تبلت هایی برای کمک به کم بینایان
۲۷۵۴۸۷
۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۳
۴۱۷۸ 
دکتر قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برای معلولین خدمات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که می‌توان به ارائه رایگان سمعک، عینک و واکر و ارائه تبلت‌هایی برای کم بینایان اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان: دکتر قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برای معلولین خدمات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که می‌توان به ارائه رایگان سمعک، عینک و واکر و ارائه تبلت‌هایی برای کم بینایان اشاره کرد.

قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گفتگویی گفت: عمده‌ی دانش آموزانی که در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند، آسیب دیده‌ی ذهنی هستند که نزدیک به 13 هزار نفر از دانش آموزان ما را شامل می‌شوند بعد از آن‌ها دانش‌آموزان چند معلولیتی هستند که حدود 6 هزار نفر را به خود اختصاص داده‌اند و بعد از آن دانش آموزان ناشنوا هستند که 6 هزار نفر می‌باشند و دانش‌آموزانی که دارای مشکلات جسمی حرکتی می‌باشند حدود 1900 نفر هستند.

وی افزود: ما به جمع بندی رسیدیم که به جای اینکه کتاب‌های درشت خط به دانش‌آموزان داده شود،‌ تبلت‌هایی به صورت رایگان عرضه شود که به یک نوبت در انتهای سال تحصیلی گذشته ارائه شده است و به زودی اعتبارات این تبلت‌ها به ادارات آموزش و پرورش داده می‌شود تا دانش‌آموزانی که مشکل بینایی دارند بتوانند از این تبلت‌های آموزشی استفاده کنند.

قدمی اظهار داشت: اگر امکانات آموزشی مناسب بکار گرفته شود، کمبود هوش این دانش آموزان جبران خواهد شد، همچنین ما برنامه‌ای به نام خدمات حمایتی را در نظر گرفته‌ایم که سمعک، عینک و واکر را به صورت رایگان در اختیار این دانش‌آموزان قرار می‌دهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج