دلایل دریافت زیرمیزی توسط پزشکان
۳۲۶۵۸۵
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵
۳۸۹۹ 
رئیس جامعه جراحان ایران، دلایل بروز پدیده زیرمیزی در بازار سلامت را ناشی از به روز نبودن تعرفه های پزشکی و بیمه ها دانست.
روزنامه آرمان: رئیس جامعه جراحان ایران، دلایل بروز پدیده زیرمیزی در بازار سلامت را ناشی از به روز نبودن تعرفه های پزشکی و بیمه ها دانست.

دکتر ایرج فاضل در برنامه تلویزیونی شبکه خبر که به بررسی پدیده زیرمیزی اختصاص داشت، گفت: مشکل ما این است که تعرفه های پزشکی را خریداران خدمت تعیین می کنند. در حالی که این روند باعث می شود جامعه پزشکی متضرر شود.

وی با عنوان این مطلب که چند سال بود تعرفه های پزشکی ثابت مانده بود، افزود: تعرفه ها باید بر اساس نرخ تورم و با توجه به هزینه ها و قیمت تمام شده تعیین شود. اما، در همه سال ها هرگز تعرفه ها با نرخ تورم در کشور همخوانی نداشته است.

فاضل با انتقاد از اینکه جامعه پزشکی در تعیین تعرفه ها تصمیم گیر نیست و شورای عالی بیمه میزان تعرفه ها را تعیین می کند، گفت: من از دولت قبل گلایه دارم که با ثابت نگه داشتن تعرفه های پزشکی، به مردم خدمت نکردند بلکه باعث شدند تا بازار کاذب در پزشکی کشور به وجود بیاید.

رئیس جامعه جراحان ایران، واقعی نبودن تعرفه ها را نوعی بی عدالتی در نظام سلامت دانست و افزود: علت بروز پدیده زیرمیزی نیز به دلیل به روز نبودن تعرفه ها و همچنین عدم حمایت های بیمه ای است.

فاضل با عنوان این مطلب که کتاب تعرفه ها را من به ایران آوردم، اظهارداشت: متاسفانه این کتاب دست کاری شده است. ما معتقدیم این کتاب باید اصلاح شود و بر اساس همان، تعرفه ها تعیین گردد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1395/02/20
آخه همه چیزمون به روزه فقط دستمزدپزشکاجامونده جمعش کنیدبابا
Germany
09:42 - 1395/02/20
آقای فاضل با همین تعرفه های فعلی حقوق پزشکان بیست برابر سایر کارکنان است دیگر از نظام سلامت چقدر بدهکارید. برای یک شب مقمیمی که عملا در بیمارستان حضور ندارید 800 هزار تومان می گیرید دست از سر این ملت بدبخت بردارید
-
09:46 - 1395/02/20
دلیلش فقط حرص وطمع پزشکان عزیز دل بابا! است .فقط 7 سال بیشتر از بقیه لیسانس ها درس میخونند میشن شاخ واسه کل مردم!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج