بحران دفن اموات مسلمانان در اسپانیا
۲۱۸۴۴۴
۰۶ تير ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۵
۱۳۶۶۵
مسلمانان اسپانیا برای خرید هر قبر باید بیش از 3 هزار یورو بپردازند؛ مبلغی که تنها برای مدت 10 سال است و برای تمدید، باید این مبلغ مجددا پرداخت شود.
مشرق نیوز: مسلمانان اسپانیا برای خرید هر قبر باید بیش از 3 هزار یورو بپردازند؛ مبلغی که تنها برای مدت 10 سال است و برای تمدید، باید این مبلغ مجددا پرداخت شود.

شمار مسلمانان اسپانیا بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر است و با وجود بهبود اوضاع آنها در این کشور در سال های اخیر، همچنان مشکلات متعددی از جمله گرفتن مجوز ساخت مسجد و نداشتن قبرستان اختصاصی به ویژه در مادرید، پیشِ روی آنهاست.

روزنامه اینترنتی "السبق" به نقل از "أحمد محمد خنيخ" از مسئولان غسالخانه مرکز فرهنگی اسلامی مادرید نوشت: مسلمانان برای دفن اموات خود مجبورند 3300 یورو پرداخت کنند، زیرا شهرداری هزینه های اضافی از آنها دریافت می کند؛ 1960 یورو از این مبلغ به خرید یک قبر اختصاص دارد و مابقی آن بابت خدمات شرکت حمل و نقل اموات است و این درحالی است که این قرار داد تنها 10 سال اعتبار دارد و در صورت تمدید نشدن، بقایای اجساد به شیوه ای خاص به خانواده متوفی تحویل داده می شود!

بر اساس آمارهای منتشر شده از هر 3 تا 7 متوفی مسلمان در اسپانیا در هفته تنها خانواده دو متوفی موفق می شوند مرده خود را در قبرستان اختصاصی مسلمانان دفن کنند و آمار امواتی که با هزینه های کلان به وطن اصلی خود بازگردانده می شوند، رو به افزایش است.

خاطرنشان می شود که در بیست سال گذشته شمار مسلمانان در اسپانیا افزایش چشمگیری داشته و به مراتب میزان درخواست ها برای امضای اسناد تضمین حقوق اساسی اقلیت های دینی در این کشور از جمله حمایت های قانونی از مساجد، آموزش و .. افزایش یافته است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج