فیلمفارسی های موفق دو دهه اخیر
۱۵۴۲۱۷
۰۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۷
۱۲۱۰۳ 
اینها فقط تعدادی از فیلمفارسی های دو دهه اخیر سینمای ایران است. فیلم هایی که می شود گفت فیلم های دیده شده این ژانر هستند. فیلم هایی که گاهی سیمرغ بلورین را هم نصیب فیلمساز یا بازیگرش کرده است. اینها نمونه های خوب فیلمفارسی هستند که به قواعد ساخت این نوع فیلم ها پایدار بودند.

مجله اینترنتی برترین ها

همشهری جوان:
اینها فقط تعدادی از فیلم فارسی های دو دهه اخیر سینمای ایران است. فیلم هایی که می شود گفت فیلم های دیده شده این ژانر هستند. فیلم هایی که گاهی سیمرغ بلورین را هم نصیب فیلمساز یا بازیگرش کرده است. اینها نمونه های خوب فیلمفارسی هستند که به قواعد ساخت این نوع فیلم ها پایدار بودند.

دو فیلم با یک بلیت

داریوش فرهنگ - 1369

ماجرا از این قرار است که کارگردانی بعد از سال ها از آمریکا برگشته تا اولین فیلمش را بسازد اما بازیگر نقش اول در اثر سانحه ای نمی تواند به کارش ادامه دهد. فیلم باید به موقع به جشنواره برسد و کارگردان بعد از جستجو فروشنده دوره گردی را پیدا می کند که شباهت زیادی به بازیگر فیلم دارد. مهدی هاشمی برای این فیلم سیمرغ بلورین بهترین نقش اول مرد را به خانه برد.

چند فیلم با یک بلیت


دو نیمه سیب

کیانوش عیاری - 1370

عیاری یکی از کم کارترین کارگردان های سینمای ایران است اما او یکی از بهترین فیلمفارسی های سینمای ایران را ساخته است. ماجرای «دو نیمه سیب» از این قرار است که «سایه و فرح که شباهت زیادی به هم دارند، تصادفا با هم آشنا می شوند و بعد از چند دیالوگ متوجه می شوند که دوقلوهای از هم جدا شده ای هستند.» خب، بقیه داستان هم که خودتان می توانید حدس بزنید از چه قرار است.

چند فیلم با یک بلیت


دو نفر و نصفی

یدالله صمدی - 1370

فرامرز قریبیان، آتنه فقیه نصیری و علیرضا خمسه. خمسه برای این فیلم نامزد بهترین بازیگر نقش دوم مرد شد. داستان فیلم هم درباره زنی است که دختر یکساله اش را به پارک می برد اما کالسکه در سراشیبی خیابان راه می افتد و مادر بعد از یک مسیر طولانی کالسکه را گم می کند.

چند فیلم با یک بلیت


آدم برفی

داود میرباقری - 1373

هنوز هم که هنوز است، وقتی اسم «آدم برفی» می آید، حرف از این می شود که میرباقری این فیلم سبک و آسان را بعد از پروژه سنگین سریال امام علی (ع) ساخته است؛ فیلمی که اکبر عبدی برای اولین بار نقش زن را بازی کرد و حواشی زیادی هم داشت؛ حواشی که باعث شد سه سال اکران آن در سینماها به تعویق بیفتد.

چند فیلم با یک بلیت


شیدا

کمال تبریزی - 1377

پارسا پیروزفر و لیلا حاتمی هر کدام به تنهایی می توانند پای تماشاگران را به سالن های سینما باز کنند. حالا ایده یک داستان عشق و عاشقی را هم به این فرض اضافه کنید و می بینید چندان بی ربط هم نیست که «شیدا» یکی از فیلم های پرفروش آن سال ها باشد.

چند فیلم با یک بلیت
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:17 - 1393/09/08
تو فيلم دو نفر و نصفي خمسه واسه بچه كوچولو مي خوند : شير خشك واسش يگرفتي؟ بگرفتم. پوشك واسش بگرفتي؟ بگرفتم
كيا يادشونه؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج