بامبولی که گرجستان سرِ ایرانی‌ها در می‌آورد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۵۰۷۸
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۱
۹۹۱۹
امکان بازگشت ایرانیان مقیم گرجستان به این کشور سد شده‌ است؛ ایرانیانی که با داشتن پاسپورت و کارت اقامت، پشت مرزها مانده‌اند.

روزنامه شرق - علیرضا مستوفی: امکان بازگشت ایرانیان مقیم گرجستان به این کشور سد شده است؛ ایرانیانی که با داشتن پاسپورت و کارت اقامت، پشت مرز‌ها مانده‌اند. خانواده‌هایی که دو نیمه شده‌اند و زندگی‌ها و کسب‌و‌کار‌هایی که سرنوشتشان نامعلوم است. اتفاق عجیب‌تر اینکه گویا مشکل نه لزوما پاسپورت ایرانی، بلکه هویت ایرانی است؛ تا جایی که بر مبنای یک ویدئو منتشرشده، حتی ایرانیانی که با پاسپورت آلمانی و کارت واکسیناسیون کامل (فایزر) قصد ورود به گرجستان را داشته‌اند نیز از امکان عبور از مرز بازمانده اند.

بامبولی که گرجستان سرِ ایرانی‌ها در می‌آورد

این ماجرا که در ماه‌های اخیر و هم‌زمان با شیوع بیماری کرونا رخ داده، به یک بحران در زندگی ایرانیان مقیم و ساکن این کشور بدل شده است. به نظر می‌رسد اراده‌ای غیر‌رسمی به دنبال منافعی که هنوز ابعاد آن مشخص نیست، رویه‌ای را آغاز کرده که نه قانونی است، نه انسانی و نه اخلاقی. از سویی دیگر، تاکنون وزارت خارجه و دولت گرجستان و وزارت خارجه و سفارت ایران واکنش یا اقدام قاطعی برای حل این معضل انجام نداده‌اند. در یک ویدئو، یک زن ایرانی ساکن تفلیس، با اشاره به اینکه کارت اقامت طولانی‌مدت و پاسپورت گرجستان را دارد و سرمایه‌گذاری ملکی در این کشور انجام داده است، می‌گوید قبل از ترک خاک این کشور با وزارت خارجه گرجستان تماس داشتم که به من اعلام شد هیچ مشکلی برای ورود به گرجستان ندارم، اما پلیس مرزی از ورودم به این کشور ممانعت می‌کند. این زن می‌گوید من دو دُز واکسن کرونا را در خاک گرجستان زدم و هیچ مشکلی بابت مدارک واکسیناسیون هم ندارم! یک ایرانی دیگر هم دقیقا همین حر‌ف‌ها را تکرار می‌کند.

عجیب‌تر اینکه ایرانیانی که با زدن دو دُز واکسن و اقامت دائم گرجستان خاک این کشور را به مقصد کشور دیگری ترک کرده‌اند و اصلا به ایران باز‌نگشته‌اند هم اجازه ورودشان به خاک گرجستان داده نشده و آن‌ها را از فرودگاه برگردانده‌اند.برخی شنیده‌ها حاکی از این است که سفیر ایران در گرجستان امکانی تحت عنوان پرواز جامانده‌ها ایجاد کرده و برای ایرانیان مقیم گرجستان که در ایران یا کشور‌های دیگر جا مانده‌اند و مشکل ورود به خاک این کشور را دارند، یک امکان پروازی ایجاد کرده است.

بامبولی که گرجستان سرِ ایرانی‌ها در می‌آورد

یعنی به صورت موردی اجازه سفر این افراد را از وزارت خارجه گرجستان دریافت کرده و با پرواز جامانده‌ها، آن‌ها را وارد خاک این کشور می‌کند. اما اصل مشکل به قوت خود باقی است. قاعدتا سفارت ایران در گرجستان باید با ارائه یک گزارش مفصل به وزارت خارجه ایران از آن‌ها درخواست کند سفیر گرجستان را احضار و مراتب را سریعا اعلام و دستور حل و رفع مشکل را خواستار شوند تا ایرانیان هم مانند اتباع مقیم از کشور‌های دیگر بتوانند به‌راحتی به خاک این کشور بدون مشکل رفت‌وآمد کنند.

نکته‌ای که نباید فراموش کرد، این است که بعضی از این افراد به هر دلیل به‌طور کامل از ایران مهاجرت کرده‌اند و تمام سرمایه و زندگی‌شان را به گرجستان منتقل کرده و انتظار بحقشان از وزارت خارجه و سفارت ایران در گرجستان، حمایت کامل و بی‌چون‌و‌چرا از حقوق مادی و معنوی آنهاست. با توجه به اینکه اقامت‌گرفتن ایرانیان در گرجستان منوط به سرمایه‌گذاری آن‌ها در این کشور است، امروز این سرمایه‌ها در خطر است و با روشی که گرجستان در پیش گرفته، به نظر می‌رسد شرایط برای ایرانی‌ها آن‌قدر سخت شود تا آن‌ها مجبور به فروش سرمایه خود به نصف قیمت شوند. شنیده‌ها هم همین را تأیید می‌کند؛ اینکه سرمایه‌گذاران ایرانی مجبور به فروختن دارایی و املاک خود زیر قیمت شده‌اند تا در جایی دیگر سرمایه‌گذاری کنند. بر همین اساس، باز هم شنیده‌ها حاکی از این است که سیلی از سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم گرجستان به سمت ترکیه سرازیر شده‌اند.

این در حالی است که ابراهیم رئیسی اخیرا با بیان اینکه امنیت «سرمایه‌گذاری» در گرو امنیت «سرمایه» و «سرمایه‌گذار» است، تأکید کرده بود که امنیت هر دو در دولت سیزدهم تضمین و زمینه سرمایه‌گذاری ایرانیان در داخل کشور از‌جمله تسهیل و تسریع صدور مجوز‌ها فراهم شده است. سؤالی که ابراهیم رئیسی باید به آن پاسخ دهد، این است که مقصود او از این امنیت چیست که چرا ایرانیانی که سرمایه‌هایشان در گرجستان به علت سیاست‌های نادرست این کشور به خطر افتاده، حاضر به بازگرداندن آن به ایران نیستند و همچنان کشور‌های همسایه را ترجیح می‌دهند؟

بازی با هویت ایرانی

برخورد دولت گرجستان که صرفا با اتباع ایرانی و دارندگان ملیت ایرانی صورت گرفته، از‌قضا اتفاق تازه‌ای هم نیست. اگر این روز‌ها بهانه برخورد با ایرانیان مقیم این کشور پاندمی کروناست، اما سال ۹۷ هم که هنوز بحران کرونا رخ نداده بود، مشابه این اتفاق رخ داد. سه سال پیش هم‌زمان با انتخابات در گرجستان و تغییر جهت سیاست در این کشور، خبر ممانعت گرجستان از ورود اتباع ایرانی به داخل این کشور منتشر و توصیه شد تا اطلاع ثانوی از سفر به این کشور خودداری شود.

بامبولی که گرجستان سرِ ایرانی‌ها در می‌آورد

برخی رسانه‌ها علت این برخورد دولت گرجستان را که هم‌زمان با انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور شده بود، سیاسی دانسته و نوشته بودند: «این روند از یک ماه پیش، پس از به‌قدرت‌رسیدن «سالومه زورابیشویلی» ـ ر‌ئیس‌جمهور جدید گرجستان‌ـ با توجه به سیاست‌های ضد‌مهاجرتی او تشدید شده است».

میخائیل ساآکاشویلی، رئیس‌جمهوری که سال ۲۰۰۴ در گرجستان بر مسند نشست، فقط چند ماه پس از انتخابش به ایران سفر کرد تا نشان دهد توسعه روابط با کشور‌های منطقه از برنامه‌های اصلی گرجستان جدید منظور نظر اوست. او در این سفر به منطقه فریدن در استان اصفهان هم که گرجی‌نشین است، سر زد و با هزاران نفر از گرجیان دیدار کرد. پس از آن رابطه گرجستان و ایران نزدیک‌تر شد؛ تا جایی که سال ۲۰۱۰ توافق‌نامه‌ای امضا می‌شود و مردم هر دو کشور نیز این نزدیکی روابط را درک می‌کنند.

سال ۲۰۱۰ توافق‌نامه لغو ویزا برای سفر شهروندان هر دو کشور امضا می‌شود. سال ۲۰۱۱، ۵۶‌هزار‌و ۳۸۶ شهروند ایرانی و سال ۲۰۱۲، ۸۲‌هزار‌و ۸۸۵ گردشگر ایرانی به گرجستان سفر می‌کنند؛ تا جایی که ایران در رده پنجم در میان مبدأ گردشگری خارجی در گرجستان قرار می‌گیرد.

از سال ۲۰۱۲ و با روی‌کار‌آمدن حزب رقیب، یعنی حزب رؤیای گرجی، ورق بازمی‌گردد. سردی روابط گرجستان با ایران از اول جولای ۲۰۱۳ با ابطال توافق‌نامه لغو ویزا بین دو کشور آغاز می‌شود؛ تا جایی که سال ۲۰۱۵ ایران از رده پنجم در صنعت گردشگری گرجستان به رده یازدهم می‌رسد. با فشار دولت ایران، در نهایت قرار می‌شود به شهروندان ایرانی در مبادی ورودی کشور گرجستان ویزا داده شود؛ طرحی که در برخی موارد به‌جای آنکه گرهی از مشکلات ایرانی‌ها باز کند، گره را کورتر هم می‌کند.

زمستان سال ۲۰۱۶ اعلام می‌شود دوباره گرجستان به توافق‌نامه لغو ویزا برای سفر اتباع دو کشور باز‌گشته است و ایران در سال ۲۰۱۶ رتبه ششم خود در تعداد گردشگران خارجی در گرجستان را باز پس می‌گیرد و در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ با پشت سر گذاشن اوکراین، به رده پنجم گردشگران خارجی در گرجستان می‌رسد.

بامبولی که گرجستان سرِ ایرانی‌ها در می‌آورد

اما چهار ماه مانده به پایان سال ۲۰۱۸، بازی از نو شروع می‌شود؛ گزارش‌های متعدد از مرز‌های گرجستان، جایی که اتباع ایرانی اجازه ورود به این کشور را پیدا نکرده‌اند. ریجکت‌های مرزی از مرز سادخلو (مرز بین ارمنستان و گرجستان) آغاز و به‌زودی به تمام مرز‌ها تعمیم داده می‌شود. بسیاری از اتباع ایرانی که در گرجستان به روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده و اقامت دریافت کرده‌اند، بر حسب ماده ۱۸ اقامت آن‌ها تمدید نمی‌شود و کار را برای اتباع ایرانی سخت‌تر می‌کند. شیوع کرونا و تصمیم دولت گرجستان درباره بستن مرزهایش با ایران، امید‌ها برای بهترشدن وضعیت اتباع ایرانی در این کشور را به نا‌امیدی تبدیل می‌کند.

گرجستان ۲۳ فوریه ۲۰۲۰، سه روز پیش از آنکه اولین مورد ابتلا به کرونا در کشورش را تأیید کند، مرزهایش با ایران را بست؛ اما اعلام کرد این محدودیت موقتی است و به‌زودی مرز‌ها باز می‌شود؛ محدودیتی که همچنان باقی است. دولت گرجستان در یک تصمیم ناگهانی، مرزهایش را به روی خودرو‌های ترانزیتی ایرانی هم می‌بندد؛ در‌حالی‌که کامیون‌های ترانزیتی کشور‌های دیگر می‌توانند به‌راحتی وارد گرجستان شوند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:19
Iran (Islamic Republic of)
07:10 - 1400/06/29
آدم طمع کار همیشه ته چاه هست بیگانه همیشه بیگانه هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
حرف حق خخخ
مردم
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
متاسفاله فرار از دست خودی بیگانه رو جسور میکنه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
اینها پول نفت ایرانه که حیف و میل میشه وگرنه برای پولت زحمت بکشی دلت نمیاد بدی خونه کو گرجستان
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
ایرانیها همه جا پلاس نشن این مسائل پیش نمیاد
رخسار
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
مهاجرتم کسی میخواد بکنه به یه کشور آدمیزادی کنه، چقدر مردم ما بدبختن که گرجستان میرن! مسئولین هم که هر چی بگی کم گفتی!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
دم همگی گرم
Iran (Islamic Republic of)
07:24 - 1400/06/29
برو بابا این چه ربطی به ابراهیم رییسی داره دولت قبلی باید پاسخگو باشه ابراهیم رئیسی از برج 6پاسخگو هست اونایی که رفتند و تو گزارش خودتون زدید برای سال های پیش اند خخخخخخخخخخخخخخخخخ
Poland
07:39 - 1400/06/29
اخه گرجستان هم شد کشور که اونجا مهاجرت کردن ؟ فقط شراب سازی دارن دیگه هیچی ، دوست من گرجستانی هست دنبال اینکه از اونجا مهاجرت کنه خوبه که این گرجیها رو اروپا هنوز قبول نداره اگه داشت ببین چی کار میکردن خخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
08:19 - 1400/06/29
ایران اگه عرضه داشته باشه باید یه چک بهشون بزنه
که هر کشور کوچیک و مسخره ای مثل گرجستان نخواد ازین مدل رفتارها با ما بکنه
البته مقصر ایرانی هایی که رفتن و بعضا رفتار های خیلی زشتی نشون دادن هم هستن
چون سفر بهش ارزونه و نزدیکه هر بی فرهنگی پامیشه میره اونجا ابروریزی
Iran (Islamic Republic of)
08:39 - 1400/06/29
قطعا ایران یه دست گلی می خواد به آب بده که گرجستان بعضی هارو راه نمیده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
قطعا حمایت از بیگانه ای که به ضرر کشور عمل کرده نشانه ی وطن فروشی است
Iran (Islamic Republic of)
08:59 - 1400/06/29
سفارت ایران درگرجستان پیگیرمسائل همراه وزارت خارجه شونندوازحق ایرانیان دفاع شودودرصورت لازم،اقدامات متقابل صورت گیردوبه ایرانیهادرموردسیاستهای جدیدمهاجرتی دولت گرجستان هشداروجلوی سرمایه گذاری توسط ایرانیان،درگرجستان،گرفته شود!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
آن موقع که ارز ایران را خارج میکردند و میبردن برای منافع شخصی مگر از دولت اجازه گرفتن که الان توقع دارند دولت مشکل آنها را حل‌کند
Iran (Islamic Republic of)
09:22 - 1400/06/29
دولت و پلیس گرجستان خیلی عوضی و نژاد پرستن ، از هموطن های عزیزخواهش میکنم نه برای تفریح برن و نه سزمایه گذاری کنند(برای حفظ شان خودتون)
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
دقیقا ،احسنت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
کاملا درست
Iran (Islamic Republic of)
09:30 - 1400/06/29
وقتی شخصی مهاجرت کرده و رفته از ایران این دیگه به وزارت خارجه ایران چه ربطی داره؟
Iran (Islamic Republic of)
09:44 - 1400/06/29
واقعا ما ایرانی ها چیکار میکنیم که از امارات گرفته تا یونان ترکیه و ژاپن و حالا هم گرجستان سر ویزا همیشه داستان هست حتی پایین ترین کشور ها مشکل ویزا به اندازه ایران ندارند همه میگن تقصیر دولت های ایران است یا ما ایرانی ها مشکل داریم واقعا ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
هر دوش هم دولت مقصره هم مردم فکر نکنید همه کسانیکه مهاجرت میکنن مثل مریم میرزاخانی هستن افغانها میان ایران انصافا اکثرا زحمتکشن و نون بازوشون و میخورن ایرانیها اکثرا تنبلن ضمنا من ایرانیم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
پایینترین کشورها هستند دیگه. حالا شما که در قله قرار داری پایینترین کشورها را به بزرگی خودت ببخش. بالاخره بخشش از بزرگانه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
لزومی نداره همه جا پلاس باشید کاری که بعضی ایرانیهای غربزده در کشورهای دیگه کردند مثل صف کشیدن جلو مشروب فروشیها باعث خجالت ماست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
ایرانی جماعت تنبل خودخواه پرمدعاونق زن هست خوبه دنیاروتجربه کنن وبفهمنددوروبرشون چه خبره،تازمانیکه چیزی ازدست ندهند قدرش رانمی فهمند
Iran (Islamic Republic of)
10:01 - 1400/06/29
ممنون از این گزارش متاسفانه افراد زیادی دچار خسران شده اند و کسی پیگیر احقاق حق اونها نیست
Iran (Islamic Republic of)
10:59 - 1400/06/29
رفتار ایرانی ها قبلا در گرجستان خوب نبوده خیلی سوء استفاده کردن گرجستان بهشون حساس شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
صربستان ویزا رو برداشت گله ای رفتن صربستان بعد از صربستان رفتن انگلیس و ...و در خواست پناهندگی کردن انقدر اینکار و کردن که اتحادیه اروپا به صربستان فشار آورد که ویزا رو برگردونه و برگردوند ایرانیا اینن
Iran (Islamic Republic of)
11:01 - 1400/06/29
.. به نظر میرسد اراده ای غیررسمی به دنبال منافعی که هنوز ابعاد آن مشخص نیست، رویه ای را آغاز کرده که نه قانونی است، نه انسانی و نه اخلاقی ..

خب معلومه که کوتاهی از اوناست. کشورهای مختلف جهان باید چند واحد دروس (قانون) و (اخلاق) و (انسانیت) را در محضر شما بگذرانند!
Lithuania
11:54 - 1400/06/29
تو رو خدا به گرجستان سفر نکنید
سفر به گرجستان بدبختم کرد
از هستی ساقط شدم
به محض ورود به گرجستان در منجلاب فساد فرو رفتم در حدی که به درجه ای پست تر از حیوانات سقوط کردم
حتما میدونید که حیوانات تا چه حد پست هستند. متاسفانه من حتی از حیوانات هم پست تر شدم
قدر کشور خوب خودمون رو بدونید. هیچ جا وطن نمیشه. خاک وطن طلاست
Iran (Islamic Republic of)
11:57 - 1400/06/29
این افرادی که گرجستان وارمنستان رفتن برای واکسن،همونایی هستن که اگه افغانستان بودن میچسییدن به بال هواپیما
پاسخ ها
بدون نام
Czechia
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
یادمه همین چند روز پیش بود که یکی از سخنگویان طالبان به مجری برنامه افق میگفت که اگه امریکا در ایران یا هر کشور دیگری اعلام کنه که ما شما را به امریکا میبریم، بالاخره همه جا مردمی پیدا میشن که حاضرن حتی به بال هواپیما بچسبن. اما مجری انکار میکرد و میگفت نه به نظر من در ایران چنین چیزی اتفاق نمی افته!! اون طالبانه میگفت مطمئن باش اینطور میشه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
این جماعت نق زن وپرمدعانمی فهمند که دورتادورکشورایران شکارگاه هست تاشکارشون کنند،وای به روزی که مامردم قدرامنیت داخلی خاک کشورمون رادرک نکنیم
Iran (Islamic Republic of)
12:14 - 1400/06/29
ما عزت را به این کشور برمیگردانیم
Iran (Islamic Republic of)
14:41 - 1400/06/29
گرجستان هم از جای دیگری دستور می‌گیرد بدبخت استقلال سیاسی ندارد
Iran (Islamic Republic of)
14:46 - 1400/06/29
ایران باید اعلام کند سفر به گرجستان نکنند چون با ملت ایران مشکل نژادی دارد زمانی جز ایران بودند عقده دارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
جمهوری آذرباییجان رانندگان ایرانی رو بازداشت کرده اون و نمیگید عقده نژادی داره ولی گرجستان که خودمون میدونیم ایرانیهایی که رفتن چقدر کلاهبرداری کردن و تازه ارتش قاجار سابقه نسل کشی گرجستانیها رو داره میگید عقده نژادی دارن خوبه والا
Iran (Islamic Republic of)
17:51 - 1400/06/29
رفتن اونجا دلال بازی راه انداختن. فکر کردن عین ایرانه.
Iran (Islamic Republic of)
17:58 - 1400/06/29
قط میشه گفت به به چه اعتباری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
عارفی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کالازم_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کالازم_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی