واردات 3600 میلیاردی خودرو لوکس با ارز مرجع
۱۱۸۰۸۳
۰۳ تير ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۸
۵۷۵۷
رئیس هیأت تحقیق و تفحص خودروسازان گفت: متأسفانه شورای رقابت به نتایج بررسی‌های هیأت تحقیق و تفحص در تعیین فرمول قیمت توجهی نکرد.
خبرگزاری تسنیم: رئیس هیأت تحقیق و تفحص خودروسازان گفت: متأسفانه شورای رقابت به نتایج بررسی‌های هیأت تحقیق و تفحص در تعیین فرمول قیمت توجهی نکرد.

علی علیلو، رئیس هیأت تحقیق و تفحص خودروسازان با اعلام اینکه نیمه اول سال 1392 حدود ۳هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان خودرو لوکس با ارز مرجع وارد کشور شده است گفت: در آن مقطع کشور با بحران‌های زیادی برای تأمین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی و دارو روبه‌رو بود اما این میزان خودرو لوکس با ارز مرجع وارد کشور شد.

وی با بیان اینکه رسانه‌ای شدن همین موضوع از جانب وزیر بهداشت و درمان باعث برکناری او شد، افزود: بنده مستندات واردات 3600 میلیارد تومانی خودروهای لوکس را دیدم و حتی آن را در گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازان نیز درج کرده‌ام. به‌اعتقاد علیلو، اصلاح ساختار سهامداری، اصلاح ساختار تشکیلاتی خودروسازان و سازماندهی وضع مالی خودروسازان از جمله پیشنهادهای نمایندگان مجلس در این باره است.

وی درباره فرمول جدید قیمتگذاری خودرو که از سوی شورای رقابت تعیین شده است، گفت: متأسفانه شورای رقابت نتایج بررسی هیأت تحقیق و تفحص را در تعیین فرمول قیمتگذاری خودرو مورد توجه قرار نداده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج