تولید نرم‌افزار جدید برای دانش‌آموزان نابینا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۹۶۷
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
۹۳۳
رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی گفت: نرم افزار گویا ساز که ما یک سال دنبال آن بودیم، از آبان ماه ظرفیت‌های آن افزوده خواهد شد.

ایلنا:  نشست خبری سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی صبح امروز به مناسبت روز جهانی عصای سفید برگزار شد.

حسینی بیان کرد: عصای سفید در ابتدا برای آمد و شد و نابینایان بود اما کم کم تبدیل به نمادی برای درک نابینان و سپس تبدیل به قانون عصای سفید جهت شناخت قوانین نابینایان توسط افراد بینا شد. ما باید مناسب سازی، بی خطری، بدون مانع بودن و جامعه دوست دار انسان داشته باشیم.

وی افزود: باید اتوبوس‌ها، متروها، مراکز خرید و خیابان‌ها به شکل مناسب سازی شده در خدمت نابینان و کم بینایان قرار بگیرد‌. سازمان استثنایی شکل گرفته تا در این زمینه خدمت کند.

تولید نرم افزار جدید برای دانش آموزان نابینا

حسینی گفت: ما ۸ گروه را تحت پوشش داریم که یک گروه آسیب بینایی است. البته اخیرا سه گروه جدید را به این گروه‌ها اضافه کردیم؛ گروه اتیسم، گروه نقص توجه و بیش فعالی ، اختلال گفتار و زبان به گروه‌های قبلی آسیب دیده اضافه شدند.

وی افزود: در حال حاضر ۷ هزار ۹۹ نفر دانش آموز نابینا داریم که از این تعداد ۲۱۳۵ نفر در مدرسه خاص و ۴ هزار و ۹۶۴ در مدارس فراگیر و تلفیقی هستند. البته ۲۰ هزار مدرسه پذیرا داریم که دانش آموزان نابینان و کم بینا هم می‌توانند در کنار دانش آموزان عادی در آنجا درس بخوانند.

وی اشاره کرد: ۸ حوزه محتواهای درسی که برای این دانش آموزان در نظر گرفته شده است، ما کتاب‌ها را به صورت درشت خط، بریل و صوتی آماده کردیم. ۴۱ کتاب درشت خط، ۴۳ عنوان کتاب صورتی و ۱۰۳ عنوان کتاب با خط بریل تدوین شده است. همچنین بیش از ۳۰ عنوان راهنمای معلم برای تعلیم و تربیت این عزیزان داریم‌.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در عصر کرونا هم ۷۰۰ عنوان محتوای تدریس پیشرفته برای این عزیزان در فضای شاد بارگزاری کردیم‌. همچنین نرم افزار گویا ساز که ما یک سال دنبال آن بودیم از آبان ماه ظرفیت‌های آن افزوده خواهد شد. همچنین امسال یک ظرفیت جدید در شبکه شاد ایجاد شاه و ایجاد تعامل صوتی گروهی برای دانش آموزان آماده است.

حسینی گفت: محور بعدی ما بحث توانمند سازی نیروی انسانی است. مهم ترین عامل اثر بخش برای دانش آموزان، معلم با کیفیت است. بنابراین ما هم برای انتخاب و توانمندی معلمان باید همت داشته باشیم. این ها علاوه بر دانش برای تدریس به یک شیوه و زبان ارتباطی خوب نیاز دارند. به همین مناسبت در سال گذشته یکی از برنامه‌های مدرسه انطباقی ما "نهضت زبان اشاره و خط بریل" بود، که قرار شد طی آن ۵ هزار معلم، ولی و مسئولین را آموزش دهیم.

او افزود: ۸ هزار و ۲۳۵ نفر گروه مخاطب دیگر هم در کارگاه‌های آموزشی در این زمینه شرکت کردند. در کنار آن برای توانمندسازی معلمان آموزش مهارت چندگانهه داشتیم تا معلمان، زبان اشاره و خط بریل را آموزش ببینید تا در زمانی که با کمبود معلم مواجه شدیم به دانش آموزانمان آموزش دهند.

حسینی گفت: ۵۲ مدرس کشور آموزشی خط بریل دیدند، همچنین ۵۰ مدرس کشوری آموزش کوتاه نویسی خط انگلیسی دیده‌اند. در کنار آن آموزش دوره پیش دبستان، آموزش مدرس تعمیر دستگاه پرکینز راهم داشته‌ایم. ۱۰ درصد از کل نیروهای که آموزش و پرورش به کار می‌گیرد برای سازمان آموزش و پرورش استثنایی است.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی گفت: ما تلاش کردیم، رشته‌های فنی حرفه‌ای و کار دانش را مورد توجه قرار بدهیم و اکنون در هشت رشته فنی حرفه ای و کاردانش دانش آموز قرار داریم. همچنین یک نمایشگاه دایمی برای دستاوردهای دانش آموزان در دستور کار داریم‌.

وی افزود: ما یک برنامه به نام "نهضت مشارکت ملی توان افزایی" داریم. طبق این نهضت، دانش آموزان یک سری تجهیزان آموزشی و غیر آموزشی نیازمندند که تعلیم و تربیت آنها به این تجهیزات استاندارد بیشتری خواهد شد. در مجموع ۱۰۵ قلم تجهیزات مورد نیاز گروه‌های هفتگانه است. که ۷۲ هزار دانش آموز به آن نیاز دارند. این آمار ۱۰۵ قلم بیش از ۳۶ قلم تجهیزات به گروه آسیب بینایی مربوط می‌شود. بطور مثال در گروه نابینایان نوت‌ تیکر ۴۵ میلیون تومان است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در قالب برنامه نهضت توان افزایی ١۵۴ میلیارد تومان کمک مردمی دریافت کردیم و توانستیم ١٢ هزار عدد از اقلام را در حوزه آسیب‌ها بینایی تهیه و به دانش آموزان اهدا کنیم، البته امسال در بودجه ۵٠ میلیارد تومان ردیف اعتباری در نظر گرفتیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر