خطرات ارزان‌ترین عشق خیابانیِ دختر‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۰۲۲۷
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۰
۵۷۸۰
دختر‌ها عاشقش هستند، منظورمان کیف و کفش برند‌های مشهور و پالتو پوست و ساعت مارک و البته طلا و جواهر نیست. درواقع آن‌ها ارزان‌ترین عشق دختر‌ها هستند: لواشک، آلوچه، تمبرهندی و قره‌قروت.

برترین‌ها: دختر‌ها عاشقش هستند، منظورمان کیف و کفش برند‌های مشهور و پالتو پوست و ساعت مارک و البته طلا و جواهر نیست. درواقع آن‌ها ارزان‌ترین عشق دختر‌ها هستند: لواشک، آلوچه، تمبرهندی و قره‌قروت.

خطرات ارزان‌ترین عشق خیابانی دختر‌ها

اين خوراکی‌های سنتی پرطرفدار ایراني اما می‌توانند مانند یک شمشیر دو لبه عمل کنند! اما چرا؟ این خوراکی‌ها اگر بهداشتی تهیه شوند و در آنها مواد افزودنی مضر به کار نرود انتخاب خوبی برای میان‌وعده‌های غذایی به شمار می‌آیند، اما اگر در تهیه آنها بهداشت لحاظ نشود و از موادی مانند رنگ‌های مصنوعی و جوهرلیمو استفاده شود، می‌توانند حتی جان شما را به خطر بیندازند! پس چطور می‌توان از این خوراکی‌های لذیذ و ترش‌مزه سود برد؟ 2 نفر از مطرح‌ترين متخصصان تغذیه ایران به شما هشدار مي‌دهند.

خطرات ارزان‌ترین عشق خیابانی دختر‌ها

لواشک می‌تواند شما را چاق کند

لواشک یا «اکستراکت» عصاره خشک شده میوه‌هاست كه می‌تواند کم و بیش همان خواص میوه را داشته باشد با این تفاوت که نسبت به میوه تازه آب کمتری دارد و مقداری نمک به آن اضافه شده است. البته ممکن است غلظت برخی مواد محلول در آب آن نسبت به میوه اصلی کمتر باشد. برای مثال ویتامین C لواشک از ویتامین C میوه‌ای که از آن تهیه شده، کمتر است. از لحاظ میزان کالری هم میوه خشک شده در واحد، حجم کالری بیشتری نسبت به میوه تازه دارد. آلوچه نیز مانند لواشک نسبت به میوه تازه کالری بیشتری دارد اما رطوبتش مقداری از لواشک بیشتر است.

از لواشک و آلوچه می‌توان به‌عنوان میان‌وعده استفاده كرد اما کسانی که فشارخون دارند و نمی‌توانند نمک زیاد مصرف کنند نباید در مصرف این خوراکی‌ها زیاده‌روی کنند. از طرف دیگر باید مطمئن شوید در تهیه لواشک اصول بهداشتی رعایت شده است زیرا این خوراکی‌ها اغلب سطح آلودگی‌شان بسیار بالاست و می‌توانند باعث ایجاد مشکلات گوارشی و بیماری‌های عفونی شوند. این تفکر که کالری لواشک و آلوچه پایین است و مجازیم هرقدر دوست داریم از آنها بخوریم کاملا اشتباه است.

همانطور که گفته شد کالری این خوراکی‌ها نسبت به میوه تازه در واحد حجم بیشتر است، بنابراین اگر در مصرف آنها زیاده‌روی کنید، دچار اضافه وزن مي‌شويد! از طرف دیگر این خوراکی‌ها می‌توانند باعث افزایش اشتها و درنتیجه شکسته شدن رژیم غذایی شوند. کالری انواع لواشک و آلوچه باتوجه به مواد به کار رفته در آنها و میزان غلظت‌شان می‌تواند متفاوت باشد. میزان کالری قره‌قروت در هر يكصدگرم 240 کالری، تمبر هندی بادانه 115 کالری و تمبر هندی بدون دانه 240 کالری است.

خطرات ارزان‌ترین عشق خیابانی دختر‌ها

تمر هندی بهتر از آلوچه

تمرهندی میوه‌ای است که در ترکیب آن مقداری پروتئین، مواد اسیدی و ویتامین C وجود دارد. این خوراکی می‌تواند بخشی از نیاز روزانه ما را برآورده سازد. البته باتوجه به نوع فرآوری‌اش می‌تواند در برخی افراد مشکلات گوارشی ایجاد کند، به همین دليل افرادی که دچار مشکلات گوارشی یا سوءهاضمه هستند باید با احتیاط بیشتری آن را مصرف کنند. البته لواشک و آلوچه نیز از آنجایی که میوه خشک شده هستند، می‌توانند اسیدیته معده را مقداری افزایش دهند.

گاهی اوقات حتی ممکن است لازم باشد فرد از خوردن آنها پرهیز کند. شايان ذکر است تمر هندی در مقایسه با آلوچه گزینه بهتری است و خواص بیشتر و مضرات کمتری دارد.

خطرات ارزان‌ترین عشق خیابانی دختر‌ها

در هفته چقدر لواشک و آلوچه بخوریم؟

همیشه باید در مصرف تمامی مواد غذایی تعادل را حفظ كرد. لواشک، آلوچه و تمبرهندی در هرم موادغذایی به گروه میوه‌ها‌ تعلق دارند. اگر بخواهید رژیم روزانه خود را به این خوراکی‌ها محدود کنید، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اید، چون این موادغذایی در فرایند تهیه مقداری از آب و ویتامین‌هایشان را از دست می‌دهند. اگر در حد تعادل هفته‌ای یک تا 2 وعده به صورت محدود از آنها استفاده کنید مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد، البته به‌شرطی که ممنوعیت مصرف نمک نداشته باشید. جالب است بدانید آلوچه، لواشک و تمبرهندی ملین هستند و می‌توانند بر درمان یبوست تاثیر مثبت بگذارند.

جوهر لیموی به کار رفته در آنها می‌تواند کل بافت مخاطی را از دهان تا مری و معده آزرده کند.

خطرات ارزان‌ترین عشق خیابانی دختر‌ها

لواشک‌های کنار خیابانی و خطر سرطان؟!

لواشک، آلوچه و سایر خوراکی‌هایی که توسط دستفروش‌ها تهیه می‌شوند جدا از اینکه کاملا غیربهداشتی محسوب می‌شوند حاوی مقادیری رنگ مصنوعی و جوهر لیمو هستند. هر کدام از این رنگ‌های مصنوعی قطعا مضراتی دارند و ممکن است باعث مشکلات کبدی، گوارشی و حتی سرطان شوند! ضمن اینکه جوهر لیموی به کار رفته در آنها می‌تواند کل بافت مخاطی را از دهان تا مری و معده آزرده کند، حتی می‌تواند باعث ایجاد زخم‌های مجرای گوارشی شود که درنهایت این زخم‌ها ممکن است به‌صورت بالقوه تبدیل به برخی بدخیمی‌ها شود.

خانگی یا صنعتی؟

لواشک‌های خانگی اگر با رعایت بهداشت کامل تهیه شوند و از زمان تهیه آنها مدت زیادی نگذشته باشد نسبت به لواشک‌های صنعتی ارجحیت دارند. خشک کردن میوه یکی از قدیمی‌ترین فرایندهای کشف شده توسط بشر متمدن است و قرن‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد، البته به شرطی که میوه‌ها در شرایط مطلوبی نگهداری شوند و فاسد نشوند. لواشک‌های صنعتی نیز اگر بهداشتی باشند و در مصرف آنها تعادل رعایت شود گزینه خوبی به‌حساب می‌آیند. لواشک‌ها و آلوچه‌های صنعتی معمولا حاوی مقادیری شکر و نمک هستند و می‌توانند برای مبتلایان به دیابت و فشارخون مضر باشند.

خطرات ارزان‌ترین عشق خیابانی دختر‌ها

منبعی سرشار از پروتئین و کلسیم

قره‌قروت فرآورده‌ای است که از محصولات لبنی مانند ماست و کشک به دست می‌آید. این خوراکی منبعی سرشار از کلسیم و پروتئین است. درواقع میزان پروتئین و کلسیم ترکیبات کنسانتره لبنی به‌طور قابل‌توجهی نسبت به ماده اولیه مانند شیر، دوغ و ماست بیشتر است و هرقدر این محصولات بیشتر کنسانتره و متراکم شوند پروتئین و کلسیم‌شان هم بیشتر می‌شود. طعم ترشی آن نیز به دلیل تخمیر لاکتوز یا قند شیر است که تبدیل به اسید لاکتیک می‌شود. علاوه براین در تهیه قره‌قروت ممکن است از مقدار زیادی نمک استفاده شود، بنابراین مصرف بیش از حد آن به دلیل مقدار زیاد نمک و طعم ترشی زیاد می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

مصرف متعادل قره‌قروت حدود 10 تا 20 گرم در روز مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند، البته به شرطی که با رعایت نکات بهداشتی تهیه شده باشد و نمک زیادی در آن به کار نرفته باشد. با این حال ترکیبات اسیدی آن محرک ترشح اسید معده است و مانند هر خوراکی دیگری مصرف بی‌رویه‌اش می‌تواند به دستگاه گوارش آسیب بزند اما خیلی روی PH خون اثر نمی‌گذارد و منجر به برداشت املاح از استخوان‌ها نمی‌شود. همچنین اگر مقدار زیادی نمک داشته باشد مصرف زیاد آن می‌تواند به طور غیرمستقیم منجر به دفع کلسیم از بدن شود.

خطرات ارزان‌ترین عشق خیابانی دختر‌ها

ترش مزه‌ها به دندان‌ها آسیب می‌زند

مصرف مکرر و فراوان تمامی ترکیبات اسیدی مانند قره‌قروت، لواشک، لیموترش و... می‌تواند منجر به از بین رفتن بافت مینای دندان و نهایتا آسیب جدی به دندان‌ها و مخاط دهان شود. برخی افراد عادت دارند لیمو را به دندانشان می‌گیرند و نمی‌دانند این کار چه آسیبی به دندان‌هایشان می‌زند! این اسیدها هرچند که از لحاظ شیمیایی جزء اسیدهای ضعیف هستند اما مصرف زیاد آنها می‌تواند دردسرساز باشد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
عارفی_4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر