هیچ سند جعلی وارد سیستم فوتبال نشده
۱۳۶۶۲۵
۱۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۹
۵۸۴۱ 
رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به ماجرای ابطال کارت پایان خدمت بازیکنان ورود نخواهد کرد.
خبرگزاری فارس: هوشنگ نصیرزاده ، در مورد ابطال کارت معافیت سیزده بازیکن فوتبال گفت: هیچ سند جعلی وارد سیستم فوتبال ایران نشده است و این موضوع هیچ ارتباطی به فوتبال ندارد و به همین دلیل نباید عوامل فدراسیون در رابطه با این مسئله مصاحبه و موضع‌گیری کنند. تخلف احتمالی در این رابطه در خارج از سیستم فوتبال بوده و ارتباطی با مسابقات فوتبال کشور پیدا نمی‌کند.

وی ادامه داد: از نظر حقوقی، جعل به مدرکی گفته می‌شود که از منشأ اصلی آن صادر نشده باشد، در حالی که در این زمینه هیچ مدرک جعلی به فوتبال ارائه نشده و کارت پایان معافیت بازیکنان دارای کد رهگیری در سیستم بوده و هیچ‌گونه جعل مدرکی در مورد آنها تا قبل از دخالت مقامات رسمی حوزه نظام‌وظیفه به اثبات نرسیده بود.

بنابراین از اعلام اسامی بازیکنانی که معافیت آنها جعلی است، نباید توسط سیستم فوتبال اتفاق بیفتد و این افراد در صورت تخلف احتمالی باید به بخش قضایی پاسخگو باشند و از آنجایی که آنها هیچ مدرک جعلی به فوتبال ارائه کرده‌اند بنابراین هیچ تنبیهی برای آنها در آیین‌نامه انضباطی وجود ندارد و کمیته انضباطی به این مسئله ورود پیدا نمی‌کند.

نصیرزاده تصریح کرد: بازیکنانی که با ارائه گواهی خلاف پزشکی موفق به اخذ برگه معافیت از خدمت شده‌اند و با ارائه آن به باشگاه و فدراسیون فوتبال از آن بهره‌برداری کردند، از آنجایی که مدرک جعلی به فوتبال نداده‌اند دخالت رکن قضایی فدراسیون در این مسئله منتفی است، اما دادگاه‌های مورد نظر براساس مقررات می‌توانند به این مسئله ورود کنند.

نصیرزاده در مورد تعیین تکلیف این بازیکنان در فوتبال گفت:‌ براساس مقررات، بازیکنی که شرایط خدمتش مشخص نیست نباید به کار گرفته شود، بنابراین به محض ابطال کارت معافیت خدمت آنها، این بازیکنان حق حضور در فوتبال را ندارند، اما از نکات جالب این است که در صورتی که این بازیکنان برگه اعزام به خدمت بگیرند، می‌توانند تا زمان اعزام به خدمت در مسابقات شرکت کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج