قدیمی‌ترین شرکت‌های جهان +عکس
۲۸۵۵۲۹
۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۹
۱۰۱۲۸
هیچ شرکتی قرار نیست تا ابد باقی بماند
سابقه خدمت یک شرکت از مهمترین فاکتورهای جلب اعتماد آن شرکت در بازار است. سابقه شرکت‌هایی که در ادامه می‌خوانید اما به چند دهه محدود نشده و قدمت آن‌ها را باید در لابه‌لای تاریخ جستجو کرد.
وبسایت فرادید: سابقه خدمت یک شرکت از مهمترین فاکتورهای جلب اعتماد در بازار است. سابقه این شرکت‌ها اما به چند دهه محدود نشده و قدمت آن‌ها را باید در لابه‌لای تاریخ جست.

تصاویر/ قدیمی‌ترین شرکت‌های جهان
کافه شون (ایرلند) – قدمت: سال 900 میلادی
 

شرکت ساختمانی کونگو گومی (ژاپن) – سال 578 میلادی

شرکت ساخت و ساز کونگو گومی (Kongō Gumi) در واقع قدیمی‌ترین شرکت مستقل در سطح جهان است که هیچگاه تعطیل نشده است. این شرکت البته در سال 2006 میلادی به عنوان یک شرکت تابعه با یک شرکت بزرگتر ادغام شد.
 
مدیران این شرکت در اوساکا ژاپن فعالیت می‌کنند و سبقه فعالیت آن‌ها به سال 578 بازمی‌گردد. شاهزاده شوتوکو از بائکجه به ژاپن بازگشت تا معبد شیتِنوجی را بنا کند. پس از آن، وی تصمیم گرفت تا در همین زمینه تجارت کند و این شرکت به محلی خانوادگی تبدیل شد. تاریخ این معبد امروزه به 40 نسل پیش از مدیران آن‌ها بازمی‌گردد.
 
از آنجایی که هیچ شرکتی قرار نیست تا ابد باقی بماند، شرکت کونگو گومی نیز در سال 2006 به دلیل مشکلات مالی تصفیه شد و به عنوان شرکت تابعه زیر نظر شرکت تاکاماتسو به فعالیت خود ادامه داد.
 
تصاویر/ قدیمی‌ترین شرکت‌های جهان

شرکت هتلداری نیشیاما اونسن کِی اونکان (ژاپن) – سال 705 میلادی

به دلیل طبیعت زیبای این منطقه، در سال 705 پس از میلاد چند مجموعه تفریحی برای حمام آب داغ ساخته و باعث جذب گردشگران از مناطق مختلف به آنجا شد. گردشگران نیز از مجموعه هتل این منطقه استقبال خوبی به عمل آوردند. از جمله مشتریان این هتل، شوگون و سامورایی بودند. 52 نسل از این هتل نگهداری کرده و سرویس داده‌اند. گرچه این هتل کمی توسعه یافته، اما حال و هوای آن همچنان باقی مانده است.
 
تصاویر/ قدیمی‌ترین شرکت‌های جهان

رستوران سن پیتر استیفکِلر (اتریش) – سال 803 میلادی

نام رستوران سن پیتر استیفکِلر (St. Peter Stiftskeller) در سند محققی‌ به نام الکوئین، از پیروان شارلمانی، در سال 803 میلادی اشاره شده است. مجموعه سالزبورگ مدعی است که کهن‌ترین رستوران دنیا همان رستوران آن‌ها است که فعالیت آن هیچگاه متوقف نشده است.
 
تصاویر/ قدیمی‌ترین شرکت‌های جهان

این رستوران در منطقه سن پیتر آرکابی واقع شده است. استیفکلر نه تنها قدیمی‌ترین رستوران جهان که هفتمین شرکت قدیمی جهان نیز هست.
 
کافه شون (ایرلند) – سال 900 میلادی

قدمت این کافه قدیمی به سال 900 میلادی در آثلون ایرلند برمی‌‎گردد. در دهه 70 میلادی و در جریان نوسازی کافه، کارگران متوجه قدمت بسیار زیاد این کافه شدند. تکنیک ساخت دیوارهای کافه خود حاکی از قدمت کافه بود. قدمت کافه پس از سنجش کربنی تایید شد.
 
ريخته‌ گرى‌ پونتیفیسیا (ایتالیا) –1040 میلادی

روستای آگنونه ایتالیا به «شهر زنگ‌ها» معروف است. شرکت ریخته‌گری Pontificia Fonderia Marinelli نیز در آنجا واقع شده و حدود 700 سال است که حضور فعال در بازار دارد. ناقوس‌‌ها و مجسمه‌های برنزی در این ریخته‌گری تماما توسط دست ساخته شده و تکنیک ساخت نیز مشابه تکنیک استفاده شده در دوران قرون وسطی و رنسانس است.
 
ناقوس‌های ساخته شده توسط این ریخته‌گری هم اکنون در برخی از برجسته‌ترین کلیساهای جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. عنوان «ریخته گری وابسته به پاپ» نیز در سال 1924 میلادی به این شرکت اهدا شد.

تصاویر/ قدیمی‌ترین شرکت‌های جهان
 
شمع‌سازی راثبورنز (ایرلند) –1488 میلادی

شمع‌سازی راثبورنز در بلانچاردزتاون، از توابع دوبلین، واقع شده و زمان تاسیس آن نیز به سال 1488 میلادی باز می‌گردد. اگر خوب به تاریخ آن دقت کنید، متوجه خواهید شد که چهار سال پیش از کشف آمریکا توسط کریستف کلمب، این شرکت تاسیس شده بود.
 
طاعون، کشف الکتریسیته و حتی شورای دوم واتیکان هم منجر به انهدام شرکت شمع سازی راثبورنز نشد. این شرکت در قرن 19 میلادی با مسئولان شهری دوبلین قرارداد بست تا نور شهری را تامین کند، اما مسئولان شرکت پس از اکتشاف الکتریسیته تصمیم گرفتند تا تمرکز خود را بر روی شمع‌های مورد نیاز کلیساها معطوف کنند.

اسلحه سازی برتا (ایتالیا) –1526 میلادی

شهر گاردونه ایتالیا در قرون وسطی از مراکز مهم تولید محصولات آهنی بود. اما در اوایل دوران رنسانس، گاردونه به تولید اسلحه با کیفیتش مشهور گشت. مائوسترو باتولومِئو برتا اسلحه ساز بسیار مشهوری بود که در این شهر زندگی می‌کرد. خاندان برتا (Beretta) همواره مدیریت این شرکت را بر عهده داشته‌اند.
 
تصاویر/ قدیمی‌ترین شرکت‌های جهان

مزرعه داری شرلی (ایالات متحده) – 1613 میلادی

آمریکا سابقه چندانی در تاریخ جهان ندارد، اما قدمت برخی از شرکت‌های آن به همان اوایل پیدایش ایالات متحده بازمی‌گردد. مزرعه داری شرلی در شمال رود جیمز در ایالات ویرجینیا واقع شده و همواره دارای مدیریت خانوادگی بوده است. به عمارت مزرعه داری شرلی «خانه کبیر» نیز گفته می‌شود که نشان از سبقه طولانی آن دارد. این شرکت امروزه نیز به فعالیت خود می‌پردازد.
 
تصاویر/ قدیمی‌ترین شرکت‌های جهان

روزنامه پست او اینریکس تی‌نیگر (سوئد) – 1645 میلادی

روزنامه پست او اینریکس تی‌نیگر (Post-och inrikes Tidningar) نخستین روزنامه جهان است که در سال ۱۶۴۵ در سوئد انتشار یافت. این روزنامه سوئدی قدیمی‌ترین روزنامه‌ای است که تا امروز بدون وقفه به انتشار خود ادامه داده است. این روزنامه توسط ملکه کریستینا، ملکه سوئد، راه‌اندازی شد. در واقع قدیمی‌ترین تاریخچه روزنامه و خبرنگاری را می‌توان در این روزنامه جستجو کرد. هانس هلم سردبیر این روزنامه است.
 
تعداد خوانندگان این روزنامه به تدریج کمتر شد. آخرین نسخه کاغذی روزنامه تنها 1500 عدد فروخت. در نتیجه، این روزنامه از روز اول ژانویه 2007 نسخه کاغذی خود را حذف و تنها به نشر نسخه دیجیتال خود ادامه داد. هانس هولم که به مدت 20 سال سردبیر این روزنامه بود، می‌گوید: «به نظر ما این اتفاق یک فاجعه فرهنگی است، چرا که مدت‌ها این روزنامه چاپ شده و خواننده داشته است.»

تصاویر/ قدیمی‌ترین شرکت‌های جهان
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج