آمار تردد خودروهای سوپر لوکس در تهران
۲۱۵۵۵۲
۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
۱۷۹۵۴
تهران در شرايطي از كمبود اتوبوس رنج می برد كه اعلام آمار تعداد خودروهای سوپر لوكس كه از سال ۸۸ تا ۹۳ وارد كشور شده‌اند، نشان از رقابت نابرابر اين دو گروه از خودروهای عمومی و شخصی با هم دارد.
خبرگزاری مهر: شهرام جباري‌زادگان كارشناس برنامه‌ريزي شهري با اشاره به اينكه در ۵ سال گذشته، مجموعاً ۹۵ هزار و ۸۵۹ دستگاه خودروي سوپر لوكس همچون پورشه وارد كشور شده، اظهار كرد: چنانچه حداقل دو سوم اين خودروها نيز وارد تهران شده باشند، در چند سال اخير شاهد ورود بیش از ۶۴ هزار دستگاه خودروی سوپر لوكس به معابر شهری پایتخت بوده‌ايم.

وی با بيان اينكه اين در حالي است كه در اين مدت حتي يک دستگاه اتوبوس جديد نیز از سوي دولت‌هاي دهم و يازدهم به تهران تحويل نشده، تصريح كرد: در شرايطي كه خودروهاي سوپر لوكس، اغلب به صورت تک سرنشين در سطح شهر تردد مي‌كنند اما اتوبوس‌های تك­ كابين و دو­كابين در خطوط تندرو و عادي اتوبوسراني، عموماً لبريز از مسافر هستند.

جباری زادگان با اشاره به اينكه ناوگان اتوبوسرانی تهران در حالی ۶۵۰۰ دستگاه اتوبوس در اختيار دارد كه ۲۵۰۰ دستگاه آن‌ فرسوده است و بايد هر چه زودتر از رده خارج شده و اتوبوس‌هاي جديد جايگزين آنها شوند، اظهار كرد: تعداد خودروهاي سوپر لوكس‌ كه در بزرگراه‌ها و خيابان‌های تهران آمد و شد می كنند، ۱۰ برابر تعداد اتوبوس‌هايی است که در خطوط اتوبوسرانی رفت و آمد می­نمایند و به عبارتي به ازاي هر یک دستگاه اتوبوس، ۱۰ دستگاه خودروي سوپر لوكس در تهران در حال تردد است.

وی با بيان اينكه ورود اين تعداد خودروي سوپر لوكس از جمله لكسوس، پورشه و مازراتي، باعث خروج بيش از ۲.۵ ميليارد دلار ارز از كشور شده، تصريح كرد: با اين ميزان منابع ارزی، مي‌توان حداقل ۹ هزار و ۳۴۰ دستگاه اتوبوس دو كابين مجهز به آخرين استانداردهای روز دنیا كه هر كدام از آنها روزانه قادر به جابه‌جايی دو هزار مسافر هستند را خريداري نمود.

اين كارشناس مسائل شهري در پايان با تاكيد بر اينكه نكته‌ قابل تامل اين است كه ناوگان اتوبوسراني تهران، روزانه ۴.۵ ميليون مسافر را جابه‌جا مي‌كند كه اين تعداد جابه ­جایی با ورود اتوبوس­ های جدید و نوسازي ناوگان تا صد در صد قابل افزايش است، خاطرنشان كرد: وقت آن رسيده كه شاهد توجه دولت­مردان به ناوگان اتوبوسراني پایتخت و ميليون‌ها مسافری که هر روز از آن استفاده می­ کنند، باشيم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج