جریمه سنگین برای پرس تی وی در انگلیس
۱۴۵۴۶
۰۹ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۸
۲۲۱۰ 
موسسه نظارت بر پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی در انگلیس در اقدامی بحث انگیز جریمه ای سنگین برای شبکه تلویزیونی پرس تی وی وضع کرد.
موسسه نظارت بر پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی در انگلیس در اقدامی بحث انگیز جریمه ای سنگین برای شبکه تلویزیونی پرس تی وی وضع کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی آف کام ماه گذشته اعلام کرده بود در نظر دارد فعالیت شبکه پرس تی وی را در انگلیس بر سر آنچه که این نهاد آن را مشکلات اداری خوانده بود، متوقف کند. با این حال این نهاد در اقدامی متناقض، تصمیم گرفت پرس تی وی را به اتهام آنچه که وارد شدن به حوزه خصوصی خبرنگاران نامیده است، جریمه کند.

آف کام مدعی شده است پرس تی وی قوانین مربوط به پخش را با پخش ده ثانیه ای یک تصویر در دو هزار و نه نقض کرده است.

در این تصاویر، مازیار بهاری، روزنامه نگار ایرانی در دوشنبه، پانزدهم ژوئن درباره حمله به یک پایگاه بسیج به شبکه چهار و روزنامه نیوزویک صحبت هایی کرده بود. این روزنامه نگار بعدها مصاحبه با برخی دیگر رسانه های غربی را تایید کرده است.

گفته می شود آفکام تحت فشار شدید خانواده سلطنتی انگلیس قرار دارد تا از فعالیت شبکه پرس تی وی جلوگیری کند. این اقدام بعد از انتقاد پرس تی وی از هزینه های خانواده سلطنتی انگلیس در زمان مشکلات اقتصادی انگلیس صورت می گیرد.

خانواده سلطنتی بعدها با ارسال پیامی برای پرس تی وی، از این شبکه خواسته بودند از خانواده سلطنتی انگلیس انتقاد نکند.

پیشتر پایگاه افشاگر ویکی لیکس اعلام کرده بود که دیپلماتهای آمریکا و انگلیس به دنبال راههایی برای محدود کردن پرس تی وی در انگلیس هستند.آف کام جریمه صد هزار پوندی برای پرس تی وی تعیین کرده است.

منبع: تابناک

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج