روش‌های جدید درمان فیبروم رحمی
۲۸۹۵۲۵
۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
۲۸۵۱۲۰ 
فیبروم رحمی شایع‌ترین تومور خوش خیم در خانم هاست. آمار‌های جهانی میزان این تومور را از ۲۵ تا ۶۰ درصد گزارش کرده اند.
هفته نامه سلامت - الهه رضاییان: یکی از ایمیل هایی که رسیده، درددل خانم جوانی است که دچار فیبروم رحمی شده و برایمان نوشته است: «... داشتم خوب و خوش زندگی می کردم؛ تنها مشکلم خونریزی شدیدتر از معمول در عادات ماهیانه ام بود. برای چکاپ و بررسی علت این مشکل نزد دکتر رفتم. از یک سونوگرافی ساده رسیدم به اینجا که می گویند فیبروم داری و باید جراحی کنی وگرنه دردسر ساز می شوند و امکان دارد باردار نشوی!

اصلا این فیبروم دردسری برای من نداشت؛ حتی از وجودش هم خبر نداشتم! عمل جراحی چرا؟! خواهرم که در اروپا زندگی می کند، می گوید اینجا انواع درمان های طبی را برای مشکلات مختلف داریم و کسی به راحتی تن به عمل جراحی نمی دهد... لطفا مرا درباره مشکلم که مشکل خیلی از خانم های همسن و سال من است و به خصوص در مورد درمان های جدیدش راهنمایی کنید...»

فیبروم رحمی، مشکل 40 درصد زنان

فیبروم رحمی شایع ترین تومور خوش خیم در خانم هاست. آمارهای جهانی میزان این تومور را از 25 تا 60 درصد گزارش کرده اند. ما آماری دقیق از میزان فیبروم در خانم های ایرانی نداریم ولی اینطور برآورد می شود که در کشور ما حدود 40 درصد خانم ها فیبروم دارند. اما قبل از اینکه در مورد این داروی نسبتا جدید صحبت کنم، لازم است چند نکته در مورد فیبروم رحمی بگویم.

اول اینکه شاید حدود 50 درصد از فیبروم ها هیچ مشکلی برای یک خانم ایجاد نکنند و مانند این خانم اصلا فیبروم به طور اتفاقی کشف شود. مثلا خانمی برای انجام تست سالانه مراجعه می کند و پزشک متوجه می شود رحم بزرگ تر از حد طبیعی است و درخواست سونوگرافی می کند و مشخص می شود فیبروم یا فیبروم های متعددی در رحم وجود دارد که معمولا نتیجه اش نگرانی بی مورد بیمار و مراجعات مکرر به پزشکان متعدد و سونوگرافی های پی در پی است و شنیدن پیشنهادهای متفاوت از طرف پزشکان مختلف.

دوم اینکه همه فیبروم ها اساسا به درمان؛ چه جراحی، چه دارویی، نیاز ندارند. فیبرومی که هیچ مشکلی برای یک خانم ایجاد نکند، فقط لازم است هر 6 ما یک بار با سونوگرافی، آن هم در یک جا و توسط یک متخصص سونوگرافی و نه چند مرکز متفاوت کنترل شود؛ زیرا احتمال اینکه سونوگرافیست های مختلف اندازه های متفاوتی گزارش کنند، وجود دارد و این مساله ممکن است بر نگرانی بیمار بیفزاید که مثلا فیبرومش طی 6 ماه 2 سانتی متر بزرگ تر شده.

دوم اینکه فیبروم یک توده خوش خیم است و احتمال اینکه بدخیم شود، بسیار کم است؛ چیزی حدود 2 در هزار. سوم اینکه فیبروم هایی نیاز به درمان دارند که مشکلی برای بیمار ایجاد کنند؛ مثلا افزایش خونریزی هنگام عادت ماهیانه، درد لگنی، فشار به مثانه و تکرر ادرار، سقط، نازایی یا فیبروم های خیلی بزرگ، مثلا بزرگ تر از یک رحم باردار 20 هفته، زیرا چنین فیبروم هایی ممکن است روی حالب ها فشار بیاورند و به تدریج در کار کلیه اختلال ایجاد کنند، حتی بدون اینکه بیمار متوجه شود.

همچنین اگر چنین فیبروم های بزرگی وجود داشته باشند، احتمال اینکه هنگام عمل نتوان فقط فیبروم را برداشت و پزشک مجبور به برداشتن تمام رحم شود، زیاد می شود. اینکه فیبروم باعث خونریزی زیاد یا درد یا سقط و نازایی می شود، دلایل پیچیده ای دارد که گاهی ربطی به اندازه فیبروم ندارد. مثلا یک فیبروم بسیار بزرگ در قسمت خارجی رحم ممکن است هیچ مشکلی برای باروری یک خانم ایجاد نکند، اما یک فیبروم کوچک حدود 2 تا 3 سانتی متر داخل حفره رحم، باعث نازایی یا سقط می شود.

به هر حال، اگر فیبرومی به درمان قطعی نیاز داشت، این درمان جراحی است که براساس آن فیبروم یا فیبروم های متعدد برداشته می شوند یا تمام رحم خارج می شود. طبیعی است اگر خانمی تمایل به باروری داشته باشد باید تمام تلاش انجام شود که رحم حفظ شود.

سیر تحولات درمان فیبروم

طی 50 سال گذشته، پیشرفت های بسیاری در زمینه جراحی فیبروم داشته ایم. قدیم ها اگر بیمار می پرسید حین عمل ممکن است رحم به کلی برداشته شود، حتما جواب پزشک این بود که بله، امکان دارد اما امروزه با سونوگرافی های پیشرفته سه بعدی واژینال در حد بسیار دقیق می توان پیش بینی کرد طی عمل، جراح با چه شرایطی روبرو خواهدشد و احتمال برداشتن رحم زیاد است یا نه.

همچنین قدیم ها بین پزشکان و همچنین بیماران چنین تصوری بود که اگر کسی عمل فیبروم رحمی شود احتمال بسیاری وجود دارد که چسبندگی های شدید پیدا کند و متعاقب آن اصلا باردار نشود. امروزه دیگر این موضوع به شدت و حدتی که در گذشته بود، نیست زیرا تکنیک های عمل فرق کرده و امکانات و راه هایی برای جلوگیری از چسبندگی پیدا شده است.

جراحی با لاپاروسکوپ

اتفاق دیگری که در 20 سال گذشته افتاده، عمل جراحی با لاپاراسکوپ است. متاسفانه این تصور اشتباه در بیماران پیدا شده که همه فیبروم ها را می شود با لاپاراسکوپی عمل کرد، عمل خیلی راحت تری برای بیمار است و چسبندگی هم ایجاد نمی شود. مطالعات نشان داده اند این تصور درست نیست.

 اول اینکه هر فیبرومی را با لاپاراسکوپ نمی شود عمل کرد، دوم اینکه هر جراحی هم نمی تواند با لاپاراسکوپی عمل فیبروم انجام دهد زیرا اصلا کار ساده ای نیست و اگر درست انجام نشود ممکن است عوارض آن از عمل باز هم بیشتر باشد و این طور هم نیست که با لاپاراسکوپی چسبندگی ایجاد نمی شود. همچنین به دلیل دیگری که طی 2 سال گذشته متوجه آن شده اند عمل فیبروم به کمک لاپاراسکوپ کمتر انجام می شود.

جراحی با هیستروسکوپ

یک تحول بسیار مهم و باارزش، عمل فیبروم های داخل رحم به کمک هیستروسکوپ است. اتفاقا این فیبروم ها، حتی وقتی کوچک هم هستند، بسیار مشکل آفرینند. خونریزی های شدید، ترشح، سقط و نازایی و حتی بدخیم شدن در این فیبروم ها بیشتر از انواع دیگر است.

 در گذشته که هیستروسکوپی و دیدن مستقیم فیبروم و برداشتن آن به کمک هیستروسکوپ وجود نداشت، درمان این فیبروم ها بسیار سخت بود، اما امروزه با وجود هیستروسکوپ درمان بسیار راحت تر شده است. متاسفانه، این امکان در دسترس همه جراحان زنان نیست و هم نیاز به دستگاه دارد و هم مهارت و آموزش پزشک. مجموع مسائل گفته شده توجه پزشکان را به سمت پیدا کردن دارو یا روش های دیگر غیرجراحی برای درمان فیبروم کشاند.

درمان های دارویی

حدود 25 سال پیش، دارویی ساخته شد که می توانست هورمون هایی که از غده هیپوفیز برای تحریک تخمدان ها ترشح می شود، مهار کند. در نتیجه تخمدان 2 هورمون مهمش یعنی استروژن و پروژسترون را نمی ساخت. یعنی، ایجاد یک حالت یائسگی دارویی. تصور بر این بود که استروژن است که باعث رشد فیبروم می شود و اگر ساخت استروژن مهار شود، فیبروم کوچک خواهد شد و همین طور هم بود. از 20 سال پیش، این دارو به صورت آمپول های تزریقی در ایران وجود داشت و به وفور در فیبروم ها به صورت تزریق ماهانه استفاده می شد و می شود.

فیبروم رحمی، مشکل 40 درصد زنان

اوایل تصور بر این بود که این دارو چیزی شبیه معجزه است، اما به تدریج مشخص شد این طور هم نیست. اولا نمی توان برای مدت طولانی یک خانم را به حالت یائسگی برد زیرا علائم یائسگی مثل گرگرفتی، پوکی استخوان و عوارض دیگر ظاهر خواهد شد که ممکن است آزاردهنده باشد. پس باید برای کوتاه مدت از این دارو استفاده کرد.

دیگر اینکه بعد از پایان دوره درمان، مثلا 4 تا 6 ماه، فیبروم سریع به اندازه قبلی خود بر می گردد حتی گاهی اوقات بزرگ تر از اولش می شود و بالاخره اینکه وقتی عمل جراحی همان فیبروم ضروری می شود، نه تنها عمل ساده تر نمی شود، بلکه سخت تر هم می شود. در کشور ما این دارو همچنان بسیار زیاد برای فیبروم ها استفاده می شود. تا اینکه در سال 2009 یعنی حدود 7 سال پیش، داروی Esmya در اروپا به عنوان درمان فیبروم مورد تایید قرار گرفت و در سال 2010 هم سازمان غذا و داروی آمریکا این دارو را مورد تایید قرار داد؛ دارویی که اگرچه فعلا در ایران نیست اما احتمالا به زودی وارد بازار دارویی ما نیز می شود. این دارو یک قرص است که بیمار باید روزانه  مصرف کند.

مطالعاتی که در مورد این دارو انجام شده به این صورت بوده که به مدت 3 ماه دارو تجویز شده، بعد برای مدتی قطع شده و مجددا 3 ماه دیگر و تا 4 دوره متناوب استفاده شده است. نتایج به طور واضح از داروی تزریقی ای که ما در اینجا داریم، بهتر بوده است. البته هنوز صحبت اینکه این دارو به کلی فیبروم را از بین ببرد، نیست و هم چنین برای فیبروم های خیلی بزرگ مثلا اندازه بالای یک رحم 4 ماهه، مصرف نشده است. اما در مجموع امکان بسیار باارزشی برای درمان علائم فیبروم و بالا بودن کیفیت زندگی گروه زیادی از خانم هاست.
انتشار یافته: 72
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1396/02/03
توروخدامحققان ایرانی تحقیق کنند چه دارویی باعث قطع خونریزی میشه کلافه شدیم
پاسخ ها
الهام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
منم عفونت داخلی داشتم هم کیست تخمدان. یه داروی گیاهی ساپوژکس پیدا کردم فوق العاده بود. به دوستام هم دادم واسه فیبرم خوب شدن داروی نسبتا ارزونی هم هست. سایت برگ بهشت http://bargebehesht.ir/ میفروشه. داروهای شیمیایی که هزارتا عوارض داره معلوم هم نیست که خوب میشی یا نه
اسدی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
شرکت ساپوژکس داروی قطع خونریزی داره بد نبود
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1396/02/18
من فیبرم بیرون رحمی دلرم.هنوز هم بچه ندارم.سایزش هم ۸ سانتی میشه.تورو خدا راهنمایی کنید چکار باید کنم؟
از عمل خیلی میترسم.
پاسخ ها
ليلا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
من هم فيبروم بيرون رحمي از دو سال پيش يعني مجردي دارم والان هم فيبرومم ١٢ سانت شده و باردار هم هستم . دكترها ميگن بهتر بود قبل از بارداري حراحي ميكردي تا فيبروم از بين برود بعد باردار ميشدي چون الان فيبروم داره ب رحم و جنين فشار زيادي وارد ميكنه ك ممكن خطربراي جنين داشته باشه لطفا حتما تا ازدواج نكرديد با پزشك حاذق مشورت كنيد
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1396/02/24
من فیبرم رحمی دارم همیشه هم کمردردوشکم دردولگن درددارم بچه هم ندارم باید چکارکنم؟؟؟؟؟
پاسخ ها
الهام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
سایت برگ بهشت بنویسید براتون میاره کیست تخمدان و عفونت و فیبرم باهم درمان میکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سلام من فیبرم داشتم عسل و با زاج وروغن زیتون مخلوط کردم 10شب خودش کنده شدهد
Iran, Islamic Republic of
04:51 - 1396/02/24
باسلام نزدیک به سی سالمه متوجه شدم شکمم بز گ شده وتوی سنو فیبروم های متعددی بود وااندازه 10 چون هنوزازدوا ج نکردم از عمل میترسم لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1396/03/30
سلام من سه تا فیبروم دارم که بزرگیش ده سانته رفتم دکتر میگه باید جراحی بشی احتمالا رحم روهم برداشته میشه من میخوام بچه دار بشم باید چکار کنم
سلام من یک فیبروم پشت رحمی دارم ک 13سانته تو بارداری سونوگرافی دادم متوجه شدم همیشه درد زیر شکم و لگن دارم جدیدا کلیه هم درد میکنه باید چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1396/05/21
من تو سایت خوندم زردچوبه تن ماهی و گوشت سفید خوبه
پاسخ ها
پ.ح
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
به خانم دکتر اشرفی مطبش در خ دولت مراجعه کنید.
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1396/07/25
سلام من خانوم ۲۷ساله هستم دکتراگفتن توده در اخر رحم داری باید رحمت برداشته شه من همیشه لکه بینی دارم من میخام بچه دار شم ایا درمان دیگه ای هم داره لطفا راهنمایی کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
عزيز جان يك دكتر شيرازه به نام سعيد البرزي خيلي كارش خوبه بهشون بگو رحممو نگه دارين يك خانم دكتر روح الامين هستند در اصفهان لاپيروسكپي ميكنند خيلي خوب و دلسوزه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
حتما بگو توري سرچي رپ بگزازه چسبندگي نده بهت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
سلام
به نظر من اصلا جراحی نکن من کردم (پیش دکتر البرزی) دوباره بدتر شد و پشیمانم. الان میخوام از ساپوژکس استفاده کنم داروی گیاهی است میگن جواب میده.
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1396/12/09
شش ماه باردارم هستم فیبرم دارم خیلی درد دارم یا خطری برای جنین دارد یا نه درد. درد واژن
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1397/01/18
سلام من فیبرم رحم دارم و دکتر هم گفته بایس حتما عمل بشه و از قرص و دارو گذشته و نتیجه این عمل هم ۵۰ ۵۰ هه چیکار کنم کدوم دکتر سراغ بگیرم که بتونه جواب خوب بگیرم لطفا معرفی کنید با آدرس ممنونم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
دكتر روح الامين اصفهان جراهي لاپيروسكپي ولي بگين سرجي وپ براتون بگزارن چسبندگي ندي
س
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
به دکتر تیزرو در ارومیه مراجعه کنید بهترین نتیجه رو میگیرین
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1397/02/04
سلام دخترم متهل است سی ساله هست و فیبرم داره چه کارکنم
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1397/02/17
سلام.من فیبروم 19 سانتی داشتم.8 ماه قبل امبولیزه کردم.تو حین عمل فیبرونم پاره شد.حالا بماند که چقدر درد کشیدم.بتازگی متوجه شدم رحم و شکمم پراز فیبروم و کیست شده .نمیدونم چه کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
حتما برین همیوپاتی
نازی
Moldova, Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
ماه پیش دارو گرفتم واسه پلی کیستیک دو دوره مصرف کردم جواب داد.
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1397/02/27
سلام من دختر ۳۰ ساله هستم فیبروم ۹ سانتی دارم چیکار کنم ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
نگزار بزرگتر بشه عكل لاپيروسكپي كن و بگو برات سرجي رپ بگزارن كه چسبندگي نداشته باشي
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1397/04/04
برای درمان فیبرم استفاده از داروی گیاهی مثل برگ گردو واقعا تاثیری داری؟ برای قطع خونریزی چی؟
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/05/10
من رفتم دکتر برای میوم رحم گفته روغن بابونه هر12ساعتماساژبدم روی رحمم،نمیدونم تاثیرش خوبه،فقط گفت چون مجردی عمل نکن
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1397/05/28
سلام مادر مفیبروم داره یه بارفیبروم عمل کرده باز رشدکرده بود یه بارهم امپول زده رفته سونوگرافی نشون داده بزرگ شدن الان چکار کنه ایا راه درمانی هست یا رحمشو در بیاره
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1397/05/28
سلام مادر مفیبروم داره یه بارفیبروم عمل کرده باز رشدکرده بود یه بارهم امپول زده رفته سونوگرافی نشون داده بزرگ شدن الان چکار کنه ایا راه درمانی هست یا رحمشو در بیاره
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1397/06/14
سلام من سو سه سالم باردارنشدم خونریزیم طولانی شد گفتن فیبرم و کیس تخمدان دارم ولی دکترگفت فعلا دست نزن بذار خونریزی ادامه پیداکنه و اینگه گرمی استفاده کن
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1397/06/18
سلام من فیبروم رحم دارم چسبندگی داره چیکار کنم؟
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1397/06/19
سلام، منم ببرم 25 سانتی داشتم سال 87توسط دکترسعید البر زی جراحی شدم . ولی باز لان دوباره دارم
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1397/06/20
سلام من سی ویک سالم یک فرزنددارم اسفندنودوشش فیبرم بالای تخم دان داشتم عمل کردم بعدعمل سه ماه پریودیم خوب وطبیعی بود اما ازماه بعدهفده روزپریودبودم پاک شدم دکتررفتم سونوم خوب بود الان هفتمین روزه باخوردن مارولین هنوز پریودم لطفا راهنمایی کنید ممنونم
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1397/07/23
فیبرم رو اصلا نباید عمل کرد چون ریشه میکنم، اگه گیاهی درمان بشه خوبه
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1397/08/06
سلام منم فیبرم دارم با خونریزی شدید دکتر خوب تو یزد کیه واسه عمل فیبرم
پاسخ ها
Ebi
Moldova, Republic of
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
خانمم از یه عطاری داروی گیاهی ساپوژکس گرفت عوارض فیبروم از بین رفت.منم موافقم با داروی گیاهی فیبروم میشه درمان کردیی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
دکتر کریم زاده
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1397/08/07
سلام من فیبروم داخل رحم دارم باردار هستم دوتا سقط داشتم به خاطر فیبرومها میترسم این یکی هم سقط بشه دکتر خوب تویزد کیه
Iran, Islamic Republic of
05:00 - 1397/08/11
باعرض سلام ۴۵ساله هستم فیبروم دارم دو تاش ۱۳ویکیش ۵ گفتن باید جراحی بشی احتمال برداشت رحم زیاد شمارا به خدا کسی جای دکتر خوبی میدونه بگه نمخوام رحممو از دست بدم میخوام بچه داربشم دعا کنید
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
حتما خوب میشی من پیش دکتر طب سنتی روازاده رفتم با یک نسخه و دو دوره درمان کاملا خوب شدم داروهای ساختگی رو بگیر
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1397/08/18
سلام خدمت شما من 32سال سن دارم یه فرزند دختر هم دارم ک 9 سالشه الان تصمیم بارداری دارم ک سنو دادم میگه فیبرمم 12 میلی است بنظرتون خوب میشم
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1397/10/01
من ۳۱ساله که ازدواج کردم ۳بچه سقط داشتم حالا هم ۲پسر دارم که خونریزی شدید دارم خونریزی تا ۲۵روز طول میکشه رفتم دکتر گلستان مقدم گفته فیبرم داری اینم ۳ سانته من هم ازعمل میترسم وهم کم خون هستم لطفا من را راهنمایی کنید که چکار میتوانم بکنم
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1397/10/01
سلام منم دارم فیبرون دکترخوب تو کرج کیه؟؟؟
پاسخ ها
شیما
United Arab Emirates
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
دکتر محتصبی
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1397/10/06
روش جدید درمان فیبروم
پاسخ ها
ابپت
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
خوب
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1397/10/10
سلام من 39سالمه سه
سلام.من 39 سالمه ومیوم رحم دارم اندازش 10 باید چیکارکنم .موقع پریودی دوروز اول خونریزی دارم زیاد بعدش کمه
United States
16:25 - 1397/10/15
سلام من 33سا
لمه فیبرمم بزرگه باید چیکارکنم نمیخام عمل کنم
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1397/10/29
فییبرمم کوچیک بود حالا بچه داره شدم قلب بچه ام تشکیل شده فیبرمم بزرگ ترشد 100میلی هست باید چکار کنم راهنمایی کنید کسی میدونه ممنون
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1397/11/02
باسلام من تازه امدم
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1397/11/05
من 38سال دارم فیبروم دارم سینگرافیدادم دکتر گفت کوچکه ولی لکه بینی زیاد دارم چه کار کنم
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1397/11/05
من 38سال دارم فیبروم دارم سینگرافیدادم دکتر گفت کوچکه ولی لکه بینی زیاد دارم چه کار کنم
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1397/11/08
سلام من سه ساله اقدام به باردارى کردم باردار نشدم هر دارو شيميايى گياهى بگين استفاده کردم کيست 5 سانتى دارم از بين نرفته جلو بارداريم گرفته دارو ساپوژکس استفاده نکردم ميخوام بدونم واقعا تاثير داره بگيرم ؟ کمکم کنيد ممنون
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1397/11/15
سلام فیبروم در رحم بزرگتر شده مجردم اگه عمل نکنم .با دارو گیاهی یا ترزیق آمپول از بین میرود ؟چکار کنم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سلام خانمی 42ساله که فیبرم دارم؟خونریزی؟شدیدلخته.بادرددکترمیگه؟بایدرحم؟رابرداری.؟راهنمای؟کنیدمیترسم؟ازعمل
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1397/11/15
سلام فیبروم در رحم بزرگتر شده مجردم اگه عمل نکنم .با دارو گیاهی یا ترزیق آمپول از بین میرود ؟چکار کنم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
خغقق
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1397/11/16
سلام. خواهرم 34ساله ومجرد و دارای کیست سینه و رحم و فیبروم .. و سه ماه پریود نشده . عرق فراسیون استفاده میکنه نمیدونم کار درستیه یان . لطفا راهنمایی کنید .. نگرانم ی وقت بزرگتر نشده باشه توروخدا کمک کنید تاثیربدی نداشته باشه یائسگی بیاره
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1397/11/17
سلام دختری34 ساله هستم. خونریزی شدید دارم به خاطر فیبرون.دو بار عمل کردم.باز هم فیبرونها رشد کردن به نطرتون با وجود مجردی چکار کنم شاید رحمم رواز دست بدم.هیچ دارویی هم کارساز نیست
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1397/11/29
سلام سه سال تمام عفونت وکیست دارم هرکاری بگیم کردم هردکتری بگین رفتم همه جوره قرصودارو دمنوش خوردم تارژیمم پیش رفتم ولی خوب نشدم ونافم هم یه کوچولو بادکرده از عفونت لطفا کمکم کنید خسته شدم دیگه سپاس ازبزرگواریتون.
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1397/12/10
سلام. فیبروم هشت سانت دارم.. تحت در مان طب سنتی هستم. کم خون شدم. یه خانم مجرد چندین فیبروم داشته ده سال دارو شیمیایی خورده عمل هم کرده خوب نشده. چهل روز از عطاری دانش دارو گرفته خوب شده. نمی دونم اگه فیبروم من بزرگ باشه رفع میشه یا نه.
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1397/12/15
سلام 34 سالمه یه فیبروم 14 میلی دارم نمیخام عمل کنم چیکار کنم آیا با دارو رفع میشه؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1397/12/22
سلام داروگیاهی هس برافیبرم معرفی میکنین ممنون
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
داروی ساپوژکس میگن خوبه دوست عزیز
دوست
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
کپسول فیبروم رو از سایت برگ بهشت سفارش بدین
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/02/16
سلام یه دکتر خیلی خوب درتهران برای درمان فیبرم میشناسید؟
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1398/05/14
باسلام منم همین مشکل رودارم والان هم دارو مصرف میکنم خدا کنه خوب بشم
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1398/06/14
خواهشا تورو خدا یه نفر بگه درمانش چیه؟
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1398/07/28
سلام دوستان. منم فیبروم دارم. از اینترنت مطلع شدم که داروی گیاهی ساپوژکس برا فیبروم خوبه. سفارش دادم و یه ماه مصرف کردم. خوب که نشدم هیچ، یه سانت هم به اندازه ی فیبرومم اضافه شد همراه با خونریزیای شدید. تو رو خدا همه دارویی نخورید و گوش به این تبلیغات ندید. سعی کنید از جاهای معتبر دارو تهیه کنید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
سلام دوست عزیزبزرگترشدن فیبرومت بعدازاستفاده ازداروی برگ بهشت به دلیل کبدچربت هست به منم گفتن چون کبدچرب همراه بامصرف این داروفیبروم روبزرگترمیکنه ازمایش کبدبدهید
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1398/09/21
قبل ازمصرف داروی فیبروم برگ بهشت ازمایش کبدچرب بدهیداکه کبدچرب باشه بامصرف داروفزبروم بزرگترمیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج