سروش صحت: هم با مدیری دوستم، هم با عطاران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۴۲۴۹۶
۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱
۸۲۱۲
یک پشت صحنه از شمعدونی!
سروش صحت طی سال های اخیر ثابت کرده که می داند چطور مخاطب را پای تلویزیون بنشاند. سریال «ساختمان پزشکن» و «پژمان» را به خاطر دارید که چطور خیلی ها در زمان پخش آن سریال ها، بی خیال سریال های ماهواره ای می شدند و به تماشای آثار صحت می نشستند.

مجله اینترنتی برترین ها

مجله خانواده سبز - مائده میری:
سروش صحت طی سال های اخیر ثابت کرده که می داند چطور مخاطب را پای تلویزیون بنشاند. سریال «ساختمان پزشکن» و «پژمان» را به خاطر دارید که چطور خیلی ها در زمان پخش آن سریال ها، بی خیال سریال های ماهواره ای می شدند و به تماشای آثار صحت می نشستند.

حال سروش دوباره قصد دارد با سریال جدیدش یعنی «شمعدونی» مخاطبان را بار دیگر با تلویزیون آشتی دهد. به بهانه ساخت این سریال سری به محل فیلمبرداری آن زدیم و گزارشی از پشت صحنه آن تهیه کردیم و گفتگوهایی باعوامل آن داشتیم که خواندنش خالی از لطف نیست.

سروش صحت: هم با مدیری دوستم، هم با عطاران

لوکیشن

قرار ما ساعت 8 شب در بیمارستانی واقع در زعفرانیه بود. آفتاب آخرین تلاش هایش را می کرد که یک عصر گرم تابستانی را برای ما رقم بزند که من به حوالی میدان تجریش رسیدم و کمی بعد هم پرس و جو کنان بیمارستان «عمل» را پیدا کردم، که متعلق به کودکان معلول است.

دستگیری پورسرخ و نیکی کریمی

در آن شلوغی که البته با یک نظم خاص همراه بود، در حال تماس با مدیر تولید کار بودم که من را نزد عوامل کار ببرد که چند هنروری که در لابی مشغول استراحت بودند با کنجکاوی خاصی از من پرسیدند آیا خبرنگارم؟ وقتی پاسخ مثبت را از زبان من شنیدند خواستند برای لحظه ای هم که شده برای آنها وقت بگذارم و پای حرف هایشان بنشینم.

آنها می گفتند در طول فرآیند کاریشان این بیمارستان برایشان بسیار پرخاطره بوده است، وقتی علت را جویا شدم یکی از آنها که مرد جوانی بود و خودش را محمد معرفی کرد، گفت: «من تجربه هنروری در چند کار را داشتم و همه آن کارها هم در این بیمارستان رقم خورد.» او بعد با آب و تاب گفت می دانید در این مکان چه بازیگرهایی را دستگیر کردم؟

با تعجب پرسیدم دستگیر... گفت: «بله، من همیشه نقش سرباز را بازی می کردم و این مکان هم به عنوان دادگاه در فیلم ها استفاده می شود. من حتی سابقه دستگیری پوریا پور سرخ و نیکی کریمی را در این مکان دارم...» هنوز حرف های او به پایان نرسیده بود که مدیر تولید کار من را صدا کرد و من به ساختمان مجاور برای پیوستن به عوامل کار رفتم.

شمعدونی قصه چیه؟


حتما کنجکاو شدید که بدانید قصه شمعدونی چیست؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید سروش صحت در انتخاب سوژه این سریال دست به ریسک زد و سراغ روایت داستان عجیب و غریب نرفت. او به دل جامعه رفت و یک خانواده کارمند با نام مظاهری انتخاب کرد.

«هوشمند مظاهری» با بازی «محمد نادری» از بازیگران به نام تئاتر، یک کارمند ساده است و نقش همسرش را «آتنه فقیه نصیری» بازی می کند که کارمند بانک است. آنها صاحب یک پسر و یک دختر هستند و مظاهری به شدت از همسر و خانواده همسرش حساب می برد. همین موضوع لحظه های طنزی را برای مخاطب ایجاد می کند.

ناگفته نماند آتنه فقیه نصیری، محمدرضا داودنژاد، محسن قاضی مرادی، حسن معجونی، رویا میرعلمی، نگار عابدی، امیر کاظمی و محمد نادری به عنوان بازیگر دراین سریال است.

سروش صحت: مهران مدیری و رضا عطاران دوستان خوب من هستند

سروش صحت با آرامش و خونسردی خاصی کار را هدایت می کند و حتی اگر ضبط یک اثر به ده بار هم بکشد، باز هم لبخند می زند... بین برداشت ها هم هرگاه وقتی پیدا می کرد با دستش آرام ضرب می گرفت و آهنگ فولکوری را زیر لب زمزمه می کرد یا تلفن همراهش را برمی داشت و تماس هایش را چک می کرد.

سروش صحت: هم با مدیری دوستم، هم با عطاران

از سروش صحت می خواهم برای لحظه ای وقتش را در اختیار من قرار دهد، او هم با خوشرویی خاصی می پذیرد.

فکر کنم پس از ساخت سریال «ساختمان پزشکان» و «پژمان»، توقعات از شما بالا رفته، چطور برای ساخت این سریال سراغ سوژه ساده ای مثل سریال شمعدونی رفتید؟

شما به من لطف دارید اما من نمی توانم خودم را درگیر این تعارف ها کنم و اجازه ندهم که فضاهای جدیدی را تجربه کنم، من شیفته تجربه کردن هستم و همین موضوع باعث می شود از تجربه کردن واهمه ای نداشته باشم. شاید سوژه سریال شمعدونی در ظاهر کمی ساده به نظر برسد اما ما پرداخت خوبی روی قصه داشتیم، به گونه ای که هر کسی فیلمنامه کار را خواند از آن خوشش آمد.

حتما شنیده اید که می گویند که سبک کاری شما بین «مهران مدیری» و «رضا عطاران» است و به همین خاطر هم موفق شدید؟

من با هر دوی این عزیزان کار کردم و دوستم... به نظرم کارنامه بسیار خوبی دارند و همین موضوع هم باعث شده که در بین مردم تا این حد محبوب شوند، خب شاید نتیجه سال ها همکاری من با این دوستان روی نتیجه کار من هم تاثیر گذاشته باشد.

در انتخاب بازیگرتان حسابی ریسک کردید و نقش اول مردتان را به «محمد نادری» سپردید که پیش از این به عنوان بازیگر تئاتر فعالیت می کرد و نقش اصلی زن را هم که «آتنه فقیه نصیری» بازی می کند، بازیگری که معمولا در این سبک کارها حضور پیدا نمی کند؟

در طول نگارش این فیلمنامه با ایمان صفایی برای کاراکتر «زهره»، مدام خانم «فقیه نصیری» به ذهن مان می آمد، البته ما بعید می دانستیم که ایشان بازی در این کار را بپذیرند، منتهی ریسکش را پذیرفتیم و فیلمنامه را برایشان فرستادیم و در کمال تعجب ایشان هم پذیرفتند. بازی ایشان در این کار، واقعا جذاب و خیره کننده است.

در مورد نقش مظاهری با بازی «محمد نادری» هم باید بگویم، تمام شخصیت های کار را انتخاب کرده بودیم، جز نقش اول مان که در نهایت به آقای نادری برخوردیم، ایشان بازیگر بسیار توانمندی در عرصه تئاتر هستند و برای این نقش بهترین گزینه بودند و در طول کارها هم به خوبی از پس ایفای نقش برآمدند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر