پاسخ وزارت بهداشت به حواشی اثربخشیِ سینوفارم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۶۸۲
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
۱۱۹۵۹
رییس کمیته راهبری مطالعات واکسیناسیون وزارت بهداشت با اشاره ماجرای یک مطالعه ایرانی روی اثربخشی واکسن "سینوفارم"، گفت: اکنون نمی‌دانم واقعا داده‌ها، روش جمع‌آوری داده‌ها و منبع داده‌ها در این مطالعه از صحت کافی برخوردار بوده یا خیر، اما گرچه در این مطالعه اثربخشی ۵ درصدی را درباره پیشگیری از ابتلا به عفونت بدون نیاز به بستری و یا بیماری خفیف برای واکسن سینوفارم مطرح کرده، با این حال اثر آن برای پیشگیری از بستری را حدود ۵۵ درصد و برای پیشگیری از مرگ حدود ۶۵ درصد گزارش کرده است.

ایسنا: رییس کمیته راهبری مطالعات واکسیناسیون وزارت بهداشت با اشاره ماجرای یک مطالعه ایرانی روی اثربخشی واکسن "سینوفارم"، گفت: اکنون نمی‌دانم واقعا داده‌ها، روش جمع‌آوری داده‌ها و منبع داده‌ها در این مطالعه از صحت کافی برخوردار بوده یا خیر، اما گرچه در این مطالعه اثربخشی ۵ درصدی را درباره پیشگیری از ابتلا به عفونت بدون نیاز به بستری و یا بیماری خفیف برای واکسن سینوفارم مطرح کرده، با این حال اثر آن برای پیشگیری از بستری را حدود ۵۵ درصد و برای پیشگیری از مرگ حدود ۶۵ درصد گزارش کرده است.

در همین رابطه لینک زیرا بخوانید:

واقعیت‌های علمی درباره واکسن سینوفارم

پاسخ وزارت بهداشت به حواشی اثربخشیِ سینوفارم

دکتر مسعود یونسیان:

* (درباره انتشار نتایج مطالعه‌ای بر روی واکسن سینوفارم که در شیراز انجام شده است): ابتدا باید در پاسخ به این سوال که آیا انتظار داریم به ایمنی جمعی برسیم یا خیر، بگوییم که اکنون تقریبا تمام صاحب‌نظران دنیا رسیدن به ایمنی جمعی به آن معنا که ‌ما تمام رفتارهای پیش از کرونا را بدون هیچ نگرانی مجددا از سر بگیریم، بسیار دور از دسترس می‌دانند، اما ما می‌توانیم به این شرایط خیلی نزدیک شویم و با چند ملاحظه و احتیاط، اکثر اقدامات و بازگشایی‌هایمان را داشته باشیم. ایمنی جمعی که ابتدا مورد انتظار و به معنای رفع همه محدودیت‌ها بود، به سوش ووهان ارتباط داشت که از هر یک نفر مبتلا سه بیمار جدید ایجاد می‌شد، اما وقتی که با سوش هندی یا دلتا این عدد به شش تا هشت نفر می‌رسد، باید حدود هفت‌هشتم جمعیت، یعنی حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد، مصون شده باشند.

* از سوی دیگر باید توجه کرد که اثربخشی همه واکسن‌ها در سوش دلتا کاهش یافته است و بنابراین به نظر می‌رسد که حتی اگر موثرترین واکسن‌هایی که در دنیا استفاده شدند هم به ۸۰ درصد جمعیت جامعه ای تزریق شوند، و آن واکسن هم ۸۰ درصد کارایی در پیشگیری از عفونت داشته باشند، طبق محاسبات حدود ۶۴ درصد ایمنی در برابر بیماری ایجاد می شود، در حالی که ما به 85 تا ۹۰ درصد ایمنی نیاز داریم تا به ایمنی جمعی برسیم. بنابراین باید بدانیم که رسیدن به ایمنی جمعی به معنای رفع همه محدودیت‌ها، فعلا دور از دسترس و انتظار است، ولی خوشبختانه می توانیم با افزایش پوشش واکسیناسیون به این هدف، "بسیار نزدیک" شویم.

* نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم، این است که اکنون تمام واکسن‌ها در برابر پیشگیری از مرگ و ابتلا به فرم‌های شدیدی که نیاز به بستری داشته باشد، اثربخشی بالا و قابل قبولی دارند که این اثربخشی برای پیشگیری از مرگ تا ۹۰ درصد یا حتی بالاتر نیز می رسد و برای پیشگیری از بستری به علت کرونا، این نسبت اکثرا بالای ۷۰ درصد است. در عین حال، اثربخشی اغلب واکسن ها در برابر آلوده شدن به ویروس بدون بروز علائم کرونا یا ابتلا به فرم با علائم خفیف، پایین‌تر است.

* (با اشاره به مطالعه‌ای که در زمینه واکسن سینوفارم در شیراز انجام شده است): از همکاران عزیزی که این مطالعه را انجام دادند خواهش کردیم که اگر ممکن است نتایج را در کمیته هماهنگی مطالعات واکسیناسیون که در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تشکیل شده، ارائه کنند تا همکاران ما نیز بتوانند آن را تحلیل کنند و اگر نکاتی به ذهن‌شان می رسد برای تکمیل و بهتر کردن نتایج مطالعه اعلام کنند. گویا مجریان این مطالعه هنوز دارند بر روی داده‌ها آنالیزهای تکمیلی انجام می‌دهند. بنابراین منتظریم این مطالعه را با جزئیات بیشتر دریافت کنیم تا بتوانیم بهتر در مورد یافته های آن قضاوت کنیم. اکنون نمی‌دانم واقعا داده‌ها، روش جمع‌آوری داده‌ها و منبع داده‌ها از صحت کافی برخوردار بوده یا خیر و آیا روش جمع آوری داده‌ها به صورت فعال بوده یا اینکه از روش غیر فعال استفاده شده است.

* با این حال، گرچه در این مطالعه اثربخشی ۵ درصدی را درباره جلوگیری از ابتلا به عفونت بدون نیاز به بستری و یا بیماری خفیف برای واکسن سینوفارم مطرح کرده، اما اثر آن برای پیشگیری از بستری را حدود ۵۵ درصد و برای پیشگیری از مرگ حدود ۶۵ درصد گزارش کرده است. توجه داشته باشیم که صرف نظر از صحت و سقم نتایج این مطالعه، هدف اصلی ما از واکسیناسیون، پیشگیری از مرگ و هدف دوم نیز پیشگیری از ابتلا به فرم شدید بیماری است و هدف سوم پیشگیری از آلوده شدن افراد است. منظور از جمله اخیر این است که فرد واکسینه نه‌تنها خودش مصون شود، بلکه بیماری را به فرد دیگری هم منتقل نکند.

* مطالعه مذکور اعلام کرده که کارایی واکسن سینوفارم در هدف سوم واکسیناسیون پایین بوده است. به عبارت دیگر، حتی اگر این نتیجه درست باشد، معنای آن این است که افرادی که واکسن زده‌اند، خودشان به درجات بالایی از بیماری شدید محافظت می‌شوند ولی ممکن است اگر ویروس وارد بدن‌شان شود، دیگرانی که واکسن نزده‌اند را آلوده کنند. سوال من این است که اگر ما با جلوگیری از انتشار شایعات و اخبار غلط ضدواکسن، پوشش واکسیناسیون را به حد بالایی برسانیم، دلیلی ندارد که نگران باشیم که برخی افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند، از طریق افراد واکسینه شده، آلوده شوند!.

* در عین حال محافظت از افراد واکسن‌زده در این مطالعه حتی بیش از حد مورد انتظار پایه‌ای و حد کف مورد انتظار سازمان بهداشت جهانی یعنی ۵۰ درصد بوده است. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که اگر محافظت واکسن از افراد در برابر بیماری حداقل ۵۰ درصد باشد، این واکسن را برای استفاده عمومی توصیه می‌کنیم. البته زمانیکه سینوفارم از سازمان جهانی بهداشت مجوز دریافت کرده، اثربخشی‌اش بیشتر بوده است. زیرا روی سوش ووهان بررسی شده و بعد ممکن است اثربخشی‌اش در مواجهه با دلتا کاهش پیدا کرده باشد. بنابراین حتی اگر بپذیریم میزان محافظت واکسن سینوفارم از افراد در برابر مرگ و فرم‌های شدید، به ۶۵ و ۵۵ درصد هم کاهش یافته باشد، باز هم برای واکسیناسیون عمومی مناسب است.

*برداشت رسانه‌های معاند در این زمینه کاملا مغرضانه است و اگر رسانه‌های داخلی هم چنین برداشتی داشتند، غیر حرفه‌ای رفتار کردند. زیرا کم اهمیت‌ترین بخش نتایج این مطالعه را پررنگ کرده و در جامعه نگرانی ایجاد کرده‌اند.

* (درباره تزریق دز سوم سینوفارم برای افراد بالای ۶۰ سال): طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت توصیه شده که تمام افراد بالای ۶۰ یا ۶۵ سال، نه فقط کسانی که واکسن سینوفارم تزریق کردند، بلکه همه این افراد مانند افرادی که دارای نقص سیستم ایمنی هستند، دز سوم را دریافت کنند. منتها بعد از اینکه واکسن کافی برای همه افراد فراهم شد و همه افراد جوامع توانستند دو دزشان را دریافت کنند. بنابراین اولویت همچنان این است که تمام افراد واجد شرایط دو دزشان را دریافت کنند و واکسن کافی برای آنها باشد، در این صورت می‌توان دز سوم را برای سالمندان، بیماران دچار نقص سیستم ایمنی و کادر بهداشت و درمان تزریق کرد. سازمان جهانی بهداشت مطالعاتی هم درباره ترکیب واکسن‌ها انجام می‌دهد که به تدریج یافته‌های بیشتری از آن منتشر می شود. فعلا آنچه که برای سازمان جهانی بهداشت مسجل شده، این است که اگر افرادی که آسترازنکا گرفتند، ‌ فایزر بگیرند یا برعکس، کارایی بیشتری از دریافت همان واکسن قبلی دارد، اما درباره سایر ترکیب‌ها هنوز سازمان جهانی بهداشت توصیه‌ای نداشته و باید صبر کنیم تا نتایج مطالعات استخراج شود.

* از ابتدا تاکنون تاکید کرده‌ام که شعار سازمان جهانی بهداشت باید در واکسیناسیون مد نظر باشد که "بهترین واکسن، اولین واکسنی است که در اختیار شما قرار می گیرد". اینکه به امید تزریق واکسنی که ادعا می‌شود اثربخشی ۸۰ درصدی دارد، صبر کنیم و واکسنی که اثربخشی ۷۰ درصدی دارد را تزریق نکنیم، ‌درست نیست. زیرا هم خودمان را به خطر می‌اندازیم و هم جامعه را.

برچسب ها:
انتشار یافته: 53
در انتظار بررسی:13
Iran (Islamic Republic of)
12:37 - 1400/07/24
سینوفیک
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
بالای 60 سال که اصلا اثر بخشی نداره..
چقدر زدن فایده نکرده مردن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
بوی برکت میاد
خسته از تزویر و ریا
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
برن این واکسن آشغال رو به خودشون بزنن
Iran (Islamic Republic of)
12:37 - 1400/07/24
فقط فایزر مدرنا میدونی که
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
فقط برکت میدونی که
Iran (Islamic Republic of)
12:38 - 1400/07/24
اگر خوبه تایید جهانیش رو بگیر
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
عمو جان ، خارج از باغ هستی . سینوفارم مدت ها است مجوز از سازمان جهانی بهداشت داره
Iran (Islamic Republic of)
12:40 - 1400/07/24
یکی رفت چتر نجات بخره پرسید اگه باز نشد چی؟
فروشنده گفت هیچ مشکلی نداره بیارید تعویض میکنیم ...
حالا واکسن زدن ما هم مثل همینه تاکرونا نگیریم مشخص نمیشه کار میکنه یا نه
Iran (Islamic Republic of)
12:46 - 1400/07/24
شماها پزشکی وقسم خورده البته هنوز زوده اثربخشی رو حرف بزنیم ولی شماها قشم خوردید راست حرف بزنید
Iran (Islamic Republic of)
12:46 - 1400/07/24
تاهمه را به کشتن ندهید دست بردارنیستید
Iran (Islamic Republic of)
12:47 - 1400/07/24
مسئله اینه که دولت نمیخواد جامعه به این زودییا از کرونا خلاص بشه.واسه همین هم هست که واکسن با تاثیر پذیری بالا نمیاره و اجازشو نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
اره داستان داره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
احسنت
Iran (Islamic Republic of)
12:49 - 1400/07/24
من دوز دوم واکسن سینوفارم چین را هم تزریق
Iran (Islamic Republic of)
12:49 - 1400/07/24
خب، گندش در اومد داکسن آشغال چینی
خود چین دیگه تزریق نمی‌کنه و فایزر گرفته
Iran (Islamic Republic of)
12:49 - 1400/07/24
فقط سینوفارم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
خخخخخخخ باعث خنده ای
Iran (Islamic Republic of)
12:57 - 1400/07/24
فقط میتونم بگم خدا لعنتتون کنه با این ماست مالی کردن هاتون.چشمای کورتون رو باز کنید این همه کشته سینوفارم رو ببینید بعد بیایید دفاع کنید ازش..خود چین بعد از تولید گفت واکسن های ما خیلی کارایی ندارند و جمعیت خودش واکسن نزدند ولی ثروت هنگفتی از این تجارت به جیب زدند.
Iran (Islamic Republic of)
12:58 - 1400/07/24
من دوز دوم واکسن سینوفارم چین را هم تزریق کرده بودم

اما کمتر از 2 ماه بعد از آن دچار بیماری کرونا شدید شدم
Iran (Islamic Republic of)
12:58 - 1400/07/24
چرا واقعیت را نمی‌گویید 5 درصد کجا 55 درصد کجا
Iran (Islamic Republic of)
13:01 - 1400/07/24
آشغالترین واکسن روبرای مردم بیچاره واردکردین خداازتون نگذره
Iran (Islamic Republic of)
13:01 - 1400/07/24
کرونا رو ول کنید مردم رو گرسنگی و بی خانه بودن نجات دهید کرونا رو بهونه کردید مردم بدبخت شدن چرا اینقدر خوراکی ها و اجناس گران کردید چرا فکر ازدواج جوانان مردم نیستید چرا بهشون وام ارزان با بهره کم نمیدهید شب روز میگید کرونا،کرونا بخوره تو سرتون
Iran (Islamic Republic of)
13:02 - 1400/07/24
چرا خود وزارت بهداشت مطالعه اثر واکسن ها را انجام نمی دهد
Iran (Islamic Republic of)
13:05 - 1400/07/24
گناه ما ایرانیا چیه که محکوم به تزریق کم اثر ترین و ضعیف ترین واکسن ساخت چین هستیم؟
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
گویا ایرانی بودم یه جور جرمه و مجازاتش هم همین بدبختی هاست
Iran (Islamic Republic of)
13:06 - 1400/07/24
بعضیها بیمار شدند و خوب شدند و در بدنشان انتی بادی هست و واکسن لازم ندارند و اختیار خودشان را دارند
Iran (Islamic Republic of)
13:08 - 1400/07/24
یعنی چه این حرفا..؟؟!!!آدمو به شک میندازید...چرا با مردم رو راست نیستید؟؟ اصلا کی راست میگه کی دروغ..؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
13:11 - 1400/07/24
ما که هر کی دور و برمون بود و سن بالاتر از ۵۵ سال داشت با زدن سینو فارم کرونا گرفت و اکثرا بستری شدن. انصاف داشته باشید و درست تحقیق کنید و به خاطر سیاسی بازی جان مردم را به خطر نیاندازید.
پاسخ ها
خوزستان
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
موفق ترین واکسن که توانست کرونا را درچین مهار کند همین سینوفارم، اگرفایزر ومدرنا کارای داشتند. چرا تاحالا بالاترین کشتها را امریکا میدهد. با توجه به اینکه جمعیتش یکچهارم چینه. منتقدان واکسن سینوفارم جواب بدهند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
کاربر خوزستان، چرا الکی یه چیزی میگی؟ شما اصلا تو این حداقل یک سال گذشته آماری از چین دیدی؟ اصلا اطلاعات میدن بیرون؟ همون آمریکا که میگی حداقل صادقانه اطلاعات میده، اونایی هم که تو آمریکا کشته میشن اکثریت کسانی هستن که واکسن نزدن، خودت همین الان اگر انتخاب داشتی بین سینوفارم، برکت، مدرنا و فایزر مطمئنم که فایزر یا مدرنا میزدی، همه تون مثل همین
Iran (Islamic Republic of)
13:20 - 1400/07/24
سینوفارم فقط آشغال. خودتون هم میدونید که فایزر زدید. هر کس زده. کرونا گرفته
Iran (Islamic Republic of)
13:21 - 1400/07/24
شاید هم خواستید دوباره کرونا رونق بگیره
Iran (Islamic Republic of)
13:21 - 1400/07/24
همهی واجدین شرایط باید واکسن بزنند وهمچنین پروتکلها رو رعایت کنند تا به یه ایمنی جمعی برسیم.خواهش میکنم اینو جدی بگیرید.کرونا باکسی شوخی نداره.جوان25 ساله وپیرمرد 80 ساله واسش فرقی نداره.هرکی روبتونه از پا در میاره.
Iran (Islamic Republic of)
13:23 - 1400/07/24
مشکل شما اینه که پسوند دکتر قبل از اسمتون است والله بویی از دکتری نمی‌دید. خودتون هم توش مندید
Iran (Islamic Republic of)
13:29 - 1400/07/24
به تبلیغات رسانه های معاند توجه نکنیم،سینوفارم چینی مطمئن تراز فایزر امریکائی است.
Iran (Islamic Republic of)
14:06 - 1400/07/24
دوست خودم ترکیه زندگی میکنه واکسن فایزر زده و بعد از مدتی کرونا خیلی شدید گرفت. اطلاعی ندارید حرف اشتباه نزنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
توخود آمریکا هم خیلی ها فایزر زدن ومجددا کرونا گرفتن
Iran (Islamic Republic of)
14:11 - 1400/07/24
پول مفت رو ریختید تو جیب چین . الکی
Iran (Islamic Republic of)
14:16 - 1400/07/24
اینها نمیخوام پولی برای واکسن بدن حتی امریکای بخاطر همین هر کشوری واکسن ها اشغالش رو اضافه داره حتی سینوفایم رو خیرات میده به دولت ایران و دولت ایران هم با هزار تبلیغ دروغین از این واکسن تعریف میکنه و میگه اینقدر هزینه کردیم خدا به داد ما برسه از این قوم مغول
Iran (Islamic Republic of)
14:50 - 1400/07/24
تحقیق کار وزیرراحمدی نژادبوده جدی نگیرید
پاسخ ها
خوزستان
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
۹۰درصد مردم واکسن زداند،۸۰درصد از سینوفارم استفاده کرداند. تمام مراکز ذیضلاح تایید کرداند
چرا بیخود مردم میترسانید.چه گیرتون میاد.تمامش کنید. همه متخصص واکسن شداند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
وزیر بهداشت احمدی نژاد این تحقیق خوف آور رو داده
والبته درست نیست ماهم حرف شمارو میزنیم هموطن خوزستانی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
کامران باقری لنگرانی وزیر دولت احمدی نژاد
Iran (Islamic Republic of)
14:51 - 1400/07/24
این واکسن هایی که تو ایران تزریق میشن همش برکته اینا خودشون آرم سینوفارم زدن روش میتونید باور نکنید ازمنبع معتبر شنیدم همش فیلمه چقد واکسن وارد کردیم وفلان کردیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
کاسه زیر نیم کاسه ای است گندش برملا میشه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
خط تولیدبرکت تعطلیه
Iran (Islamic Republic of)
15:11 - 1400/07/24
مسئولان بهداشتی لطفاً هر واکسنی که خودشان زدن به مردم هم اون را بزنن چه سینوفارم باشه چه واکسن دیگه،فقط لطفا همون را که خودشان زدن
Iran (Islamic Republic of)
15:59 - 1400/07/24
من سینوفارم زدم.تادم مرگ رفتم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
اگرنمیزدی تاحالا دور از جون شما تلف میشدی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
واکسن هم یه نوع دارو هست مثل خیلی از داروها رو بعضیا عوارض داره
Iran (Islamic Republic of)
17:24 - 1400/07/24
همه حرف ها برای توجیه و منفعت بعضی هاست. نه برای سلامتی مردم.
جون مردم اگر مهم بود دستور واردات بهترین واکسن حالا هر چی بود رو می دادین
Iran (Islamic Republic of)
22:26 - 1400/07/24
داده ها رو بیارید انگار یکم کار دارن هنوز
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی