چند درصد ایرانیان اضافه وزن دارند؟
۳۲۰۳۴۸
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷
۱۶۴۹۸ 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه 40 درصد ایرانیان اضافه وزن دارند گفت: این امر سبب شده که 5 میلیون نفر در کشور به دیابت دچار شوند و 9 میلیون نفر در معرض ابتلا باشند.
خبرگزاری فارس: سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با آیت‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی گفت: در کشور ما مسئله افزایش وزن قابل توجه است و همین امر باعث دچار شدن مردم به بیماری‌هایی همچون دیابت شده است.

وی افزود: شعار امسال جامعه جهانی، مبارزه با دیابت است و ما نیز در پی انجام اقداماتی برای پیشگیری از دچار شدن مردم به این بیماری هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: مردم باید تحرک بیشتری داشته باشند و از مصرف غذاهای اضافی بپرهیزند چون 35 درصد غذاهای مصرفی توسط مردم افزون بر نیازشان است.

وی بیان کرد: رعایت بهداشت و حفظ سلامت جزو اموری است که مردم باید با اصلاح سبک زندگی به آن توجه کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه 40 درصد ایرانیان اضافه وزن دارند ابراز کرد: این امر سبب شده که 5 میلیون نفر در کشور به دیابت دچار شوند و 9 میلیون نفر در معرض ابتلا به این بیماری باشند.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه با اشاره به برجام تصریح کرد: رئیس جمهور از بنده خواست که گزارشی از وضعیت برجام را خدمتتان ارائه دهم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی بدون تعامل با دنیا، صادرات و رفت و آمد با کشورهای گوناگون امکان‌پذیر نیست و به هر حال بخشی از فناوری‌های مورد نیاز کشور باید از خارج تامین شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برجام را برد ـ برد توصیف کرد و گفت: توافق هسته‌ای بسیار مثبت بوده است و 60 تا 70 درصد خواسته‌های ما را برآورده کرد.

وی تاکید کرد: به گفته رئیس جمهور آنچه درباره برجام 2 گفته شد چیزی جز اخلاق‌مداری، وحدت و همدلی نیست.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج