یخچال طبیعی پریتو مورنو +عکس
۱۴۴۸۸۱
۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۷
۹۴۱۸ 
نقطهٔ انتهایی این یخچال 5 کیلومتر پهنا دارد و متوسط ارتفاع‌اش 54 متر از سطح دریاچه است. نکته قابل توجه آن است که یخچال طبیعی پریتو مورنو هنوز هم در حال رشد است.
زیست نیوز: جیکوب پولمسکی جهانگرد و عکاسی نامدار است. حاصل سفرها و عکاسی های وی همواره به ثبت آثاری دیدنی منتج شده است. جیکوب اخیرا سفری به آرژانتین داشته و به قول خودش؛ این افتخار را داشته تا از دیدنی ترین یخچال طبیعی جهان عکاسی کند. البته این دومین سفر پولمسکی به آرژانتین است اما مساعد بودن شرایط جوی، اینبار زمینه لازم برای بهترین عکاسی را فراهم کرده است.

یخچال طبیعی پریتو مورنو یخچالی طبیعی است که در پارک ملی لوس گلاسیارس در ایالت سانتاکروز کشور آرژانتین قرار دارد. این منطقه یکی از مناطق عمده جذب گردشگر در آرژانتین است. با رشد و تشکیل 250 کیلومتر مربع یخ به طول 30 کیلومتر، این یخچال یکی از 48 یخچالی است که از منطقه یخی پاتاگونیای جنوبی تغذیه می‌شود که در رشته کوه آند قرار دارد و با کشور شیلی مشترک است. این منطقهٔ یخی، سومین ذخیرهٔ بزرگ آب شیرین جهان است. این یخچال طبیعی 48 کیلومتر با شهر ال‌کالافاته فاصله دارد و نامش را از فرانسیسکو مورنو گرفته است؛ کسی که در قرن نوزدهم میلادی پیشگام مطالعه روی بوم و سرزمین آرژانتین بود. نقطهٔ انتهایی این یخچال 5 کیلومتر پهنا دارد و متوسط ارتفاع‌اش 54 متر از سطح دریاچه است. نکته قابل توجه آن است که یخچال طبیعی پریتو مورنو هنوز هم در حال رشد است. در ادامه تصاویر جیکوب پولمسکی را شاهد خواهید بود.

یخچال طبیعی پریتو مورنو(+عکس)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج