پاپ: حبس ابد یک نوع اعدام مخفی است
۱۴۷۶۱۷
۰۲ آبان ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۳
۷۰۸۹
پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها، حبس ابد را یک نوع حکم اعدام مخفی دانست و گفت که انواع حکم اعدام، مشروع و یا نامشروع، باید لغو شوند.
خبرگزاری ایرنا: پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها، حبس ابد را یک نوع حکم اعدام مخفی دانست و گفت که انواع حکم اعدام، مشروع و یا نامشروع، باید لغو شوند.

روزنامه 'ایل جورناله' نوشت؛ پاپ در سخنانی در واتیکان خطاب به انجمن بین المللی حقوق جنایی افزود: شرایط زندان ها نیز باید در احترام به کرامت انسان ، بهبود یافته زیرا زندان ها می توانند تبدیل به نوعی شکنجه (برای زندانیان) شوند.

وی گفت : تنها با تعهد جامعه بین المللی می توان این نوع سوء استفاده ها را متوقف کرد و کرامت انسان (در زندان ها) را برسمیت شمارد. کشورها نباید کودکان را محکوم (به زندان) کنند بلکه برعکس باید تمام امتیازهایی که می توانند به آنها عرضه کنند.

در تیر ماه گذشته دادگاه حقوق بشر اتحادیه اروپا، ایتالیا را برای رفتار غیر انسانی با زندانیان محکوم کرده بود.

درایتالیا بیش از 65 هزار نفر در 206 زندان حبس هستند در حالی که این زندان ها گنجایش تنها 47 هزار زندانی را داشته و اغلب زندانیان در شرایط بد بسر می برند. ازدحام بیش از حد زندان ها در ایتالیا نیز یکی از دیگر از مواردی است که دادگاه اروپا این کشور را محکوم کرده است.

سالها است که اعتراضات گسترده ای از وضعیت زندان ها و نقض حقوق بشر در آن می شود. در سال 2012 میلادی 154 مورد مرگ و میر در زندان های ایتالیا ثبت شده که از این تعداد 60 مورد خودکشی بود.

40 درصد از زندانیان در ایتالیا هنوز در انتظار محاکمه هستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج