تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)
۳۰۵۶۷۵
۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶
۲۰۱۵۱ 
در آخرین روزهای فصل سرما هستیم و با آمدن بهار و تابستانِ گرم در پس آن، هیچ چیزی مثل یک بستنی خوشمزه یا یک آبمیوه خنک نمی‌تواند خاموش کننده آتشِ گرمای هوا باشد.
برترین ها: در آخرین روزهای فصل سرما هستیم و با آمدن بهار و تابستانِ گرم در پس آن، هیچ چیزی مثل یک بستنی خوشمزه یا یک آبمیوه خنک نمیتواند خاموش کننده آتشِ گرمای هوا باشد. لذا در این ایستگاه از تور شکم گردی مان قصد داریم شما را با بهترین مراکز آبمیوه فروشی و بستنی فروشی در سرتاسر تهران آشنا کنیم.

 مراکزی که با ارائه بهترین و متنوع ترین آبمیوه ها و بستنی ها و یا ترکیب آن ها، با خلاقیتیِ خوشمزه، گرمای تابستان را برای همشهریانِ پایتخت نشین آسان تر کرده اند و روز به روز در حال پیشرفت و گسترش خدمات خود هستند. این مراکز که اکثراً با نام «ویتامینه» فعالیت میکنند، کار سختی برای رقابت با هم صنفان خود دارند، چون کوچک ترین کم دقتی در نوع بستنی ها و یا کیفیت میوه ها، میتواند راه مشتریان را به سمت رقیب کج کند، لذا از تعداد ویتامینه های بسیار زیادی که در سرتاسر تهران وجود دارد، تعداد اندکی سزاوار معرفی در این مطلبمان هستند. با ما همراه باشید تا به سرزمین خوشمزه بستنی ها و آبمیوه ها سفر کنیم.

مطالب مرتبط:

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (1)


بستنی بسکین رابینز

بسکین رابینز (Baskin Robbins) یکی از معروف ترین برند های بستنی در دنیاست که در سال ١٩٤٥ توسط برادران بورت بسکین و ایرو رابینز در راستای ادغام نقطه نظرهای مشترکشان برای راه‌اندازی یه مغازه ی منحصراً بستنی‌فروشی در Glrndale کالیفرنیا تأسیس شد. ادعا می‌شود بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای بستنی فروشی تخصصی در جهان است که بیش از ٧٠٠٠ شعبه دارد. که ٢٥٠٠ فروشگاه آن فقط در خود آمریکا می‌باشد. همین طور بیش از ٤٦٠٠ شعبه‌ی بین المللی دارد و بسکین و رابینز در حال حاضر در حدود ٥٠ کشور فروش بستنی دارند. بسكين-رابينز اولین برندی بود که کیک بستنی‌ها را به عموم معرفی کرد. در سال ٢٠٠٨ بسکین- رابینز اولین منوی کامل خود را  به نام BRight Choices (انتخاب‌های درست) ارائه کرد و تمام چربی‌های مصنوعی را از بستنی‌ها حذف کرد. این منو برای افرادی که به دنبال بستنی های سالم بودند بسیار جذاب بود. این کارخانه برای ٣١ طعمی که ارائه می‌دهد و به مشتری این امکان را می‌دهد تا تجربه متفاوتی را در هرروز از ماه داشته باشد، شهرت بسیار دارد.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

چندسالی است که این بستنی وارد ایران شده و توانسته بازار خودش را هم ایجاد کند و طرفدارانی را هم برای خودش دست و پا کند. یکی از شعبات این بستنی در ایران است. شعبه میرداماد بسکین رابینز یکی از شلوغ ترین شعبه هایش در سرتاسر دنیا محسوب می شود. وقتی وارد این شعبه می شوید، اولین چیزی که توجه را به خود جلب می کند رنگ های بامزه بستنی هاست. رنگ هایی که شاید تا قبل از آن برای بستنی ندیده باشید. سبز، آبی، قرمز، قهوه ای پررنگ و. . . حالا نوبت این است که هرکدام از رنگ ها که بیشتر به نظر عجیب می آید یک قاشق کوچک تست کنید. اسم های بستنی ها هم عجیب تر از رنگ هاست. اسم هایی که شاید تا به حال به گوشتان نخورده باشد، با رنگ های متفاوت این بستنی ها را بیش از پیش پر رمز و راز کرده و ذهن حس چشایی را ترغیب به لذت بردن می کند. دکور داخلی فروشگاه هم یکی از جذابیت ها برای جلب مشتری است. دکور مدرن و بسیار ساده می تواند چشم رهگذران را طوری بنوازد که فرد را وارد مغازه کند و بعد از آن دیگر نوبت رنگ ها و مزه های عجیب و غریب است که مشتری را سرگرم کنند. خلاصه اگر عاشق بستنی هستید، به هیچ وجه نباید بسکین رابینز را فراموش کنید!

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

آدرس: میرداماد، میدان محسنی (مادر)، خیابان شاه نظری

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)بستنی اکبر مشتی

اکبر مشتی نخستین ایرانی بود که به تجارت بستنی روی آورد. نام واقعی او اکبر مشهدی ملایری بود. اکبر ملایری در سال 1868 میلادی در روستایی در ملایر به دنیا آمد. برای پیدا کردن کار مجبور شد به همراه برادرش، روستای محل تولد خود را به سوی شهر ترک کند. اما برادرش به دست راهزنان کشته شد. اکبر پیش از بستنی فروشی مشاغل متعددی را آزمود. مدتی شکر و چای از تهران به شهرهای شمالی می برد و از آنجا هیزم به تهران می آورد تا بتواند روزگارش را بگذراند.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

در سن 20 سالگی با «ممد ریش» آشنا شد. ممد ریش با درباریان مظفرالدین شاه آشنایی داشت و از این طریق او هم توانست با بستنی آشنا شود. زمانی که رضا شاه به قدرت رسید، اکبر ملایری و ممد ریش زمان را برای گشایش نخستین بستنی فروشی ایران مناسب دیدند و نخستین بستنی فروشی خود را در تهران افتتاح کردند. دو سال بعد ممد ریش از این کار دست کشید اما اکبر کماکان مصمم به ادامه این راه بود.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

محمد ملایری تنها وارث اکبر مشتی می گوید: «بستنی ایرانی که اکبر مشتی درست کرد با نوع خارجی آن کاملاً متفاوت بود. ایرانیان سرشیر، گلاب و زعفران را بیشتر می پسندیدند. اکبر مشتی از برخی گیاهان به جای افزودنی‌های غذایی استفاده کرد.» او اضافه می کند، اکبر مشتی زحمت زیادی کشید. او مجبور بود زمستانها را در کوههای اطراف تهران به دنبال تهیه یخ باشد. در آن زمان هنوز یخچال در کشور وجود نداشت و مردم از یخچال طبیعی استفاده می کردند؛ آنها گودالهای عمیق گاه تا 60 متر حفر و در آنها برای تابستان یخ انبار می کردند. درباریان، سفرا و مردم عادی مشتریان اکبر مشتی بودند. محمد می گوید: «یکبار فخرالدوله - مادر علی امینی - اکبر مشتی را با خودش به فرانسه برد تا آنجا برایشان بستنی سرو کند.»

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

اکبر مشتی بیش از نود سال عمر کرد و در نود و دو سالگی بر اثر بیماری کلیه درگذشت. اکبر مشتی به علت مشغله کاری هیچگاه ازدواج نکرد تا فرزندی داشته باشد. روحش شاد. این بستنی فروشی قدیمی با همت شاگرد اکبر مشتی به کار خود ادامه داد و هنوز بسیاری از مردم تهران و ایران، این بستنی فروشی را به نام اکبرمشتی می شناسند و روزی نیست که خانواده ها از اقصی نقاط تهران برای خرید بستنی به این محل مراجعه نکنند.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

آدرس: تجریش، خیابان شهرداری، نرسیده به خیابان ناهید، جنب سینما آستارا

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)بستنی شاد

شركت لبنيات و بستني شاد عباس آباد براي اولين بار فعاليت خود را در سال 1361 با توليد محصول بستني در فروشگاهي واقع در چهارراه ولي عصر تهران آغاز و پس از گذشت چند سال به دليل موفقيت در توليد محصول كيفي و روند رو به رشد تقاضا ازسوي فروشگاه هاي مختلف تصميم به گسترش فضا و افزايش ظرفيت توليدي خود نمود و به یکی از موفق ترین تولیدی های بستنی و فرآورده های لبنی پایتخت تبدیل شد، با این حال محویت اصلی فعالیت خود را از بستنی تغییر نداد و با افتتاح شعبه های مختلف در سرتاسر کشور، نام خود را با بستنی های اسکوپی لذیذ و متنوع عجین کرد.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

 کیفیت بالای مواد اولیه و استفاده از شیرِ تازه در این بستنی ها، شاد را از رفبای سنتی خود جلو انداخته است که این موضوع با خلاقیت و تنوع بسیار بالای بستنی ها از لحاظ طعم (بیش از 70 طعم) شاد را بی رقیب و غول بستنیِ تهران کرده است. همانطور که گفتیم شاد شعبه های زیادی در سرتاسر تهران دارد، ولی شعبه ی مد نظر ما که قصد معرفی ان را داریم، شعبه اصلی و سنتی آن در چهار راه ولیعصر است که کماکان با همان رونق روزهای اوجِ خود در حال ارائه خدمات به علاقه مندان به بستنی های ایرانی است.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه ولیعصر

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)بستنی ایتالیایی سام سی

یک بستنی فروشیِ تازه تاسیس در محله قُبا که خیلی زود توانست محبوبیت چشمگیری به دست بیاورد و پرچمدار بستنی های ایتالیایی در تهران بشود. بستنی قیفیِ ماشینی و بستنی های اسکوپی در کنار بستنی های شکلیِ و فانتزیِ آماده که همگی با مواد اولیه ایتالیایی تهیه میشوند و منطبق بر سلیقه مدرن جوانان هستند. تنوعِ دوست داشتنی اسکوپی ها و اشکالِ جالب و خواستنیِ بستنی ها آماده ی سام سی (Sam30) نقش چشمگیری در موفقیت این فروشگاه داشته است.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

در کنار این ها بستنی های قیفی ماشینی که یکی از محبوب ترین انواع بستنی در میان ایرانیان هستند، در این بستنی فروشی به وفور یافت میشود. بستنی فروشی های زیادی در تهران هستند که پسوند ایتالیایی را یدک میکشند، ولی این فقط سام سی و نهایت یکی دو فروشگاهِ دیگر هستند که این موضوع را با طعم متفاوت و خلاقیت خود اثبات کرده اند و این ایتالیایی بودن فقط در نام فروشگاه خلاصه نمیشود. همین هم دلیلی بر موفقیت آن ها شده است.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، خ قبا، پلاک 40

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)امیر چاکلت

امیرچاکلت که این روزها به امیرشکلات تغییر نام داده یک برند کاملا داخلی است. امیر ناهید این برند را راه اندازی کرده و بعد از چندسال هم توانسته چندین شعبه در تهران و شهرهای دیگر راه اندازی کند و موفقیت های زیادی هم کسب کند. امیرچاکلت در بلوار اندرزگو و فرمانیه تهران یکی از شلوغ ترین شعب این مجموعه را دارا است.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

امیرچاکلت بیشتر به خاطر نوشیدنی هایش معروف است، ولی نمی توان بستنی های متفاوتش را نادیده گرفت. وقتی وارد امیرچاکلت فرمانیه می شوید با یک مغازه شیک و مدرن مواجه می شوید، با یک عالمه لوازم تزئینی و بامزه. یخچال بستنی هایش رنگارنگ است و فرصت چشیدن آنها را با یک قاشق کوچک به مشتری می دهند تا بهتر بتواند به ذائقه اش احترام بگذارد و آنچه را بیشتر می پسندد انتخاب کند. از عروسک و ماگ گرفته تا آویز گوشی موبایل را هم در فروشگاه این مغازه می توانید پیدا کنید و هنگام بستنی خوردن بهترین فرصت برای دیدن و لذت بردن و گاهی خرید کردن از این لوازم است. بستنی های شکلاتی و تمشکی امیرچاکلت را به شما پیشنهاد می کنیم تا مزه خوبی را برای دقایقتان هدیه کنیم.

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

آدرس شعبه اصلی: بلوار کاوه، ابتدای بلوار اندرزگو

تهرانگردی؛ ایستگاهِ ویتامین! (2)

ادامه دارد...
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج