پرونده پولشویی پسر اردوغان به جریان افتاد
۲۹۹۴۱۱
۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۲
۱۲۴۸۵ 
مقامات دولت ایتالیا پرونده‌ای را علیه پسر رئیس‌جمهور ترکیه آغاز کرده‌اند که احتمالاً ثابت می‌کند که «بلال اردوغان» با پرونده فساد سیاسی مقامات ترکیه مرتبط باشد.
خبرگزاری فارس: مقامات دولت ایتالیا پرونده‌ای را علیه پسر رئیس‌جمهور ترکیه آغاز کرده‌اند که احتمالاً ثابت می‌کند که «بلال اردوغان» با پرونده فساد سیاسی مقامات ترکیه مرتبط باشد.

«بلال اردوغان» پسر «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه برای پرونده پولشویی در ایتالیا تحت بازجویی قرار گرفته است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «نیوزیوروپ» گزارش کرد،  پرونده علیه پسر 35 ساله اردوغان بعد از آن به جریان افتاده است که «مراد هاکان اوزان» یکی از مخالفان کلیدی رئیس‌جمهور ترکیه، بلال را متهم کرد که مبالغ زیادی پول به ایتالیا آورده است تا آن را به مجدداً به گردش درآورد.

اوزان در واقع یکی از مخالفان سیاسی اردوغان است که در ایتالیا به سر می‌برد و تحت تعقیب دولت ترکیه است. او طوماری را تهیه کرده است و از پلیس ایتالیا خواسته است که تحقیقاتی در زمینه مبالغ هنگفت پول که بلال به ایتالیا آورده است، صورت دهند.

بلال در دانشگاه «جان هاپکینز» از پاییز گذشته تاکنون در شهر «بلوگنا» ایتالیا تحصیل می‌کند و طبق گزارش «آنسا» خبرگزاری رسمی ایتالیا، بلال رسماً به ایتالیا آمده است تا تحصیلات دکتری خود که در سال 2007 آغاز کرده را از سربگیرد.

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» گزارش کرد که مقامات ایتالیا در حال بررسی ادعای اوزان درباره پولی که به ایتالیا آورده شده است، می‌باشند و احتمال می‌رود که این پرونده به رسوایی گسترده فساد سیاسی در ترکیه مربوط باشد.

در سال 2013، یک رسوایی مالی که مقامات دولتی ترکیه در آن دخیل بودند افشا شد و در سال 2014، یک مکالمات ضبط شده محرمانه در فضای اینترنت پخش شد که منتسب به رئیس‌جمهور ترکیه بود و نشان می‌دهد، اردوغان به فرزند خود گفت حال که تحقیقات در زمینه فساد مالی در ترکیه در حال اجرا است، هرچه سریعتر از بند مبالغ هنگفتی از سرمایه که در خانه‌ آنها مخفی شده خود را رها کند. با اینحال رجب طیب اردوغان از همان ابتدا مدعی شد که این مکالمات تلفنی جعلی است و صحت ندارد. فساد مالی مقامات ترکیه در سال 2013، مربوط به یک قرارداد نفتی غیرقانونی بوده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج