با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۰۵۳۰
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۸
۷۲۶۳
جوان ماندن سخت نیست و با رعایت بعضی از نکات می‌توانید زندگی سالمی داشته باشید و همیشه جوان بمانید.

برترین‌ها: جوان ماندن سخت نیست و با رعایت بعضی از نکات می‌توانید زندگی سالمی داشته باشید و همیشه جوان بمانید.

خندیدن نه‌ تنها استرس را كاهش می‌دهد، بلكه پیوندهای اجتماعی را هم افزایش داده. در ادامه ۲۰ نکته بهداشتی بی‌نظیر را مرور می‌کنیم:

با یک لبخند قوی شوید

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

1. تفریح كنید و زیاد بخندید

خندیدن نه‌تنها استرس را كاهش می‌دهد، بلكه پیوندهای اجتماعی را هم افزایش داده، فشارخون را پایین می‌آورد و همچنین می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود. پس كمی به زندگی‌تان خوشگذرانی بیفزایید، چه در كنار دوستان و چه با یك برنامه تلویزیونی، تا می‌توانید بخندید.


صبحانه​ای که می​خورم

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

2. صبحانه را فراموش نكنید

زمانی كه اشتهای فراوانی به قند و مواد شیرین دارید، مصرف فیبر در وعده صبحانه می‌تواند گرسنگی شما را تا ظهر كمتر كند. خوراك صبح من از جوی دوسر كه معمولا با كشمش، گردو و روغن بذر كتان مخلوط شده است، تشكیل می‌شود. همچنین زود صبحانه خوردن متابولیسم بدن شما را در طول روز فعال‌تر می‌‌كند. معمولا كسانی كه صبحانه می‌خورند از كسانی كه برای بیرون رفتن از خانه عجله دارند، لاغرتر هستند.


من ساعت 10 شب می‌خوابم

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

3. خوب بخوابید

برنامه‌های تلویزیونی كه آخر شب‌ها پخش می‌شوند، نباید در سیستم زندگی شما تغییر ایجاد کنند. 7 ساعت خواب شبانه نه‌تنها سبب طولانی شدن عمر شده بلكه باعث كاهش استرس، زیاد شدن حافظه وكاهش اشتهای كاذب شما می‌شود. ساعت خواب خود را تنظیم كرده و همواره طبق آن عمل كنید. ساعت خواب خود من، 10 و نیم شب است. برنامه‌های تلویزیونی‌ای كه دیروقت پخش می‌شوند را ضبط کرده و فردای آن روز همان‌طور كه روی دوچرخه ثابت پدال می‌زنم، آنها را تماشا می‌كنم.


در تختخواب نمانید

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

4. موقع كمردرد خود را لوس نكنید

حتی اگر آنقدر كمرتان درد می‌كند كه خمیده شده‌اید، در تختخواب نخوابید چون كمر دردتان بدتر خواهد شد. بررسی‌های اخیر نشان داده است، استراحت در تختخواب ماهیچه‌های كمر را ضعیف كرده و درد را طولانی می‌كند. آقایان متاهل از مجردها بیشتر دچار كمردرد هستند و در واقع خودشان را از محبت پرستاری بهره‌مند می‌كنند. خود من پیش از این خیلی علاقه داشتم همسرم از من پرستاری كند اما بهترین راه‌حل برای كمر درد استفاده از روش‌های كاهنده درد و مثل یك سرباز نظامی سر سخت بودن است.


رنگ

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

5. مواد غذایی رنگارنگ را بچشید

خوراكی‌هایی با رنگ درخشان و خیلی چرب یا خیلی شیرین چیزی بیشتر از تماشا كردن را می‌طلبند. آنها با فلانوئیدها و كاروتینوئیدها، تركیبات قوی‌ای كه قسمت‌های آسیب‌دیده بدن را ترمیم می‌كنند و التهابات را كاهش می‌دهند، در یك گروه قرار دارند. هر روز مقدار زیادی میوه و سبزیجات رنگارنگ بخورید. بدون اینكه گروه‌های دیگر مواد غذایی را نادیده بگیرید، از آنها بهره زیادی خواهید برد. هر گاه برای خرید به فروشگاه می‌روم، به‌خودم یادآوری می‌كنم كه همه این محصولات بسیار قدرتمندتر از داروهایی هستند كه در داروخانه به فروش می‌رسند.


روی نخ دندان سرمایه‌گذاری كنید

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

6. مسواک زدن كافی نیست

اگر دوست ندارید سال‌های آخر عمر خود فقط ماست و پوره سیب‌زمینی بخورید، كمی روی نخ دندان سرمایه‌گذاری كنید. فرقی ندارد كه چقدر كامل مسواك می‌زنید یا چقدر زمان صرف آن می‌كنید، شما تنها بخش ظاهری دندان‌هایتان را تمیز كرده‌اید كه درست مانند این است كه بعد از كار و فعالیت زیاد فقط یكی از زیربغل‌های خود را بشویید اما خطر از قلم انداختن نخ دندان فراتر از علم بهداشت است. این باكتری‌ها عمر طولانی دارند و می‌توانند خطر بیماری‌های قلبی را افزایش دهند. من از نوع خاصی از نخ دندان استفاده می‌كنم كه خیلی نرم بین دندان‌ها كشیده می‌شود.


این یعنی نفس كشیدن درست

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

7. از داخل شكم نفس عمیق بكشید

این كار را همیشه و در همه جا انجام دهید. ریه‌های خود را جلو آورده و از بینی نفس عمیق بكشید تا جایی كه شش‌هایتان پر شود. شش‌ها با اكسید نیتریك، ماده شیمیایی‌ای كه در پشت بینی وجود دارد، پر خواهند شد و رگ‌های خونی را باز می كنند. این میزان از اكسیژن به شما احساس شادابی و هوشیاری بیشتری خواهد داد. این تكنیك محرمانه‌ای برای آرامش یافتن پیش از یك سخنرانی یا بخیه زدن در اتاق عمل است.


بهترین ورزش برای شما

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

8. به كلاس حركات كششی بروید

حركات كششی ذهن و جسم(یوگا) مهم‌ترین ورزش در برنامه روزانه من است. یوگا استرس را كاهش داده، فشارخون را پایین می‌آورد، ضربان قلب را كم کرده و انعطاف‌پذیری شما را زیاد می‌كند. هیچ نكته مرموزی در این ورزش وجود ندارد. شل كردن عضلات باعث سازگاری بیشتر آنها می‌شود، پس اگر دوست ندارید با ورزش‌های سخت به بدن خود آسیب برسانید، می‌توانید ورزش​های کششی را امتحان كنید. به‌طور قطع شاید برخی از حركات مسخره به‌نظر برسند اما به همین علت شما آنها را خیلی زود یاد خواهید گرفت. حركات كششی ذهن و جسم می‌تواند ماهیچه‌هایی كه در طول ورزش‌های معمول و زندگی روزانه نادیده گرفته شده‌اند را به كار گیرد. حركت مورد علاقه من سلام به آفتاب است.


خودتان را پیر نكنید

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

9. مانند جزیره ساكن نباشید

تا به حال به‌علت طولانی‌تر بودن عمر خانم‌ها نسبت به آقایان فكر كرده‌اید؟ یكی از دلایل اصلی آن این است که آنها بیشتر در روابط اجتماعی شركت می‌كنند و درباره مشكلات خود حرف می​زنند. اگر با استرس‌های زندگی به تنهایی روبه‌رو شوید، خود را پیر خواهید كرد. برای نمونه، ورشكستگی آنقدر برای شما استرس ایجاد می‌كند و به شما فشار می‌آورد كه آسیب‌های فیزیكی دشواری را برایتان آشكار می‌كند. اگر فردی را داشته باشید كه شما را دوست بدارد و حمایت‌تان كند، سالخوردگی درونی می‌تواند به حد بسیاری كاهش یابد.


كمتر بخورید

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

10. از گرفتن رژیم‌های غذایی مد روز بپرهیزید

راز كاهش وزن پرهیز از كربوهیدرات‌ها، چربی‌ها، غذاهای زرد یا غذاهایی كه با حرف لاتین G آغاز می‌شوند، نیست. رمز اصلی، كم كردن میزان كالری دریافتی حدود صد كالری است. خیلی سخت پی به این موضوع خواهید برد اما این روش سالانه حدود 5 كیلوگرم از وزن شما را كم خواهد كرد. محدودیت كالری در موش‌ها و میمون‌ها افزایش طول عمر را ثابت كرده است. من در سال یك‌بار برای برگرداندن مجدد اشتها و حس چشایی خود به‌طور ناگهانی وزنم را كاهش می‌دهم، پس از آن تغذیه سالم طعمی بی‌نظیر دارد.


پزشک خودتان باشید

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

11. بیماری هوشیار باشید

پزشك شما می‌تواند برای سلامت بیشتر به شما كمك كند اما وظیفه نهایی به‌عهده خودتان است. پیش از تجربه هر روشی یك نظریه دوم را جست‌وجو كنید، زیرا در 30درصد موارد، آن نظریه دوم را تشخیص داده یا برنامه‌ریزی‌تان را تغییر خواهید داد. همیشه پرونده پیشینه پزشكی خود را نگه دارید و درباره هرگونه سابقه بیماری‌های خانوادگی تحقیق كنید.


كمربند نبندید چون...

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

12. شكم خود را كوچک كنید

بیشتر مردها كمربند خود را زیر شكم خود می‌بندند. این تنها راه‌حل برای خلاصی از حقیقت بزرگ بودن شكم است. متر نواری را بردارید و اندازه دور شكم خود را بگیرید. این عدد باید نصف اندازه قد شما باشد، پس برای من كه قدم 186 سانتی‌متر است، باید دور شكمم كمتر از 93 باشد. اگر جلوگیری از حمله قلبی و دیابت برای شما انگیزه كافی ایجاد نمی‌كند كه شكم خود را كوچك كنید، به این نكته توجه كنید: كسی كه شاخص توده بدن (BMI) بالای 25 داشته باشد، تستوسترون در بدن او 3درصد افت می‌كند كه این برای مردها خیلی جالب نیست.


بهترین نوشیدنی

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

13. چای سبز به كار شما می‌آید

روزی سه بار چای سبز بنوشید. چای سبز تقویت‌كننده قلب و ضد‌سرطان است كه چای سیاه از آن بی‌نصیب است. چای سیاه موجب تقویت هوشیاری می‌‌شود اما میزان كافئین آن از چای سبز بیشتر است. چای سبز حتی با شوره سر مبارزه می‌كند. اگر چای سبز سرد شده را روی سر خود بریزید از شوره سرتان خلاص خواهید شد.


فایده​ها‌ی ورزش سنگین

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

14. آنقدر عرق كنید تا خیس شوید

اگر بتوانید یك‌بار در هفته آنقدر فعالیت داشته باشید تا عرق كنید، از فواید بسیاری بهره‌مند خواهید شد كه عبارتند از: كاهش حملات قلبی، حالات روانی خوب و پایین آمدن فشارخون. من ورزش با دستگاه را توصیه می‌كنم چون ماهیچه‌های شما را تقویت كرده و ورزش لذت‌بخشی هم هست و استقامت بدنی شما را تقویت خواهد كرد.


این عدد‌ها را بشناسید

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

15. اعداد سلامت خود را بدانید و برای كاهش آنها بكوشید

همان‌طور كه قسمتی از مغز خود را برای به خاطر سپردن شماره تلفن‌ها درگیر كرده‌اید، نشانه‌های حیاتی خود را نیز به یاد داشته باشید. این نشانه‌ها عبارتند از: فشارخون كه میزان ایده‌آل آن باید زیر 11 به 8 و بالای 7 به 5 باشد، كلسترول LDL زیر 100، ضربان قلب در حـــالت استراحت‌ زیر‌70 و قند خون در زمان ناشتایی زیر 100. اگر این اعداد در شما ایده‌آل نیست، تا بالاتر نرفته‌اند، رژیم غذایی خود را تغییر دهید.


وزنه‌برداری به شكل آماتور

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

16. كمی وزنه بزنید

وزنه زدن تنها دو بار در هفته به‌مدت 30دقیقه می‌تواند توده ماهیچه‌ای قابل توجهی بسازد. از آن بالاتر، كار كشیدن از همه ماهیچه‌ها مقدار زیادی كالری می‌سوزاند كه روشی عالی برای آب كردن شكم نیز به شمار می‌رود. اگر وزنه در دسترس ندارید، درازنشست را امتحان كنید. درازنشست از بااهمیت‌ترین تمرینات ماهیچه‌سازی است. باب گرین، مربی خانم اپرا، به من تاكید كرد كه درازنشست كمر، ماهیچه‌های سینه، بازوها و شكم را همزمان با هم به كار می‌گیرد.


مغز بخورید

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

17. زیاد آجیل بخورید

مغزهای موجود در آجیل‌ها بهترین منبع چربی‌ها و پروتئین‌های سالم هستند. من در یخچال منزلم یك كیسه گردو دارم و برای افزایش قدرت ذهنی‌ام هنگام دیدن بیمارانم مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا 3 استفاده می‌كنم. خوردن مقداری از آنها حدود 30 دقیقه پیش از غذا، اشتهای شما را تنظیم كرده و مانع از پرخوری می‌شود.


روی تردمیل بروی

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

18. به خاطر سلامت خود ورزش كنید

روی تردمیل قدم بزنید. مردانی كه روزانه 200 كالری با ورزش می‌سوزانند، به‌طور قابل توجهی شانس ابتلا به ناتوانی جنسی خود را كاهش می‌دهند.‌علت این است كه ناتوانی جنسی بیشتر دلایلی مانند انسداد سرخرگ‌ها دارد. اگر مایلید در تمام طول عمر خود خوب و سالم زندگی كنید و روابط زناشویی سالمی داشته باشید‌، پس همین حالا كفش‌های كتانی خود را بپوشید.


یک توصیه برای مردان

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

19. آشپزی یاد بگیرید

این یك توصیه مردانه است، زیرا اكثر خانم‌ها این را بلد هستند؛ می‌‌دانید در رستوران‌ها به پوره سیب‌زمینی چقدر كره اضافه می‌كنند؟ به احتمال زیاد از مقدار آن اطلاعی ندارید. اگر بتوانید آشپزی كنید، نه تنها در هزینه‌های خود صرفه‌جویی كرده‌اید بلكه كنترل بیشتری روی آنچه می‌خورید خواهید داشت. به علاوه، این را هم بدانید كه برای بیشتر خانم‌ها، همسری كه می‌داند چطور باید آشپزی كند، بسیار دوست‌داشتنی‌تر خواهد بود. البته این تنها موردی است كه من درباره خودم به كار نگرفته‌ام، زیرا من در جوشاندن آب هم مشكل دارم اما خدا را شكر می‌كنم متاهل هستم و همسرم هیچ وقت به آشپزی من فكر نكرده است.


آفتابی شوید

با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!

20. برخی قرص‌ها را دور بریزید

زندگی سرپوشیده افراد در آپارتمان‌های مدرن باعث دوری از برخی عناصر طبیعی و توانایی‌ها می‌‌شود. متاسفانه تقریبا نیمی از ما دچار كمبود ویتامین D كه منبع اصلی آن خورشید است، هستیم. این ویتامین بسیار مهم می‌تواند در مبارزه با سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی از ما محافظت كند اما خودم هر روز مجبورم از مكمل‌های دارویی استفاده كنم. البته بهترین كار این است كه آفتاب را جایگزین قرص‌ها كنید.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:9
Iran (Islamic Republic of)
11:48 - 1400/07/20
چای سبز زندگی منو تغییر دادم
کلا پوستو مو و وزنمو
به همتون توصیه میکنم
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
کلا استفاده چای سبز به چه صورته اخه تلخه مزهاش زیاد خوشایندنیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان