ماجرای بمبِ خوفناک در سواحل انگلستان
۲۸۳۴۱۰
۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹
۸۲۴۱
از ۷۱ سال قبل یک کشتی متعلق به جنگ جهانی دوم در اعماق دریا در سواحل کنت غرق شد اما این کشتی حامل ۱۴۰۰ تن مواد منفجره است که هنوز هم هر لحظه امکان انفجار آن وجود دارد.
وبسایت خبرآنلاین: از ۷۱ سال قبل یک کشتی متعلق به جنگ جهانی دوم در اعماق دریا در سواحل کنت غرق شد اما این کشتی حامل ۱۴۰۰ تن مواد منفجره است که هنوز هم هر لحظه امکان انفجار آن وجود دارد.

محققان به تازگی از این کشتی غرق شده به نام ‌اس‌اس ريچارد مونتگمري با استفاده از فناوری صوتی عکسی سه بعدی و با کیفیت بالا ثبت کرده‌اند. این کشتی در سال ۱۹۴۴ و در جریان جنگ جهانی دوم درحال حمل مهمات از آمريكا به انگلیس بود که در یک حادثه شکافی بزرگ آن را به دو تکه تقسیم کرد و غرق شد.

۱۴۰۰ تن مواد منفجره که ۷۱ سال است زیر دریا دفن شده است/ماجرای اس‌اس ریچارد مونتگمری

۱۴۰۰ تن مواد منفجره که ۷۱ سال است زیر دریا دفن شده است/ماجرای اس‌اس ریچارد مونتگمری

مواد منفجره  که در این کشتی است حدود ۱۴۰۰ تن تخمین زده می‌شود. این مواد منفجره شامل دوهزار بمب خوشه‌اي و صدها بمب استاندارد هريك به وزن 453 كيلوگرم هستند.  نشريه نيوساينتيست گزارش داده درصورتي كه اين كشتي منفجر شود مي‌تواند باعث يكي از بزرگترين انفجارهاي غيراتمي در جهان شود. در شعاع نیم کیلومتری محل غرق این کشتی منطقه‌ای ممنوعه ایجاد شده اما هنوز کسی نمی‌داند با این بمب غول‌پیکر که هر لحظه ممکن است منفجر شود چه کار می‌شود کرد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج