چطور یلدای امسال بیشتر خوش بگذرانید؟
۲۷۸۱۷۸
۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
۱۲۹۸۲ 
یا به دنبال برنامه‌ای متفاوت‌تر از سال‌های قبل برای شب یلدا می‌گردید، می‌توانید از میان پیشنهادهای ما برای رقم زدن یلدایی هیجان‌انگیز و به یادماندنی در كنار عزیزان‌تان بزنید.
مجله زندگی ایده آل - شقایق جعفری: یلدا هم مثل خیلی از مراسم‌  سنتی-باستانی ما پرطرفدار است تا جایی كه از هفته‌ها قبل بساط فروش میوه و آجیل آن در شهر پهن می‌شود و خانواده‌ها را برای چیدن سفره‌های رنگین یلدایی به پای این بساط‌ها می‌كشد. درست است كه لذت این شب بلند به دور هم بودن آن است اما اگر امسال نمی‌توانید دورهم باشید  یا به دنبال برنامه‌ای متفاوت‌تر از سال‌های قبل می‌گردید، می‌توانید از میان پیشنهادهای ما برای رقم زدن یلدایی هیجان‌انگیز و به یادماندنی در كنار عزیزان‌تان بزنید.

چطور یلدای امسال بیشتر خوش بگذرانید؟

اگر در فكر یلدایی عاشقانه و دو نفره هستید...

برای همه ما پیش آمده به خاطر دوری مسافت یا محروم بودن از نعمت داشتن بزرگترها از خانواده‌هایی بزرگ و پر سر و صدا به جمع‌های كوچك دو نفره تبدیل شده باشیم یا حداقل در سال‌های اول ازدواج‌مان برای دو نفره فال حافظ و جشن گرفتن هیجان ویژه‌تری داریم. اگر تصمیم‌تان امسال به دو نفره بودن است، نگران نباشید چون قرار نیست گوشه خانه با كمی انار دون شده یا آجیل جشنی خودمانی برگزار كنید. این پیشنهاد‌ها ویژه شماست در هوای دو نفره شب چله.

یلدا در عمارت مسعودیه: اگر برای گذراندن یلدا مكان‌های تاریخی و بكر را می‌پسندید و دل‌تان حال و هوای گذشته‌ها را كرده می‌توانید عمارت زیبا و مجلل مسعودیه را برای جشن شب یلدا انتخاب كنید. این عمارت كه در حوالی میدان بهارستان جا خوش كرده، طرفداران خاص خودش را دارد و به همین دلیل كافه‌های این مجموعه با دكوری منحصربه‌فرد استقبال ویژه‌ای از این شب و ‌مهمانانش می‌كنند.

چطور یلدای امسال بیشتر خوش بگذرانید؟

كافه مسعودیه با پذیرایی‌های سنتی مخصوص این شب، جمع دو نفره شما را به یلدایی خاطره‌انگیز با حال و هوایی تاریخی تبدیل می‌كند.

چطور یلدای امسال بیشتر خوش بگذرانید؟

در بلندترین نقطه تهران قرار بگذارید: برای قرارهای دو نفره این شب بلند حتما ایده‌های زیادی از ذهن‌تان می‌گذرد اما هر چه در فكر دارید بیرون بریزید چون قرار است با پیشنهاد ما در بلندترین نقطه تهران با پاییز خداحافظی كنید. منظورمان همان رستوران‌گردان برج بلند میلاد است كه چند سالی است  به یكی از پاتوق‌های شیك و معروف در این شب بزرگ تبدیل شده است. در این رستوران همه چیز از موسیقی تا خوردنی‌های رنگارنگ با غذاهای سنتی و معروف این شب فراهم است تا یلدای دو نفره شما به خاطره تبدیل شود. تهران در این شب بلند باستانی زیر پای شماست پس اگر بودجه خوبی برای این شب كنار گذاشته‌اید به این انتخاب شك نكنید. البته اضافه می‌كنیم كه نگران هزینه این رستوران نباشید چون سایت‌های تخفیفان و نت‌برگ معمولا تخفیف‌های استثنایی تا نصف قیمت را برای این رستوران در شب یلدا در نظر می‌گیرند.

چطور یلدای امسال بیشتر خوش بگذرانید؟

اگر می‌خواهید در كنار خانواده باشید

هر سال هم كه این جشن باستانی را در كنار بزرگ‌ترها و جمع‌های شلوغ خانوادگی باشید، كم است و قشنگ اما اگر می‌خواهید امسال سنت‌شكنی كنید و به جای جمع شدن دور كرسی در خانه یلدا را بیرون و در جمع‌های بزرگ‌تر جشن بگیرید،پیشنهاد می‌كنیم :

مهمان سفره‌خانه سنتی شوید: هیچ کجا مثل همین سفره‌خانه‌ها با موسیقی‌های زنده محلی و سنتی نمی‌تواند حال آدم را خوب كند‌ به ویژه در این شب كه همه چیز برای خوشگذرانی و گل گفتن و شنیدن از خاطرات فراهم است. سفره‌خانه‌های سنتی آبان و آذری سال‌هاست كه به خاطر برنامه‌های ویژه این شب بین خانواده‌ها معروف است؛ از خوردنی‌های معروف این شب تا موسیقی زنده و گرفتن فال حافظ. سفره‌خانه‌های دیگر شهر هم حتما برنامه‌های خوبی برای این شب تدارك دیده‌اند. تنها كافی است  شماره آنها را در اینترنت جست‌وجو كنید و بعد از اطلاع از برنامه آنها در این شب با هماهنگی خانواده‌ها به این مکان‌ها بروید. از سر زدن به سایت فیدیلیو هم غافل نشوید.

یلدا در طبیعت شهری: اگر اهل رفتن به پارك‌های بزرگ شهر هستید و آخر هفته‌های زیادی را با خانواده برای صرف شام یا ناهار به دل طبیعت می‌زنید، این پیشنهاد ویژه برای شماست. هر ساله شهرداری برای برگزاری با شكوه‌تر این جشن برنامه‌های ویژه‌ای در بوستان‌های معروف شهر برگزار می‌كند تا خانواده‌های زیادی در كنار هم این جشن را در دل طبیعت زیبای پارك‌ها برگزار كنند. برگزاری مراسم آیین و سنت‌های شب یلدا قصه‌خوانی، نمایش‌های آیینی عروسكی و برگزاری مسابقه برای خانواده‌ها از برنامه‌های پارك‌هایی مانند پارك لاله، آب و آتش، امام علی و ولایت است. برای اطلاع از مراسم پارك‌های دیگر می‌توانید به سایت شهرداری منطقه خود رجوع کنید.

 اگر یلدای امسال تنها هستید...

پیش می‌آید گاهی نمی‌توان شرایط را برای كنار خانواده یا دوستان بودن به خاطر مسافت یا هر دلیل دیگر فراهم كرد. اگر با در نظر گرفتن تمام جوانب امسال یلدا خودتان را تنها می‌بینید، نگران نباشید چون شهر در این شب بزرگ زنده است و پیشنهادهایش وسوسه‌تان خواهد كرد.

به دل جمعیت بزنید:
در این شب محوطه‌های بزرگ و همیشه شلوغ مكان‌های معروف شهر پر از مراسم‌های مختلف است. از پارك دانشجو با برگزاری نمایش‌های سنتی و آیینی گرفته تا محوطه برج میلاد و سالن‌های مختلف مجتمع كورش و پردیس ملت. كافی است حوصله كنید و یلدا را كنار جمع شلوغ و پرشور همشهری‌های دیگرتان جشن بگیرید. این مكان‌ها هر ساله با مراسم‌هایی كه در محوطه‌های اصلی خود برگزار می‌كنند تا نیمه‌های شب عده زیادی را دور خود جمع و تا چله شدن این شب همراهی می‌كنند.

چطور یلدای امسال بیشتر خوش بگذرانید؟

به پاتوق‌های فرهنگی هم فكر كنید: اگر اهل هنر بوده و در پاتوق‌های روشنفكرها رفت و آمد كرده ‌باشید، حتما می‌دانید كه بهترین برنامه‌های شب یلدا در این مكان‌ها برگزار می‌شود. فرهنگسراها و نگارخانه‌هایی كه حال و هوای یلدا گرفته و مكانی برای شاهنامه‌خوانی، برگزاری نمایشگاه آثار و نقاشی شاهنامه از هنرمندان مختلف و گردهمایی هنرمندان موسیقی تئاتر و تلویزیون تبدیل می‌شود. كنسرت‌های زنده موسیقی و قصه‌خوانی و نمایش‌های عروسكی هم چند سالی است در فرهنگسراهایی مانند اشراق، ایوان شمس، بهمن و... برگزار می‌شود. پارك ایرانشهر و خانه هنرمندان هم برای خاطره‌سازی در یلدا پیشنهاد ویژه‌ای است چرا كه جمعیت بالای همشهریان در آن شب حس تنهایی را حسابی از دل‌تان ‌  درمی‌آورد.

یلدا در سفر
 

هرقدر هم كه در جمع‌های خانوادگی و همهمه‌های خاله‌ها و عمه‌ها به ما خوش بگذرد، ته دلمان قنج می‌رود برای گذراندن شب‌های ویژه با دوستان. پس برای اینكه حسرت این لذت در دل‌تان نماند و یلدایی متفاوت را كنار دوستان خود تجربه كنید، آماده باشید. بار و بندیل‌تان را هم ببندید چون قرار است با برنامه‌های ویژه‌ای كه تورهای گردشگری برای شما فراهم كرده‌اند، به جاده بزنید.

در هفته‌های منتهی به شب یلدا اگر گشتی در سایت‌های گردشگری و آژانس‌های مسافرتی بزنید با تورهای بكر و متفاوتی روبه‌رو خواهید شد. مقصد‌هایی مانند تور یك روزه جواهرده، بازدید از عمارت فتحعلی شاه یا تورهای دو روزه یزد، میبد، بازدید از كویر و رفتن به منزلگاه حافظ در شیراز... . همه این تورها با برنامه‌های ویژه مانند پذیرایی با انار، هندوانه، میوه و آجیل به مناسبت شب یلدا و اجرای مراسم ویژه این شب مانند شعرخوانی و فال حافظ در زیر كرسی همراه است كه برای گذراندن شبی به یادماندنی با دوستان‌تان لذت‌بخش و هیجان‌انگیز خواهد بود.

چطور یلدای امسال بیشتر خوش بگذرانید؟

بیشتر این تورهای یك یا دو روزه قیمت مناسبی دارند و شب متفاوتی را برای شما رقم می‌زنند. به این ترتیب می‌توانید با مبلغی از 100 تا 400 هزار تومان توری مناسب و معتبر پیدا كنید و برای گرفتن عكس‌های سلفی شب یلدا بهانه‌ای متفاوت و جالب داشته باشید!
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1394/09/29
من كه 12 ساله ازدواج كردم نامادري منو به خونه بابام راه نميده و بابام هم برده اونه ! هميشه تنهام ديگه به تنهايي عادت كردم خوش به حال هر دختري كه مادر بالاي سرش هست
Canada
14:19 - 1397/09/30
منم که مامان بابام زنده اند تنهام گذاشتند همیشه تنهام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج