کشف اسکلت هزار ساله در ریشه‌های درخت!
۲۴۴۸۸۱
۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
۱۶۳۵۸ 
کشف اسکلتی با قدمت نزدیک به هزار سال در میان ریشه‌های درخت راش دویست ساله‌ای که چندی پیش در اثر طوفان از ریشه درآمده بود موجب حیرت ساکنین روستایی در ایرلند شده است.
وبسایت نوچه - آرزو مقدس: کشف اسکلتی با قدمت نزدیک به هزار سال در میان ریشه‌های درخت راش دویست ساله‌ای که چندی پیش در اثر طوفان از ریشه درآمده بود موجب حیرت ساکنین روستایی در ایرلند شده است. گفته می‌شود بقایای کشف شده متعلق به مرد جوانی بوده‌اند که احتمالاً با مرگی خشونت‌بار از دنیا رفته اما هنوز مشخص نیست که این خشونت در اثر جنگ بوده یا نزاعی شخصی. این اسکلت در حالتی کشف شد که نیمه‌ی فوقانی آن در میان ریشه‌های درخت از خاک خارج شده بود و نیمه‌ی تحتانی بدن همچنان در خاک قرار داشت.

کشف اسکلت هزار ساله در ریشه‌های درختی در ایرلند!

کشف اسکلت هزار ساله در ریشه‌های درختی در ایرلند!

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهند که این مرد جوان در زمان مرگ بین ۱۷ تا ۲۵ سال سن داشته و اثر ضربات متعدد وارد شده با جسم بُرنده (احتمالاً چاقو یا شمشیر) بر استخوان‌هایش قابل مشاهده است اما اطلاعاتی در مورد دلیل بروز درگیری در دست نیست. این جسد در یک گور کم‌عمق غربی-شرقی دفن شده و تاریخ‌گذاری رادیوکربن زمان مرگ او را چیزی بین سال‌های ۱۰۳۰ و ۱۲۰۰ میلادی برآورد می‌کند.

کشف اسکلت هزار ساله در ریشه‌های درختی در ایرلند!

    در حال حاضر بررسی منطقه برای مشخص شدن این که آیا این گور جزئی از یک گورستان بوده یا این جسد به تنهایی در این نقطه دفن شده بوده ادامه دارد. تا کنون گورهای دیگری در این ناحیه کشف نشده‌اند اما مدارک تاریخی وجود احتمالی یک کلیسا و گورستان را در منطقه نشان می‌دهند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1394/08/14
عمرش دراز باد
آنکه دستی زخمی را
با تبر
بسویش نفرستاد
دستانش پاک
قومی را
در بلندترین نظاره ها
و در کوهپایه های غربت
پای پیری
که امتداد زندگی است
و می بینم
هجوم عقرب های سیاه را
و مارهای زخمی را
و مرغ های خبر دار
و نوید عشقی هزاران ساله را
مینویسم تا بدانید
تا سبکبال ترین ها را
هویت سرزمینی پاک
و مردانی مرد
........................................
م جعفری 1394/8/14
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج