امیدواری شولتز بر همکاری موثر اروپا و ایران
۲۶۳۲۲۰
۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۱
۷۴۱۸ 
همزمان با سفر «مارتین شولتز» رییس پارلمان اروپا به ایران خبرگزاری رسمی اتریش «آپا» به نقل از وی نوشت: امیدوارم همکاری های سازنده میان اتحادیه اروپا و ایران در منطقه صورت گیرد.
خبرگزاری ایرنا: همزمان با سفر «مارتین شولتز» رییس پارلمان اروپا به ایران خبرگزاری رسمی اتریش «آپا» به نقل از وی نوشت: امیدوارم همکاری های سازنده میان اتحادیه اروپا و ایران در منطقه صورت گیرد.

این خبرگزاری با اشاره به دیدار رییس پارلمان اروپا با حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران افزود: برقراری روابط حسنه با ایران پس از اجرای توافقنامه هسته ای و ایجاد فرصت برای غلبه بر اختلافات و تقویت منافع مشترک از جمله تبادل سازنده دیدگاه ها در مورد بحران سوریه از اهداف سفر شولتز به تهران است.

«آپا» به نقل از روحانی نیز در این دیدار نوشت: خوشبختانه، در حال حاضر پس از توافق هسته ای فرصت های بیشتری برای همکاری های منطقه ای از جمله مبارزه با تروریسم و کمک به ملت های آواره و ستمدیده و ایجاد ثبات در مناطق ناآرام به وجود آمده است.

خبرگزاری رسمی اتریش با اشاره به توافق هسته ای که باعث تقویت همکاری میان ایران و پارلمان اروپا شده است، افزود: می توان امیدوار بود که نمایندگان پارلمان اروپا در زمینه حقوق بشر نیز تعامل سازنده با ایران داشته باشند.

مارتین شولتز رئیس پارلمان اروپا به دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس ایران به تهران سفر کرد که این اولین دیدار وی از ایران بود.
رییس پارلمان اروپا روز گذشته (شنبه) علاوه بر لاریجانی با حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز دیدار کرد.

در این دیدارها دو طرف درباره بحران سوریه، توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 و اجرای برجام گفت و گو کردند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج