کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟
۱۵۳۷۲۹
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
۲۳۸۴۳۹
رپورتاژ آگهی
جراحی لاغری یکی از جراحی‌های زیبایی پر طرفدار است که روش‌های مختلفی از جمله لیپوماتیک، لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی و ... برای این منظور وجود دارد. در واقع هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و برای گروه خاصی از افراد توصیه می‌شوند.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

برترین‌ها: با بالا رفتن آمار چاقی‌های مفرط روز به روز به طرفداران جراحی‌های چاقی افزوده می‌شود. اگر نگاهی به تبلیغات این جراحی‌ها انداخته باشید حتما می‌دانید روش‌های مختلفی از جمله لیپوماتیک، لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی و ... برای این منظور وجود دارد. در واقع هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و برای گروه خاصی از افراد توصیه می‌شوند. ممکن است برای بسیاری از افرادی که قصد انجام جراحی لاغری را دارند، سوال پیش آید که کدام جراحی مناسب آن‌هاست. در ادامه به معرفی انواع جراحی لاغری و عوارض آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع جراحی لاغری

۱. لیپوماتیک یا پیکرتراشی

یکی از شناخته‌شده‌ترین جراحی‌های لاغری، لیپوماتیک یا همان پیکر تراشی می‌باشد. این روش که با تخلیه کردن چربی از بدن منجر به لاغری افراد می‌شود، یک روش سرپایی بوده و حجم زیادی از چربی را تنها در یک جلسه از بدن تخلیه می‌کند. چربی‌ها در جراحی لاغری لیپوماتیک بدون درد و خونریزی از بدن حذف می‌شوند و هدف اصلی این جراحی را می‌توان کاهش سایز چشمگیر دانست. با از بین بردن چربی از قسمت‌های مختلف بدن که مستعد تولید چربی می‌باشند، می‌توانید به اندامی زیبا و ایده‌آل برسید. از لیپوماتیک معمولا برای از بین بردن چربی قسمت‌هایی مانند: شکم، ران، پهلو، بازو، غبغب، ساق پا و کمر استفاده می‌شود.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاوره تخصصی کلیک کنید.

۰۹۳۳۳۴۰۰۱۶۲

مزایا

 • احتمال آسیب رسیدن به بافت‌ها در روش لیپوماتیک کمتر از سایر روش‌هاست.
 • استفاده از بی‌حسی موضعی و عدم نیاز به بیهوشی از دیگر مزایای این روش جراحی لاغری است.
 • نیاز به بستن گن پس از انجام لیپوماتیک ۲ هفته است. در حالی که نیاز به بستن گن پس از لیپوساکشن ۶ ماه بوده و پس از لیپو لیزر ۲ الی ۴ ماه می‌باشد.
 • احتمال عفونت پس از انجام لیپوماتیک یا پیکرتراشی بسیار کمتر از سایر روش‌هاست.
 • چربی‌های زیر پوست پس از انجام لیپوماتیک یکنواخت می‌شود.

بهترین نامزد‌ها برای انجام لیپوماتیک

این روش جراحی لاغری برای بسیاری از افرادی که از مشکلات چاقی رنج می‌برند، مناسب می‌باشد. اما انجام این جراحی لاغری معمولا بر روی افرادی که اضافه وزن بالای ۶۰ کیلوگرم دارند، انجا می‌شود. البته در جراحی لاغری موضعی محدودیتی محدودیتی وجود ندارد و تمام افراد می‌توانند با استفاده از لیپوماتیک یا پیکرتراشی به اندام زیبا و ایده‌آل خود برسند.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

همین حالا جهت مشاوره و روزو وقت با کلینیک دکتر ناظمیان تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۲۰۱۴۱۷

۰۲۱-۸۸۲۰۷۶۹۱

۲. لیپوساکشن

لیپوساکشن از دیگر جراحی‌های لاغری رایج می‌باشد، که طرفداران بسیاری دارد. در این روش پزشک جراح با یک دستگاه مکش، چربی‌های سرسخت بدن شما، که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند را از بین می‌برد. این روش نیز معمولا برای لاغری موضعی قسمت‌هایی از جمله باسن، شکم، ران، کمر، بازو‌ها و یا صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیپوساکشن دارای چند تکنیک متفاوت می‌باشد، اما در تمامی تکنیک‌ها از لوله نازکی به نام کانولا استفاده می‌شود که این لوله به یک دستگاه مکش چربی از بدن متصل است.

مزایا

 • مدت زمان انجام جراحی لاغری لیپوساکشن بسیار کوتاه می‌باشد و شما می‌توانید در کوتاهترین زمان ممکن شاهد بیشترین تغییرات باشید. معمولا مدت زمان انجام این جراحی لاغری ۱ الی ۲ ساعت می‌باشد.
 • لیپوساکشن یکی از بهترین روش‌ها برای حذف چربی از قسمت‌هایی مانند کمر، بازو و یا پهلو‌ها می‌باشد که چربی پایدار دارند و امکان از بین بردن چربی با رژیم‌های غذایی و ورزش وجود ندارد.
 • جراحی لاغری لیپوساکشن بسیار راحت و سریع می‌باشد به همبن خاطر دوره نقاهت آن نیز کوتاه می‌باشد و بهبودی در زمانی کوتاه (۷ الی ۱۰ روزه) حاصل می‌شود.
 • پس از پایان ریکاوری نیازی به بستری بیمار در بیمارستان نخواهد بود و بیمار می‌تواند پس از بررسی پزشک جراح به خانه بازگردد و از روز دوم بعد از جراحی لاغری تحرک داشته باشد.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاهده نمونه‌های پوتز سینه از اینستاگرام بازدید کنید.

@dr.nazemianmahmood

بهترین نامزد‌ها برای انجام لیپوساکشن

انجام این جراحی لاغری برای تمام افرادی که قصد رسیدن به اندامی زیبا و ایده‎آل را دارند، مناسب می‌باشد. در صورتی که شما تمام راه‌های لاغری مانند رژیم غذایی و ورزش را امتحان نموده و نتیجه موردنظر خود را نگرفته‌اید، می‌توانید از لیپوساکشن برای از بین بردن چربی‌های موضعی خود استفاده کنید. به طور کلی می‌توان گفت لیپوساکشن مناسب شماست اگر:

 • از نظر جسمی سالم هستید و وزن ثابتی دارید.
 • سیگار نمی‌کشید و یا سیگار را ترک کرده‌اید.
 • دچار چاقی موضعی هستید که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌رود.
 • انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به جراحی لاغری دارید.
 • افراد مسن به دلیل انعطاف‌پذیری پوستی کمتر، ممکن است نتایجی مشابه افراد با سن کمتر دریافت نکنند. همچنین سن مناسب برای انجام جراحی لاغری لیپوساکشن بالای ۱۸ سال و زیر ۵۰ سال می‌باشد.

۳. ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از بهترین و رایج‌ترین جراحی‌های ترمیمی می‌باشد که موجب هرچه زیباتر شدن اندام شما خواهد شد. این روش با برداشتن پوست اضافی، اسکار، استرچ مارک و چربی از روی شکم باعث کشیده‌تر و زیباتر دیده شدن عضلات شکم می‌شود. افرادی که خواهان شکمی صاف و بدون افتادگی می‌باشند می‌توانند پس از گرفتن مشورت از یک جراح لاغری، نسبت به انجام آن اقدام نمایند. ایدومینوپلاستی باید پس از به ثبا پت رسیدن وزن افراد انجام شود و معمولا برای افرادی که اضافه وزن شدید دارند، توصیه نمی‌شود.

مزایا

 • جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند ترک‌های پوستی روی شکم را نیز از بین ببرد.
 • این جراحی به کشیده شدن عضلات شکم، به سمت هم کمک می‌کند.
 • دوره نقاهت این جراحی کوتاه است و بیمار می‌تواند همان روز جراحی از تختخواب بیرون آید.
 • انجام فعالیت پس از ۲ هفته امکانپذیر است.
 • درصد رضایت بیماران از این جراحی بسیار بالاست.

بهترین نامزد‌ها برای انجام ابدومینوپلاستی

افرادی که شکم‌های بزرگ و افتاده دارند که پوست آن شل شده و آویزان است و همچنین رژیم‌های غذایی و ورزش‌ها منجر به کوچک‌تر شدن آن نشده‌اند، بهترین نامزد‌ها برای انجام جراحی لاغری ابدومینوپلاستی می‌باشند. این روش به خصوص برای بانوانی که پس از حاملگی شکم‌شان افتاده شده و عضلات شکمشان موقعیت طبیعی خود را از دست داده است، مناسب می‌باشد و توصیه می‌شود. ابدومینوپلاستی همچنین برای افراد مسنی که به دلیل افزایش سن پوست شکمشان شل شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده، بسیار مناسب است.

جراح لاغری خوب را چگونه انتخاب کنیم؟

دکتر محمود ناظمیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می‌تواند شما را در انتخاب بهترین روش جراحی لاغری متناسب با وضعیت جسمانی‌تان کمک کرده و اطلاعات لازم در این زمینه را با شما در میان بگذارد. بی شک انتخاب یک متخصص زیبایی خوب در زمینه لاغری و زیبایی می‌تواند تاثیر به سزایی در نتیجه جراحی و میزان رضایت شما داشته باشد. پس خودتان را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

دیگر خدمات زیبایی دکتر ناظمیان

دکتر ناظمیان همچنین در زمینه‌های دیگری از جمله جراحی‌های صورت، مانند تزریق چربی، لیفت ابرو و پیشانی، جراحی پلک، پروتز گونه نیز فعالیت دارد. دیگر خدمات اینم متخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لاغری به شرح زیر می‌باشد:

لیفت بازو

این جراحی که با نام براکیوپلاستی نیز شناخته می‌شود، یک جراحی لاغری برای فرم‌دهی، برداشتن پوست افتاده و همچنین چربی اضافی بازوهاست که موجب کوچکتر و زیباتر دیده شدن بازو‌ها و اندام می‌شود.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاوره تخصصی کلیک کنید.

۰۹۳۳۳۴۰۰۱۶۲

بهترین نامزد‌ها برای انجام لیفت بازو

این جراحی برای افرادی مناسب است که:

 • وزن نرمال، اما بازو‌هایی بزرگ و شل دارند.
 • وزن زیادی کم کرده‌اند، اما زیر بازوهایشان پوست و چربی اضافی دارند.
 • می‌توانند بپذیرند که در ازای ایجاد اسکار روی بازو، بازو‌هایی سفت و خوش فرم داشته باشند.

پروتز سینه

بی شک یکی از جراحی‌های پرطرفدار و رایج در جهان پروتز سینه می‌باشد. پروتز سینه در واقع یک نوع جراحی می‎باشد که طی آن یک پروتز پزشکی برای فرم‌دهی بیشتر به پستان در سینه افراد جایگذاری می‌شود.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاهده نمونه‌های پوتز سینه از اینستاگرام بازدید کنید.

@dr.nazemianmahmood

بهترین نامزد‌ها برای انجام پروتز سینه

انجام این جراحی زیبایی برای افرادی مناسب است که:

 • به طور طبیعی سینه‌های کوچک دارند.
 • به دنبال بازیابی حجم سینه‌ها پس از کاهش وزن می‌باشند.
 • قصد ایجاد تقارن بین سینه‌های خود دارند.
 • قصد ترمیم سینه‌ها پس از انجام جراحی دارند.

با انجام پروتز سینه نزد دکتر ناظمیان، می‌توانید از تکنیک جراحی و همچنین پروتز استفاده شده اطمینان کامل داشته باشید.

دکتر محمود ناظمیان

 • فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
 • عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
 • رتبه برتر بورد تخصصی

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

همین  حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۲۰۱۴۱۷

۰۲۱-۸۸۲۰۷۶۹۱

۰۹۳۶۱۹۵۳۸۸۸

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید.

@dr.nazemianmahmood

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مراجعه نمایید.

drnazemian.com

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج