وقتی یک تیتر بین قوا اختلاف می اندازد
۱۵۳۴۸۲
۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۹
۷۸۰۶ 
به فاصله یک روز مانده به جلسه رای اعتماد وزیر علوم اظهار نظری از یک مقام دولتی علیه مجلس در همه سایت ها منتشر شد.
خبرآنلاین: به فاصله یک روز مانده به جلسه رای اعتماد وزیر علوم اظهار نظری از یک مقام دولتی علیه مجلس در همه سایت ها منتشر شد.

حسام الدين آشنا مشاور رئيس جمهور مصاحبه اي با خبرگزاري نسيم داشته است و در آن به مسئله هسته اي ايران اشاره کرده است. آشنا در اين مصاحبه گفته است: «در مورد مذاکرات هسته ای هرچه در سطح کلان نظام مصلحت دیده شود همان انجام می شود و روشن است که هدایت این مذاکرات با مقام معظم رهبری، مدیریت آن با رئیس‌جمهور و اجرای آن با وزارت خارجه است. بنابر این وقتی ما در این سطح داریم صحبت می‌کنیم و طراحی می‌کنیم تشخیص اینکه چه چیزی نیاز به مصوبه مجلس دارد و یا به مصوبه آن نیاز ندارد نه در حد تعدادی از نمایندگان مجلس است نه در حد رسانه ها و نه در حد دلواپسان است، بلکه در حد کسانی است که هدایت، طراحی مدیریت و اجرای آن را بر عهده دارند.»

خبرگزاري نسيم اين سخنان آشنا را با اين تيتر منتشر کردند: «در مساله مذاکرات، تشخیص اینکه چه چیزی نیاز به مصوبه مجلس دارد بر عهده برخی نمایندگان نیست». در پي آن طيفي از رسانه هاي زنجيره اي منتقد دولت نيز در  در اقدامي هماهنگ اين مصاحبه را با تيتر «آشنا: مجلس در حد مذاکرات نیست» منتشر کردند.

اين در حالي است که از جمله آشنا اين بر مي آيد که  مرجع تشخيص اينکه چه موضوعاتي نيازمند مصوبه مجلس است و چه موضوعاتي به چنين چيزي نياز ندارد ، جايگاهي بالاتر از مجلس شوراي اسلامي است. اما تيتري که از سوي اين رسانه ها منتشر شد اين مسئله را القا مي کرد که منظور حسام الدين آشنا اين است که مجلس صلاحيت نظارت بر اين امر را ندارد.  اين شيطنت رسانه اي مخالفان دولت روحاني درست يک روز مانده جلسه راي اعتماد وزير علوم اتفاق افتاد و به نظر مي رسد اين رسانه ها با انتخاب اين تيتر در پي اختلاف افکني بين دو قوه مقننه و مجريه هستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج