پاسخ دولت به درخواست پدر و مادر سه‌ قلوها
۱۶۸۷۴۳
۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۰
۸۱۳۸
خانواده‌هاي صاحب فرزندان چندقلو، هميشه با مشکلاتي مواجه بوده‌اند اما با وجود اعلام حمايت‌ها در راستاي سياست‌هاي جمعيتي، خانواده‌اي در رباط‌کريم به تازگي صاحب فرزندان سه قلو شده که با همه هياهوي مقامات آه در بساط ندارند.
خبرگزاری آنا: خانواده‌هاي صاحب فرزندان چندقلو، هميشه با مشکلاتي مواجه بوده‌اند اما با وجود اعلام حمايت‌ها در راستاي سياست‌هاي جمعيتي، خانواده‌اي در رباط‌کريم به تازگي صاحب فرزندان سه قلو شده که با همه هياهوي مقامات آه در بساط ندارند.

فرزندآوري با توجه به وضع مالي طبقه‌هاي پايين دست جامعه ايران به يک مشکل تبديل شده است اما اگر روزي يک خانواده که از نظر اقتصادي ضعيف است، فرزندان سه قلو به دنيا آورد، ديگر چرخاندن چرخ آن زندگي ماموريتي غيرممکن مي‌شود.

رئيس سازمان بهزيستي کشور سوم دي ماه امسال از ارائه خدمات ويژه به خانواده‌هاي سه قلو و بالاتر حرف زده بود. همايون هاشمي گفته بود: «کمک‌ هزينه تامين مسکن، بخشي از هزينه مهدکودک چندقلوها و هزينه تحصيلي آنها تا بزرگسالي نيز توسط اين سازمان تامين مي‌شود.»

سه قلوهاي رباط کريم، در حال حاضر مددجوي سازمان بهزيستي هستند اما چون پدر آنها تحت پوشش اين سازمان نيست، کمک‌هاي آن هم فقط مشمول بچه‌ها مي‌شود.

مادر بچه‌ها درباره خبرهاي اميدوارکننده از بهزيستي و نتيجه پيگيري اين خبرها مي‌گويد: «کارمندان بهزيستي به شوخي به ما مي‌گويند که هر وقت اخبار چيزي مي‌گويد، مردم فکر مي‌کنند از آسمان پول ريخته است».

اگر بخواهيم برآوردي از گوشه‌اي از رقم نگهداري اين سه قلوها داشته باشيم، مي‌توانيم هزينه شيرخشک و پوشک آنها را مثال بزنيم. سه نوزاد روزانه به اندازه 10 هزار تومان شير خشک مي‌خورند و ماهانه هم 300 هزار تومان خرج تر و خشکي پوشک‌شان مي‌شود. اين يعني 600 هزار تومان در ماه فقط براي اين دو قلم.

اين سه قلوها غير از ماهانه 20 هزار تومان و سهميه شير خشک، چيزي دريافت نکرده‌اند. بهزيستي اما شير خشک بچه‌ها را تامين مي‌کند. اين شير خشک البته کيفيت مطلوبي ندارد و به برخي از نوزادان نمي‌سازد اما وقتي از والدين سه قلوهاي مسکن مهر درباره اين شير خشک اهدايي مي‌پرسيم، آنها خدا را شکر مي‌کنند که بچه‌هايشان مشکلي با نوشيدن اين شير ندارند. آنها در ماه 18 قوطي از اين شيرخشک‌ها دريافت مي‌کنند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج