اردن: ترکیه تروریست ها را به اروپا می‌فرستد
۳۱۱۰۹۷
۰۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹
۷۲۸۸
پادشاه اردن با اتخاذ مواضع تند علیه ترکیه اعلام کرد که این کشور تروریستها را به اروپا می فرستد.
خبرگزاری ایسنا: سایت انگلیسی"میدل ایست آی" گزارش داد که بر اساس اطلاعاتی که منتشر شده ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در دیدار با سیاستمداران آمریکایی تاکید کرده که ترکیه همان کشوری است که تروریست‌ها را به اروپا می‌فرستد.

وی در جریان دیدار با اعضای کنگره آمریکا از جمله سناتور مک کین در اواسط ماه ژانویه تاکید کرده که به وجود آمدن بحران آوارگان که قاره اروپا با آن دست و پنجه نرم می کند تصادفی به وجود نیامده است.

ملک عبدالله دوم عنوان داشت: حقیقت آن است که هجوم تروریست ها به اروپا بخشی از سیاست ترکیه است تا بدین وسیله منافع خود را محقق کند.

در این دیدار پادشاه اردن در پاسخ به سوال یکی از اعضای کنگره مبنی بر اینکه داعش نفط خود را به ترکیه صادر میکرده است تاکید کرد که قطعا همین طور است.

وی ادامه داد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به راه کار اعتقادات و تفکرات تندرو در منطقه فکر می کند.ترکیه بخشی از چالشهای استراتژیک بین المللی پیش روی جهانیان است.

ملک عبدالله تاکید کرد:ما فراموش کرده‌ایم که ترکها از منظر استراتژیک در زمینه حل مشکلات تاکتیکی داعش با ما نیستند.ترکیه فقط از تندروها در سوریه حمایت نمی کند بلکه اجازه می دهد تا بیگانگان به سوریه بروند همانطور که به شبه نظامیان تندرو در سومالی و لیبی کمک می کند.

وی در ادامه افزود: تندوری در ترکیه به وجود می آید چرا ترکها جنگجوهای سومالیایی را آموزش می دهند.

ناصر جودة، وزیر خارجه اردن نیز در این نشست عنوان داشت که ترکیه درها در مقابل آوارگان باز کرد تا به اروپا بروند تا انتقام ممانعت ایجاد یک منطقه حائل در مرزهای خود با سوریه را بگیرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج