دعوا بر سر «نان لواش» در یونسکو!
۱۵۶۷۵۳
۰۹ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۰
۹۵۶۹
نماینده آذربایجان در سازمان یونسکو نسبت به درج نام "نان لواش" در فهرست میراث فرهنگی ارمنستان در لیست میراث جهانی یونسکو اعتراض کرد.
عصر ایران: نماینده آذربایجان در سازمان یونسکو نسبت به درج نام "نان لواش" در فهرست میراث فرهنگی ارمنستان در لیست میراث جهانی یونسکو اعتراض کرد.

 کمیته ثبت میراث جهانی یونسکو در پی اعتراض نماینده آذربایجان در این کمیته تشکیل جلسه داد و نماینده آذربایجان نمایندگان حاضر در کمیته را مجاب کرد که پخت نانی در یک منطقه دلیلی بر این نیست که آن نان صرفا در آن منطقه پخت می شود و متعلق به آن منطقه است.

در پی این جلسه کمیته میراث جهانی یونسکو که پیشتر نان لواش را جزء میراث فرهنگی ارمنستان در فهرست میراث جهانی یونسکو در وب سایت خود ثبت کرده بود، نان لواش را از فهرست میراث جهانی یونسکو حذف کرد.

دولت آذربایجان قرار است سال آینده درخواست ثبت نان لواش به عنوان یک میراث جهانی در پهنه ای گسترده تر جغرافیایی ارایه دهد.

آذربایجان و ارمنستان به شدت نسبت به یکدیگر احساس رقابت و خصومت می کنند . دو کشور در سال 1991 بر سر مالکیت منطقه قره باغ با هم جنگیدند و هم اینک این منطقه تحت کنترل ارتش ارمنستان است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1393/09/09
قره باغ در مالكيت آذربايجان بود و بهتر و شايسته تر اين بود كه ميگفتيد ارمنستان قره باغ را تصرف كرد . زيرا همانطور كه از اسمش نيز پيداست نام اين منطقه به زبان آذري يعني "باغ سياه " !
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1393/09/09
بربری رو ثبت جهانی یونسکو کردید حالا میخاین لواش رو از چنگ ارمنستان در بیارین!!فردا هم تافتون و پس فردا هم شیر مال و...
United States
16:20 - 1393/09/09
واقعا نان لواش از دست رفت البته یک نانوایی هم با قدمت بیست سال در ایران وجود ندارد که کاربری سنتی ان حفظ شده باشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج