جمله‌ ای که جنجال کرد و رفتار ما!
۱۵۶۳۰۵
۰۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۴
۱۱۴۵۵
اکبر ترکان برای اهل سیاست مردی آشناست. مدیری سرد و گرم چشیده است. اولین وزیر دفاعی که نظامی نبوده است.
خبرگزاری ایسنا: اکبر ترکان برای اهل سیاست مردی آشناست. مدیری سرد و گرم چشیده است. اولین وزیر دفاعی که نظامی نبوده است.

در ادامه یادداشت بخش خوانندگان الف می‌خوانید: وی اخیراً مطلبی گفته است که خوراک خوبی برای مخالفان و منتقدان دولت فراهم آورده است. به گونه ای که در برخی مطالب حتی او را با سیاستمداران غرب زدۀ رجال طاغوت که هیچ باوری به داشته ها و استعدادهای میهن خویش نداشته اند مقایسه نموده اند. سخن ترکان در دفاع از عدم حذف ناگهانی و بدون برنامۀ تعرفه ها این بود که:

"اگر قرار باشد به دنبال بازار بدون تعرفه در صنعت خودرو باشیم باید امکان رقابت را با محصولات سایر کشورها داشته باشیم .بدون تعارف بگویم آیا در فناوری الکترونیک و یا برق و یا صنایع دیگر امکان رقابت را با محصولات کشورهای دیگر داریم.بگذارید با خود روراست باشیم ما به جز پخت آبگوشت بزباش و قورمه سبزی در هیچ تکنولوژی صنعتی نسبت به جهان برتری نداریم."

بماند که "نداریم" را نوشتند "نمی توانیم داشته باشیم" تا ثابت کنند چقدر در اصول مسلمانند و از تقوا بهره می برند! اما سؤال اساسی این است که چرا حرف به این واضحی اینقدر جنجال به پا می کند؟

چرا اینقدر فضای نقد و انتقاد در مملکت ما بیمار است؟ خوب بیایند بجای این همه فحش و تحلیل و تخریب، نام دو صنعت مهم که ما در آن برتر جهان هستیم اعلام کنند تا هم مهندس ترکان هم بقیه از اشتباه خویش به در آیند.

کار سختی است؟!

یا بگویند که مدیر محترم! هر راست را که نباید گفت.

واقعا حکایت ما حکایت جیب خالی و پز عالی است.

قطعا ما پیشرفت داشتیم، بعضاً صنایع مرغوبی هم داریم، اما برتری مسأله ای است که با فریاد و شعار بدست نمی آید. باید اول جیب خود را پر کنیم، بعد به دیگران خرده بگیریم.

واقعا مخالفان ترکان پاسخ دهند که اگر تعرفۀ خودروی وارداتی برداشته شود، ورشکستگی و حتی نابودی مطلق ایران خودرو وسایپا و...، به ماه می کشد یا روز؟

کاش جناب ترکان اسم قورمه سبزی و آبگوشت بزباش را نمی آورد، اما خیلی بد است که شیوۀ ما عمروعاصی شده است. اگر ترکان اشتباه گفته است، راه حلش خیلی ساده است.

معرفی کردن یک یا چند صنعت مهم برتر یا قابل رقابت آزاد با دنیا و تذکر به ایشان که دقت بفرمایید. خیلی خرجی هم ندارد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج