تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)
۲۹۵۷۵۶
۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
۲۹۸۶۰ 
کافه فقط یک رستوران برای خوردن یک میان وعده و نوشیدن یک دمنوش یا قهوه نیست، بلکه بهانه ای است خواستنی برای یک استراحت کوتاه و تزریق آرامش به روزِ سختی است که گذرانده ایم.
برترین ها:  به یکی از جذاب ترین و پر طرفدار ترین ایستگاه های تور شکم گردی مان در تهران رسیده ایم، یعنی معرفی بهترین کافه های تهران. کسب و کاری محبوب و پرتقاضا که در طول دو دهه اخیر به یکی از نیازهای تهرانی ها تبدیل شده است. کافه فقط یک رستوران برای خوردن یک میان وعده و نوشیدن یک دمنوش یا قهوه نیست، بلکه بهانه ای است خواستنی برای یک استراحت کوتاه و تزریق آرامش به روزِ سختی که گذرانده ایم. کافه دلیلی است برای دور هم جمع شدن و بحث های صمیمی با دوستان و عزیزان. کافه بهترین مکان برای خلوت کردن ها و رفع دلتنگی های زندگی است. هیچ جایی بهتر و مناسب تر از کافه برای یک جمع دو نفره و خاطره انگیز با عزیزترین کسان نیست. یک صنف کاملاً فرهنگی که با تحریک حس ذاتیِ شکم دوستیِ انسان، خود را به یکی از محبوب ترین انتخاب های جوانان تبدیل کرده است.

کافه هم همانند فست فود یک صنف وارداتی است. ریشه کافه به اروپا و قرن 13 میلادی با رایج شدن نوشیدن قهوه بازمیگردد. در ایران هم از اواخر دوره قاجار کافه های مدرن اروپایی با سنت شکنی در مقابل قهوه خانه های سنتی در جای جای تهران و کشور قد علم کردند و پس از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و دهه 80 به یکی از محبوب ترین و پرتعداد ترین اصناف مربوط به شکم در همه جای کشور تبدیل شدند. کافه نشینی و کافه گردی آنقدر بر روی جوانان تاثیر گذار بود که باعث پیدایش نوعی تفکر و فرهنگ به نام «فرهنگ کافه نشینی» در بین جوانان ایرانی شد.

کافه‌نشینی مفهومی فراتر از رفتن به کافه، قهوه‌خانه، چایخانه، کافی‌شاپ و مانند آن‌ها دارد و معمولاً به کنشی اجتماعی اشاره دارد که ریشه‌های آن به سده‌های هجده و نوزده اروپایی و دوران انقلاب فرانسه و انقلاب‌های سیاسی این پهنه بر می‌گردد. کافه‌نشینی عمدتاً در اقامتگاه افراد نیکوکار و فرهنگی و دارا برگزار می‌شد که از هنرمندان و اندیشمندان نادار پشتیبانی می‌کردند. کلوب‌های انقلابی در انقلاب ۱۷۸۹ فرانسه را نیز می‌توان نوعاً آغاز کافه‌نشینی (شاید سیاسی) دانست، یعنی گرد هم آمدن در یک محیط بیرونی، برای سرگرمی و همزمان بحث و گفتگو. این کنش در سده بیستم تا دهه ۱۹۸۰ به شدت رشد کرد و هر بار که جنبش‌های اجتماعی پدیدار می‌شد، کافه‌نشینی هم فراگیرتر می‌شد. و از دهه ۱۹۶۰ همراه با مفهوم روشنفکری و دیگر شیوه‌ها به کشورهای دیگر جهان نیز سرایت کرد.

با این همه، از یکی دو دهه پیش، اندک اندک با شیوه‌های دیگری جایگزین شد که فضا و مکان را به صورت دیگری تعریف می‌کردند، ولی در آنها نیز مساله بسیار بیشتر از گذران اوقات فراغت با آسایش و بدون اندیشه، ورود سیستم اندیشه و جدل فکری در اوقات فراغت در یک حوزه عمومی بود. شروع کافه نشینی در ایران را می‌توان با کودتای بیست و هشت مرداد و تحولات بعد از آن برابر دانست. وقتی که جوانان دانشجو با دغدغه ی آگاهی بخشیدن به جامعه و رهایی از اختناقِ سلطنت، به فکر رقم زدن دموکراسی و ایجاد فضای باز فکری در کشورشان بودند و شب ها در کافه نادری و کافه تهرون جمع می‌شدند و از رویا های دست یافتنی شان میگفتند.

در تهران در سال های اخیر مخصوصا در دهه 90، تعداد کافه ها به طرز شگفت آوری زیاد شده است و یکی از دم دست ترین انتخاب جوانان ایرانی را ایجاد کرده اند. تعداد کافه های خوب و ارزشمند که ارزش معرفی دارند، خیلی زیاد است که ما سعی کرده ایم با قربال بهترین ها، رسالت خود را که معرفی بر اساس کیفیت است، به نحو احسن انجام دهیم. پس این بار هم با ما همراه باشید که بهترین کافه های تهران را بشناسیم. لازم به ذکر است رده بندی و چینش این کافه ها ارتباطی در این سری مطالب به امتیاز و خوب تر و بدتر بودنشان ندارد و فقط مجموعه ای از بهترین ها برای شما مهیا شده است.

كافه بارن

بارن کافه‌ی تازه تأسیسی است با فضای نسبتا کوچک. اما طراحی کافه به صورتی است که کوچک بودن کافه به چشم نمی‌آید طبق گفته صاحب کافه از قهوه‌ای با نام دبارن در سرو نوشیدنی‌های بر پایه قهوه استفاده می‌کنند و همین موضوع دلیل طعم خاص قهوه های این کافه است که بارن (Barn) را محبوب و موفق کرده است. نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی این کافه کاملاً مدرن و بر اساس آخرین متد دکوراسیون روز است.  یکی از ویژگی خوب این کافه ساعت کاری آن است که هر روز از ساعت ۷ صبح سرویس ‌دهی را آغاز می‌کند.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

میان وعده‌های سبک به غیر از نوشیدنی در منو کافه بارن موجود است. صبحانه های متنوع و خوشمزه نیز هر روز سرو می‌شود که ترکیبات خوب و لذیذی را در آن رعایت میکنند. یک میز بیرون از کافه برای افراد سیگاری اختصاص داده شده است، فضای کافه بارن برای قرارهای دوستانه مناسب است.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

آدرس: خيابان‌ مطهري، انتهاي خيابان اورامان، نبش اسلامي، پلاك ١٣

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)کافه چنار

صاحبان کافه چنار، با توجه به محل فیزیکی کافه در خیابان ولیعصر نام هوشمندانه‌ای را برای این کافه انتخاب کرده‌اند. کافه چنار دنج با چیدمان طرح‌دار و رنگی با یک تراس کوچک که برای افراد سیگاری در نظر گرفته شده، محیط مناسبی برای قرارهای دسته جمعی، دو نفری و حتی کاری ایجاد کرده اند. قهوه مورد استفاده در زمان تهیه گزارش قهوه ورنانو است. منوی کافه فقط نوشیدنی و کیک است و در حدود ١۵ صندلی دارد. مهم ترین فاکتور دخیل در محبوبیت کافه ی کوچک، فضای داخلی و محیط گرم و صمیمی آن است که برای هر فردی جذاب و خواستنی است.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

فضای دلبازی که در کافه چنار حاکم است، به صورت ناخود آگاه آن را به یک مکان خوب و دنج برای درس خواندن در ایام امتحانات کرده است، به طوری که اگر در این ایام به کافه بروید احتمال برخورد با دانشجویانی که سر در کتاب و جزوات خود دارند خیلی بالاست.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

آدرس: خیابان ولیعصر، دویست متر بالاتر از بهشتی ، جنب پله اول، پلاك ٢١٧٨

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)کافه لیم

لیم (Leem) جزو کافه های خوب محله ی پر کافه ی سهروردی – سید خندان به شمار می آید؛ یک جای دنج که صبح ها و بعد از ظهرها معمولا خلوت است و حوالی غروب شلوغ میشود. لیم هم دکور خوب و آرامش بخشی دارد و هم برخورد آقایان کافه دار خیلی دوستانه و سرشار از احترام است. منوی لیم یکی از هیجان انگیزترین منوهایی است که در یک کتفه انتظار رو به رو شدن با آن را دارید، چون سرشار از نوشیدنی های ابداعی خلاقانه و خوشمزه است که کافی است کمی ریسک پذیر باشید و یک نوشیدنی ابداعی را سفارش بدهید که مطمئناً ضرر نخواهید کرد.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

در ضمن لیم یک انتخاب ایده آل برای افرادی است که رژیم غذایی دارند چون هر اسنک و ساندویچی که در این کافه سرو میشود از نان چاودار تهیه شده است و منوی آن پر است از نوشیدنی های چربی سوز و متناسب با رژیم های غذایی کم کالری که میتواند برای این عزیزان جالب باشد.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

آدرس: سهروردی، میدان پالیزی، خیابان شهید قندی، سیبویه جنوبی، پلاک 11

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)کافه گیل

به خوش آب و هوا ترین و خوش منظره ترین کافه تهران خوش آمدید. یک کافه نسبتاً قدیمی و دوست داشتنی در درکه ی تهران که سال هاست در کنار روزخانه ی درکه جا خوش کرده است و پاتوق جوانان و علاقه مندان به کافه و طبیعت است. مطمئناً هیچ کافه دگری را نخواهید یافت که با ویوی فوق العاده ی رودخانه و کیفیت قابل قبول نوشیدنی ها و کیک ها از شما پذیرایی کند. فضای داخلی و دکوراسیون کافه گیل متناسب با اسمش کاملاً سنتی و به سبک کلبه های قدیمی شمال کشور است که حس نوستالژیک خوبی به مشتریان میدهد.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

کشیدن سیگار در کافه آزاد است و همین موضوع دلیلی برای ایجاد پاتوق های روشنفکری در این کافه در جوار طبیعت شده است. دمنوش های منحصر به فرد کافه گیل در کنار کیک های اسلایسی خوشمزه این کافه،  یک صبح خوب در کنار طبیعت زیبای درکه برای شما رقم خواهد زد.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

آدرس: درکه، بعد از خانه معلم، انتهای خیابان موسوی مطلق، جنب رودخانه، پلاک 48

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)کافه برد

اولین كافه ی تخصصی بردگیم (بازی های تخته ای) در ایران به نام كافه برد (cafeboard) در شهریور 94 افتتاح شد. این كافه همانطور كه از اسمش پیداست، محلی برای انجام بازیهای بردگیم متنوع و روز دنیاست كه با محیط دنج و طراحی عالی ای كه دارد، هر طرفدار بازی ای را مجذوب خودش میكند. یک كافه دنج و عالی در مركز شهر تهران، كه بازی های فوق العاده قوی و یونیكی دارد، بعلاوه نوشیدنی ها  و غذاهای خوشمزه که باعث میشود لحظات شیرین و هیجان انگیزی رو در كافه برد تجربه كنید.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

طراحی میز های بازی در این کافه کاملاً حساب شده و دقیق طراحی شده است هست و دقیقا نیاز بردگیم باز های حرفه ای را برطرف می‌كند. پیش از حضور در کافه برد حتماً میز مورد نظر را رزرو کنید تا بتوانید از یک بازی دسته جمعی لذت ببرید. البته نگران بلد نبودن بازی ها نباشید، چون پرسنل خوش اخلاق این کافه با رویی باز این بازی ها را به شما آموزش خواهند داد.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

آدرس : میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، خیابان سلیمان خاطر (لاین چپ)، كوچه گلزار، پلاك 6

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (2)

ادامه دارد...
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1394/11/19
بعد از اتمام کافه ها لطفا "ویتامینه"های خوب تهران هم معرفی کنید.
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1394/11/20
از معرفی کافه بد خیلی ممنون.واقعا جای کافی شاپی که بشه توش بازی کرد و وقتو الکی تلف نکرد خالی بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج