جلالی: پرسپولیس برابر الهلال در شرایط مسابقه نبود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۹۳۲
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
۱۱۰۵
یک کارشناس فوتبال ایران معتقد است پرسپولیس در حالی که در شرایط مسابقه نبود برابر الهلال عربستان بازی کرد و همین امر موجب شکست نماینده ایران شد.

ایسنا: مجید جلالی درباره شکست پرسپولیس برابر الهلال عربستان در یک چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: ما برای به این نحو بازی کردن پرسپولیس شاید بتوانیم مسائل زیادی را عنوان کنیم. از فردا درباره این بازی صحبت‌های زیادی را مطرح می‌کنند و دلایل زیادی را ردیف می‌کنند اما به اعتقاد من مهم‌ترین عامل این بود که پرسپولیس اصلا شرایط مسابقه نداشت. شاید اگر لیگ ما شروع شده بود و پرسپولیس پنج و شش بازی انجام می‌داد و بعد به مصاف الهلال می‌رفت، خیلی می‌توانست بهتر بازی کند. در مقابل الهلال خیلی هماهنگ‌تر بود و کاملا شرایط مسابقه داشت اما پرسپولیس ناهماهنگ بود و حتی مشخص بود مربیان برای ترکیب تیم در برخی پست‌ها تردیدهایی داشتند. این تردیدها وقتی وارد بازی شدند برای‌شان مشخص شد.

او افزود: آن چیزی که در آینده می‌تواند برای پرسپولیس خطرناک باشد، این است که تشعشعات این بازی بتواند آن‌ها را برای آینده تحت تاثیر قرار بدهد چون بعد از باخت‌های سنگین این حالت‌ها برای تیم‌ها پیش می‌آید. من فکر می‌کنم این مهم است که باخت را به گردن یکدیگر نیندازند و خیلی به این تیم حمله نشود. فوتبال گاهی چنین شکلی را دارد و باید به پرسپولیس فرصت بدهند خودش را جمع کند. شما تشعشعات این باخت را گاهی در ارتباط بازیکنان در زمین می‌دیدید. بعد از بازی وقتی بازیکنان تحت فشار باشند می‌خواهند مسائل روحی خود را با روش‌هایی کم کنند و این می‌تواند برای پرسپولیس خطرساز شود.

این کارشناس فوتبال در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا جناح‌های پرسپولیس خوب کار نکردند؟ گفت: هم در دفاع‌های کناری‌ و هم بازیکنان میانی تردیدهایی برای انتخاب بازیکنان وجود داشت. در صحبت‌هایی که در حین بازی مربیان می‌کنند مشخص بود که در بازی متوجه شدند که گزینش‌ها برای برخی پست‌ها مناسب نبود اما کار از کار گذشته بود. شاید اگر پرسپولیس پنج یا شش بازی رسمی در لیگ انجام می‌داد و بعد برای بازی با الهلال می‌رفت می‌توانست خود را ترمیم کند. مثلا رضا اسدی مگر چند بازی در این سطح و در یک تیم بزرگ مثل پرسپولیس انجام داده است؟ بازی کردن در تیم بزرگ پارامترهای زیادی نیاز دارد. شاید این بازیکنان در تمرین و بازی دوستانه خوب باشند اما برای این‌که خودشان را با این فضا هماهنگ کنند، نیاز به بازی‌های رسمی داشتند. رضا اسدی بازیکن خوبی است اما تا زمانی که در زمین بود نتوانست خودش را با بازی هماهنگ کند. به نظر من ابزاری وجود داشت که کارهایی انجام شود اما این ابزار و روش بازی باید در یک جایی تست می‌شد. به خاطر همین است که می‌گویم پرسپولیس اصلا شرایط مسابقه نداشت.

وی در ادامه گفت: زوج سرلک و رضا اسدی نشان داد باید خیلی کنار هم بازی کنند که به هماهنگی برسند. در راس هافبک‌های دفاعی تیم وحید امیری بازی می‌کرد که باید مقابل این بازیکنان بازی می‌کرد. این نفرات کنار هم زیاد بازی نکرده بودند که هماهنگ باشند. من فکر می‌کنم اگر با دو بازیکن کناری و سه هافبک وسط بازی می‌کردند می‌توانست بهتر باشد. این‌ها حرف‌هایی است که بعد از بازی‌ای مطرح می‌شود که تیم موفق نبوده است. پرسپولیس سعی کرد شکل همیشگی خودش را بازی کند درحالی که اصلا شرایط مسابقه نداشت و نفراتی که برای برخی پست‌ها انتخاب شده بود باید در بازی‌های رسمی قبلی تست می‌شدند که شرایط چنین کاری نبود.

جلالی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود پرسپولیس برابر الهلال تدافعی‌تر بازی می‌کرد؟ گفت: الان که بازی تمام شده می‌توانیم بگوییم این ایده‌ها خوب بود اما اگر این ایده را قبل از بازی طرح می‌کردند، شاید برخی می‌گفتند این چه ایده‌ای است و بگذارید پرسپولیس بازی خودش را انجام بدهد. بعد از بازی ایده‌های زیادی طرح می‌شود و این ایده‌ها در تیم زلزله ایجاد می‌کند. همین ایده‌ها بین بازیکنان، مربیان، کارشناسان و روزنامه‌نگاران مطرح می‌شود و این‌ها می‌تواند تیم را از درون تحت تاثیر قرار بدهد. گاهی یک باخت می‌تواند برای یک تیم مثل زلزله باشد. همان‌طور که گفتم باید مراقب باشیم پرسپولیس دچار این زلزله نشود.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که حضور ستاره‌های خارجی در تیم الهلال چقدر در پیروزی این تیم برابر پرسپولیس نقش داشت؟ گفت: تیم الهلال واقعا از هر نظر و پارامتری برتر بود. این بازی برای پرسپولیس باید یک بازی دوستانه باشد تا این تیم بتواند ضعف‌های خود را بشناسد یا قبل از چنین بازی‌ای پنج و یا شش بازی انجام داده باشد تا بتواند به برخی از واقعیت‌ها برسد. پرسپولیس چنین شرایطی نداشت و آمد با تیمی آماده و در تراز خوب بازی کرد. الهلال خیلی کامل بود. شاید اگر فصل گذشته لیگ خودمان را زودتر تمام می‌کردیم و فصل جدید را زودتر شروع می‌کردیم می‌توانستیم لیگ را شروع کنیم و بعد پرسپولیس این بازی‌ها را انجام بدهد. ما برای فصل بعد باید کاری کنیم لیگ ما زودتر تمام شود تا از این بابت‌ها ضرر نکنیم.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:11
Iran (Islamic Republic of)
11:38 - 1400/07/25
فکرکنم مشکل از الهلال بود که خیلی خوب بازی کرد افشین پیروانی میگفت ماخوب الهلال روآنالیز کردیم راست گفتی اگه آنالیز نکرده بودی چندتا میخردین
Iran (Islamic Republic of)
11:39 - 1400/07/25
آقای جلالی! چرا بهانه میاری؟! تیم بزرگ همیشه باید بزرگ باشه! تیمی که همه امکانات و شارژ مالی و... رو داره، نباید بهانه بیاره!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر