند؟

خواستگاری دختران از پسران؛ چرا که نه؟

شب‌ها خواب راحتی ندارید، مدام نگرانید و احساس می‌کنید باید کاری انجام داد ولی نمی‌دانید کار درست چیست؟ به او علاقه‌مندید و او را موقعیت مناسبی برای ازدواج می‌دانید ولی با خود می‌گویید مگر می‌شود یک خانم از یک آقا خواستگاری کند؟ مردم چه می‌گویند؟ خود او چه فکری خواهد کرد؟ اطرافیان همه به شما می‌گویند خانم باید صبر کند تا برایش خواستگار بیاید ولی شما مرد مورد علاقه خود را یافته‌اید؛ کسی که به درستی تمام ویژگی‌های او را بررسی کرده‌اید و مطمئن هستید که او کاملا صلاحیت‌های لازم را دارد و از این می‌ترسید که او را از دست بدهید و تا آخر عمر موقعیتی همچون او پیدا نکنید و. اگر شما هم گرفتار چنین وضعیتی هستید این مطلب می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

اعتماد به نفس داشته باشید

گاهی خانم و آقا با هم آشنا می‌شوند و دوست دارند برای ازدواج یکدیگر را بیشتر بشناسند، ولی به هر دلیلی راحت با هم صحبت نمی‌کنند، در چنین موقعیتی ممکن است خانم احساس کند که فرد مقابل موقعیت مناسبی برای ازدواج است، چون به لحاظ شخصیتی ویژگی‌های مثبت و خوبی دارد یا.در نتیجه خانم دوست دارد رابطه را کمی جدی‌تر کند و به سمت ازدواج ببرد، اما خجالت می‌کشد یا کسر شأن خودش می‌داند که موضوع را با طرف مقابل مطرح کند یا احساس می‌کند اگر درخواستی مبنی بر ازدواج مطرح کند غرورش شکسته می‌شود، البته من قبول دارم که خانم‌ها به‌خصوص در کشور ما بیشتر تمایل دارند که انتخاب بشوند و آقایان به سراغ‌شان بروند؛ وقتی این روند برعکس شود و خانم فعال باشد و انتخاب کند، ممکن است به او القا شود که کار اشتباهی می‌کند یا خودش احساس کند که جایگاهش را پایین آورده و به‌طور کلی آن حس اعتماد به نفسش را از دست بدهد.

خواستگاری دختران از پسران؛ چرا که نه؟

از طرف دیگر نیز اطرافیان به این رویه دامن می‌زنند مثلا وقتی متوجه این موضوع (مطرح کردن درخواست از طرف خانم) می‌شوند شروع به نصیحت و سرزنش می‌کنند، در واقع انتخابی که براساس علاقه بوده را زیر سوال می‌برند، من فکر می‌کنم بیشتر نگرانی خانم‌ها از این قضیه به دلیل اعتماد به نفس نداشتن و ترس از برداشت‌های دیگران از این کار است.

شانس یک‌بار به در خانه شما می‌آید

بیشتر اوقات به‌خصوص در خانواده‌های سنتی می‌گویند یک خانم باید منتظر بماند و نباید پیش‌دستی کند و... چون ممکن است به او صفت‌های ناروا نسبت داده شود یا... حتی اگر ما این فرض را قبول کنیم، اما باید بدانیم در زندگی‌مان کم پیش می‌آید فرد مناسبی را پیدا کنیم که مطابق با معیارهایمان باشد و ویژگی‌های لازم را نیز داشته باشد، پس چرا وقتی چنین موقعیتی پیش می‌آید از انتخابمان دفاع نکنیم و به سمت آن حرکت نکنیم که به دستش بیاوریم؟!

در اینجا باید روی این نکته اساسی تاکید کنیم که هر فردی چه خانم و چه آقا باید برای به‌دست آوردن چیزی که آن را درست و صحیح می‌داند تلاش کند، بنابراین برای به‌دست آوردن کسی هم که او را به درستی بررسی کرده، به او علاقه‌مند شده و او را برای ادامه زندگی مناسب می‌داند باید تلاش کرد به قولی حداقل باید یک چراغ سبز نشان داد تا طرف مقابل متوجه این علاقه و قصد ازدواج شود. وقتی هیچ اقدامی نکنید به راحتی ممکن است یکدیگر را از دست بدهید و به‌نظر شما اگر چنین اتفاقی بیفتد آیا تا آخر عمر حسرت از دست دادن این رابطه را نخواهید خورد؟

باور‌هایی که شما را اسیر می‌کنند

همه ما انسان‌ها در زندگی‌مان در یک دایره امن زندگی می‌کنیم؛ این دایره امن عادت‌ها و باور‌های شرطی شده ماست که حاضر نیستیم از آن‌ها تخطی کنیم. برای درک بهتر کیسه خوابی را تصور کنید که در آن خوابیده‌اید، قدرت حرکت شما بسیار کم است، کیسه خواب تا گردن شما آمده است و اصلا نمی‌توانید آزادانه حرکت کنید. زمان‌هایی این عادت‌ها، باور‌ها و محدودیت‌های ذهنی که خود فرد برای خودش ایجاد کرده دقیقا شبیه کیسه خواب می‌شود و اجازه نمی‌دهد فرد به سمت خواسته‌هایش حرکت کند. باید باور‌هایی را که اجازه حرکت به شما نمی‌دهند شناسایی کنید تا برخوردی آگاهانه داشته باشید.

خواستگاری دختران از پسران؛ چرا که نه؟

قرار نیست فقط آقایان فعال باشند

به‌نظر من در مرحله آشنایی پیش از ازدواج هر ۲ طرف باید نقشی فعال داشته‌باشند؛ نباید اینگونه فکر کرد که فقط باید آقا نقش فعال داشته باشد و بهتر است خانم کاملا خودش را کنار بکشد، چون ممکن است این روند در باقی زندگی زناشویی نیز ادامه پیدا کند و آقا احساس کند باید حرف آخر را او بزند، مسئولیت زندگی باید به دوش او باشد و خانم را کنار بزند.

وقتی این روز‌ها خانم‌ها در عرصه‌های اجتماعی از جمله در دانشگاه‌ها و مجامع دیگر فعالیت بیشتری دارند این‌ها نشانه این است که خانم‌ها می‌خواهند اثرگذاری بیشتری داشته باشند و یکی از مهم‌ترین اثرگذاری‌های‌شان می‌تواند در مقوله ازدواج‌شان باشد، چون قرار است یک عمر با کسی زندگی کنند، پس باید برای چیزی که می‌خواهند کمی تلاش کنند.

پیشنهادتان را اینگونه بگویید

این‌که شما چگونه از فرد مورد نظرتان درخواست کنید کاملا بستگی به خانواده و فرهنگی دارد که در آن بزرگ شده‌اید؛ این‌که کاملا سنتی است یا نه و این واقعا مهم است وقتی شما تفکری سنتی دارید و ترجیح می‌دهید که همه چیز ابتدا از فیلتر خانواده عبور کند بنابراین بهتر است ابتدا به خانواده‌تان بگویید تا از طریق آن‌ها مثلا پدر یا برادر یا مادر درخواست‌تان را مطرح کنید.

اما اگر به این قائل هستید که خودتان ارتباط برقرار کنید ابتدا باید در ذهن‌تان فرد را سبک و سنگین کنید و ببینید آیا او با معیار‌های شما مطابقت دارد و وقتی از این مورد مطمئن شدید، حالا می‌توانید از او سوال کنید که آیا شما مایل هستید ما بیشتر با هم آشنا بشویم؟ آیا این موقعیت را دارید؟ در اینجا نیازی نیست احساساتی بیان شود و بگویید که به او علاقه‌مند شده‌اید، چون او خود تا حدی متوجه خواهد شد.

خواستگاری دختران از پسران؛ چرا که نه؟

با این سوال شما چند چیز را متوجه می‌شوید اول اینکه آیا او آمادگی ازدواج دارد؟ یا آیا کسی در زندگی او وجود دارد که شما خبر ندارید؟ و. وقتی شما فرض رابطه را بر آشنایی بیشتر برای ازدواج بگذارید مواظب هستید از به‌وجود آمدن علاقه بیشتر جلوگیری کنید و در نتیجه می‌توانید آگاهانه تصمیم بگیرید. البته بهتر است خانواده‌ها نیز در جریان این آشنایی قرار بگیرند و اینکه چنین شخصی در زندگی شما وجود دارد و شما در حال فکر کردن به ازدواج هستید.

دنبال نشانه‌ها باشید

هر خانمی درصورتی برای آشنایی بیشتر راغب می‌شود و درخواستش را مطرح می‌کند که احساس کند طرف مقابل نیز به او علاقه‌مند است، اما این توجه ویژه را از کجا باید فهمید؟ ۲ نفر ممکن است در جا‌های مختلفی با هم آشنا شوند از محیط کار یا دانشگاه گرفته تا محیط‌های فامیلی بنابراین باید نشانه‌های درست را بشناسید مثلا وقتی در محیط دانشگاه فردی از شما جزوه بگیرد این به معنای علاقه‌مندی نیست، اما پیش می‌آید گاهی فرد به دلیل تجربیات کمش این موضوع را درست متوجه نمی‌شود. وقتی می‌توانید در علاقه فردی شک کنید که او خود به‌طور عملی این علاقه را نشان دهد مثلا از زبان او جملاتی مانند من گهگاهی راجع به شما فکر می‌کنم... یا بعضی از رفتار‌های شما برای من جالب شده... یا جملاتی با این معنا، اما در لفافه را بشنوید.

وقت عمل است

فرض کنید طرف مقابل به هر دلیل از جمله خجالتی بودن یا. هیچ‌چیزی از خود نشان ندهد و شما را در این ابهام و دوگانگی قرار می‌دهد که آیا درخواست‌تان را مطرح کنید یا نه؟ پیشنهاد من همیشه این است که «باید بیشتر اقدام کنیم و کمتر فکر کنیم» وقتی بیشتر فکر کنید و کمتر اقدام کنید مدام درگیری‌های ذهنی دارید، ذهن‌تان شلوغ و مشغول است و در کل حال خوبی ندارید بنابراین برای این‌که از این ابهام و حال بد بیرون بیایید باید درخواست‌تان را مطرح کنید؛ در این حالت یا جواب مثبت می‌شنوید یا منفی و حالت سومی وجود ندارد، در هر صورت شما از این ابهام بیرون می‌آیید و اگر جواب او نه باشد خیالتان راحت می‌شود و او را از ذهن‌تان بیرون می‌گذارید و بیهوده خیال‌بافی نمی‌کنید و هر رفتار کوچک و بی‌اهمیت او را نشانه عشقش نمی‌دانید و می‌فهمید که اصلا در ذهنش جایگاهی ندارید و تکلیف‌تان روشن می‌شود.

جواب «نه» هم به نفع شماست

یک ویژگی روان‌شناسی که همه آدم‌ها دارند این است که بیشتر آن‌ها می‌ترسند و با ترس‌های‌شان زندگی می‌کنند و حاضر نیستند که با ترس‌های‌شان روبه‌رو شوند و فرار را ترجیح می‌دهند، در بیشتر موارد ما ترس از دست دادن داریم. اگر شما بتوانید روی آن بخش از وجودتان کار کنید و به‌خودتان تلقین کنید که شما چیزی برای از دست دادن ندارید تا حدی از این ترس جواب رد شنیدن رها می‌شوید. با خود فکر کنید آیا حاضر هستید به هر قیمتی، حتی به قیمت نقاب زدن طرف مقابل را به‌دست بیاورید؟ شما نمی‌توانید تمام عمر نقش بازی کنید، اگر قرار است جواب رد بشنوید امروز بهتر است تا بعد از مدت‌ها نقش بازی کردن او را از دست بدهید، صادق بودن بهترین است.

خواستگاری دختران از پسران؛ چرا که نه؟

وقتی شما جواب رد بشنوید ۲ حالت بیشتر ندارد یا او از اول به شما علاقه‌ای نداشته است و بهتر اینکه زود متوجه شده‌اید یا آن آدم آنقدر سطحی است که این کار صادقانه شما را نادرست تعبیر کرده و همان بهتر که به این زودی از او شناخت به‌دست آورده‌اید و قضیه را منتفی کرد‌ه‌اید. شما باید احساس کمبود را در خودتان از بین ببرید و بفهمید که جواب رد دادن او نشانه بی‌ارزشی شما نیست؛ این خیلی طبیعی است که کسی از شما خوشش نیاید، قرار نیست که همه شما را دوست داشته باشند.

اگر من پیشنهاد بدهم بعدا سرزنش نمی‌شوم؟

گاهی این ذهنیت برای خانم‌ها به‌وجود می‌آید که اگر درخواست‌شان را مطرح کنند ممکن است خودشان را تحمیل کنند و بعدا در زندگی مشترک سرزنش شوند و احساس امنیت را در زندگی زناشویی از دست بدهند، گاهی خانواده‌ها نیز همین مسئله را بیان می‌کنند، اما من فکر می‌کنم ما باید مسئولیت انتخاب‌های‌مان را قبول کنیم حالا یک جا آقا درخواست می‌کند یک جا خانم، فرقی ندارد، نکته دیگر اینکه شما درخواست ازدواج نکرده‌اید و فقط درخواست کرده‌اید که همدیگر را بیشتر بشناسید تا در نهایت با یکدیگر به این نتیجه برسید که آیا برای ازدواج با هم مناسب هستید یا نه. البته اگر شما به‌عنوان یک دختر بخواهید درخواستی را مطرح کنید اول باید ببیند آیا او آدم سوء‌استفاده‌گری هست یا نه؟ و اگر هم او بعدا سوء‌استفاده کرده و شما را سرزنش کند به راحتی می‌توانید به او بگویید که شما باهم به این نتیجه رسیده‌اید که با یکدیگر ازدواج کنید.

انتشار یافته: 89
در انتظار بررسی:26
Romania
07:40 - 1400/06/04
چه چیزهایی رو مد میکنین . بذارین بعضی چیزها سر جای خودش باشه و طبق روال انجام بشه .
پاسخ ها
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
به نظرم مد کردن نیست. یک واقعیت زندگی انسانی استکه ممکن است برای یک فرد براحتی از دست برود
فامیل دور
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
دیگه اون دوران گذشت که دختر خونه میشت و خاستگار در خونه شو میزد..الان ازدواج نسبت به قدیم خیلی کمتر شده بنابراین دخترا هم باید فعال باشن و اگه کیس مناسبی دیدن پس از بررسی بهش چراغ سبز نشون بدن و حتی ازش خواستگاری کنن.. چه اشکالی داره... لااقل بعدش تکلیفشون روشن میشه..
sam
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
وقتی زندگی به این سو میرود که تعداد دخترها بیشتر ،دانشگاهها بیشتر دخترن ،محیطهای کاری بیشتر دخترها هستن ،قانونهامون زن سالاری هست،بهتره که دختر خواستگاری کنه خودشم زندگی رو بدونه مردهم خونه داری کنه.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
ترشیدیم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
من ۱۰ سال پیش از پسری که عاشقش بودم خاستگاری کردم الان دوتا بچه داریم خیلیم زندگی عاشقانه ای داریم
Iran (Islamic Republic of)
08:05 - 1400/06/04
خخخ من تجربشو دارم
پاسخ ها
اُپِرا
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
جالب هست، ای کاش کامل تر توضیح می‌دادید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
به نظرم فرقی نمیکنه کی بگه اول مهم اصل عمل که نشون بده شما رو
دوستت داره و میخواد با شما تشکیل خانواده بده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
منم باهمین سبک ازدواج کردم..همسرم پسر عمومه..خیلی خوشبختیم الحمدلله..پسرم ۲۴ سالشه دخترم ۱۱ ساله..خدارو شکر میکنم بخاطر وجود همسر نازنیم...خدایی حیف بود از دست بره باید خودم اقدام میکردم..البته مردا باید جنبه شو داشته باشن
عارف
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
من هم تجربشو داشتم.اما بعد اینکه خاستگاری کرد توافق نکردبم.چند سال بعد سنتی ازدواج کردم.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
توضیح اینکه پسره حلقشو انداخت سطیل
ساراازاصفهان
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
ایشون جواب رد دادن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
عارف آقاست یاخانمه؟
مانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
اصلا مناسب دخترخانم هانیست چون اگرشوهرآینده اش متوجه بشه قبلا خواستگاری کرده ازمرد دیگری حتما ناراحتی پیش میاد الان خانوم ها وقتی می‌فهمن مرد قبلا ازفلان خانوم خواستگاری کرده ببین چکار میکنن
Iran (Islamic Republic of)
08:24 - 1400/06/04
همینطوری هم اقایون خودشون رو بالاتر وفهیم تر می دانند
این مقاله رو بخونن چه بادی در سرکنند
Iran (Islamic Republic of)
08:44 - 1400/06/04
به عنوان یه پسر فکر نمی‌کنم خیلی جالب باشه اینکار. در نهایت به ضرر دخترها تموم میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
خیلی آدم سنتی نیستم اما به خاطر روحیات خانمها و آقایان بهترِ آقا قدم پیش بزاره .
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
بعنوان یه پسر فکر میکنه خیلی رمانتیک و باحال باشه فقط به شرط بلوغ فکری
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
تو مردی واقعا..
Iran (Islamic Republic of)
09:02 - 1400/06/04
تجربه شو دارم...به نظرم بهتر از اینه همش تو خیال تو فکر طرف باشی
Iran (Islamic Republic of)
09:11 - 1400/06/04
اشکالش چیه فرقی نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
دارد
Iran (Islamic Republic of)
09:12 - 1400/06/04
عجیبه واکنش شدید مردم کشورای دیگه چرا خیلی اتفاق افتاده
Iran (Islamic Republic of)
09:14 - 1400/06/04
مورد خوبی بود پول و خونه هم داشتین مستاجر نبودین سریع ازدواج کنید فرقی نمیکنه کی بگه اول وگرنه یع عمر حسرت می خورید از دست بدید
Iran (Islamic Republic of)
09:16 - 1400/06/04
تو ایران ازدواج بخاطر گرونی سو مدیریت مسئولین از سر همه داره می افته
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
اصل مطلب رو نگفتي همه اقايون تامينننن هستند پس گروني مرحله بعد وگرنه زمين زمان رو مي دوختند و اون كه توازن بهم زده عليه جنس خودش زن !
Iran (Islamic Republic of)
09:17 - 1400/06/04
پیشنهاد دوستی و هم خونه شدن ازدواج سفید خیلی اتفاق افتاده
Iran (Islamic Republic of)
09:20 - 1400/06/04
بعضی پسرها جنبه ندارن.
فکر میکنن کی هستن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
مثل دخترا و خودت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
پسرا بی جنبه اند توایران واویلاتر
Iran (Islamic Republic of)
10:07 - 1400/06/04
بیخیال همون مردها خواستگاری کنند خیلی خیلی بهتره.چون بنظر من با این حرکخ زن کوچیک میشه و شان اش پیش مرد از بین میره
Iran (Islamic Republic of)
10:28 - 1400/06/04
مردها دوست دارند خودشون انتخاب کنن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
دیگه گذشت اون زمان. خانوما خودشون حق انتخاب دارن
Iran (Islamic Republic of)
10:36 - 1400/06/04
ما که از این شانس ها نداریم
Iran (Islamic Republic of)
10:42 - 1400/06/04
دوستای خواهرم همیشه اخلاق و رفتار اون رو با چهره فقط مثبت من (دیگه هیچ خاصیتی ندارم ) گره می زنند و به من پیشنهاد میدن . خدایی همشون خیلی از من سر بودند ولی چون خودم رو میشناسم هیچ کدوم قبول نکردم . به نظر من خوب نیست چون خیلی دخترا لازم نیست فریبشون بدی . خیلی هاشون ساده و فریب خورده خدایی ان . حتی اگه پزشک باشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
نوشابه بدم؟
Iran (Islamic Republic of)
10:42 - 1400/06/04
خیلی عجیبه که کشورهای دیگه اعتراض کردن. خیلی از خانمای خارجی از آقایون خواستگاری می کنن. مثل اینکه ما ایرانیا تکون می خوریم موج اعتراضات به سمتمون روانه می شه. چه عجیب!!!!!!
پاسخ ها
کاربر
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
خل و چل اونا با فیلترشکن اومدن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
پروفسور ۱۱.۰۷ تو پاراگراف اولِ مطلب، اینو نوشته. چه ادعاییم دارین با این مغزای نخودی تون
United States of America
10:56 - 1400/06/04
چه عزت و عاقبتی برای دختران و زنان ما رقم زدید!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
چی میگی غارنشین
Iran (Islamic Republic of)
11:03 - 1400/06/04
این کار را نکنید جالب نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
به غارنشین هایی مثل تو مربوط نیست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
چرا غارنشینه خواهر من؟! وقتی یه پسر خواستگارتم باشه وقتی خرش از پل گذشت بهت میگه خودت خواستی این زندگیو. این از خواهانشونه چه برسه دختر خواستگار باشه. چراخودتونو کوچیک میکنید؟؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
حالا باشه من غارنشین شما مدرن بروید انجام دهید و با تبعاتش روبرو شوید از سر دلسوزی گفتم حالا برید انجام دهید در عمل هم مشکلاتش را با جان و دل لمس فرمایید
Iran (Islamic Republic of)
11:16 - 1400/06/04
خیلیم عالیه. من خودم اکثر پیشنهادام از طرف دخترا بوده. هم پولدارم هم باسواد هم خوشتیپ. واسه همین پیشنهادای زیادی داشتم. ولی متاسفانه از هیچکدومشون خوشم نیومد. اون دخترا در شان من نبودن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
آخه شما تو دوست بودن باکمالاتی نه تو زندگی وتعهد.بله
هموطن
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
بشین سر جات انقدر دروغ نگو
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
خالی ببند دروغ که کنتور نمیندازه خخخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
ایشششش
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
نیما نکن این کارارو!
باعث شدی اون دخترا خودکشی کنن همه خخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
نیما هفت تیر کشی که فشنگ نداره
Iran (Islamic Republic of)
12:01 - 1400/06/04
فقط همینمون مونده قدم به قدم دخترا بیان ازمون خواستگاری کنن. اون موقع از کارو زندگی هم میفتیم. تورو خدا این یکی رو مد نکننین
Iran (Islamic Republic of)
12:10 - 1400/06/04
اگر پسر جواب رد بشنوه اشکال نداره ولی اگر دختر خاستگاری کنه چون تمام جوانب و در نظر گرفته تا همه چیزو زیر پا بزاره تا اینکارو بکنه و جواب رد بشنوه مطمئنا نابود میشه
Iran (Islamic Republic of)
12:15 - 1400/06/04
راستش دوستان من تجربش و دارم. قصه عشق ما به سامون نرسید. ولی در کل عرض می کنم چه خانم چه آقا اگه فکر می کنه کسی و دوست داره و طرف و از هر نظر لایق خودش می دونه بهش بگه دوستش داره. خیلی زود دیر میشه و باید یه عمر حسرت خورد. حتی اگه عشق دیگه ای بیاد شاید مثل قبلی نباشه.
Iran (Islamic Republic of)
13:01 - 1400/06/04
هیچ قانونی وجود ندارد که حتما پسر باید خواستگاری کنه ،اینا همش یه مشت سنت الکی یه ،پس چه اشکالی داره که دخترها هم خواستگار پسرا باشن!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
وقتی سنگ رو یخ شدی دیدن داری متمدن
Iran (Islamic Republic of)
13:23 - 1400/06/04
بمیرم همچین کاری نمی کنم
Iran (Islamic Republic of)
13:33 - 1400/06/04
با وجود اینکه من خودم مردم ولی ما ایرانی ها عادت داریم از کلمه همه استفاده میکنیم مثلاً میگیم همه پسرا بی جنبه یا همه دخترا خود شیفتن.هم زن و مرد خوب هست هم بد.ولی با این وجود هر انسانی فارغ از جنسیت باید از هر انسان دیگه ای خوشش میاد بهش بگه.من شخصا اگه دختر بودم تر جیحم این بود که به پسری که احساس دارم بگم تا اینکه یه پسری که بهش هیچ حسی ندارم بیاد انتخابی کنه.مگه چند بار فرصت زندگی کردن هست.
پاسخ ها
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
چه عجب یه نطر بی تعصب و درست و حسابی خوندیم اینجا
Iran (Islamic Republic of)
14:04 - 1400/06/04
بعضی وقتا با خودم فکر میکنم اگه من پیشنهاد میدادم و ازش میخواستم باهام باشه همه چی بهتر بود
با اینکه میدونستم بخاطر مسائلی ک تو زندگیش داشت نتونست جلو بیاد میتونستم من پیش قدم بشم و بهش اطمینان بدم تا ابد منتظرش میمونم تا سر و سامون پیدا کنه
کاری ک کردم این بود ب کسی دیگه ک خودش پیش قدم شد جواب مثبت دادم و برای همیشه قراره دلم براش تنگ بشه
با اینکه همسرم مرد بدی نیست ولی من عاشقش نشدم و با عقل ازدواج کردم و فرصت ی زندگی پر عشق رو از خودم گرفتم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
به عنوان یک شکست خورده در عشق درک می کنم شما رو. تقابل عقل و عشق همیشه وجود دارد و من با عقل رد کردم و لی با قلبم دوستش داشتم. اون موقع هیچ یک از شرایط زندگی مشترک رو نداشتم.
Iran (Islamic Republic of)
15:03 - 1400/06/04
من تجربشو داشتم و جواب مثبت هم گرفتم شش ماهه عقدیم خیلیم خوشحالم حرف دلمو گفتم و به عشقم رسیدم. اگه نمیگفتم تا آخر عمر توی تردید و شک و حسرت عشقم میموندم
پاسخ ها
@
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
همه مثل شما خوش شانس نیستن.بعضی آقایون خودشون رو خیلی بالا میبینن.بااینکه ممکنه هیچی نباشن
Iran (Islamic Republic of)
15:22 - 1400/06/04
همش که نمیشه پسرا برن خواستگاری جواب نه بشنون بزا دختراوهم این درد رو احساس کنن وقتی جواب نه میشنون.خخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
کامی
Iran (Islamic Republic of)
15:27 - 1400/06/04
فمنیستای عزیزی که میگید ما برابری میخوایم این یکی از قدم های برابری اگه منفعت طلب نباشن تبلیغش میکنن
Iran (Islamic Republic of)
15:28 - 1400/06/04
این چیزیه که تو ذهن مون جا انداختن چرا فقط مرد جلو بیاد اگه به کنار گذاشتن غرور چرا هر دو طرف اینکار نکنن
Iran (Islamic Republic of)
15:29 - 1400/06/04
تا حالا دیده بودید خانوما این مورد ذکر کنند ؟ خیر چون به نفعشون نیست مردا هم صداشون در نمیاد میگن بزار همینطور پیش بره
Iran (Islamic Republic of)
15:30 - 1400/06/04
این یکی از هزاران موردی که به حق مرد توجه نمیکنن اون افرادی که میگن به زن ها حق بدید اینم یه نمونه از حق مرداست اگه واقعا به برابری اهمیت بدید اینم تبلیغ کنید!
Iran (Islamic Republic of)
15:33 - 1400/06/04
متاسفانه یه تعداد زیادی فمنیست تقریبا همشون چیزی که به نفعشون باشه تبلیغ میکنن مثلا از اسلام مهریش میخوان حجابش نه یا دم از برابری میزنن ولی میدونن و به احتمال زیاد از عمد نمیگن خیلی جاها حقوق مردها داره پایمال میشه فقط کافیه راجع بهش تحقیق کنید منفعت طلب نباشیم مردم میفهمند!
Iran (Islamic Republic of)
15:35 - 1400/06/04
متاسفانه متاسفانه مردها صدا ندارن نه تنها این مورد بلکه هزاران مورد دیگه حقوقشون رعایت نمیشه ولی جامعه به حقوق زن ها توجه میکنه تحقیق کنید یه روزی میرسه زن سالاری به وجود میاد ما برابری میخوایم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
نه به خشونت علیه مردان
Iran (Islamic Republic of)
15:38 - 1400/06/04
بله دوستان این موردم هست تو جامعه جا افتاده فقط مرد بره جلو یا به عبارتی غرورش بزاره کنار! اگر مسئله غرور نیست چرا فمنیستا همچین موردی ذکر نمیکنند چرا چراغ خاموش از کنارش میگذرند و صداش در نمیارن بله چون میخوان همچنان مردا بیان جلو قدرت داشته باشن اگر واقعا طرفدار برابری هستید نباید همچین چیزی رو بخواید هم مرد بیاد جلو هم زن این افکار قدیمی بزاریم کنار
Iran (Islamic Republic of)
15:39 - 1400/06/04
یکی از هزاران موردی که فمنیست و خانمهایی که دنبالش میکنن صداش در نمیارن چون به نفعشون مردها هم متاسفانه چیزی نمیگن!
Iran (Islamic Republic of)
15:47 - 1400/06/04
فمنیست میگه هدفش برابری نه زن سالاری خب درست! چرا این مورد و خیلیا دیگه رو حرفی ازش نمیزنن؟! بله درست حدس زدید از همین یه مورد بدونید که به دلایلی دست بالا و زن سالاری میخوان نه برابری به سمت برابری بریم نه به زن سالاری و مرد سالاری
Iran (Islamic Republic of)
15:56 - 1400/06/04
مثلا دیدی خانما بگن بزارید ما پیشنهاد بدیم؟ قطعا نه چون میخوان دست بالا داشته باشن!یا غرورش از بین نره خب چرا مرد باید این کارو بکنه!!! یکی از مواردی که تو جامعه به غلط جا افتاده
Iran (Islamic Republic of)
15:58 - 1400/06/04
این یکی از اون موردایی که ۹۹ درصد خانما میخوان در موردش برابری به وجود نیاد و همینطور بمونه متاسفانه
Iran (Islamic Republic of)
16:03 - 1400/06/04
اگر مردها هم برای حقوقشون صدایی داشتن یا یه پشتیبان خیلی چیزا تو جامعه عوض میشد خیلی حقا خورده نمیشد در ضمن در این مورد اگر به نفع فمنیست و خانوما بود میلیون ها بار بهش اشاره میکردن پس بدونید اینجا برابری به ضررشون
Iran (Islamic Republic of)
17:42 - 1400/06/04
من مردی نمیبینم تو این جامعه کثیف وگرنه خواستگاریشم میرفتم. چه فرقی داره در خواست از سمت کی باشه تو کیفیت رابطه تفاوتی ایجاد میشه؟؟؟ انتخاب درست خوشبختی میاره انتخاب غلط بدبختی. همین خیلی ساده اس. . اصل مطلبو ول کردن چسبیدن به افکار زمان غارنشینی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
آفرین بشما دقیقا حرف منطقی و زیبایی زدین
Iran (Islamic Republic of)
18:01 - 1400/06/04
کاربر ۱۰۴۴تو خودت از این نوع پسرهای بیجنبه هستی که هیچ دختری نباید بیاد سمتت.
Iran (Islamic Republic of)
18:26 - 1400/06/04
دختر نازه و پسر نياز، حالا كي بايد پيش قدم بشه؟
Iran (Islamic Republic of)
20:23 - 1400/06/04
در هندوستان که رسم اینطوریه. همیشه بانوان از آقایان درخواست ازدواج میکنند
Iran (Islamic Republic of)
20:49 - 1400/06/04
من به 5 تا مرد Offer دادم و نه شنیدم اصلا حس خوب ی نیست
Iran (Islamic Republic of)
22:22 - 1400/06/04
دخترا دانشگاه رفتن افاده ای شدن... من دیپلم دارم کارم هم آزاد و دستم تو جیب خودمه و خدا رو شکر درآمدم خوبه... اونوقت یه بار اونم واس خاطر دل ننم رفتم خواستگاری... دختره گفت باید درستو ادامه بدی.. به ننم گفتم پاشو بریم..خلاصه که زن گرفتن تامام.. الان با دوستم زندگی می‌کنیم..
Iran (Islamic Republic of)
01:43 - 1400/06/05
دختری که بره خواستگاری پسر اگر انتخاب خوبی نداشته باشه بدبخت میشه وباید ارزشمندی خودراهم از دست بده تا بوده بوده مرد خواستگاری می‌کرده واین ارزشمندی کاری با استثنائات وداستانا نداریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر صالحی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر