اندازه گیری الکل بدن با مچ بند هوشمند
۳۳۲۳۶۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲
۶۴۳۴
یک دستگاه پوشیدنی آزمایشی موسوم به BACTrack Skyn توانست جایزه نخست رقابت حسگر زیستی پوشیدنی سازمان ملی بهداشت آمریکا را بدست بیاورد. این مچ‌بند از فناوری سلول سوختی برای سنجش سطوح الکل خون از طریق پوست استفاده می‌کند.
ایسنا: یک دستگاه پوشیدنی آزمایشی موسوم به BACTrack Skyn توانست جایزه نخست رقابت حسگر زیستی پوشیدنی سازمان ملی بهداشت آمریکا را بدست بیاورد. این مچ‌بند از فناوری سلول سوختی برای سنجش سطوح الکل خون از طریق پوست استفاده می‌کند.

از آنجایی که این دستگاه میزان اتانول را از طریق پوست فرد و نه خون وی می‌سنجد، نمی‌تواند اطلاعات بلادرنگ ارائه کند، زیرا حدود 45 دقیقه طول می‌کشد تا الکل به داخل پوست نفوذ کند. مچ‌بند BACTrack Skyn که هنوز در مرحله پیش‌ساخت قرار دارد، به یک اپلیکیشن از طریق بلوتوث وصل می‌شود.

طراحی مچ‌بندی که میزان الکل بدن را اعلام می‌کند

شرکت BACTrack، طراح این فناوری اظهار کرد که دستگاه مذکور به معنی جانشینی برای انواع آزمایش تنفس مورد استفاده توسط پلیس نیست بلکه ابزاری است که می‌تواند تاریخچه اخیر مصرف الکل را ارائه کند. این دستگاه می‌تواند به پزشکان در سنجش دقیق تاریخچه مصرف الکل بیمار کمک کند.

بسیاری از پیش‌ساخت‌های آزمایش تنفسی که به این رقابت وارد شدند، از کارکردی مشابه BACTrack برخوردار بودند. همچنین یک خال‌کوبی موقتی نیز ارائه شده که بسته به میزان الکل در پوست انسان تغییر رنگ می‌دهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج