پیشنهادات فرهنگی آخر هفته
۲۷۰۲۰۰
۰۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۸
۹۵۴۳
«خداوندان اسرار» اولین آلبوم از پروژه «آینه ها: با آواز: همایون شجریان و آهنگسازی سهراب پورناظری به بازار آمده است ،ترکیب موفق و پرطرفدار سهراب و همایون که در آلبوم «چرا رفتی» قلب هواداران نه چندان حرفه ای موسیقی سنتی را فتح کرد.
برترین ها - ایمان عبدلی:

آلبوم: «خداوندان اسرار» اولین آلبوم از پروژه «آینه ها: با آواز: همایون شجریان و آهنگسازی سهراب پورناظری به بازار آمده است ،ترکیب موفق و پرطرفدار سهراب و همایون که در آلبوم «چرا رفتی» قلب هواداران نه چندان حرفه ای موسیقی سنتی را فتح کرد در این آلبوم بار دیگر دست به کارخلاقانه زده اند، آلبوم را در دوفاز متفاوت ارئه کرده اند، فاز اول که ساز و آواز بداهه در مقام اصفهان است، فاز دوم شامل روایتی به نام «رهایی» در سه پرده است بر روی اشعاری از: خیام، مولوی وحافظ.

پیشنهادات فرهنگی آخر هفته

ساز بندی اثر تشکیل شده از:
بربت، دف، سازهای کوبه ای، دودوک، گیتاربیس، تنبور و. است.این آلبوم در آمریکا و ترکیه ضیط شده است. باید دید وانش مخاطب موسیقی به این آلبوم چه خواهد مثل :«مستور و مست» حرفه ای گوش می کنند یا مثل «چرا رفتی»همه گیر می شود، در هر صورت می توان مطمئن بود که در آلبومی که نام همایون شجریان به آن الصاق شده، اصول حرفه ای رعایت شده است.
کیوسک (1):
روزنامه «وقایع اتفاقیه» که پیش از این در سالهای اصلاحات منتشر می شد، حالا به دست شهاب طباطبایی و صادق خرازی احیا شده و در فرمی خبری و ساده با هشت صفحه به کیوسک برگشته است، گردانندگان روزنامه هر گونه ارتباط این نشریه را با حزب «ندا» انکار می کنند، اما به هر حال در آستانه ی انتخابات مجلس به نظر می رسد این روزنامه آمده که تریبونی برای مواضه حزب «ندا» باشد امیدواریم با فاصله گرفتن این جریده از فضای حزبی یک روزنامه ی با کیفیت دیگر به کیوسک ها اضافه شود.

پیشنهادات فرهنگی آخر هفته

کیوسک (2):
«موسسه اطلاعات» خدمات زیادی به فرهنگ دوستان کرده است به قولی از سوبسید هایی که در اختیار دارد به بهترین نحو استفاده می کند، نظیرش همین ماهنامه ی وزین «اطلاعات حکمت و معرفت» است که هر ماه با قیمت نازل دو هزار تومان عرضه می شود، ماهنامه ای تخصصی در حوزه فلسفه که با نثری نسبتا روان می تواند شما را به تفکر ورزی و فلسفیدن علاقه مند کند، این ماهنامه در هر شماره موضوعی خاص را سوژه می کند، یک بار هنر، یک بار ورزش و این بار «فلسفه قاره ای علم» از عناوینش هراس نداشته باشید، کلید تحلیل و فکر کردن را در اختیارتان قرار می دهد، تجربه اش کنید.

پیشنهادات فرهنگی آخر هفتهنمایش خانگی: «عصر یخبندان» در جشنواره سال گذشته جزومحبوب ترین ها بود، به اصطلاح از آن دسته آثاری بود که برایش صف می بستند، فیلمی کاملا اجتماعی با اشاره به معضلاتی نظیر: اعتیادهای صنعتی، خیانت، رانت خواری ، مشاغل کاذب و...کیایی کارگردان جوان فیلم با ادامه دغدغه هاش از خط ویژه تا عصر یخبندان نشان می دهد که به سینمای قصه گوی اجتماعی علاقه مند است، او در این فیلم با تغییر لحن، داستانی کاملا جدی را روایت می کند که البته در مجموع تلخ هم هست فیلم بازی های خوبی دارد، از فرهاد اصلانی تا مهتاب کرامتی، اما خیلی اتفاق خاصی در سینمای ما محسوب نمی شود شاید همین که کم خطا در آمده، مایه دلخوشی است.

پیشنهادات فرهنگی آخر هفتهتماشاخانه:
«برنارد مرده است» کاری از علی سرابی با بازی بازیگرانی چون: عاطفه رضوی، مرتضی اسماعیل کاشی ، بهناز جعفری  و...کشور های اشغال شده در جنگ جهانی دوم برای سربازان اسیر خود اقدامی جالب توجه می کردند، آنها نامه هایی از زنان جوان داوطلب برای این سربازان کم روحیه ارسال می کردند، نامه هایی که حاوی عشق ها و احساسات زنان جوان بود، برنارد عاشق نویسنده یکی از این نامه ها می شود. نمایش اقتباسی آزاد از رمان «گرگ» ها است، کارگردانی علی سرابی ضعف هایی دارد از جمله ریتم قابل پیش بینی داستان و کم شدن تعلیقی که در داستان گرگ ها وجود دارد، اما در مجموع نمایش خوبیست بازی های عالی و دغدغه ای شریف در پشت کار وجود دارد.

پیشنهادات فرهنگی آخر هفته

دیالوگ: میان خموشی و من و تو دریایی است ... وااای به روزی که دریا طوفان شود...اکران: «شیفت شب» اثر نیکی کریمی سابقا یازیگر و حالا کارگردان فیلم روایت داستان زن و شوهری است که رابطه عاطفی مابین آن ها دچار تلاطم می شود، مرد با بازی محمدرضا فروتن دچار یک معضل سنگین مالی شده از همین رو تمرکز کافی برای ایجاد ارتباط عاطفی را ندارد. نیمه ی اول فیلم کلا به چرایی سکوت فروتن می گذرد و در نیمه دوم که خرده پیرنگ های متنوعی دارد فیلم اتفاقا کشدار می شود، بازی خوب لیلا زارع از نکات قابل توجه فیلم است. در ضمن فیلم اجتماعی است و به معضلات پیرامون هم  اشاره دارد، اما برخلاف بسیاری از آثار این روزها پایانی خوش دارد. در مجموع با یک فیلم معمولی طرفیم که در مقاطعی جذاب و در مقاطعی دیگر کند است.

پیشنهادات فرهنگی آخر هفتهگالری: نمایشگاه عکس «زنان بدون مردان» مجموعه آثار پرستو احدی است از زنان و دختران که با دوربینش درونیات سوژه ها را تصویر کرده است، نوعی اثر اتوبیوگرافی از زنان و دختران مختلف که دوربین با نزدیک شدن به مشغولیات و احساسات سوژه ها ، قاب هایی که عموما از مردها خالی هست و تنهایی های زنان را به تصویر کشیده، این نمایشگاه در گالری آرته برقرار است.

پیشنهادات فرهنگی آخر هفتهکتاب: کلوئه زنی است که شوهرش او را ترک کرده و حالا رو در روی پدر شوهرش قرار گرفته، « آنا گاوالدا» استاد نوشتن از زنان است؛ از عشق های زنانه، حسادت های زنانه و مهم تر از هر چیز حسرت های زنانه...او به جزییات از زندگی زناشویی و احساسات مابین آدم ها می نویسد، از این رو کتاب « من او را دوست داشتم » شما را درگیر روابط می کند و به فکر فرو می برد.

پیشنهادات فرهنگی آخر هفته

بریده ای از کتاب «من او را دوست داشتم»: از نبود پدر شوهرم استفاده می کنم  تا تلفن همراهم را چک کنم؛ نه زنگی، نه پیامی ، بله هیچ، چه احمقم، چه احمق...
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج