اردن به تماس‌ نتانیاهو پاسخ نمی‌دهد
۲۴۷۶۴۶
۰۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۸
۱۹۸۲۳
پادشاه اردن به تماس‌های تلفنی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای گفت‌وگو درباره مسجدالاقصی را رد و تأکید کرده است تحت هیچ شرایطی نباید نظامیان اسرائیلی در مسجدالاقصی حضور داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم: پادشاه اردن به تماس‌های تلفنی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای گفت‌وگو درباره مسجدالاقصی را رد و تأکید کرده است تحت هیچ شرایطی نباید نظامیان اسرائیلی در مسجدالاقصی حضور داشته باشند.

«عبدالله دوم» پادشاه اردن در حال رایزنی با سران برخی کشورهای جهان درباره اوضاع تنشی در مسجدالاقصی در شهر اشغالی قدس، است. ملک عبدالله در این گفت‌وگوها جامعه جهانی را مسئول تداوم تعرض نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و سرکوب فلسطینی‌ها معترض، اعلام کرده است.

به گفته منابع آگاه، پادشاه اردن بارها درخواست «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را برای گفت‌وگوی تلفنی با او، رد کرده است.

پادشاه اردن چند روز پیش تاکید کرده بود که مسجد الاقصی مکانی مقدس فقط  مختص مسلمانان است و کشورش با تقسیم زمانی یا مکانی آن مخالف است.

عبدالله دوم همچنین در دیدار با شماری از نمایندگان عرب کنست (پارلمان) اسرائیل در «مسقط» پایتخت عمان گفته است: «بنیامین نتانیاهو به دنبال چه چیزی است؟ آیا خواهان انفجار اوضاع است؟»

طبق این گزارش، نیروهای رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان از حدود 2 هفته پیش به بهانه نزدیکی اعیاد سال نوی یهودیان به مسجدالاقصی یورش برده و با نمازگزاران درگیر شده‌اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج