موجودات اقیانوسی که تابحال ندیده‌اید +عکس
۱۴۰۹۴۱
۰۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۴
۱۴۲۰۳
یکی از بکرترین مناطق کرده زمین دریاها و آب های عمیق هستند که زندگی کاملا متفاوتی در آن ها جریان دارد. موجودات رنگارنگ با ظاهری عجیب که البته ممکن است شکارچی های بسیار خطرناکی نیز باشند، صاحبان اعماق هستند.
زیست نیوز: زندگی در تمام چیزی که انسان تا کنون موفق به اکتشاف آن شده، خلاصه نمی شود. بویژه مناطق درو از دسترس این جهان آن چنان شناخته نشده هایی در خود دارد که برای پی بردن به آنها شاید چند صد سال تلاش و مطالعه لازم باشد و یا ممکن است هنوز از نظر تکنولوژیک فاقد اسباب و ملزومات اکتشافی باشیم. یکی از بکرترین مناطق کرده زمین دریاها و آب های عمیق هستند که زندگی کاملا متفاوتی در آن ها جریان دارد. موجودات رنگارنگ با ظارهی عجیب که البته ممکن است شکارچی های بسیار خطرناکی نیز باشند، صاحبان اعماق هستند. در ادامه بخشی جزئی از حیات در اعماق را مشاهده خواهید کرد.

دنیای متفاوت اعماق دریا

توضیحات:

· چشم‌بشکه‌ای (نام علمی: Opisthoproctidae) نام یک تیره از راسته سیمین‌ماهی‌سانان دریایی است.

· شانه‌داران (Ctenophora) یا شانه‌داران ژله‌ای شاخه‌ای از جانوران هستند که در دریاهای سراسر جهان زندگی می‌کنند. شانه‌داران آبزیان لطیف و شکننده‌ای هستند که معمولاً در آب‌های با جریان زیاد دیده می‌شوند. 100گونه از شانه‌داران شناسایی شده‌است.

· سالپ یک آب‌دزدک دریایی لوله‌شکل و شناور است که با انقباض تن خود و پمپ کردن آب از میان بدن ژلاتینی‌اش در آب حرکت می‌کند. غذای سالپ، فیتوپلانکتون است.

· دیوکوسه یک گونه کمیاب کوسه است ، که اطلاعات کمی از آن در دسترس است و در ژرفای دریا زندگی می‌کند. این کوسه گاهی با نام "سنگوارهٔ زنده" نامیده می‌شود زیرا تنها بازمانده خانواده Mitsukurinidae که تبار برخی از آنان به 125 میلیون سال پیش برمی‌گردد، می‌باشد.

· کرم پمپئی رده‌ای از کرم‌های حلقوی عموما دریازی هستند. هر بخش از بدن پرتاران یک جفت برآمدگی گوشتی دارد که پای‌واره نامیده می‌شود و این پای‌واره‌ها از جنس کیتین و بندبند هستند و خارهای فراوان دارند.

· پروانهٔ دریایی از جانوران نرم‌تن آبزی است که در اصل نوعی حلزون شناگر و آبزی به‌شمار می‌آید.

· خیارهای دریایی (Holothuroidea خیارسانان) یکی از رده‌های خارپوستان هستند. این جانوران به زیرشاخهٔ خارزیان (Echinozoa) تعلق دارند.این جانداران بدنی چرم‌گون دارند و بیشتر در کف دریاها زندگی می‌کنند. نامگذاری این جانوران بخاطر شکل خیارمانندشان است.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1393/07/05
واي چه زیبان !!!!!!
ای خدای زیبایی ها، همه چیزت را شُکر و سپاس...
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1393/07/05
چه قدر عجیب و در عین حال زیبا
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1393/07/05
حمد و سپاس مخصوص خداوند بزرگیست که یکتا و بخشنده است و عظمتش در پرده خلقت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج