موتور سیکلت برقی آمریکایی در ایران
۱۵۸۲۲۹
۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۸
۱۱۱۲۸
با جایگزینی 10 هزار موتورسیکلت برقی در مرحله اول در منطقه 12 تهران 15 تن از آلاینده هوای پایتخت کاهش پیدا می کند. به گفته مسئولان شرکت کنترل کیفیت هوا با فرایند تدریجی جایگزینی موتورهای برقی در این منطقه مرکز شهر تهران هوایی سالم خواهد داشت و آلودگی صوتی آن هم به شدت کاهش پیدا می کند.
خبرآنلاین: با جایگزینی 10 هزار موتورسیکلت برقی در مرحله اول در منطقه 12 تهران 15 تن از آلاینده هوای پایتخت کاهش پیدا می کند. به گفته مسئولان شرکت کنترل کیفیت هوا با فرایند تدریجی جایگزینی موتورهای برقی در این منطقه مرکز شهر تهران هوایی سالم خواهد داشت و آلودگی صوتی آن هم به شدت کاهش پیدا می کند.

حسین افشین، مدیر پروژه موتورهای برقی گفت: «یکی از کارهایی که در شهرداری انجام دادیم این بود که میزان آلودگی های منابع ساکن و متحرک در تهران را اندازه گرفتیم و متوجه شدیم که 25 درصد از آلودگی های هوای پایتخت را موتورسیکلت ها ایجاد می کنند. از این رو اگر 10 هزار موتور سیکلت برقی جایگزین موتورهای سیکلت های کنونی شود_که در مرحله اول جایگزینی چنین خواهد شد_ 15 تن از آلودگی هوای تهران کاهش می یابد.»

این استاد دانشگاه شریف گفت: «این عدد وقتی قابل توجه تر می شود که بدانیم 800 هزار موتور سیکلت در تهران وجود دارد و اگر موتورهای برقی را جایگزین همه این 800 هزار موتور سیکلت کنیم حدود 750 تن آلودگی کاهش می یابد. در نتیجه با توجه به اعداد و ارقام ایده برگزاری نمایشگاه موتورهای برقی شکل گرفت. واگذاری این موتورها برای شهرداری تهران سودآوری مالی ندارد و شهرداری برای رفع مشکل آلودگی هوای تهران با همکاری بانک شهر شرایط فروش آسان با وام 80 درصد و بدون بهره را مهیا کرده تا امکان خرید این موتورها به صورت اقساط بلندت مدت و با استفاده از وام برای همه افراد جامعه ممکن شود. مابه تفاوت این هزینه را شهرداری تهران تامین می کند و شهروندان تنها هزینه واقعی موتورها را در اقساطشان می پردازند و از آنها بهره ای گرفته نمی شود.»

او گفت: فرایند جایگزینی این موتورها باید تدریجی باشد و طی چند مرحله موتورهای بنزینی و بی کیفیت از رده خارج و موتورهای برقی جایگزین آنها شوند.

مدیر پروژه موتورهای برقی گفت: «شهرداری تهران نقشی در واردات و تولید موتورهای برقی ندارد و نقش آن را صرفا تسهیل کننده جایگزینی این موتورهای پاک در تهران است. شرکت های مختلف که موفق به گرفتن تاییدیه شده اند نمونه موتورها را از کشورهای مختلف از چین، ایتالیا، آلمان، اسپانیا و آمریکا وارد ایران کرده اند و مصرف کنندگان می توانند مدل مورد نظر خودشان را انتخاب کنند.»

به گفته افشین تنوع موتورسیکلت ها از کشورهای مختلف قابل ملاحظه است و همه این محصولات به لحاظ سطح کیفی در حد ایده آل برای استفاده در جغرافیای تهران هستند.

او ادامه داد:« موتورهای چینی یکی از انواع موتورهایی است که وارد شده همین موتورها از نظر کیفیت با نمونه های اروپایی و آمریکایی رقابت می کنند و مردم می توانند در روزهای آینده با مراجعه به بوستان گفت و گو این موتورها را از نزدیک ببیند و امتحان کنند.»

ثبت نام برای خرید نیز از 10 آذر در سایت لیزینگ بانک شهر آغاز شده است. موتورهای برقی 2 ماه پس از زمان ثبت نام به خریداران تحویل داده می شود.نمایشگاه رونمایی از موتورهای برقی پنجشنبه 13 آذر افتتاح و تا 17 آذر ادامه داردآ و هر روز از ساعت 14 تا 21 میزبان علاقه‌مندان است. در این نمایشگاه پیستی برای تست موتورهای برقی در نظر گرفته شده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج