اگر جانی دپ نبود، جذاب بود؟
۲۷۱۲۸۰
۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۶
۲۸۲۹۶ 
جان کریستوفر دپ دوم فرزند جان کریستوفر دپ اول و بتی سوپالمر. تولد 9 ژوئن 1963 اونزبورو کنتاکی آمریکا. بازیگر، موسیقیدان و چرخ دنده محرک صنعت سینمای ایالات متحده امریکا.
مجله دیده بان - رضا جزءمطلب تبریزی*: جان کریستوفر دپ دوم فرزند جان کریستوفر دپ اول و بتی سوپالمر. تولد 9 ژوئن 1963 اونزبورو کنتاکی آمریکا. بازیگر، موسیقیدان و چرخ دنده محرک صنعت سینمای ایالات متحده امریکا.

مادرش پیشخدمت و پدرش مهندس بود. آنها سال 1978 از هم جدا شدند. او اصالتی ایرلندی و آلمانی – فرانسوی – آمریکایی دارد. در 16 سالگی از مدرسه اخراج شد و به موسیقی راک روی آورد و بند کیدز را تشکیل داد.

سال 1983 مسیر زندگی اش برای همیشه عوض شد چرا که ازدواجش با همسر اولش لوری آن آلیسون که از آشنایان نیکلاس کیج بود او را به دنیای بازیگری وارد کرد و به جایی رساند که در سال 1995 نفر شصت و هفتم از 100 ستاره برتر تاریخ سینما از سوی مجله امپریا شناخته شد؛ چنانکه رابرت دنیرو درباره او گفته بود: «بدون جانی دپ، سینما چیزی کم داشت.» جانی دپ شیفته مارلون براندو است.

اگر جانی دپ نبود جذاب بود

زیبایی

صورت

تک تک اعضای صورت او بارز نیستند اما حسن همجواری دارند: پیشانی بلند که قرینه طولی را به هم زده، ریش هایی که کامل نیستند اما جزیی از هویت سینمایی او محسوب می شوند که شاید برای یک انسان عادی اعتباری نداشته باشد اما فراموش نکنید نام او صورتش را هم تحت تاثیر قرار داده است.

ابروهایی پراکنده و گوش هایی عقب تر از حد معمول اما چسبیده و نه چندان بزرگ، تقارن متوسط طولی و عرضی که همه دلالت بر یک صورت معمولی رو به زیبا را دارند.

بینی

متقارن مردانه با نوکی پیکانی و کمی پهن و قوزی نه چندان مشهود که در مرکز صورتش فرمانروایی می کند. ارتفاع تیغه بینی او کوتاه تر از پیشانی است که از نمره زیبایی فیزیکال او کم می کند.

Midline

تقسیم طولی صورت کاملا متقارن نیست و نشان دهنده نظم نسبی اجزای طولی صورت اعم از بینی، لب ها و روستنگاه مو است اما خط تقارن عمودی صورت او از بین دو دندان پیشین می گذرد که نشان دهنده همراستا بودن بینی با مرکز دهان و پیشانی اوست.

خط پروفایل

خط پروفایل او متقارن نیست و وقتی انگشتش را به نشانه هیس به روی لب، بینی و فک می گیرد تمام اجزا روی یک خط نیست. گونه ها برجسته نیست و فاقد فک استخوانی کادردار کامل است اما طبیعی و تا حدودی در تناسب با سایر اجزای صورتش است.

Mento Cervical Angle

زاویه چانه گردنی او 90 درجه کامل بوده که در آستانه 53 سالگی نشان از تغذیه رژیمی و روش ادواری دارد.

Dark Space

تونل های دهانی باز ندارد چرا که دهان کوچک او مانع از نمایش حفره های تاریک دهانی او می شود.

اگر جانی دپ نبود جذاب بود

لبخند

برخلاف آنتونیو باندراس و تام کروز، لبخند او مزورانه ماشینی و فاقد عاطفه کام لاست.

Smile Arch

کمان لبخند او بسته و چندان برجسته نیست.

دندان ها

طبیعی اما درشت که ظرافت چندانی را به لبخندش نمی دهد. (اگرچه با اعمال زیبایی بر این ضعف فائق شده)

چشم ها

چشمانش به رنگ قهوه ای روشن است و چندان درشت نیست اما نگاهی عمیق و مهربان و صمیمی دارد که یادآور میراث مادری اش و تبار سرخ پوستی اوست. نگاه او نافذ، عمیق و در تضاد با لبخندش است؛ نوعی پارادوکس انکاری.

منش

دارای قلبی بزرگ، عاشق کودکان. تا جایی که برای خوشحال کردن کودکان و تشویق شان به درس خواندن با لباس شخصیت دزدان دریایی کارائیب وارد مدرسه ای در آمریکا شد و همه را شگفت زده کرد. پول برایش کاملا بی ارزش است و بیشتر اموالش را وقف دوستان و اطرافیان و خوشحال کردن شان می کند.

تمام دستمزدش در فیلم تخیلات دکتر پارناسوس را به نوزاد دختر آخرین بازیگر نقش مکملش هیث لجر بخشید. کودکانش دنیای او هستند. مخالف جنگ و باشهامت.

اگر جانی دپ نبود جذاب بود

اندام (حجم و ارتفاع)

با 179 سانت قد و 70 کیلو وزن می توان او را یک ریزنقش جسور آمریکایی تلقی کرد، کسی که فیزیکش یا به افسانه های دزدان دریایی با آن لباس های نوستالژیک و ژولیده تعلق دارد یا به آن شخصیت منسجم و منظم اما فوبیاتیک کارخانه شکلات سازی گره خورده. با این اندام در کشور مادری اش فردی ریزنقش تلقی می شود و فاقد اصالت های کانتری و یانکیسم آمریکایی است.

موها

قهوه ای رنگ غالبا ژولیده و بلند و نه چندان دلچسب که در این مورد نه در کوتاهی مو و نه در بلندی آن قابل مقایسه با جورج کلونی و آنتونیو باندراس نیست.

پوست

اگرچه گندمگون اما رگه های سرخ پوستی را می توان در او یافت که چندان بعید نیست چرا که مادری سرخ پوست دارد. این پوست تلفیقی، او را با نقش های اساطیری اش گره زده.

به نوعی او را می توان برخلاف آنتونیو باندراس که قهرمان خیابان ها و کوچه های تنگ و شلوغ مکزیکو است، قهرمان دریاهای کارائیب دانست. اگرچه صورتش به چارلز برانسون هم کنایه می زند.

در نتیجه در زیبایی نمره متوسط به بالا را دریافت می کند. (البته این نمره صرف نظر از اسم او به او داده می شود.)

زیبایی نماد است چرا که سریع ترین اثر اولویت را ایجاد می کند. برای همین است که در صنعت مد و فشن افراد زیبا در اولویت اند اما این چشم نوازی صرفا با جذابیت قرین نیست و مصرفی است.

اگر جانی دپ نبود جذاب بود

یادآوری

زیبا: چشم نواز

زیبا: صورتی که دارای حداکثر تناسب و تقارن طولی و عرضی بوده (Regular)، تک تک اعضای صورت زیبا و بارز بوده و با یکدیگر حسن همجواری دارند.

زواید زیبایی (رنگ چشم، گودی چانه و صورت، خال و ...) در صورت عارض شدن به حسن آن بیفزاید و آرایش پذیر باشد. معادل Beautiful در انگلیسی. متذکر می شویم درصد بالایی از جامعه در این گروه قرار ندارند.

* کلمه زیبایی در صورت، غالبا کاربردی زنانه دارد و در معنای مردانه با آرایش پذیری انطباقی ندارد و بیشتر در معادل Gorgeous به کار می رود که این کلمه در غرب سال هاست در تصاحب جورج کلونی است.

* جنس همجواری صورت گاهی مجازا جذابیت یا زیبایی تلقی می شود.

ملحقات پوشش

به عینک های مستطیلی شکل (ویژه کاپیتان های پرواز) با شیشه مشکی علاقه خاص دارد. عینک Cat را می پسندد. تضاد عجیبی دارد. پاپیون را به کراوات ترجیح می دهد و غالبا از پاپیون های دفرم و افتاده به شکل گراسون های اروپایی استفاده می کند. لباس های رسمی را به سبک خود بومی می کند و به دستمال گردن هم بی تمایل نیست. به کلاه های بومی آمریکایی علاقه دارد.

اگر جانی دپ نبود جذاب بود

جذابیت در جانی دپ

یادآوری

جذابیت تلفیق اثرگذاری و چشمنوازی است که برای هر جامعه مدنی زنده و هوشمند و آرمانگرا کارکردی میدانی در حوزه های فردی حرفه ای و اجتماعی دارد و به نوعی کاربردی کردن زیبایی است.

1- کاریزماتیک

اخم اوست که حالت است تا فرم و یادآور اساطیر بومی آمریکای لاتین است و نقش نژاد مادری اش (Cherokee) در آن بی تاثیر نیست.

2- بررسی جذابیت های اکتسابی در جانی دپ

پوشش

نام او به شلوارهای جین آمریکایی و پاره که عمدتا تداعی کننده پانکیست های دهه 90-80 میلادی است، گره خورده. فراموش نکنید او پیش از هنرپیشگی یک Rock man آمریکایی است که خلق و خوی Country و یانک آمریکایی دارد.

یک سرخ پوست که معجونی آمریکایی – اروپایی است. در لباس هایش Dignity دیورو Succulence دیزل دیده می شود. اسپورت پوش است اما در مواقع رسمی معمولا از کت و شلوارهای مدیوم استفاده می کند با یقه ای باز.

او به انداختن یقه روی کت به سبک دهه 70 علاقه وافری دارد. خوی آمریکایی خود را به نظم و تشخص فرانسوی اش غالب می کند. به طور کل نمی توان او را در رده خوش پوشان ارشد هالیوود دانست؛ به دو دلیل: یک فیزیک نه چندان خوش قامتش و دوم به خاطر تفکر التقاطی اش. فراموش نکنید که او معجونی آمریکایی، فرانسوی، آلمانی، ایرلندی است. اما رنگ مورد علاقه اش سیاه و بنفش است و همیشه در لباس هایش رنگ مشکی غالب است.

Accessories

زنجیرهای باریک و انگشتر پهن جزء جدانشدنی زندگی او است. به دستبندهای چرمی پهن تمایل دارد. البته سیگار برگ را هم نادیده نگیرید. تلفن همراه در زندگی خصوصی او امری است حیاتی چرا که دوستانی زیاد و مشتاق دارد اما هرگز اهل show نیست. ماشین های او یک پورشه سبز کروک و یک تراک است.

عطر

عطر هویت پنهان آدمی است، فراموش نکنید. (یکی از زبان های دهگانه انسان)

اگر جانی دپ نبود جذاب بود

عطر محبوب جانی

Jump joop و drakkar noir است که روح عریان و بی آلایش را از دشت های لاتین تا دریاهای کارائیب به رخ می کشد. عطری که رابرت دنیرو آن را هوای کارائیب می خواند! جالب این که سیگارش را هم در ورق های معطر می پیچد.

Gait

برخلاف جثه و حال و هوای یانکی اش، آرام و پرغرور و با جذبه راه می رود و تا اندازه ای پاریسی که با وقار سرخ پوستی اش عجین شده. او راه رفتنش را هم به سبک خود بومی کرده.

گویش

متوسط تمپوی کلام او 90 کلمه در دقیقه است که ریتمی ملایم اما سریع تر از آنتونیو باندراس را به او داده. او در صحبت کردن وقار پاریسی، نجابت سرخ پوستی، تزویر آلمانی و سیاست ایرلندی دارد. او معجونی آمریکایی- اروپایی است.

دانش

بسیار کتابخوان، مطلع سیاسی و موسیقیدان، نویسنده و بازی ساز. این خصیصه حتی تفاوت او را با جورج کلونی نجومی کرده است. او آرمان هایی فرابشری دارد. خیام را به خوبی می شناسد و ایران را استوانه هرم تمدن بشری می داند. خوانندگان و نوازندگان مورد علاقه او Dylan، Keith Richards، Jonny Cash، Bob و Tompetty.

ترانه محبوبش

For Ever Young از بابدیلن است. موسیقی مورد علاقه اش راک اند رول و گروه های موسیقی مورد علاقه اش Rolling، Stones، Alice Cooper و The Kiss هستند.

رویش

اهل ورزش منظم و ادواری، با بدنی متناسب و بانشاط، علاقمند به تتو روی پوست با نشان 3 معروف، تغذیه او کامل و علاقمند به پودینگ شکلاتی.

*مدرس کارگاه جذابیت
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1394/09/28
جانی دپ عشقه
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1397/04/01
جذاب ترین ادمیه ک تابه حال ب عمرم دیدم
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1397/05/01
جانی دپ جذاب ترین و محبوبترین بازیگره. واز اینکه دنیل رادکلیف بازیگر نقش هری پاتر اینجوری ناعادلانه در موردش حرف زده بود خیلی ناراحتم کرد. اون حتی به گرد پای جانی هم نمیرسه چه برسه بیاد نظر بده
United States
23:12 - 1398/01/14
مزخرفترین قضاوت راجع به زیبایی کلا هست به خصوص در مورد جانی. جانی موهاش عالیه اینجا میگه نه چندان دلچسب! !! ریشش کامل نیست پس اگه جانی دپ نبود جذابیت نداشت چه مزخرفاتی
Iran, Islamic Republic of
01:38 - 1398/02/15
خیلیم خوشکله
و خیلیم جذابه بهترین بازیگری که دیدم تو عمرم تمام نقشاش از الیس در سرزمین عجایب تا دزدان دریایی کارائیب و سوئینی تاد و نقشاای انیمیشنیش مثله رنگو و عروس مرده رو محشششسرررررر بازی کرده :))))
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1398/06/02
جانی ازطرف یک سری از مجلات مد و زیبایی به عنوان جذاب ترین بازیگر مرد انتخاب شده
از نظر من که خییییییییییییییییییییلی جذابه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج