واردات خودروهای لوکس محدود می شود
۱۳۴۹۹۳
۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۹
۸۰۴۰
طیب نیا ادامه داد: واردات کالاهای لوکس و تجملی نیز قاعدتا در شرایط رکود با توجه به محدودیت تقاضا و بازار با محدودیت مواجه است.
ایرنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی از تهیه طرحی برای جلوگیری از کالاهای قاچاق از طریق اموال متروکه خبر داد و گفت: در پی برنامه ریزی های لازم برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق، دولت واردات خودروهای گران قیمت و بالای 2500 سی سی را محدود کرده به طوری که این خودروها امکان واردات به صورت رسمی را ندارند.

علی طیب نیا عصر دوشنبه در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران درخصوص اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق، افزود: این نوع خودروها پس از ورود جز اموال متروکه به حساب می آیند و برای برخورد با افرادی که از این طریق اقدام به واردات کنند، برنامه هایی در دست تهیه است.

وی ادامه داد: در دوره یکساله اخیر عمده واردات را کالاهای واسطه ای و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی تشکیل می داده که جهت واردات آسان آنها تاکنون نسبت به گذشته تلاش زیادی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: واردات کالاهای لوکس و تجملی نیز قاعدتا در شرایط رکود با توجه به محدودیت تقاضا و بازار با محدودیت مواجه است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: این قبیل کالاها در گروه اولویت دهم قرار دارند که براساس مقررات حاکم امکان ورود این قبیل کالاها میسر نیست.

طیب نیا درباره دو شرط دولت برای حذف اقشار پردرآمد از قانون هدفمندی، گفت: این موضوع در دولت مورد بحث قرار نگرفته و درباره این موضوع باید از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی پرسیده شود.

وی همچنین درباره محورهای مورد بحث در نشست استانداران اشاره کرد و گفت: در نشست امروز مسئولان اقتصادی و وزرای دولت، اطلاعاتی درباره بسته خروج غیرتورمی از رکود ارایه و تشریح کردند و از نظرات استانداران برای تبیین موضوعات اقتصادی خروج از رکود استفاده کردیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج