پژو 301 در راه بازار
۱۷۹۹۵۷
۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵
۱۵۷۱۹ 
شرکت پژو فرانسه مصمم به حضور دوباره در بازار خودرو کشورمان است. هر چند گفته می‌شد شرط خودروسازان خارجی برای عقد قرارداد با شرکت‌های ایرانی خاتمه مذاکرات هسته‌ای است، اما ظاهرا شرکت پژو یک قدم جلوتر آمده و قصد دارد حتی در صورت مثبت نبودن مذکرات فعالیت خود در ایران آغاز کند.
روزنامه دنیای اقتصاد: شرکت پژو فرانسه مصمم به حضور دوباره در بازار خودرو کشورمان است. هر چند گفته می‌شد شرط خودروسازان خارجی برای عقد قرارداد با شرکت‌های ایرانی خاتمه مذاکرات هسته‌ای است، اما ظاهرا شرکت پژو یک قدم جلوتر آمده و قصد دارد حتی در صورت مثبت نبودن مذکرات فعالیت خود در ایران آغاز کند.

در این بین شرکت رقیب پژو؛ یعنی رنو هر چند همانند شرکت وطنی خود ترک ایران نکرد، اما این روزها فعالیت خود را به‌طور چشمگیری افزایش داده؛ بنابراین به نظر می‌رسد پژو قصد ندارد بازار ایران را به راحتی در اختیار رقیب خود قرار دهد. بر این اساس روز گذشته یک منبع آگاه به گفت که چندی پیش هیاتی از شرکت پژو و قطعه‌سازان فرانسه به قصد عقد قرارداد تولید خودرو پژو 301 وارد ایران شد.

وی تاکید کرد که شرکت پژو مصمم به حضور مستمر در ایران است؛ چراکه در صورت تداوم یا خاتمه مذاکرات هسته‌ای این قرارداد لغو نخواهد شد و پژو قول داده که این قرارداد را به تولید نهایی محصول برساند، اما این مقام آگاه با تاکید دوباره بر اینکه پژو در انتظار نتایج مذاکرات نخواهد ماند، تاکید می‌کند که ساخت داخل حداکثری، یکی از شروط وزارت صنعت و معدن و تجارت برای حضور خودروسازان خارجی است این در شرایطی است که شرکت پژو برای رقابت با رنو پیشنهاد ساخت داخل 80 درصدی را به ایران خودرو داده است .

به گفته وی پژو 301 در ابتدا به‌صورت مونتاژ وارد بازار ایران می‌شود و بعد ساخت داخل آن افزایش خواهد یافت. شرکت پژو که سهمی 30 درصدی در بازار ایران دارد با خرید بخشی از سهامش توسط جنرال موتورز آمریکا، با نادیده گرفتن تمامی قراردادهای خود با شرکت ایران خودرو، از کشورمان کوچ کرد این در شرایطی است که شرکت مذکور متحمل زیان و ضررهای زیادی نیز از این بابت شد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:34 - 1393/11/29
مرگ بر فرانسه یا پژو مسئله این است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
خضری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
غیرت ایرانی این بود!!!؟بعد از این همه مسخره بازیای فرانسه!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:52 - 1393/11/29
این همه اظهارنظرجات کردید یه عکس از این ماشین نگذاشتید دستتون درد نکنه!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:07 - 1393/11/30
فرانسه دلش برای ما نسوخته برای اینکه خودش رو از رکود نجات بده داره این کارو میکنه -
GERMANY
23:18 - 1393/12/02
سلام. پس از انکه توسط برخی دولتمردها ملت را به خاک سیاه نشاندید. اکنون پای سایر کارخانه هارا باز کنید به بازار ایران.خدا هم قطعآ شما را خیر خواهد داد؟؟/
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج