آخرین آمار از سفرهای مردم در فصل تابستان
۳۲۷۷۹
۰۴ مهر ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۶
۲۲۸۸ 
رئیس ستاد تسهیلات سفرهای کشور آمار سفرهای مردم در فصل تابستان را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس: رئیس ستاد تسهیلات سفرهای کشور آمار سفرهای مردم در فصل تابستان را اعلام کرد و گفت: 200 میلیون سفر در فصل تابستان انجام شده است.
 
 منوچهر جهانیاناظهار داشت: طبق آمار جمع آوری شده از ستادهای سفر در کل استان های کشور از اول تیر ماه تا 31 شهریور ماه سال 1391 تعداد 200 میلیون و 43 هزار و 921 سفر انجام شده است.

وی افزود:در فصل تابستان 66 میلیون و 813 هزار و 71 نفر از مردم به سفر رفته اند که معادل 88 درصد مردم کشور می شود.

خراسان رضوی، رکورددار سفرهای تابستانی

معاون گردشگری کشور درباره آمار بیشترین گردشگران در استان ها نیز گفت: خراسان رضوی هم از نظر تعداد مسافر و هم از نظر میزان اقامت، بالاترین آمار را نسبت به سایر استان های کشور در تابستان به خود اختصاص داد.

جهانیان افزود: استان‌هایی که بیشترین مسافر را در فصل تابستان داشته‌اند به ترتیب خراسان رضوی، مازندران، گیلان، فارس و قم هستند.

وی ادامه داد: بیشترین اقامت نیز به ترتیب در استان‌های خراسان رضوی، گیلان، قم، مازندران و فارس بوده است.

تعطیلی 85 مرکز گردشگری در تابستان

جهانیان با اشاره به انجام بازرسی ها توسط ناظران ستاد تسهیلات سفرهای کشور از تمام مراکز گردشگری در کشور اظهار داشت: طی فصل گذشته، 85 مورد تعطیلی و لغو مجوز داشته ایم.

وی آمار اخطارهای کتبی به مراکز را نیز 674 مورد اعلام کرد.

به گفته رئیس ستاد تسهیلات سفرهای کشور طی 27 هزار و 440 مورد بازرسی نظارتی 358 مرکز گردشگری، تشویق شده اند و 3 هزار و 2 مورد نیز تذکر دریافت کرده اند.

رشد 32،9 درصدی مسافرت های تابستانی

جهانیان تصریح کرد: بر اساس جمع بندی آمارها در مجموع، رشد مسافرت ها در تابستان امسال نسبت به سال گذشته 32،9 درصد بوده است.

وی افزود: میزان اقامت گردشگران نیز رشد 45 درصدی داشته است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج