فروش‌ كليه هم تلگرامی شد!
۲۶۶۴۵۶
۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۵
۱۸۵۲۶ 
از بيماري‌هايي كه افراد زيادي در كشور ما با آن دست و پنجه نرم مي‌كنند بيماري‌هاي كليوي هستند.
روزنامه آرمان: از بيماري‌هايي كه افراد زيادي در كشور ما با آن دست و پنجه نرم مي‌كنند بيماري‌هاي كليوي هستند.

در كشور ما 23 تا 30 آبان به نام «هفته حمايت از بيماران كليوي» نامگذاري شده و همين بهانه‌اي شد تا به سراغ بيماران كليوي برويم و از زبان خودشان حالشان را جويا شويم. در طرف ديگر ماجراي بيماري‌هاي كليوي، فروشندگان كليه قرار دارند كه با تكنولوژي‌هاي جديد همگام شده‌اند و حتي كانال‌هاي تلگرامي هم دارند.
 
در كشور ما از هر10 نفر يك نفر بيماري كليوي دارد، يعني حدود هشت ميليون ايراني بيمار كليوي هستند و اين تنها يك سوي ماجراست. سنگ كليه يكي از بيماري‌هاي كليه است كه ايران بالاترين آمار بين‌المللي را از نظر شيوع آن دارد و بيشترين آمار سنگ كليه منطقه متعلق به ايران است، به حدي كه سالانه 135 نفر از هر 100 هزار نفر در فهرست بروز سنگ كليه قرار مي‌گيرند.

حدود 7 ماه قبل، رئيس اداره پيوند و بيماري‌هاي خاص وزارت بهداشت با اشاره به سرعت رشد بيماري‌ نارسايي مزمن كليه اظهار كرد: «در همه كشورها تعداد بيماران دچار نارسايي‌ كليوي افزايش پيدا مي‌كند. در ايران آمار افزايش تعداد بيماران نارسايي كليوي هفت درصد است، يعني سالي هفت درصد به تعداد بيماران نارسايي مزمن كليه اضافه مي‌شود.»

كتايون نجفي‌زاده با بيان اينكه سرعت رشد ابتلا به نارسايي‌هاي مزمن كليوي در ايران بالاتر از آمار دنياست، افزود: «همچنين سالانه حدود 5/7 درصد به بيماران دياليزي و شش درصد نيز به تعداد بيماران دياليز صفاقي در كشور افزوده مي‌شود. در دنيا آمار افزايش نارسايي‌ مزمن كليه و دياليز خوني حدود شش درصد است.»

 مشكلاتي كه بعد از پيوند هم ادامه دارند

نمي‌توانيد با اتوبوس و ساير وسايل نقليه به مركز درماني برسيد، پس يا بايد با آژانس برويد يا به كمك خانواده‌‌تان. با وضعيت جسماني‌تان، قادر به كاركردن نيستيد پس هميشه نگران هزينه درمان هستيد. به داروخانه مراجعه مي‌كنيد تا نسخه‌تان را بگيريد، اما داروي تجويزي شما تحت پوشش بيمه نيست و دكتر تاكيد كرده حتما بايد همين‌ دارو را مصرف كنيد.

هنوز در فهرست انتظار پيوند كليه هستيد و هر روز به اين اميد روزتان را شروع مي‌كنيد كه شايد نوبت پيوندتان باشد. ضعف جسماني و داروهايي كه بايد براي ساير بيماري‌هايتان بخوريد، امانتان را بريده ولي از همه اينها بدتر، نگاه اطرافيانتان به شماست. علاوه بر مشكلات بيان‌شده، مشكلات معيشتي بيماران كليوي بسيار قابل‌توجه است و بخش عمده‌اي از اين بيماران در پرداخت هزينه‌هاي درمان خود ناتوان هستند.

حسين 30 ساله يكي از هزاران بيمار كليوي است. او به «آرمان» مي‌گويد: «از زمان كودكي يكي از كليه‌‌هايم دچار نارسايي بود ولي چون كليه ديگرم سالم بود، متوجه آن نشدم. تقريبا 20 ساله بودم كه با انجام سونوگرافي و آزمايش معلوم شد كليه ديگرم نيز در حال نابودي است. دو سال با يك كليه سر كردم تا اينكه نفس آن نيز به شماره افتاد.» بعد داستان دياليز شروع مي‌شود، اما كليه‌هايش به دياليز جواب نمي‌دهد و پيوند تنها راه باقي‌مانده مي‌شود.

او ادامه مي‌دهد: «چون گروه خوني‌ام o مثبت بود، كليه پيوندي سخت پيدا مي‌شد، حدود هفت7 سال پيش، پزشك با انجام آزمايش تعيين كرد پدرم مي‌تواند كليه‌اش را به من بدهد. البته بعد از پيوند براي پدرم مشكلي ايجاد نشد و من هم بعد از عمل پيوند، حال و روزم بهتر شد و مشكل خاصي نداشتم جز هزينه بالاي داروهاي خارجي.»

او مي‌افزايد: «داروهاي ديگري هم به جاي اين داروها به بازار آمده‌اند ولي كيفيت داروهاي سابق را ندارد و به من نمي‌سازد؛ هر روز صبح حالت تهوع و استفراغ شديد دارم و علاوه بر آن، پوكي استخوان شديد گرفته‌ام و نمي‌توانم سر كار بروم. حتي به دليل بيماري‌ام از سال دوم دانشگاه نتوانستم ادامه تحصيل بدهم.»

 بيماراني كه اميدي به درمان ندارند

افسانه 46 ساله يكي ديگر از بيماران كليوي است كه حدود 11 سال است سنگ كليه دارد، اما با اين وجود هنوز درماني برايش پيدا نشده است. او به «آرمان» مي‌گويد: «در اين 11 سال هفت بار دكتر عوض كرده‌ام، زيرا هر كدام از آنها بعد از مدتي مي‌گويد كه نمي‌تواند كاري برايم انجام دهد و من را به دكتر ديگري معرفي مي‌كند.»

همه دكترهايي كه او به آنها مراجعه كرده در ابتدا نسخه سنگ‌شكن را به او تجويز كرده‌اند، اما به دليل اينكه كليه‌اش قدرت دفع سنگ ندارد تا حالا حتي يك سنگ ريزه هم دفع نكرده است. سنگ‌شكن‌هاي زياد، به كليه‌اش آسيب زده‌اند و علاوه بر خونريزي كليه به بزرگ‌تر شدن سنگ‌هايش هم دامن زده‌اند.

خودش در اين باره مي‌گويد: «قبل از اينكه سنگ‌شكن‌ها شروع شوند فقط سه سنگ در كليه‌ام بود ولي الان 9 سنگ كه كمترين‌شان 14 ميليمتر است در كليه‌ام هست.» او از بارقه‌هاي اميدي حرف مي‌زند كه به نااميدي ختم شده‌اند. «چند ماه قبل بالاخره يك دكتر در اهواز پيدا شد كه مي‌گفت مي‌تواند برايم كاري كند. مسافت زيادي را تا اين شهر رفتيم و دكتر قول داد كه سنگ‌ها را درمي‌آورد. خيلي اميدوار شده بودم، اما بعد از يك مدت دكتر با ما تماس گرفت و گفت كه دستگاهي كه با آن مي‌خواست كليه‌ام را جراحي كند تحريم است و به آن اجازه ورود نمي‌دهند. بعد از اين اتفاق خيلي نااميد و افسرده شدم.»

 فروشندگان كليه هم به تلگرام پيوستند

اما در سوي ديگر ماجراي كليه، كساني هستند كه اقدام به فروش كليه‌هايشان مي‌كنند. شايد اسم فروشندگان كليه تصوير در و ديوارهاي شهر را كه آگهي‌هاي فروش كليه بر آنها نصب شده‌اند تداعي كند ولي اين‌بار در كنار اين شيوه سنتي فروش كليه شيوه‌هاي جديدي سربرآورده‌اند كه بازار گرمي هم دارند. سايت‌هايي كه براي فروش كليه احداث شده‌اند پر از آگهي‌هايي هستند كه بيشتر آگهي‌دهندگان با كلمات «فوري» و «نياز مالي» اضطرارشان را به فروش كليه يا كبدشان نشان مي‌دهند.

به يكي از اين سايت‌ها قدم مي‌گذاريم. در يك آگهي كه متعلق به روز گذشته است آمده است: «سلام امين هستم. ۲۴سالمه كليه و قسمتي از كبدم رو مي‌فروشم به قيمت توافقي. ورزشكار حرفه‌اي هستم و رزمي‌كارم. كلي هم حكم قهرماني كشوري و بين‌المللي دارم.»

با اينكه در بعضي از آگهي‌ها از قيمت‌هاي 90 و 100 ميليوني فروش صحبت شده، اما بعضي از آگهي‌هاي ديگر از «قيمت توافقي» كه معلوم نيست راه به كجا مي‌برد صحبت مي‌كنند. با يكي از اين آگهي‌دهندگان كه مي‌خواهد كليه يا قسمتي از كبدش را به قيمت توافقي بفروشد تماس مي‌گيريم.

زن 33 ساله كه از صداي خسته‌اش مي‌توان حدس زد كه چه چيزي او را مجبور به اين كار كرده، مي‌گويد: «من سرپرست خانواده هستم و دو بچه دارم و فشار قرض‌ها و پول نزول باعث شده است كه مجبور به فروش كليه‌ام شوم.» او ادامه مي‌دهد: «من شاغل هستم ولي مشكلي از نظر جسماني ندارم.» براي فروش كليه اش قيمت‌هاي 55 ميلیوني هم به او پيشنهاد شده است و درباره فروش كبد هم مي‌گويد: «با اينكه در بعضي از آگهي‌ها قيمت فروش كبد را 400 ميليون زده‌اند ولي عرفش 250 ميليون است، ولي فروش كبد مشكلاتي دارد، زيرا در ايران فقط پيوند اقوام درجه يك را قبول مي‌كنند.»

اما در اين سايت علاوه بر آگهي‌هايي كه در سايت هستند يك كانال تلگرامي هم وجود دارد كه براي درج آگهي در كانال بايد چهار هزار تومان پول به يك شماره حساب كه در سايت قرار داده شده واريز كرد.

وارد كانال تلگرامي فروش كليه مي‌شويم. در كانال آگهي‌هاي مختلفي از فروشندگان كليه درج شده است. در يكي از اين آگهي‌ها آمده است: «فروش كليه 23 ساله فوري فوري فروشي30 ميليون.» شماره تلفني هم در انتهاي آگهي است و به همين راحتي و با چند كلمه ساده يك كليه فروخته مي‌شود.

نكته جالب در اين آگهي اين است كه خبري از قيمت‌هاي نجومي فروش كليه نيست. با شماره‌اي كه در اين آگهي تلگرامي درج شده است تماس مي‌گيريم.

پسر جوان مي‌گويد: «از نظر جسماني مشكلي ندارم و به دليل مشكلات مالي مجبور به فروش كليه هستم.» از او درباره اين مي‌پرسيم كه آيا مطمئن است مشكلي برايش پيش نمي‌آيد. مي‌گويد: «وقتي رضايتنامه را پر كردم هر مشكلي هم پيش بيايد مسئوليتش با خودم است. بيمارستان هم مشكلي ندارد.»

اما جمله آخرش را بارها از زبان اين فروشندگان شنيده‌ايم: «كليه چيزي است كه با يكي‌اش هم مي‌توان زندگي كرد و مشكلي پيش نمي‌آيد.» بازار فروش كليه به گوشي‌هاي موبايل هم راه يافته است و با عضويت در يك كانال تلگرامي‌شان به راحتي مي‌توان تعداد زيادي از آگهي‌ها را يافت كه از دردي عظيم حكايت دارند.

زماني كه يك مشكل مالي پيش مي‌آيد در دسترس‌ترين گزينه فروش عضوي از بدن مي‌شود. نكته جالب در اين آگهي‌ها اين است كه تقريبا 90 درصد آنها زير 30 سال سن دارند و معلوم نيست كه زندگي با يك كليه قرار است چگونه ادامه پيدا كند؟
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 60
در انتظار بررسی:30
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1395/09/10
فروش کلیه با گروه خونی oمنفی
فوری فوری فوری
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1395/10/16
سلام محمدم كاملا سالم با كروه خوني o مثبت ..به دليل مشكل مالي كليه خود را ميفروشم. ..
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1395/10/26
فروش کلیه گروه خون ب مثبت توافقی
Germany
14:16 - 1395/11/22
با سلام
یک عدد کلیه سالم به فروش میرسد
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1395/12/05
سلام جوانی متاهل هستم 33 سالمه گروه خونی A+ به خاطر مشکلات مالی یکی از کلیه هام رو می فروشم .............
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1395/12/12
فروش کلیه با گروه خونی bمثبت سن31 ساله بیماری خاصی ندارم لطفا کمک کنید
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1395/12/14
سلام 24 سالمه نیاز شدید مالی دارم یکی از کلیه هامو میفروشم گروه خونیم ب مثبت هست و قیمت توافقی
Iran, Islamic Republic of
02:40 - 1396/01/26
سلام.کلیه ام با گروه خونیBمثبت میفروشم
Germany
15:52 - 1396/02/08
سلام33ساله هستم با گروه خونیOمثبت65میلیون فوری برای نیاز شدید به پول میخوام کلیمو بفروشم خریدار زنگ بزنه
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1396/03/21
فروش فوري كليه يا كبد o+
٢٧ ساله
سالم نه سيگاري نه الكلي
ورزش ميكنم سالمم
خريدار واقعي تماس بگيرد
United States
14:47 - 1396/03/21
سلام..به دلیل مشکل مالی..و قرض تمایل به فروس کلیه با گروه خونی o+ دارم..دانشجو . دختر هستم سالم و ورزشکار.۲۳ ساله..فوری
France
13:32 - 1396/04/09
فروش کلیه او مثبت هرجای ایران باشه میام قیمت توافقی
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1396/05/09
باسلام جوانی هستم متاهل 27ساله باگروه خونیBمثبت سالم نه سیگاری سالم ساکن مشهدبدلیل مشکلات مالی وزندگی کلیمومیفروشم هرشهری باشه قیمت تا80م باخریدارواقعی راه میام شماره تماس تماس 24ساعته جوابگوهستم .باتشکرر..
France
04:32 - 1396/08/11
سلام ، 28 سالمه ، گروه خونی B+
میخام کلیه مو بفروشم ، ب قیمت 25 میلیون تومن
لطفا فقط تماس بگیرید .
پیام جواب داده نمیشه .
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1396/08/21
سلام کلیه 0 مثبت سالم دودی نیستم ورزشکار 28 ساله به دلیل مشکلات مالی میفروشم قیمت توافقی هر استانی که هم بگید میام
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1396/11/21
کلیه فروشی سن19 ساله آقا گروه خونیo+
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1397/02/07
میخوام کلیه ام بفروشم فوری ...
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1397/03/27
میخوام کلیه بفروشم ب علت بدهکاری زیاد ومشکلاتم سالم هستم ،ازتبریز
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1397/03/28
کلیه آ منفی سالم وسرحال ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
قیمتش چقدره وکجای وفروختی یانه
علی ۲۷
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
فرم ارسال آگهی فروشنده
Germany
06:25 - 1397/04/04
باسلام.رضاهستم31ساله.میخوام یکی ازکلیه هاموبفروشم گروه خونیمم نمیدونم...
منصور هستم 35 ساله مشکل مالی دارم خانواده مردن
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1397/06/02
زنم منا ول کرده میخواستم کلیه خودمو بفروشم به این شماره تماس بگبرید
United Arab Emirates
14:12 - 1397/06/03
کلیه فروشی 0+قیمت توافقی
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1397/09/04
سلام به دوستان
کلیه میخوام بفروشم ازداری زیادهمه بهم بدهکادن به خاطراون خوشی زده زیردلم
سنم ۲۳
گروه خونیم o-
اعتیادندارم سابقه بیماری ندارم
رضایت ازپدرمم دارم

باتشکر
Germany
12:22 - 1397/10/03
۲۸ سالمه گروه خونی B+ به دلیل مشکلات میخوام کلیمو و بخشی از کبدمو بفروشم
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1397/10/13
فروش کلیه +AB فوری قیمت 20میلیون شماره تماس ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
خریدارم
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1397/10/25
کلیه میفروشم 28 ساله o+
United Arab Emirates
00:07 - 1397/11/03
سلام .واسه مخارج زندگیم میخوام کلیه مو بفروشم خیلی ب پولش احتیاج دارم مغز .استخوان . کبدم میفروشم .گروه خونی AB+پول کلیه مو میگیرم ولی بقیش واسه صباب میدمش..
Iran, Islamic Republic of
06:27 - 1397/11/10
سلام 25 ساله از تهران با گروه خونی O+ کلیه خود را می فروشم تماس بگیرید فوری
Iran, Islamic Republic of
05:25 - 1397/11/12
فروش کلیه o+وb- به علت گرفتاری شدید قیمت هرکدام ۸۰میلیون
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1397/11/14
کلیه سالم دارم 70 میلیون مشکل دارم
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1397/11/14
کلیه سالم دارم 70 میلیون مشکل دارم
Iran, Islamic Republic of
03:46 - 1397/11/18
جوان۲۲ساله به علت مشکلات مالی کلیه ام رو میفروشم توافقی خوزستانی زنگ بزنه گروه خونیمO+هست شماره تماس
United Arab Emirates
12:11 - 1397/12/01
فروش کبد با گرو خونی o
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1397/12/25
سلام میخوام یکی از کلیه هامو بفروشم فوری
Iran, Islamic Republic of
04:35 - 1398/01/13
نیما هستم با گروه خونی A_ قیمت کلیه 80 میلیون تومن از لحاظ جسمانی ورزشکار و کاملا سلامت هستم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
ارزونتر بده مشتری شیم حاجی من ۱۰ تومن حاضرم بدم کسی نمیخره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
نیازمند کلیه
گروه خونی
A+
United States
17:13 - 1398/02/17
با سلام خدمت دوستان عزیز مهدی 35 ساله با گروه خونی o+کلیه خودمو میفروشم خیلی گرفتارم به دادم برسید
با سلام کلیه دارم با گروه خونیه آمنفی میفروشم اگه کسی میخواد بگه
Russian Federation
02:54 - 1398/03/12
با سلام کلیه دارم با گروه خونیه آمنفی میفروسم به دلیل وضعیت مالی
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1398/04/11
نیاز فوری به کلیه گروه خونی +A
Iran, Islamic Republic of
03:45 - 1398/05/06
خانوم ۲۶ ساله با گروه خونی o+ و قد ۱۶۲ وزرن ۶۰ کلیه کبد خود رو میفروشم داخل و خارج کشور اگه کسی شماره دلال داره لطفا برام بفرسته فقط مشتری واقعی پیام بده
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1398/05/20
سلام ۲۵سالمه سالم بیمار خاصی ندارم گروه خونی b+ کلیه ام رو میفروشم ۶۰میلیون خریدار واقعی باشه کنار میام
فوری
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1398/06/15
سلام ۳۰ سالمه از اصفهان کلیه 0 مثبت میفروشم ۱۰۰ لطفا اگه کسی خواست به این شماره زنگ بزنه ...
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1398/06/21
کلیه سالم -O
وزن۹۵
متاهل ۲۷ س
قد۱۷۸
نیازمالی ۲۵۰م ت
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1398/07/20
متاهل ۳۲ ساله بدلیل نیاز مالی نوزلی پول کلیه میفروشم سالم بدون هیچ مشکلی ورزشکارم برای اوضاع بهتر شدن حال زن بچم. گروه خونی A+ قیمت توافقی فقط مشکلم حل بشه گرفتارم
عبدلی ۴۴ ساله ساکن شهر ری
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1398/07/22
شما به انجمن مراجعه کردید اگه انجمن معرفی نامه نده پیوند انجام نمیشه من به کلیه نیاز دارم لطفا پیگیری کنید اگه انجمن مشکل ساز نباشه باهم هماهنگ بشیم
Netherlands
19:47 - 1398/08/16
سلام 36سالمه...ب دلیل نیاز مالی شدید میخام کلیه م بفروشم...سالم مشکلی م نداره گروه خونی م A+...هر کی نیازه داره هر جایی ک باشه هر استانی ک باشه من حاضرم...قیمتش توافقی
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1398/09/13
گروه خونی o منفی.سالم
قیمت. 250 م تومن
سی ساله
گیلان
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1398/10/01
سلام 24سالمه گروه خونی. Bمثبت. کلیه میخام بفروشم نیازمندش خبر بده پول لازم دارم قیمت50میلیون..بجنورد
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1398/10/11
فروشنده کلیه ام با گروه خونی A+به علته نیاز مالی سالمم بدونه هیچ بیماری
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/10/15
باسلام.
بنده قصد فروش کلیه دارم.
برای توافق و صحبت تماس حاصل فرمایید.
ساکن تهران هستم. 23 سال.
گروه خونی o-
United Kingdom
00:10 - 1398/11/01
فروش کلیه بی منفی. آاز. خوزستان براساس عمل چشمان دخترم. بخدا.نیاز شدید. دارم که. .....
Iran, Islamic Republic of
01:54 - 1398/11/01
فروشنده کلیه و کبد ۲۴ساله.فوری فوری
Iran, Islamic Republic of
03:05 - 1398/11/04
شاهرخ هستم برای فروش کلیه a+ 20 سالمه پولشو برای کسی نیاز دارم ? خودم به درک
Spain
21:55 - 1398/11/15
کلیه گروه خونیa+
50 ملیون نیازم کلیه سالم25سالمه
Germany
02:12 - 1399/01/23
A+گروه خونی کلیه سالم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج