حمایت حزب اصلاح‌طلب از تیم مذاکرات ایران
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۳۷۷۶
۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴
۱۳۵۸
حزب مجمع ایثارگران در بیانیه ای تاکید کرد: مذاکرات هسته‌ای امری ملی و فراجناحی است. ما تیم مذاکره کننده را نمایندگان کشور می­ دانیم و از همه جریان ­ها و احزاب و گروه‌های سیاسی هم می­ خواهیم در مسائل ملی از برخورد جناحی و سیاسی پرهیز کنند.

ایسنا نوشت: حزب مجمع ایثارگران در بیانیه ای تاکید کرد: مذاکرات هسته‌ای امری ملی و فراجناحی است. ما تیم مذاکره کننده را نمایندگان کشور می­ دانیم و از همه جریان ­ها و احزاب و گروه‌های سیاسی هم می­ خواهیم در مسائل ملی از برخورد جناحی و سیاسی پرهیز کنند.

در بخش هایی از این بیانیه آمده است: حزب مجمع ایثارگران در آستانه از سرگیری مذاکرات وین پس از چند ماه وقفه و با ابراز خرسندی نسبت به تصمیم سران کشور برای گزینش رویکرد «مذاکره» و ضمن تقدیر از تیم مذاکره کننده دولت سابق، لازم می‌داند مواضع خود را در این زمینه به اطلاع ملت شریف ایران برساند. توافق هسته‌ای که در سال ۱۳۹۴ پس از مذاکرات فشرده بین ایران و شش کشور جهان حاصل شد، مهمترین دستاورد نظام در عرصه بین‌المللی بود. همانگونه که ملت بزرگ مشاهده کردند با این توافق شش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد به صورت تعلیق درآمد، بسیاری از تحریم‌ها برداشته شد، روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای جهان با ایران در مسیری عادی و توام با اعتماد و احترام متقابل قرار گرفت و پرونده هسته‌ای ایران به روال عادی بازگشت.

علی‌رغم خروج خودسرانه آمریکا از برجام، گزارش­ های متعدد مدیرکل آژانس بین­ المللی انرژی هسته­ ای در مورد پایبندی ایران به توافق باعث تقویت موضع ایران شد و انتقاد بسیاری از کشورهای جهان از آمریکا را در پی داشت. روی کارآمدن بایدن و تغییر در سیاست آمریکا با دوری جستن از سیاست‌های ترامپ و تصمیم این کشور به بازگشت به برجام و احیای توافق هسته­ ای در کنار تغییر رویکردهای کاخ سفید در قبال متحدان اروپایی، شرایط جهان را به نحو چشمگیری تغییر داد و در رابطه با مسأله هسته­ ای ایران، شش دور مذاکرات جدید در وین برگزار شد. با انتخاب رئیس جمهوری جدید، مذاکرات وین به حالت تعلیق درآمد. این تحول زمانی رخ داد که که به گفته رییس جمهور سابق، ایران و ۱+۴ در آستانه توافق قرار داشتند و در صورت اجازه مقامات بالاتر، عراقچی مسئول مذاکره ایران می­ توانست توافق را امضاء کند.

در ادامه بیانیه حزب مجمع ایثارگران آمده است: ضمن استقبال و ابراز خرسندی از بازگشت دولت سیزدهم به مذاکرات وین، این تصمیم را گزینه­ ای همسو با خواست ملت و مبتنی بر منافع کشور ارزیابی می­ کنیم. اصل برای ما باید حفظ صلح و کاهش تنش و تعامل با دنیا و همزیستی ملت­ها باشد و این از تعالیم دین ماست که دست کسانی را که برای مصالحه دراز شده است، رد نکنیم، هر چند حفظ هشیاری هم جدا ضرورت دارد. در جهان به هم پیوسته کنونی هیچ کشوری نمی­ تواند در انزوا پیشرفت کند و حضور در صحنه جهانی و داشتن روابط متعارف با همه جهان یک ضرورت است. ترکیب تیم مذاکره کننده و رویکرد تیم در مذاکرات آتی باید منعکس کننده اراده و خواست ملت باشد. مردم ایران در مقاطع مختلف و علی­ الخصوص از طریق صندوق­ های رای، مخالفت خود را با تداوم حاکمیت تشنج­ در سیاست خارجی ابراز داشته و خواستار روابط عادی و توام با اعتماد و احترام متقابل با همه کشورهای جهان شده­ اند. در این راستا تقویت تیم مذاکره کننده و برخورد حکیمانه و مصلحت­ اندیشانه در مذاکرات باید مورد توجه باشد.

این بیانیه می افزاید: بازگشت بی‌قید و شرط ایران و ۱+۵ به توافق ۱۳۹۴ و متعهد بودن طرفین به کلیه تعهدات مندرج در توافق، بهترین گزینه برا ی برون‌رفت از بن‌بست کنونی است. در عین حال طراحی مانورهای متفاوت برای جلوگیری از ائتلاف کشورهای عضو توافقنامه و کاهش سطح تنش‌ها در مذاکره ضروری است. حل مشکلات اقتصادی مردم و هموار کردن راه پیشرفت کشور و خروج از بحران کنونی، در مرحله اول نیازمند راه‌حل سیاسی از طریق وفاق و اتحاد همه اقشار و گروه‌ها و در سطح ملی است. ضمن اینکه ضروری است نظریات و پیشنهادهای دانشگاهیان و اقتصاددانان فارغ از مواضع سیاسی آنها برای برون‌رفت از شرایط وخیم اقتصادی کنونی به کار گرفته شود.

با توجه به اینکه آمریکا با خروج خودسرانه از برجام و فشار به کشورهای دیگر برای همکاری با ایران، مسبب اصلی وضعیت کنونی است و به بیان دیگر توپ در زمین آنها قرار دارد، ایران باید از هر اقدام و یا موضعی که شرایط را به نفع طرف مقابل بازگرداند، خودداری کند. ابتکار عمل ایران و مانورهای سیاسی و حقوقی تیم مذاکره کننده با اتکا بر مقررات موجود بین ­المللی و ائتلاف‌سازی در بین اعضای ۱+۵ راهکاری منطقی برای مدیریت مذاکرات در مقطع حساس کنونی است.

در بخش دیگر این بیانیه چنین عنوان شده است: تیم مذاکره کننده ایران باید از تصویرسازی سیاسی طرف­ های غربی از مذاکره و پرونده هسته‌ای ایران جلوگیری کند و خودش ابتکار عمل را به دست بگیرد. طرف غربی از این وضعیت به عنوان ابزار چانه­ زنی و طرح خواسته­ های غیر منطقی خود بهره خواهد برد و ابتکار عمل ایران مانع آنان خواهد شد. در این زمینه ضروری است مقامات مسئول ایرانی بسیار پخته اظهارنظر کرده و از طرح موضوعاتی که معنی چندگانگی در نظرات و عدم وحدت رویه در مذاکره و درخواست­های ایران را القا می­ کند، پرهیز کنند. تعیین تکلیف و تصویب FATF که ماه­هاست در کمیته­ های تخصصی مجمع تشخیص مصلحت نظام خاک می­ خورد، در کنار گفتگوهای وین از دیگر لوازم برون­ رفت از شرایط پرمخاطره کشور و پیام روشنی به جهان در باره عزم جدی ایران برای عادی شدن مناسبات با جهان است. تاخیر در تصویب آن هیچ توجیهی در راستای تامین منافع ملی ندارد.

باور ما این است که مذاکرات هسته‌ای امری ملی و فراجناحی است و متاسفیم که جریان مخالف دولت سابق، برخورد سیاسی و جناحی با تیم قبلی مذاکره کننده را در دستور داشت و منافع ملی را در پای منافع جناحی ذبح کرد. ما تیم کنونی مذاکره کننده را با وجود برخی ملاحظات، نمایندگان کشور می­ دانیم و از آنان دعوت می­ کنیم از مشاوره‌های کارشناسی و تجربه تیم مذاکره کننده قبلی استفاده کنند. از همه جریان ­ها و احزاب و گروه‌های سیاسی هم می­ خواهیم در مسائل ملی از برخورد جناحی و سیاسی پرهیز کنند. در پایان «حزب مجمع ایثارگران» بار دیگر همه مسئولان را به اجتناب از شعارزدگی و تمرکز بر عقلانیت برای تامین و دستیابی به منافع ملی در مذاکرات پیش­رو دعوت می ­کند و ضمن آرزوی موفقیت برای تیم مذاکره کننده ایرانی امیدوار است که این مذاکرات به نتیجه برسد؛ زیرا فرسایشی شدن مذاکرات آن هم به مدت بیش از دو دهه به زیان مردم تمام شده است. امیدواریم با کاهش تحریم ­های ظالمانه موجود از رنج و درد مردم کاسته و زمینه توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور هموار شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر