اگر در فکر خودکشی هستید بدانید که...
۲۴۴۲۲۸
۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
۸۹۹۶۳ 
شنیدن خبر خودکشی دردآور است و به جز درد برای اطرافیان، حس عذاب وجدان را هم همراه می‌آورد که چرا نتوانستند جلوی چنین عملی را بگیرند؟ چرا متوجه نشدند کسی که خودکشی کرده، در ذهنش چنین فکر داشته؟

هفته نامه سلامت - سیما روشن: شنیدن خبر خودکشی دردآور است و به جز درد برای اطرافیان، حس عذاب وجدان را هم همراه می‌آورد که چرا نتوانستند جلوی چنین عملی را بگیرند. چرا متوجه نشدند کسی که خودکشی کرده، در ذهنش چنین فکر داشته؟ چه درد یا مشکلی داشته و آن‌ها می‌توانستند در حل آن سهمی داشته باشند و این سهم را ادا نکرده اند؟ هرچند همه بار این ناراحتی نمی‌تواند حقیقت داشته باشد، اما مختصصان این حوزه می‌گویند از بیش از ۹۰ درصد خودکشی‌ها می‌توان جلوگیری کرد به شرطی که همه ما در هر جایگاهی که هستیم با اولین علائم آن آشنا باشیم تا زنگ خطری مثل بیان اینکه خودکشی می‌کنم را جدی بگیریم.

در این مطلب نگاهی انداخته ایم به کلیدی‌ترین اطلاعاتی که باید درباره آن داشته باشیم تا شاید قدمی در راه نجات جان یک انسان و جلوگیری از کابوس ده‌ها انسان دیگر برداریم. در ارائه این مطالب از صبحت‌های دکتر مهدی حسن زاده، متخصص روان پزشکی و فلوشیپ پیشگیری از خودکشی، استفاده کرده ایم.

اگر در فکر خودکشی هستید بدانید که...

ریشه‌های خودکشی چیست؟

دلایل خودکشی در مشرق زمین با مغرب زمین به کلی متفاوت است. به طور مثال، در مشرق زمین و در ایران اولین اختلالی ک هباعث خودکشی می‌شود، اختلال سازشی است. یعنی اتفاقی در زندگی فرد می‌افتد و او چند ماهی استرس دارد و به دلیل فشار این استرس اقدام به خودکشی می‌کند. در صورتی که در مغرب زمین علت اصلی خودکشی افسردگی است که به نوعی بیماری جدی تری است.

آمار خودکشی در زنان متاهل بیشتر از زنان مجرد است

زنان متاهل بیشتر از زنان مجرد خودکشی می‌کنند و بیشتر آن‌ها به دلیل مشکلاتی که در زندگی خانوادگی شان و نارضایتی‌ای که از زندگی مشترک دارند و سختی روند طلاق به دلایل مادی، فرهنگی و اجتماعی بیشتر از زنان مجرد دست به خودکشی می‌زنند.

آمار خودکشی در مردان مجرد بیشتر از مردان متاهل است

خودکشی در مردان مجرد که کار ندارند بیشتر دیده می‌شود، اما فراموش نکنیم خودکشی تنها به یک دلیل انجام نمی‌شود و همیشه چندعاملی است و دلایل زیادی فرد را به سمت اقدام به این کار می‌برد، اما اتفاقی مثل شکست مالی، عاطفی، تحصیلی، فقدان و... در نهایت باعث می‌شود فرد این کار را انجام بدهد و اشتباه است که ما فقط اتفاق آخر را ببینیم.

از افسردگی تا خودکشی

نتایج تحقیقات متعدد ثابت کرده که افسردگی ژن دارد و ژن آن مستقل از افسردگی است. ارنست همینگوی مثل پدرش خودکشی کرد یا بچه‌های شاه که ۲ نفرشان خودکشی کردند. این قضیه مثل این می‌ماند که شما ژن دیابت را دارید و کم تحرک و چاق هم هستید شما در خطر ۲ برابری نسبت به دیگران در این مورد قرار دارید، اما درصد دقیقی در این باره نیست که ژن مهم‌تر است یا الگوبرداری!

خبر خودکشی را انتشار ندهید

فراموش نکنیم که خودکشی مسری است. به همین دلیل مهم است که چطور خبر خودکشی را منتشر کنیم تا دیگران تحریک به انجام آن نشوند و آن را به عنوان راه حلی برای بیرون رفتن از مشکلات نبینند.

تهدید به خودکشی را جدی بگیریم

وقتی شنیدیم کسی از خودکشی حرف می‌زند، نباید با این لحن که «برو بابا، شوخی نکن، تو عرضه این کار را نداری» و الفاظ مشابه، با او حرف بزنیم! وقتی کسی این حرف را می‌زند حتما به فکر فرو برویم و نزد مشاور برویم و موضوع را با او درمیان بگذاریم که فرزند من یا خانم من یا همسر من تهدید به خودکشی کرده و من چه باید بکنم؟! او در مراحل بعدی خود فرد را هم باید نزد مشاور برد.

اگر در فکر خودکشی هستید بدانید که...

خودکشی یک راه حل نیست و برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد و این یک شعار نیست، اما متاسفانه، چون فردی که در فکر خودکشی است دچار دید تونلی می‌شود و نمی‌تواند این راه‌ها را ببیند، اما دید تونلی چیست؟ وقتی که بچه بودیم از توی یک لوله بیرون را نگاه می‌کردیم. دایره دیدمان خیلی کم و اطرافش تاریک بود. این دید را تونلی می‌گویند. اگر من این لوله را کنار بگذارم می‌بینم چقدر این دید وسیع است. افسردگی دید را تنگ و تاریک و فرد را نزدیک بین روانی می‌کند. به همین دلیل به افرادی که دچار این حالت می‌شوند می‌گویند به روان پزشک مراجعه کنند نه برای نصیحت شدن که برای کنار زدن این لوله!

اگر در فکر خودکشی هستید بدانید که...

دکتر سیدحسن علم الهدایی: خودکشی، نوعی اختلال و آسیب چندبعدی رفتاری است که عوامل متعددی از جمله عوامل روانی- عاطفی مانند افسردگی، ناامیدی، بیکاری، اعتیاد، فقر، مشکل‌های اقتصادی، احساس گناه و حتی در برخی از جوامع مانند جوامع غربی، مشکل‌های سیاسی هم در بروز آن دخیل هستند. درواقع، رسیدن به بن بست فکری، روانی و انگیزشی انسان باعث ایجاد فکر خودکشی در او می‌شود و این مساله به قطع امید وی از آینده بر می‌گردد.

روان شناسان معتقدند خودکشی با ضعف اعتماد به نفس و احساس پوچی در انسان مرتبط است. در این میان، امیان و اعقتاد به پروردگار می‌تواند در پیشگیری از خودکشی بسیار موثر باشد. این ایمان و اعتقاد، روح کمال و موثر بودن را در انسان می‌دمد و باعث می‌شود به این نتیجه برسد که برترین مخلوق آفرینش است که می‌تواند به بالاترین مقام‌ها برسد؛ تا جایی که در مقام جانشینی خدا در زمین باشد. در این صورت، فکر از بین بردن نفس هم کمتر به ذهن چنین انسانی خطور می‌کند.

توکل به خداوند یعنی اعتماد و تکیه کردن به قادر مطلقی که همه اختیارات و امکانات در ید قدرت اوست و مهربان‌ترین مهربان‌ها نسبت به انسان هاست. به تعبیر قرآن کریم، هر کجا که باشیم، او با ماست و هرگاه که اراده کنیم، می‌توانیم او را بخوانیم و بدون هیچ تشریفات و تکلفی با خدای خود رابطه برقرار کنیم.

باز هم به تعبیر قرآن، با یاد خدا دل‌ها آرام می‌گیرد. ناامیدی، یاس و احساس پوچی در آموزه‌های دینی ما به شدت مورد نکوهش قرار گرفته اند و امیدواری به رحمت خداوندی، در حالی بزرگ‌ترین عبادت است که ناامیدی از رحمت الهی در شمار شرک و کفر محسوب می‌شود.

به اعتقاد یک مومن راستین، زندگی و خلقت دارای معنا و مفهوم است. خوبی و بدی، زشتی و زیبایی، شکست و موفقیت در زندگی از نظر انسان باایمان دارای معنا و مفهوم است که ما انسان‌ها باید این معانی را بفهمیم و بتوانیم آن‌ها را تحلیل کنیم.

واقعیت این است که انسان، بیهوده آفریده نشده است. انسان، دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالای علمی، فکری، تلاش و صبر است که با ارتقای این ظرفیت‌ها می‌تواند به بالاترین قله‌های کمال و خوش بینی برسد. با این حساب، با نگاه به رویکرد خداشناسانه، رسیدن به بن بست برای انسان باایمان بی معناست و خودکشی هم به عنوان شوم‌ترین اقدام‌ها جایی در زندگی چنین انسانی ندارد.

اگر در فکر خودکشی هستید بدانید که...

در اسلام و سایر ادیان توحیدی، دعاکردن با هر زبان و حالی به عنوان یک اکسیر مشکل گشا، توصیه شده است. بسیاری از جامعه شناسان و روان شناسان اجتماعی هم بر وجود احساس خوش بینی و معنی داری در زندگی برای پیشگیری از رسیدن به بن ست، تاکید زیادی دارند.

برخی از روانکاوان با تاکید بر معنادرمانی و معنا داشتن تمام پدیده‌ها و حوادث تلخ و شیرین زندگی، این مطلب را دنبال می‌کنند. امیدواری هم مانند خوش بینی، نقش شگفت انگیز و تعیین ننده‌ای در زندگی ایفا می‌کند. اگر انسان به قول رایک فروم در کتاب انقلاب امید، امید خود را در زندگی از دست بدهد، به دروازه‌های جهنم قدم گذاشته است.

در ادبیات خودمان هم مولانا می‌گوید: «کوی نومیدی مرو، امیدهاست/ سوی تاریکی مرو خورشیدهاست». به عبارت ساده تر، انگیزش، نگاه و تفکر مثبت در زندگی داشتن، می‌تواند انسان را به نتایج مثبتی برساند و او را از ناامیدی و عواقب ناشی از آن مانند خودکشی، دور کند. یک ضرب المثل انگلیسی هم در این زمینه می‌گوید کسی که فکر مثبتی دارد، به نتایج مثبتی هم می‌رسد.

شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه، فرایض دینی دسته جمعی، مسئولیت پذیری و احترام به دیگران و... باعث پیشگیری از ابتلا به افسردگی، انزوا و عواملی این چنین موثر برخودکشی می‌شود. در این میان، تقویت هوش عاطفی افراد هم برای شناخت جنبه‌های عاطفی و روانی توصیه شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 212
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1398/05/09
و همچنین به یاد داشته باشید که این یه حرکت دشمن شاد کن می باشه. مقاوم بمونید و پیشرفتتون رو بکنید تو چشم دشمنانتون
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/05/09
من به شدت افسرده هستم ولی خانواده ام جدی نمی گیرند یک بار سعی کردم خودکشی کنم ولی بعدش پشیمون شدم چون می ترسیدم مادرم هم بعد من خودش رو بکشه و اینکه برای خانواده ام بعد این اتفاق بی آبرویی می مونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
اگه احساس میکنی که خانوادت دوستت ندارن این فکرو از ذهنت کلا بیرون کن. با خودت خوش باش. یه مدت نسبت به خانوادت ۵۰ _ ۵۰ باش. یعنی نه بگو ازشون متنفری نه خیلی دوستشون داری. تا معلوم شه دوستت دارن یا نه. دنبال دنیای خودت باش . فیلم و سریال ببین و تو دنیاش غرق شو. بعد میبینی آدم تنهایی هم میتونه حال کنه. بعد یه مدت با افراد دور وبرت هم ناخواسته ارتباط برقرار میکنه...! اونوقوت به خودت میای و میبینی شاد ترین فرد روی زمینی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
عزیزم بدون نام 21:46
چقدر شما مهربونی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
کاری که دوست داری را انجام بده. از بیکاری دور باش. با هنر، ورزش، کار دلخواه وقتت را پر کن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
قوی باش خودکشی مال انسان های ضعیفه
میثم
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
هفت بار به بدترین شکل خودکشی کردم راهی سراغ داری بگومن یه پدر جونم
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1398/05/09
ببین کار ما به کجا رسیده که باید نصیحتمون کنن خودکشی نکنیم
پاسخ ها
محمد صدیقی
United Arab Emirates
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
سلام من چند باری میخواستم خود کشی کنم ولی عذاب وجدان داشتم که جزء بزرگ ترین گناهاس دیگه نکردم به نظرتوم اگه تموم بدنمو احدا عضو کنم بازم گناهه؟
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1398/05/09
مادرم من افسردگی داشت خودکشی کرد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
منم بهش فک میکنم :(
ساراازاصفهان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
خدا رحمتش کنه و به شما عمر با عزت بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
خدا رحمتش کنه. عمرش به دنیا نبوده. فکر کن بیمار شده از دنیا رفته یا تصادف کرده. بهش فکر نکن و زندگی خودت را بکن
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/05/09
چه با مردم کردند که برای خودکشی راه حل میدن خیلی بی معرفت هستید
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/05/09
چقد بازدید کننده داشته این مطلب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
بله متاسفانه
محدثه
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
ای بابا منم نوزده سالمه انقد ترس از آینده و ترس از بیکاری دارم واحساس پوچی که قصدم خودکشیه چون خانواده خیلی به دردنخور و بیخیالی دارم
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/05/09
منم تو فکر خودکشی هستم ولی فکر پسر کوچیکم و مادرم نمیذاره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
تو یک پسر کوچیک و مادر داری و باز هم به خودکشی فکر می کنی؟ ببین خیلیها آرزوی داشتن این دو تا را دارند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
شما روح بزرگی داری که بخاطر افراد عزیزت خودکشی نمیکنی.امیدوارم خدا بخاطر روح بزرگت بهت دلگرمی بده
Iran, Islamic Republic of
03:27 - 1398/05/10
برادر من خودکشی کرده بدترین عذاب دنیا اینه که برات عذاب وجدان میمونه ای کاش جدی می گرفتیم و کمکش میکردیم درد بزرگیه خدا برای کسی نیاره.آه و افسوس
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
داداش منم همیشه میگه خیلی دلم میخاد خودمو بکشم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
اون راه خودش را رفته. شما هیچ مسوولیتی نداری بخصوص الان که دیگه نمیشه کاری کرد. براش خیرات بدید و زندگی خودتون را بسازید. غصه خوردن چه فایده؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
خوش بحالش رفت :)
Iran, Islamic Republic of
03:30 - 1398/05/10
برادر من خودکشی کرده و این بدترین درد دنیاست که براش کاری نکردیم و حرفاش و جدی نگرفتیم حالا باید یه عمر درد از دست دادنش تحمل کنیم از خدا میخوام روحشو قرین آرامش کنه آه و افسوس.
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1398/05/10
وای خدا من میخواستم خودکشی کنم اصلا این مقاله منو دگرگون و منصرف کرد!!!!
جمش کنین با این مقاله های آبکیتون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
منم خيلي نياز به کمک دارم
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/05/10
من اگه خود کشی هم کنم شانس ندارم نمیمیرم قطع نخا میشم فقط چشام کار میکنه و مثانم والو بخودا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
خیلی باحالی :)
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/05/10
برترینها ، اردوهای آخر هفته بزار برامون !
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1398/05/10
منم دوس دارم خودکشی کنم اما جرعتشو ندارم قرص سیانور گیر نمیاد فقط میمونه زدن شاهرگ گردن که اونم میترسم زنده بمونم اونوقت منو میبرن بیمارستان اعصاب روان بستری میکنن دلم میخواد از دست خانوادم که خوشبختیمو گرفتن خودکشی کنم دلم میخواد از دست خدا که حاجتمو نداد و زندگیمو بدتر کرد و سرنوشت منو بد نوشت خودکشی کنم .........خوشبحال اونا که جرعتشو داشتن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
همین که اینجایی یعنی سواد داری، نت داری، چشمات می بینه و انگشتات و مغزت کار می کنه. چرا نعمتهایی را که داری نمی بینی؟ از گذشته بیا بیرون
ح
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
قرص اعصاب بگیر یا قرص فشار.حداقل 30 یا 40 تا بخور کارت تمومه.کی گفته باید حتما سیانور باشه؟
بدون نام
Belgium
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
حتما لازم نیست سیانور باشه.حدود 300 تا هسته سیب جمع کن بعد همه رو له کن و در آب کامل حل کن عصاره رو بعد بخور.ماده داخلش که اسمش بی 17 هست داخل بدنت تبدیل به سیانور میشه و سریع میمیری
هامی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
من چند بار انجام دادم .آخرین بار 6 ماه پیش بود که دو تا قرص برنج خوردم.ولی نکردم که هیچ دوازده میلیون هم پول بیمارستانم شد که بقول خودشون نجاتم دادن.من تمام کسی نجاتم نده کی رو باید ببینم .بس کنید دو رو خدا .کاری کنید که آدما به این مرحله نرسد.وقتی رسیدن دیگه دلسوزی الکی شما فایده نداره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
اگر افکار خودکشی دارید هر شب قرص دیازپام 5 یا آلپرازولام 0.5 بگیرید و بخورید بعد از یک مدت از سرتان خودکشی و تاثیرات روانی که باعث این فکر می شود از سرتان می پرد و هر موقع به این فکر افتادید یک قرص بخورید فورا" از سرتان می پرد ولی زیاده روی نکنید که اعتیاد آور است و هر موقع از سرتان پرید خوردن قرص را قطع کنید (کلا" قرصهای خانواده بنزودیازپین ها) که در اینترنت سرچ کنید انواع آن می آید
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/05/10
این مقاله بیشتر به درد کسایی میخوره که اطرافیانشون میخوان خودکشی کنن نه خودشون!
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1398/05/10
من تا حالا تو ذهنم هزار بار خودمو کشتم، اما تو واقعیت بخاطر مامانم دلم نمیاد
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1398/05/11
تو مردان مجرد بیشتر نیست تو متاهل بیشتره بخاطر مشکلات اقتصادی
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1398/05/11
باید به خانوما بگم زنده بودن و سلامت جسمی و روحی در ازدواج نکردن است باور نمیکنید ازدواج کنید
پاسخ ها
مهسا
United Arab Emirates
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
هیچ ربطی به ازدواج نداره من که ازدواج کردم گفتم شاید اوضاع بهتر شه نشد که هیچ الان سیاه بختم شده
Iran, Islamic Republic of
03:11 - 1398/05/11
اگه کسی قبلا بهش فکر کرده باشه و تا مرزشم رفته باشه بعد یهویی از این فکر برگرده دیگع نیازی نی به روانشناس ‌مراجعه کنه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
به نظرم روانشناس و روانپزشک فقط وقتتو تلف میکنن تا پول بگیرن تنها کسی که میتونه بهت کمک کنه خودتی سعی کن به گذشته فکر نکنی و تو لحظه زندگی کنی و خودتو بیشتر دوست داشته باشی و وقتتو با کار های مفید پر کنی
Zizi
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
سلام.منم ی دختر جوون تو خالی ام و تو همین فکرام. ولی از شما میخوام بری پیش روانشناس
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/05/11
نکنید
اگه میتونستم عشقمو برمیگردوندم
اونم با قرص برنج خودکشی کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
خوب کاری کرد تو را راحت کرد و گرنه چطور می خواستی با همچین آدم ضعیفی هر روز بسازی؟ دیوانه ات می کرد
هانی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
منم دو تا قرص برنج خوردم که بمیرم راحت بشمولی دوازده میلیون پول بیمارستانم شد و سه ماه هم کلا صدام قطع بود .کسی که خودکشی میکنه ضعیف نیست .بنظر من قوی و شجاعه.همه از مرگ میترستن ولی ما برامون شده آرزو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
ارزوی من یه مرگ اروم و بی دردسره که اب ازاب تکون نخوره.شنیدم محلور اب وگچ ساختمانی هم کارسازه و همه جا گیر میاد.محلول در بافت بدن نشست میکنه و باعث انسداد رگها میشه
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/05/11
به نظر من بیکار نشستن و فکر کردن یکی از عوامل بزرگ افسرده شدنه. بعضی غذاها و میوه ها شادی آورند. خود کار کردن، دوش گرفتن، خانه و دم در خانه را تمیز و آب و جارو کردن، از بین بردن تار عنکبوت و گرد و خاک خانه، بیرون رفتن و قدم زدن در سبزه و جای زیبا، مسافرت و... همه باعث شادی میشه. و بالاتر از همه امید امید امید به خدایی که ما را می بینه و حکیم و بخشنده است.
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1398/05/11
بهانه! نشستی منتظری پول از آسمون بیاد! دولت پول مفت بده! اکثر ما جون کار کردن نداریم! من با ماهی 200 هزار شروع کردم، الان رسوندم به 2.5 میلیون، راضی ام! بخدا روزی ای که مال شماست کسی نمی تونه بخوره! خدا رو حساب روزی میده! بجای گله و مقصر پیدا کردن ظرفیت و جنبه ت رو بالا ببر، در ضمن تبعیض هم عامل بزرگی برای انجام خودکشی هست که ذکر نشده.
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
همه تو نیستن عزیزم ..ثانیا مزخرف نگو حرفات خیلی رو مخن .. بعدشم تو ک انقد خوبی اینجا چ غلطی میکنی و در آخر فکر نکنم کسی از من حالش بدتر باشه ولی هیچوقت خودمو نمیکشم به خودت ظلم نکن
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1398/05/11
بدبخت ترین و احمق ترین انسانهای روی زمین کسانی هستند که خودکشی می کنند.یک انسان شجاع و قوی با توکل به خدا به زندگی خودش ادامه می دهد ,تا زمان مرگ طبیعی..
پاسخ ها
نازنین
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
ببین تو اگه بجا ما بوذی صد بار خودکشی میکردی من ادمی هستم که از 8 سالگی زندگیم نابود شد بازم حالا حرف زیادی میزنی جمع کن بابا این مسخره بازیو کسی مجبورت نکرد بیای اینو مطلبو سرچ کنی راستی اگه خودت مثل ما نیستی پس برای چی خوندی؟
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1398/05/12
خودکشی و افسردگی اتفاقا بیشتر مال جوامع پیشرفته است ،افسردگی بیماری دنیای مدرن است .

اگر مثل قدیم انسانها در کنار هم زندگی می کردند ،در مشکلات به داد هم می رسیدند ،با هم مهربانتر بودند ،به خدا امید داشتند ، کارشون به جایی نمی رسید که خودشون رو بکشند ،چون مطمئن بودن یکی هست کمکشون کنه .

البته غیر از کسانی که مشکلات مغز و اعصاب دارند و باید دارو بخورند ،یا با طب سنتی درمان کنند .

عسل ،گلاب ،زعفران ،بهار نارنج ، دارچین ،به شدت ضد افسردگی اند ،همچنین اسپند ،

این خشکسالی ها و زلزله و ....هم در بد کردن حال مردم بی تاثیر نبوده ،طبیعت ،آب ،سبزه ، روح انسان رو آرام می کنه .
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1398/05/12
اگه مردن مساوی با نیستی باشه که خودکشی جرات خاصی نمیخواد. چون زندگی جز تکرار و پوچی و تباهی نیست.
اما اگه مرگ پایان نباشه و این"من" دوباره با همین هویت ادامه داشته باشه باید برای اون روز برنامه داشت. اینکه من در زندگی قبلی ام اولین شرط برخوداری از لذت ها رو که همون بودن و زندگی کردنه رو از خودم گرفتم. اگه هیچ عذاب الیمی هم نباشه همین عذاب کافیه برای یک عمر ابدی ...
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1398/05/13
شما فقط باید محکم باشید و به خودتان بگید من ضعیف نیستم چون این مغزتان است که با ترشح هورمون هایی باعث این چنین مشکلات میشه شما یه روح والا دارید که نباید بزارید تسلیم این بدن مادی بشه شما باید مغز و بدنتان رو کنترل کنید نه اینکه برعکس باشه پس بلند شین برید تا جایی که میتونید از مغزتان کار بکشید و زندگیتون رو بسازید شما پیروزید اگه بخواهید
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1398/05/13
زندگی خیلی سخته خیلی ،شوهرم درکش پایینه بچمم بیش فعال یه سره عصبیم میکنن ای کاش هیچ وقت به دنیا نمیومدم
پاسخ ها
فروهر
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
هرکسی مشکلات خودش را داره واز درون رنج میبره ولی ساعتهای خوشی هم در تلخترین زندکیها هست منم خیلی رنج ومصیبت دیدم ولی سعی کردم به هر وسیله ی درستی که دم دستم هست اون درد را یادرمان ویا تحمل کنم اما یاد خدا متوسل شدن بهش همیشه زندگی را برام تحمل پذیر کرده وادامه دادم دوست عزی زی که ارزوی نیامدن به دنیا می کنی حتما دلیلی برای آمدنت هست این شوهر بد اخلاق وفرزند پیش فعال تو شاید آرزوی خیلی ها باشه صبور باش دخترم ناامید نشو شاید روزهای خوشی داشته باشی تو تحت حمایت خدابی مطمئن باش
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1398/05/15
سولماز جان کسی دیگه نیست کمک ات کنه بجز شوهرت ؟

آخه بچه منم مشکل مغز و اعصاب داره ،تا شش ماه اول که دارو می خورد ،به شدت پرخاشگر و افسرده شده بود تا کم کم داروها اثر کرد و باهاش سازگار شد ،اگر کسی پیش ات نباشه که کمک ات کنه خودتم افسرده میشی ،خواهری ،مادری ،مادر شوهری ،دوست خوبی ؟
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1398/05/15
کاش حداقل میتونستم درددل کنم ....ولی من خودکشی نمیکنم با اینکه یک عمر تو فکرشم. شماهم بد نیس از ترس آتیش اونجا دست بردارید.
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/05/16
میخوام خودکشی کنم یاعلی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
واااااا حالا چرا یا علی میگی !!!
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
ببین اگه خود کشی کنی میری جهنم ولی اگه بری سمت کار های خلاف گناهش کمتر از خود کشیه و در ضمن لاقر تو دنیا ثروتمند میشی
Iran, Islamic Republic of
02:17 - 1398/05/18
من هم همیشه به خودکشی فکر میکنم . ولی فقط به یک دلیل این کار را نمیکنم .
اول اینکه مادرشوهرم برای هر پسرش دو سه تا زن گرفته . و اگر من بمیرم سر ماه برای شوهرم زن میگیرد.
Iran, Islamic Republic of
02:17 - 1398/05/18
من هم همیشه به خودکشی فکر میکنم . ولی فقط به یک دلیل این کار را نمیکنم .
اول اینکه مادرشوهرم برای هر پسرش دو سه تا زن گرفته . و اگر من بمیرم سر ماه برای شوهرم زن میگیرد.
Iran, Islamic Republic of
02:17 - 1398/05/18
من هم همیشه به خودکشی فکر میکنم . ولی فقط به یک دلیل این کار را نمیکنم .
اول اینکه مادرشوهرم برای هر پسرش دو سه تا زن گرفته . و اگر من بمیرم سر ماه برای شوهرم زن میگیرد.
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/05/20
پارسال خیلی افسرده شدم و به فکر خود کشی بودم...مامان و بابام هر شب دعوا و کتک کاری میکردن...دیگه خیلی سخت بود که شب ها با آرامش بخوابم نمره های مدرسه ام بد و بدتر میشد و تو مدرسه دوستام ازم فاصله میگرفتن بخاطر نمره ها...هر روز صفر،صفر،صفر! همش یه صفر گنده روی یه کاغذ خالی...یه روز مامانم،من و خواهرام واسه ۱هفته رفتیم خانه مادر بزرگم.با دایی ام درد و دل کردم و به او گفتم به فکر خود کشی ام او به ما کمک کرد و حالا دیگه بابام و مامانم دعوا نمیکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
عزیزم تو هنوز مدرسه میری طاقت بیار راه زیادی داری میتونی زندگیتو قشنگ بسازی یه روزی میکنی از همه اطرافیانت و زندگی خوبتو خودت میسازی
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/05/21
تو رو خدا بگید چطور خودمو بکشم ک بچه هام فکر نکنم دیه ب اخر زندگی رسیدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
.من خیلی بیکس شدم
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1398/05/23
خسته شدم ۱۴میلیون بدهی دارم هیچ امیدی ندارم ابروم داره میره چند وقته بیکارم برا بچه ام یا لباس نمیتونم بگیرم واسه چی باید زنده باشم واسه چی باید این همه خجالت بکشم
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
تو میتونی باید زورتو بزنی خدا با ماست اگر هم فکر میکنی خداوند زیادی داره بهت سخت میگیره حتما حق الناس داری اونم زیاد
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/05/24
وقتی یه عمر عاشق و دیوونه یک نفری...وقتی اون به بدترین شکل ترکت میکنع...وقتی خانوادت ازت نفرت دارن و پشتت نیستن...وقتی طرفت ک اون همه نامردی کرده الان بهترین زندگیو داره و خوشبخته ولی تو روز بروز بیشتر زجر میکشی...وقتی هیچکس رو نداری...وقتی همه بهت تهمت بزنن و عزیزات بهت خنجر بزنن و هیچ امیدی نداری
وقتی هرشب خونتون دعواست و ازت متنفرن میتونی ادامع بدی؟!! جون من میتونی؟!!! نه نمیتونی وقتی روی کره زمین تک و تنهایی وقتی خود خدا هم تورو پس زد...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
من بدتراز خودتم
Prmis
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
بنظرم همزادمو پیدا کردم منم همینم :))))))
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1398/05/24
الان که داشتم این مطالبو میخوندم یکم قبلش میخواستم قرص بخورم خودمو نجات بدم راستش من از جانب خودم هیچ مشکلی ندارم ادم موفقی هستم تازگیا باآدم خیلی خوبی نامزد کردم اما برادرم روزو شب برامون نزاشته معتاده و از کاراش داریم زجر میکشیم خانوادگی منم ی جورایی از توانم دیگه خارجه با این همه ناسازگاریش مقابله کنم همه کاریم براش کردیم اما انگار دوست داره وضعیتشو .... دوست ندارم بگن اره داداشت اینطوره و....
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
هر کاری کنی اون داداشته ، اگه کسی بهت گفت بخاطر داداشت اینجوریه ناراحت شو ولی خجالت نکش
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1398/05/26
منم خیلی به خودکشی فکر میکنم
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
ببینم خود ارضایی میکنی؟ اگه این کار رو میکنی انگیزه زندگی کردنو ازت میگیره
Iran, Islamic Republic of
02:29 - 1398/06/06
خوشبحال همه اونایی که اینکاروکردن رفتنو راحت شدن
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
اونا تازه دارن تو جهنم پاسور بازی میکنن
France
17:27 - 1398/06/13
اقا من چند بار خودم گشتم ولی نمیدونم چرا زنده موندم
پاسخ ها
فردوس
Belarus
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
چطور !؟؟؟ بگو
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/06/15
خیلی خسته شدم بدونه اون نمیتونم میخوام خودم خودکشی کنم
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
اگه زندگیت خوبه فقط اونو نداری پس با همین افسردگی به زندگیت ادامه بده این دلیل خوبی برای خود کشیت نیست
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1398/06/21
منم اخر خطم فقط به روشی فکر میکنم که بقیه کمتر اسیب ببینن
Iran, Islamic Republic of
06:31 - 1398/06/22
خیلی دلم یه مرگ سریع میخواد
Iran, Islamic Republic of
04:04 - 1398/06/24
اگه مردی بمون و زندگی کن.
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
اونایی که به خود کشی فکر میکنن ضعیفن (مثل من )و
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/06/24
به خودکشی فکر میکنم ولی به خاطر آبروی خانوادم و حرف حدیث مردم جرات انجامشو ندارم ولی دوست دارم یه اتفاقی بیفته ضربه مغزی بشم اعضای بدنمو اهدا کنم
پاسخ ها
سارا
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
خوکشی چه ربطی به ابرویِ خانوادت داره؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1398/06/25
فهمیده نشدن
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1398/06/25
به زودی خودکشی خواهم کرد
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/06/25
هیچکسو ندارم هیچکس درسته 18 سالمه ولی دیگه کارم از نصیحت و این چیزا گذشته مطمعنم اگه بمیرم هیچکس حتی یه نفرم خم به ابروش نمیاره تازه خوشحالم میشن فکر این بیشتر باعث میشه که بخوام خودکشی کنم این کارم میکنم مطمعنم
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
اگه وضع کار ازت بر میاد بگو به درک که کسی منو دوس نداره
٩٩
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
اشكال نداره اگه دردت كنكوره بيخيالش اگه هم نه با خودت بيشتر حال كن فقط خودتو دوس داشته باش خودت عشق خودت باش
United Arab Emirates
14:35 - 1398/06/26
من دیگ خسته شدعم هیشکیو ندارم ک عارومم کنه دیگ هیچی برا از دست دادن ندارم
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
متاسفم خیلی کارت سخت شده
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1398/06/26
من فقط سیزده سالمه و دیگه امیدی ندارم
همیشه تنهام
کسی طرز فکرش مثل من نیست مادرم یه روانیه پدرم اصلا نیست و به ما اهمیت نمیده یه فیلم پورن معتاد شدم و خود ارضایی میکنم تومدرسه بهم میگن دیوونه به کلی بیماری روانی گرفتار شدم ولی دارم با دوتا بیدرک زندگی میکنم برای همین منو دکتر نمیبرن زشتم و از خودم متنفرم اعتماد بنفسم کمه و اجتماع هراسم مادرم هم هر روز تا حد مرگ منو میزنه فامیلامونم که یه مشت جاهل خرافاتین در نتیجه نمیدونم چطو ر تا الان زندم
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
پس باید با پدر و مادرت بجنگی تو که نمیخای اونا بدون اینکه سزای عملشونو ببینم بمیری ؟ تاسر حد مرگ جلوشون وایسا . اخرش یا بیرونت میکنن و میری تو خیابونا یا اونا کوتا میان
یکی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تو هنوز وقت داری و اول زندگیته فرصت از دست نده الان قدرتی نداری ولی وقتی ۲۰ سالبه بالا بشی یعنی کلا ۱۸ سالگیو رد کنی قدرت داری و میتونی جلوی هر ظلمی بایستی
ما هم این شرایطو داشتیم
بدون اگه خودت بخای میتونی وضعتو بهتر کنی فقط باید یکم سختی بکشی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
باز خوبه ک میتونی مدرسه بری و ی خونه و ی مادر داری .هعییی
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1398/06/26
فقط 13 سالمه مادرم دیوونس پدرم روانی تو مدرسه اذیتم میکنن خودمم دیونه شدم و مارزوخیسم گرفتم در 8 سالگی فیلم پورن تو گوشی بابام دیدم و خودارضایی میکنم و الان هم فیلم پورن میبینم همه هم بخواطر بعضی جیز ها مسخرم میکنن افسرده هستم شدید تنهای تنهام و هیچکسو ندارم و تک فرزندم فامیلامون هم یک موشت خرافاتین پدرم هم چون پسر میخواست هر روز بهم فوش میده بخودم ازار میرسونم بعلاوه که تو سن حساسی هستم و یک مشت بیدرک دورمن حالا میشه بم بگید چطور تا الان زندم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
باز خوبه مدرسه میری و ی خونه و ی مادر داری .هعییی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
همونطوری ک منم عین تو ام و زندم.با این تفاوت ک من بیشتر از تو از خودممتنفرم.منم مازوخیسم دارم و همه ازم بدشون میاد ولی بدرک
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1398/06/26
من از همه اتفاق های زندگی نا موفق بودم به هرجا رفتم شد بمب بست برام یه دخترو دوس دارم به خدا بیشتر از کل وجودم ولی نمیشه کار خوب ندارم نمیدونم حتما خواست خداست خودمو میخوام بکشم ولی به خاطر مامانم نمیتونم فردا یا پس فردا میرم خواستگاری نشد میندازم خودمو جلوی تریلی همین
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
باید یه کسب و کار راه بندازی با وام (البته اگه بتون وام 12 درصد بدی )تو این مملکت با شاگردی بجایی نمیرسی
Canada
20:56 - 1398/07/02
من بچگی مریض بودم و هستم ولی تلاش کردم هرجور شده این مشگلم با یه ویژگی مثبتم پوشش بدم اما بدتر شد همه کوبیدنم ولی باز تلاش کردم و واسه کنکور خوندم خیر سرم تو داروسازی قبول شدم ولی حقم خوردن و گفتن مریض ها حق ندارن دکتر شن و رفتم شکایت فقط مونده بود خودم گناهکارشم و ایندم گرفتن ولی برای اخرین بار تلاش کردم و رفتم تو یک رشته دیگه درس خوندم و الان که دنبال کارم همه بهم میگن معلول فقط بگم مرگم بهترین راه چون هرکاری کنم من ادم به چشم نمیام
پاسخ ها
سحر
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
همین موفقیت هایی که کسب کردی پشتکار و اراده قوی ت رو نشون میده پس همچنان ادامه بده. تو میتونی. تا الان تونستی ازین به بعد هم میتونی . ایراد از جامعه ست نه از تو.
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
باز ادامه بده ، اگه پول داری برو یه شهر دیگه ، دوست من نمیتونس درست حرف بزنه همکلاسیمون بود بخاطر گرفتن زبونش تو ذهنمون این ظاهر شکل گرفته بود که اون سادس ، و اون به دلیل اعتماد به نفس پایین واقعا یه کودن ساده شده
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1398/07/05
من وسواس گرفتم بدجور رو مخمه همش فکر میکنم دستشویی میکنم دکترم رفتم فایده ای نداشت. چند دفعه میخواستم خود کشی کنم جرئتشو نداشتم. اصلا انگار توهم میزنم . خداراشکر کل فامیلم دشمن منن . اطرافیانمم دارن عذاب میکشن .
نمیدونم شاید اگه بمیرم همه از دستم راحت میشن ولی جالبه از مرگ هم میترسم
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
در گوشی موبایلت یک فایل درست که و صدات را ضبط کن کن من اینکار را نمی کنم و این فایل را به مدت حداقل نیم ساعت تکرار کن و بعد تا رفع مشکلت با گوشی هدفون هر روز این فایل را گوش کن (با دقت زیاد و تمرکز زیاد روی جملات خودت و همچنین با عمق وجود ) و این کار را تا رفع مشکلت ادامه بده (هر چقدر طول کشید اینکار را بکن) و اصلا" دلسرد نشو چون حتما" برات چاره ساز است (فقط باید با تمرکز شدید روی جملاتت باشد ) در ضمن اینکار را در خلوت انجام بده و با آن با کسی صحبت نکن چون دلسردت می کنند و مسخره می کنند (ذات ایرانیها اینطور است) اگر این کار را بکنی و مدت طولانی حتما" نتیجه می گیری (در مورد افکار خودکشی هم همینطور)
United States
02:31 - 1398/07/06
منم خیلی بهش فکر میکنم و به زودی انجامش میدم وقتی که ۲۴ سالته و ی بار زندگیت بهم خورده جدا شدی مادرت چن بار طلاق گرفته همه ازت متنفرن وقتی که کسی که عاشقشی و جونتم میدی براش اما نمیخوادت ولت میکنه و میره هیچ امیدی نداری واسه فردات چجوری بمونم اخعه مگه میشه خستم خیلی خستم دیگه نمیتونم ر
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
پس چیزی برای از دس دادن نداری ، چشماتوببند و دلتو بزن به دریا ، یه هدف جدید برای خودت بزار مثلا تو لید شرکت پارچه یا بازی سازی این بهت کمک میکنه (الته میدونم که من بدرد راهنمایی کردن تو نمیخورم ) به هر حال سعیتو بکن
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1398/07/06
همه این افکار با مصرف قرص های بنزودیازپین ها (شبها قبل از خواب و بصورت کنترل شده تا معتاد این قرصها نشوند ) از مغز آدم می پرد (هر موقع این فکر به سرتان زد یک دونه آلپرازولام بنداز بالا) فقط بعد از آن از کارهای با دقت بالا پرهیز کنید (در ضمن خواب آلوده می کند) و کنترل شده این کار را بکنید که معتاد آن نشوید ولی از خودکشی که بهتر است (یا یک قرص زولپیدم با قدرت ضعیف) (فقط باید کنترل شده این کار را بکنید )
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/07/11
منم همش توفکرشم ولی انجامش نمیدم بخاطراینک ب عذاب اللهی معتقدم دل جرات میخاداونم زیادخودکشی فقد کسای ک برامون مهمن میتونن برامون ایجادکنن پس حالم ازهمشون بهم میخوره
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1398/07/11
منم امروز رفتم بیرون حتی متنی هم در یادداشت موبایلم نوشتم و از همه معذرت خواستم. از همسرم و ۳تا بچه کوچیکم حلالیت طلبیدم .حقیقتش هر جا رفتم بهم کار نمیدن .زنم هم بجای درک وضعیتم مدام نق میزنه الان یکساله بیکارم و چون کار قبلی حقوقم زیاد بود عادت کرده به خرج زیادی .الان هم ساعت ۱۰ ونیم شب شد و هنوز نتونستم به خودم شلیک کنم. همش بفکر دختر یک سالم هستم خیلی بهم وابسته شده. خدایا خودت کاری کن صبح بیدار نشم. چون از بیکاری ابرویی برام نمونده.
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
چرا خودکشی کنی...زنت طلاق بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
بخاطر کسی ک پولتو میخواد خودتو نکش .بخاطر بچه ای ک عاشقته زندگی کن
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1398/07/12
من امشب تولد ۱۸سالگیمه...و میخوام بعد دوسال ترس خودمو بکشم...دعا کنین بمیرمو راحت شم :)
پاسخ ها
Mad
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
اگه هنوز رنده ای :|بیا باهم خودمشی کنیم ترسش کمتره
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/07/13
راهی هست خودکشی کرد اما مرگ طبیعی به نظر بیاد
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/07/15
به جایی رسیدم تو زندگیم که اگه تمام مشکلاتمم درست شه دیگه نه راضی میشم نه حالمو بهترمیکنه چون دیگه سیرشدم اززندگی یه آدمی که سیره اگه غذاازبهشتم بیاری براش نمیتونه بخوره اگرم بخوره اصلا بهش مزه نمیده الان منم سیرم از زندگی دیگه ۱۰ میلیاردم بدن بهم و مشکلاتمم حل شه دیگه بهم حال نمیده چون انقدر بدبختی کشیدم تو زندگیم دیگه اززندگی سیرم.یه بارخودکشی کردم نشددوباره میخوام با یه روش بی دردونسبتا تضمینی خودکشی کنم اگه شد خداروشکر اگه نه با سیانور فعلا.
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/07/18
امروز پنج شنبه هجدهم مهر ماه سال 98
بعد از کلی بالا و پایین کردن و روزها فکر به خودکشی و بعدش پشیمون شدن، امروز یه جر و بحث ساده منو مصمم به خودکشی کرد. الان توی اتاق در بسته وصیتمم نوشتم و فقط دلم به حال مادرم میسوزه و بس. من 21 سالمه آرزو های زیادی داشتم ولی دنیا به کام ما نبود. سخته ولی راه پایان همینه مجبورم. شاید درس عبرت بشه برای قدر بقیه رو دونستن. خداحافظ دنیا
پاسخ ها
سارا
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
شما زنده این؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
هستی هنوز هموطن؟من نمیشناسمت ولی دلم گرفت خییلی .امیدوارم باشی همیشه .اگر هم نیستی یک صلوات برای روحت فرستادم.هعییی
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1398/07/25
منم دلم میخواد خودمو بکشم همین الان چند ورق قرص گذاشتم کنارم کاش بتونم برم واقعا دیگه بریدم...
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1398/07/26
من قسد خودشی دارم دونبال خودکشی بدون درد میگردم
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/07/27
امروز میخام خودمو دار بزنم ۴ بسته ترامادول خوردم حالا وقط دار زدنمه چن عشقم تو تصادف مرد و من میخام برم پیشش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
نمیگم خودکشی بخاظر عشق حماقته چون ما از مشکلات و درد و رنج دیگران خبر نداریم ولی باااور کن اگه عاااشق ترینم باشی بعد یه مدت میتونی فراموش کنی اگه به سمت چیزایی که تورو یادش میندازه نری حتی اگه با گذشت زمان با آدمای جدیدی ارتباط برقرار کنی شاید بتونی دوباره عاشق شی از کجا معلوم
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/08/06
به نظرم خودکشی واسه 1دلیل یکم غیر عادیه ولی من خیلی دلیل تو زندگی دارم مثلا وقتی به خانوادم گفتم میخام خودمو بکشم و حتی جلوشون تیغ رو کشیدم دستم هیچ عکس العملی نشون ندادن حتی پدرم گفت عمیق تر بزن اینجوری نمیمیری یبارم قرص خوردم حتی به ککشونم نگزید من فقط 18 سالمه چرا نباید واسشون مهم باشم همیشه به زبون میگن مهمم.حتی کسی ک دوسش داشتم رف با ی نفر ذیگ
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
منم دقیقا همسن تو بودم همین کارا رو کردم خانوادم همین حرفا رو زدن
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1398/08/07
یکی منو بکشه بهش پول میدم
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1398/08/18
خسته شدم ۱۷ سالمه ۵ سالم بود پدرو مادرم جدا شدن توی ۱۳ سالگی پدرم مجبورم کرد نامزد کنم ۴ ماه بعد نامزدیمو بهم زدم ۴ ماه پیش عاشق یه پسر شدم اسمش محمد بود ولی ولم کرد اونقدر دوسش داشتم که حاظر بودم جونمو براش بدم چند دفعه با تیغ رگ دستمو زدم ولی نمیدونم چرا نمیمیرم فکر کنم خدا هم منو نمیخواد ترو قران واسم دعا کنید دیگه بریدم
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1398/08/21
18 سالمه وبرادرم ام اس داره وماروخیلی عذاب میده و امسال که کنکور داشتم به خاطر جو نامساعد خونوادم نتونستم پزشکی قبول بشم وخیلی داغونم دعا کنین بمیرم دیگه هیچ امیدی واسه زندگی ندارم
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1398/08/23
اگر خودمو بكشمم مطمئنم اطرافيانم يا نميفهمن يا بفهمنم حتي يك آه كوچيك حتي نميكشن و با دوستا و شاديهاي خودشون خوش ميمونن
من زيبام پزشكم وضع ماليمونم بد نيست ولي هيچوقت كسي داخل آدم حساب نكرده مهم نبوده ناراحت شم هميشه ازم خواستن واسطه شم برايي كه با يكي دوستشون كنم يا خاستگاري كنن
من آرزوم اينه جرات پيدا كنم تا بتونم خودمو راحت كنم جراتشم البته دارم ولي دلم براي مادر پدرم ميسوزه اميدوارم زودتر بتونم
France
17:09 - 1398/08/25
خیلی به خودکشی فکر میکنم،خیلی ناامید و افسرده ام،خدایا کمکم کن
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1398/09/03
من ۱۳سالمه ولی واقعا فکر خودکشیم خیلی افسردم
همیشه گریه میکنم
به خاطر همه چی
خیلی احساسیم
۸ساله دوستی ندارم تو مدرسا همبشه به خاطر همین گریه میکنم
توی خونمون انگار نه انگار من ادمم فقط یه بهم فحش میدن یا بهم کار میدن
توی فامیلامونم
اصلا بامن حرف نمیزنن بهشون سلام میکنم نگامم نمیکنن
واقعا این روزا شاید خود کشی کردم
شوخی نگیرید واقعت جدی میگم دیگه خسته شدم
الانم بغضم گرفته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
عزیزم چرا برات آدما انقد مهمن که باهات دوست شن یا به قول خودت وقتی سلام میکنی نگات نمیکنن اصلا اهمیت نده وسعی کن چنان شخصیت مصمم و جذابی برای خودت بسازی که بقیه خودشون بیان سمتت و به آینده ای که میخوای بسازی فکر کن.اینو بدون اکه واسه کسی هم خیلی عزیز باشی وقتی بمیری بازم فراموشت میکنه و به زندگی عادی خودش برمیگرده و این وسط فقط تویی که ضرر کردی و فرصت زندگی کردن وتجربه چیزای خوب و قشنگ رو از خودت گرفتی فقط تلاش کن واسه ساختن یه زندگیقشنگ واسه خودت ر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
عزیزم تو به بقیه چیکار داری؟ اصن بهشون توجه نکن تو فامیلم دیگه حتی نگاشونم نکن چه برسه بخوای سلام کنی
تو مدرسه هم دوست نداشته باشی بهتره عزیزم من تو همین سن تو کلی دوست داشتم ولی بیشتریاشون بهم خیانت کردن
کلا سعی کن مغرور باشی و جذاب اون وقت میفهمی بقیه چجوری جذبت میشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
هميشه مغرور باش خيلي كمكت ميكنه هركيم دلش به حالت سوخت ترحم نشون داد بگو من از تنهاييم لذت ميبرم و نيازي به ترحم تو ندارم ؛ با خودت حال كن جشن تولدتو بگير حتي شده تنها فقط خودتو دوس داشته باش خودت عشق خودت باش
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/09/10
ما هرچی سرچ میکنیم باید یه تعبیر از قرآن ببینیم نه؟
Iran, Islamic Republic of
06:01 - 1398/09/11
من تمام عمرم خدا رو صدا کردم کاش یبار میشنید تا باور کنم هست الان حتما همه میگن طرز فکر خود ادمه که ادمو ب اینجا میکشونه ولی به اینم فکر کنید که شرایط اجتماعی باعث شده طرز فکر ادم اینجوری بشه همچی برام بی معنی از خونواده نه از عشق نه از کار هییچی ندیدم ادمام ک به ادم جز نیرنگ دورغ سواستفاده چیز دیگه ای نبودن به ادم محبت هدیه نمیدن ک
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1398/09/14
از زندگی شرایط خسته شدم خدا خودش میدونه دیگ بریدم زندگی هرکسی شد برام حسرت کاش جرعت خودکشی داشتم همه چیز تموم میکردم کاش با این همه بدبختی جرعتم بهم. میداد خدا موندم دقیقا به چیش دل خوش کنم
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1398/09/16
من 16 سالمه از در و دیوار برام همیشه مصیبت میاد هر چی تلاش کردم همش کشک بوده دیگه میخوام بمیرم یه راهکار خوب برام بگید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
صبر كن تا مرگ طبيعيت بياد اما اگه تو اين زمانا وقتت هدر بره ديگه هيچ وقت نميتوني زمانو عقب برگردوني
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1398/09/18
من میخوام خودکشی کنم اصنم پشیمون نمیشم دیگه ادامه نمیدم
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1398/09/18
من میخوام خودکشی کنم اصنم پشیمون نمیشم دیگه ادامه نمیدم
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1398/09/19
لطفا راههای خودکشی بی دردسر رو بگین..متاهلم
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
لعنت به ازدواج که همه رو نابود کرده
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1398/09/20
سلام من میخوام خودکشی کنم و یه راهی رو انتخاب کردم که خودکشی بنظر نیاد و فک کنن دزدی کسی اینکارو کرده با کلی نقشه حساب شده حالا دنبال یه همراهم کسی که باهم خودکشی کنیم ایا کسی هست؟؟؟؟ یا کسی هست که منو بکشه؟؟ فقط من چن روز دیگ میخام عملیش کنم پس اگه حاضرین سریع اعلام کنید
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1398/09/20
به نظر بنده غم انگیز ترین اتفاق دنیا ایرانی بودنه.همه ما ایرانی و افسرده ولی....منم به فکر خودکشی بودم تا نظرات رو دیدم.دیدم اگه بخوام درست نصیحتتون کنم باید حرف هایی که دوست ندارید رو بزنم.بله!خودکشی بده اینو همه میدونن شاید بگید دیگه بریدم.شاید بگید پدرو مادر من خیلی نامردن منو به دنیا آوردن.ولی همونا اگه بمیرید زندگیشون نابود میشه.پدری که کم نزاشت ولی دنیا کارشو ساخت.مادری که با گریه واستون شال گردن بافت.لطفا با منطق بیشتری تصمیم گیری کنیدو...
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اصن تو ایران به دنیا اومدن یعنی مرگ تدریجی
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1398/09/24
من مجبورم به خودکشی..از دست خاستگاری که میخواد آبروی من ببره.انقد بهم فحش داده.تحقیر و تهدیدم کرده که دیگه بریدم.یه بار هم قرص خوردم ولی نجاتم دادن.اونقد پست بود که حتی رو تخت بیمارستان هم تهدیدم میکرد.ولی دیگه خسته شدم.خطم خاموش کردم.به مادرم گفتم زجرم میده.اگه هم آبروم برد دیگه چاره ای جز مرگ ندارم.نمیدونم چطور خانواده ها یه انسان روانی و عقده ای تربیت میکنن که هیچی هم نداره بعد هم میندازنش به جون دختر مردم.
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1398/09/26
منم یه جوون ۱۸ ساله هستم.هیچکس فکر نمیکنه یه جوونم ممکنه تو این سن کلی مشکل داشته باشه.خیلی دوست داشتم اصلا به دنیا نمیومدم.فکر خودکشی هر روز تو سرم بیشتر از دیروز میاد.واقعا دیگخ از این زندگی خسته شدم.کاش حداقل یه دوست یا یه نفر پیدا میشد که درکم میکرد.چقدر بده تنها باشی با این همه مشکلات.
پاسخ ها
Sara
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
مرگ خیلی زیباتره ازاین زندگی کاش هیچوفت به دنیانمیومدیم
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
منم ۱۸ سالمه با کلی درد و بدبختی
کاش میفهمیدم واسه چی به دنیا اومدیم
سارا
United Arab Emirates
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
منم ۱۸ سالمه هیج وقت فکر نمیکردم ک تو بهترین سنم دنبال راهی باشم ک خودمو خلاص کنم از خداخواستم ک ی روز از خونه بیام بیرونو دیگه برنگردم چ میدونم تصادف کنم بیوفتم بمیرم فکر نکنم خواسته زیادی باشه
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1398/09/30
خدایا به بزرگیت قسم خسته شدم چرا باید به فکر خودکشی باشم تو جونمو بگیر راحتشم
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1398/09/30
من اگه از جهنم نمیترسیدم تا حالا صد بار خودمو کشته بودم . من فکر میکنم که تو این دنیا به هیچ دردی نمیخورم ، یه بار رفتم سر کار بستنی فروشی روز بعدش اومدم بیرون از اعصاب خوردی اینکه من با 16 سال سن هنوز نمیتونم هویج قاچ کنم ،هیج کاری ازم بر نمیاد و داداشم مدام بهم سرکوفت میزنه (که البته اون اصلا برام مهم نیست ) میدونم که اینده ای ندارم . البته بازی سازی رو یکم بلدم اما...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
منم عاشق بازیسازی ام.ولی بلد نیستم
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/10/01
منم یه مشکل روحی روانی دارم به روانپزشک هم مراجعه کردم ولی مشکلم اینه ک هیچکی نمیفهمه دردم چیه بارها از خدا خواستم نجاتم بده برام معجزه کنه چون حس میکنم فقط یه معجزه میتونه منو از این وضعیت نجات بده ولی وقتی خدا سکوت میکنه ناامیدی ام بیشتر میشه میخوام برم حرم حضرت معصومه اگه اونم خوبم نکرد خودکشی میکنم چون دیگ طاقتم تموم شده یعنی این امید آخرمه،،هرکی این پیامو میخونه برام دعا کنه خدا برام معجزه کنه خواهش میکنم
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1398/10/02
خدایا تحمل آنچه نداریم بر دوشمان نگذار
خدایاجون مارابیشتر از ظرفیتمان امتحان نکن
الهی سختی های زندگی بر ما آسان تربگیر
خدایا اگر لحظه ای به خودکشی فکر کردم معذرت میخام عزیزدلم
لطفا کمک کن به همه هم نوعانم تا مشکلاتشان حل شود
خدایا همه مارا ببخش و بیامرز
خدای عزیزم اگرچه شکرگذاری برای تو آنطور که شایسته توست در حدتوان ناچیز من نیست
اما درهمین حد شکر که اجازه نفس کشیدن دادی به من
درد و رنج دنیایت به مغز استخوانم رسیده لطفا نجاتم بده فقط20سالمه اخه
Iran, Islamic Republic of
06:01 - 1398/10/04
کاش حداقل خدا با این همه مشکل که رو سرمون اوار کرد ی جرعت خودکشیم میداد همیشه بهش فک میکنم ولی مرد میخواد که ما نیستیم
Iran, Islamic Republic of
02:29 - 1398/10/07
کاش این دنیا نبود،کاش میشد بخوابی بعد پاشی ببینی مردی...الان که تو این سایت اومدم میبینم که خیلیا مثل من دارن به خودکشی فکر میکنن و من تنها نیستم...توروخدا اگه روشی میدونید که بدون درد باشه بگید،من مصمم هستم واسه این کار...
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1398/10/08
خیلی دوست دارم خود کشی کنم دیگه از ایندم ناامید شدم
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1398/10/13
من روانشناسی خوندم و اینا رو حفظم ولی دوستایی ک میگین این کاره ادمای ضعیفه شما حالت خوبه .مشکلی نداری.روانت سالمه .این که اگه حالش خوب بود میفهمید اینارو .وقتی تونستی خودتو در جایگاهه اون بزاریو باز این حرفا بزنی درسته ...
United States
00:37 - 1398/10/21
منم یه وقت هایی بهش فکر می کنم خیلی تنهام هیچکس دوستم نداره مادرم بهم میگه کاش به دنیا نمی اومدی همش سرکوفت می زنه به من
پاسخ ها
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
فکر نکن عمل کن منم میخوام خودکشی کنم از دست این زندگی
بینام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
برای بدنیا اومدنت مطمعنا دلیی وجود داشته.مادرت خیلی حرف اشتباهی میزنه که ای کتش بدنیا نمیومدی.باید مبارزه کنی مردن همیشه هست اما زندگی یک فرصته که تموم میشه
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/10/25
راهی سراغ دارید که بدون درد بمیرم بخدا خسته شدم
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1398/10/27
من همین الان دارم قرص میخورم بمیرم بای بای دنیا
۲۳سالمه
پاسخ ها
ا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
دوست عزیز می دونم خیلی مشکل داری منم همین طورم ولی به این فکر کن که بعد خوکشی چه اتفاقی برات می افته کاری که باعث می شه جات تو اون دنیا حتی بدتر از الان باشه
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/10/27
بچها توروخدا کمک کنید
من مشکل مالی دارم خانوادم ب درجه رسیدن که میگن برو فراری شو، برو خودکشی کن، برو بمیر
من تا حالانه دوست پسر داشتم نه درسم بد بوده همیشه دختر خوبی بودم ن تالا معتاد بودم ن از خونه جز مدرسه میزنم بیرون... اما اونا همش منو دعوا میکنن همش...
میگن کاش بمیرین بقرانننننن من بچه خوبیم خواسته خاصی هم ازشون ندارم
بچها دوس دارم بمیرم تو رو خدا ی راهکار بهم بگید من ی کاری کنم بمیرم ت رو خدااااا
گناهش با خودمم
من دیگع نمیتونم ادامه بدم
-
03:29 - 1398/10/29
منم میخوام بمیرم
پاسخ ها
بینام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
ببین اگه بمیری فقط به خودت ظلم کردی.مطمعن باش خونوادتم خیلی سریع فراموشت میکنن پس بجنگ برای زندگی..شرایط خیلی از جوانا مثل خودته.و در این مبارزه کسی بقا پیدا میکنه که بتونه خوب بجنگه
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/10/30
من وقتی 7 سالم بود مادرم از دست دادم وقتی 10 سالم شد پدرم دوباره ازدواج کرد و من بعد دوسال به مشکل خوردیم ازشون جدا شدم من پیش مادربزرگم زندگی میکردم که دو سال پیش فوت شد و الان 19 سالمه و تنها زندگی میکنم واقعا شرایط زندگیم سخت شده با فامیلام زیاد رفت امد نمیکنم هیچ دوستی ندارم شاید فکر کنین ادم ضعیفیم که الان دارم به خودکشی فکر میکنم تا اینجا خیلی مبارزه کردم ولی احساس میکنم دیگه به ته خط رسیدم اگه من خودکشی کنم همه خوش حال میشن
پاسخ ها
ب نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
نه اصلا اینجور فکر نکن
به الانت نگا نکن
مطمعن باش ۱۰ سال دیگه این موقع زندگی تشکیل دادی و خونواده خودتو داری پس ایندتو ببین.میتونی زندگیتو بسازی .
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1398/11/01
ما ابنجاییم چون سهم خودمون رو تو مرگ دیدییم ماابنجاییم چون کسی دست محبت روسرمان نکشید اگه خدایا وجودداشتی تمام دنیا روپی تو میدویدم .امان از دنیای بی رحم
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/11/04
سلام ......واسه یه مرد متاهل هیچ چیز سختر از شرمندگی جلو زن وبچه اش نیست ..بدشانسی پشت بدشانسی و رو زدن به آدمهایی که ارزش رو زدن ندارن و خرد شدن غرور و شخصیت یه نفر بخاطر پیدا کردن کار ولی با خودکشی چیزی درست نمیشه چون هم خودت از بین میری هم زن وبچه ات رو به بدبختی نزدیکتر میکنی
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1398/11/04
منم میخام خودمو بکشم چون واقعا از این دنیای لعنتی خسته شدم هیچکسو ندارم هیچکیو
برا خانوادمم ذره ای مهم نیستم برا شوهرم هم ک ۱۰ برابر بچه ای هم ندارم
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اگه میتونی برو و زندگیتو از اول بساز
رو پای خودتت وایسا و به کسی هم کار نداشته باش
حتما نباید بقیه دوستت داشته باشن اول خودتت خودتو دوست داشته باش
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/11/06
مادر من یه بار خودکشی کرده ولی خدارو شکر زنده موند الانم به خاطر شرایط بد مالی و حرصایی که پدرم بهش میده میگه میخوام خودکشی کنم من واقعا حالم بد نمیدونم چیکار کنم از سن ۱۲ سالگی با این مشکلات بزرگ شدم و الانم که به ۱۸ رسیدم فکر میکنم ۵۰ سالمه تورو خدا بگین با مادرم چیکار کنم که حالش بهتر بشه اینم بگم که تازه پدر مادرم فوت کرده
فقط میدونم اگه مادرم بره منم پشت بندش خودمو خلاص میکنم
اگه کسی میتونه راهنماییم کنه لطفا بگه
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/11/06
واقعا نمیدونستم این همه آدم به خودکشی فکر میکنن
کاش خدا واسه یه بارم شده به دلامون نگاه میکرد
من متاسفم واسه خودم که این همه آدم حالشون بده و من هنوز زندم
که البته خودمم جزوی از شماهام ولی تورو خدا خودکشی نکنین من مادرم حرفشو میزنه قبلا هم اقدام کرده به خدا روزی هزار بار میمیرم و زنده میشم
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/11/07
میگن آدمایه ضعیف خودکشی میکنن ولی من سامورایی رو دیدم ک خود را میکشت!
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1398/11/08
اگه کسی هست که بتونه با هم درباره خودکشی حرف بزنیم بیاد پی وی....
United Arab Emirates
13:59 - 1398/11/09
منم ۱۸ سالمه امروز صب ک متوجه شدم خانوادم چقدر ازم متنفرن و آرزوی مرگمو دارن ی حس جنون تومن ایجاد شدد داشتم خودمو خفه میکردم لبم گزگز میکردم جای دستم رو گردنم مونده ولی چون بیحال شدم دستم شل شد وافتاد تمام بدنم یخ کرده بود نمیدونم چیکار کنم میترسم ی بلایی سرخودم بیارم و نمیرم
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
به خاطر دیگران زندگی نکن
حتی اگه همه بهت پشت کردند تو به خودت پشت نکن
بینام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
متاسفانه خونواده های خیلی از ماها همین طورن .بخصوص نسل ما که کلا با ما متفاوتن.خودتو ناراحت نکن بخاطر حرفاشون چون از این حرفا زیاد خواهی شنید.کسی میتونه موفق بشه که با وجود این سختیا بتونه راهشو پیدا کنه
دو حالت وجود داره یا خودتو بکشی که فقط مدت کوتاهی خونوا ت برات ناراحت میشن و بعد فراموشت میکنن یا زنده بمونی و بجنگی با سختیا و ایندتو بسازی و در اینده تشکیل خانواده بدی و بتونی بچهای خوبی تربیت کنی که اونا هیچ وقت به خودکشی فکر نکن
بدون نام
Netherlands
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
منم احساس خودکشی دارم
Wwww 770440330
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
چه جوری باهم حرف بزنیم
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1398/11/18
هرچه زودتر خودکشی بکنیم بهتر چون از همه چی راحت میشیم همین الان منم تو فکر خودکشیم پس کار درست فقط فقط خودکشی بکنی بهتره
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1398/11/19
هر روز دوست دارم خودمو بکشم از این دنیا راحت بشم اما می ترسم که نمیرم ... منظورم جرأت این کار رو ندارم.
از خودم بیزارم ... از رفتار بابا مامانم بدم میادم دوست دارم هر دو تاشون خفه کنم اما قدرت و جرأت این کار رو ندارم...
نمی دونم چرا من به وجود آمدم ...
کسی نیست به من کمک کنه خسته شدم...
هر روز به خودم درغگو میگم که فردا درست میشه اما هیچوقت نشده ...
خودمو سرگرم می کنم اما هیچوقت جوابگو مشکلاتم نیست...
به آرزوی مردن زندگی می کنم.
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
خیلیامون الان اینجوری هستیم
من که اصلا امروز دلم میخواست اصن به وجود نیومده بودم
همه ازم بی نهایت توقع دارن ولی من حق توقع داشتن ندارم
تو این دنیا هیچکس هیچکس رو درک نمیکنه
سعی کن واسه خودت زندگی کنی
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1398/11/20
لطفا یکی کمکم کنه دوستدارم خودکشی کنم اما میترسم مامان و بابام داغون شن از یه طرف روزی صد مرتبه با مامانم دعوا میکنم امروز هم بهش گفتم الهی بمیری مامانم هم ناراحت شد رفت گریه کرد به منم گفتاصلا کاش هیچوقت تو رو نمیاواردیم ازت متنفرم و..
اخه چرا هیچکس درک نمیکنه اخه حق کدوم دختر 13 ساله ی که نتون باهیچکس درد دل کنه و وقتی ناراحته بالشتشو بقل کنه و بااون اروم شه مدرسه ام خیلی خوبه دوستام خوب اند ول وقتی مادر ادم بهش بگه بروبمیرچرا باید زنده باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
هميشه اگه يكي باهات بدرفتاري ميكنه چشاتو ببند بگو من الان هيچي نميشنوم با خودت حال كن لذتي كه در دنياي درون تو وجود داره تو هيچ بيروني نيست ؛ نگرد
Iran, Islamic Republic of
03:56 - 1398/11/27
کاش میشد بدون اینکه مادر بفهمد، خود را کشت...
پاسخ ها
roozhan
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
کــآش مـــیشـد :)
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1398/11/28
اونایی که میگن یه راه برا خودکشی بگین یدونه طناب بردار ببند به یه درختی یا میله ای بهد به چارپایه بزار برو روش طنابو بنداز دور گردنت بعد با پات چارپایه رو بزن بنداز همچین میمیری که انگار صد سال مردی
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/11/30
من۱۸ سالمه .چند باره که میخوام خود کشی کنم ولی پشیمون میشم.آخه جواب خدا اون دنیارو چی بدم؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/11/30
من۱۸ سالمه .چند باره که میخوام خود کشی کنم ولی پشیمون میشم.آخه جواب خدا اون دنیارو چی بدم؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/11/30
من۱۸ سالمه .چند باره که میخوام خود کشی کنم ولی پشیمون میشم.آخه جواب خدا اون دنیارو چی بدم؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/11/30
من۱۸ سالمه .چند باره که میخوام خود کشی کنم ولی پشیمون میشم.آخه جواب خدا اون دنیارو چی بدم؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/11/30
من۱۸ سالمه .چند باره که میخوام خود کشی کنم ولی پشیمون میشم.آخه جواب خدا اون دنیارو چی بدم؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/11/30
من۱۸ سالمه .چند باره که میخوام خود کشی کنم ولی پشیمون میشم.آخه جواب خدا اون دنیارو چی بدم؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/11/30
من۱۸ سالمه .چند باره که میخوام خود کشی کنم ولی پشیمون میشم.آخه جواب خدا اون دنیارو چی بدم؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/11/30
من۱۸ سالمه .چند باره که میخوام خود کشی کنم ولی پشیمون میشم.آخه جواب خدا اون دنیارو چی بدم؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/11/30
من۱۸ سالمه .چند باره که میخوام خود کشی کنم ولی پشیمون میشم.آخه جواب خدا اون دنیارو چی بدم؟
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/12/02
منم دلم میخواد از این دنیای فانی و بی مرام راحت شم . مذهبی نیستم اما از اون دنیا میترسم . یکی از گناهان کبیره ست . دلم میخواست کرونا بگیرم و بمیرم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج