انفجار مهیب در غرب تهران +عکس
۳۴۱۷۲۴
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
۴۰۳۲۹ 
وقوع انفجار لوله گاز در فلکه اول شهران واقع در شمال غرب تهران به تعدادی از خانه های اطراف آن خسارت وارد کرد.
خبرگزاری ایرنا: وقوع انفجار لوله گاز در فلکه اول شهران واقع در شمال غرب تهران به تعدادی از خانه های اطراف آن خسارت وارد کرد.

یکی از مسئولان سامانه تلفنی 125 آتش نشانی تهران با تایید این خبر گفت: آتش سوزی ناشی از این انفجار حدود ساعت 4:30 بامداد جمعه به وقوع پیوست.

وی اظهارداشت : این آتش سوزی تا این ساعت (6:20) مهار شده است.

وی از بیان جزییات انفجار لوله گاز و آتش سوزی ناشی از آن خودداری کرد و گفت: اعلام جزییات خسارات و یا تلفات احتمالی حوادث شهری، برعهده سخنگو و یا روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد.

مرتضی مرادی پور سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان تهران نیز علت وقوع این انفجار را شکستگی لوله گاز در تقاطع خیابان کوهسار و خیابان یکم شهران عنوان کرد.

وی اظهارداشت: به دنبال وقوع این انفجار ده تیم عملیاتی به همراه 45 نفر از امدادگران هلال احمر تهران به محل حادثه اعزام شدند.

سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان تهران گفت که نگران نشست احتمالی ساختمانهای اطراف محل انفجار هستیم و به این علت ساکنان خانه های اطراف این محل تخلیه شده اند.

برخی گزارشها حاکی از آن است که پنج باب ساختمان دراین انفجار دچار آتش سوزی و خسارت جدی شده است.

یکی از اهالی این منطقه نیز علت این انفجار را ناشی از عملیات عمرانی مترو (خط 6) دراین منطقه اعلام کرد.تصاویری از انفجار لوله گاز در فلکه اول شهران

انفجار مهیب در غرب تهران

انفجار مهیب در غرب تهران

انفجار مهیب در غرب تهران

انفجار مهیب در غرب تهرانآتش سوزی مهیب شهران مهار شد

خبرگزاری ایرنا: آتش سوزی مهیب در منطقه شهران تهران بعد از دو ساعت مهار شد اما ماموران اورژانس و آتش نشانی هنوز در محل حادثه حضور دارند.

این آتش سوزی در ساعت 4 و 30 دقیقه صبح جمعه در تقاطع خیابان یکم شهران و خیابان کوهسار این منطقه و در محل تونل مترو رخ داد.

انفجار لوله گاز موجب ایجاد گودالی به طول حدود 100 متر و عرض و عمق بیش از 50 متر شده است.

دو ساختمان اداری و مسکونی در محل حادثه دچار حریق شدند ولی به گفته ماموران اورژانس در ساختمان هایی که دچار حریق شده اند تلفات و مصدوم وجود نداشته اما بیم آن می رود که تعدادی از ماموران مترو (بین دو تا پنج نفر ) در زیر آوار مانده باشند.

به دنبال صدای مهیب انفجار شمار زیادی از ساکنان اطراف محل آتش سوزی از بیم ادامه خطر سراسیمه از خانه خود خارج شده و با حضور در خیابان های اطراف تا ساعت 6 و 30 در بیرون از خانه خود حضور داشتند.

پلیس و ماموران آتش نشانی تلاش می کردند در این مدت منطقه را از حضور افراد عادی تخلیه کنند.

هنوز از علت حادثه اطلاع دقیق در دست نیست . با تلاش ماموران امدادی برق منطقه وصل شده اما هنوز خطوط تلفن منطقه حادثه دیده وصل نشده است.

ماموران آتش نشانی، پلیس و اورژانس تا زمان ارسال خبر برای ارایه خدمات تخصصی در محل حضور دارند.

شهران منطقه ای در شمال غرب تهران است.کشته شدن دو کارگر مترو در انفجار خط لوله گاز شمال غرب تهران

خبرگزاری میزان: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: دو کارگر مترو در حادثه انفجار خط لوله گاز شمال غرب تهران در شهران جانشان را از دست دادند.

ابوالفضل قناعتی گفت: در ساعات ابتدایی صبح امروز جمعه 28 خرداد به دلیل فعالیت کارکنان مترو در محدوده تقاطع بلوار کوهسار، خیابان یکم شهران شاهد انفجار خط لوله گاز شمال غرب تهران بودیم.

وی افزود: کارگران در حین حفر تونل مترو سبب شکسته شدن لوله گاز شده و دلیل این اتفاق برخورد بیل مکانیکی با لوله بوده است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به کشته شدن دو نفر در حادثه انفجار خط لوله گاز شمال غرب تهران تصریح کرد: در این حادثه علاوه بر راننده بیل مکانیکی یکی دیگر از کارکنان مترو نیز جان خود را از دست داد.

قناعتی در خصوص وضعیت خانه های مسکونی در اطراف خط لوله گاز شمال غرب تهران اظهار کرد: انفجار خط لوله سبب شکسته شدن شیشه های 5 واحد مسکونی در اطراف حادثه شده و یکی از ساختمان های اداری اطراف نیز دچار حریق شده است.

وی ادامه داد: حریق این ساختمان مسکونی با تلاش نیروهای سازمان آتش نشانی به طور کامل کنترل شده اما به دلیل شدت حادثه همچنان خطراتی متحمل ساکنان اطراف حادثه است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه هنوز هیچ اطلاعی از وضعیت تونل حفر شده مترو نیست، اذعان کرد: با توجه به اینکه هنوز هیچ خبری از وضعیت تونل حفر شده مترو منتشر نشده احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

وی با انتقاد از عملکرد شرکت گاز در قطع به موقع گاز گفت: زمانی که این حادثه رخ داده پس از گذشت 40 دقیقه گاز قطع شده  و مشخص نیست اگر زلزله ای در تهران رخ دهد مسئولان شرکت گاز قرار است پس از چند دقیقه گاز  را قطع کنند.آماده‌باش نیروهای امداد و نجات تا پایان عملیات

سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان تهران جزییات امدادرسانی به حادثه انفجار شهران را تشریح کرد.

مرتضی مرادی‌پور با اشاره به اقدامات امداد و نجات هلال احمر در حادثه شهران، گفت: به محض تماس مردمی با شماره "۱۱۲" حدود ساعت ۴:۳۰ امروز، با توجه به اینکه این حادثه در محدوده شهری بود، نیروهای امداد و نجات هلال احمر به عنوان وظیفه پشتیبانی در کنار آتش‌نشانی و اورژانس، در محل حاضر شدند تا در صورت نیاز و بنا به صلاحدید آتش‌نشانی که مسوولیت حادثه را بر عهده دارد، وارد عمل شوند.

وی با اشاره به اعزام شش اکیپ عملیاتی شامل ۲۱ تن نیروی امداد و نجات به محل حادثه، افزود: طبق گزارش نیروهای شهرداری و مترو، به دنبال شکستن لوله‌ گاز  و انفجار ناشی از آن، متاسفانه یک نفر راننده لودر و همچنین یک نفر کارگر زیر آوار ماندند و نیروهای سازمان آتش‌نشانی در حال تلاش برای بیرون آوردن آنها از میان آوار هستند. به دنبال بروز این حادثه نیز آتش‌نشانی دو حلقه امنیتی تشکیل داد و با همکاری هلال احمر، نیروهای مردمی و داوطلب، ساکنان خانه‌های اطراف محل حادثه، تخلیه شدند.

مرادی‌پور افزود: پس از بسته شدن لوله‌های اصلی گاز و تخلیه گاز از لوله‌ها، امکان نشست زمین وجود داشت که با اقدام به موقع شهرداری و آتش‌نشانی، آن منطقه طبقه‌بندی شد و اقدامات لازم در این زمینه هم صورت گرفت.

وی گفت: نیروهای امداد و نجات هلال احمر در بحث تخلیه اضطراری منازل همکاری لازم را انجام دادند و مصدومان هم توسط نیروهای اورژانس، خدمات مربوطه را دریافت کردند.

مرادی‌پور ادامه داد: امروز جلسه‌ای هم با حضور شهرداری منطقه پنج برگزار شد. در حال حاضر وضعیت ثابت شده است. نیروهای امداد و نجات منطقه پنج و همچنین شهر تهران تا زمان اعلام پایان عملیات، در آماده‌باش خواهند بود.جزئیات حادثه شهران از زبان معاون شهردار تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیات حادثه شهران را تشریح کرد.

مهندس سیدجعفر تشکری هاشمی در خصوص حادثه انفجار صبح امروز در منطقه شهران، گفت: در ساعت 4:37 دقیقه بامداد، لوله گاز 18 اینچی منفجر می شود.

وی با بیان اینکه مترو در 25 متری سطح زمین در حال ساخت است، گفت: این اتفاق به احتمال زیاد به علت فشار جانبی و جرقه های ناشی از کابل برق رخ داده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه نشتی گاز به لایه زیر خاک راه یافته و جرقه ناشی از قطع شدن سیم های زیر لوله باعث رخداد این انفجار شده است، گفت: آتش در دو دامنه متصاعد می شود؛ به گونه ای که آتش علاوه بر اینکه به تونل در دست ساخت مترو نفوذ می کند، آسفالت را شکافته و به سطح زمین می رسد و یک ساختمان اداری خالی از سکنه دچار حریق شده و به پنج ساختمان مسکونی و ادارای خسارات جزئی می شود.

وی افزود: نهایتا در ساعت شش صبح جریان گاز قطع می شود و آتش سوزی مهار شده و عوامل آتشن‌شانی که مشغول تخلیه ساکنان بودند به امر اتباع حریق مشغول می شوند.

تشکری هاشمی در مورد فوت دو کارگر گفت: از دو کارگر داخل تونل هیچ اطلاعی در دست نیست و امکان فوت آنها وجود دارد اما هرگونه اظهارنظر در این خصوص قطعی نیست.آخرین وضعیت برق منطقه شهران بعد از انفجار: رفع کامل مشکل برق تا ساعت 18

خبرگزاری ایسنا: در حالی که امروز صبح پس از حادثه انفجار خط لوله گاز در منطقه شهران برق این منطقه به کلی قطع شد، معاونت هماهنگی و نظارت شمال غرب تهران از رفع کلی مشکل تا ۲ و نیم ساعت دیگر خبر داد.

با بیان اینکه مشکل قطع برق در منطقه شهران در حال رفع است گفت: در این حادثه سه خط ۲۰ کیلو ولت صدمه دیده بود که با مانوری که صورت گرفت، الآن تقریبا تمام پست های منطقه روشن شده است.  

وی ادامه داد: در این بین فقط امکان تعمیر یک ترانس هوایی مربوط به تغذیه برق دو کوچه به علت آتش سوزی و وضعیت نامناسب محیطی فراهم نبود که در حال حاضر همکاران ما برای تعمیر آن اقدام کردند و تا حدود ۲ و نیم ساعت آینده این مشکل نیز برطرف خواهد شد.رفع قطعی آب در شهران تا ساعت 19

خبرگزاری ایسنا: انفجار لوله گاز و شکسته شدن لوله آب در اثر نشست زمین در شهران باعث قطع آب در منطقه شد که به گفته مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران مشکل قطع آب تا 3 ساعت آینده مرتفع خواهد شد.

محمد پرورش در گفت‌وگویی با اشاره به این که گروه‌های امداد آب و فاضلاب اولین گروه‌های حاضر در محل حادثه بودند گفت: با حضور همکاران ما در محل حادثه حدود 50 درصد از آب منطقه تا ساعت 10 وصل شد و در این بین نقاط دیگری است که همچنان دردست تعمیر و تامین آب قرار دارد.

وی با بیان این که حفاری خطوط مترو عامل نشست زمین و ایجاد حادثه بوده است، اظهار کرد: با توجه به گدال عظیمی که ایجاد شده است، آبرسانی به این منطقه از مناطق دیگر در حال انجام است، چرا که نمی توان تا پایان عملیات تعمیر لوله اصلی بالای گودال صبر کرد چرا که در آن صورات بیش از 24 ساعت وقت می‌گیرد اماباتلاش همکاران ما تا حدود 3 ساعت دیگر به طور کامل وصل خواهد شد.سخنگوی شرکت ملی گاز: برقراری گاز مناطق4 گانه تا فردا/ انفجاری در کار نبود

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی شرکت ملی گاز اعلام کرد که برآوردها این است که گاز مناطق حادثه دیده در شمال غرب تهران تا فردا برقرار شود. وی در عین حال تاکید دارد که این حادثه انفجار نبوده بلکه آتش سوزی بوده است.

به دنبال حادثه امروز صبح(ساعت 4) در شمال غرب تهران و قطع گاز منطقه، سخنگوی شرکت ملی گاز با اعلام آخرین وضعیت رسیدگی به شرایط ایجاد شده عنوان کرد که این شرکت به شدت در حال ترمیم وضعیت موجود و لوله‌های گاز آسیب دیده است.

بوجارزاده با ارائه توضیحات بیشتر به ایسنا گفت که باید زیرساخت‌های لازم برای جابجایی لوله مهیا شده تا لوله 8 اینچی آسیب دیده جایگزین شود. وی همچنین گفت که اگر مشکلی ایجاد نشود با روند موجود گاز مناطق  شهران، کن، سولقان و کوهسار تا فردا برقرار خواهد شد.

اما  برخی مواضع از سوی شرکت مترو حاکی از آن است که  در این حادثه قصور از شرکت ملی گاز بوده، به طوری که  لوله گاز در یک متری سطح زمین قرار داشته و در پی شکستگی لوله آب و فاضلاب، لوله گاز نیز ترکیده و موجب انفجار  شده است. این در حالی است که سخنگوی شرکت ملی گاز در این رابطه تاکید دارد  هر چند که باید موضوع به طور کامل کارشناسی شود ولی به هیچ عنوان انفجاری در کار نبوده بلکه در نتیجه فشاری که ایجاد شده خطوط لوله دچار آتش سوزی شده است. درعین حال که در همین جریان تمامی کابل‌های برقی که از زیر زمین عبور می کرد نیز قطع شده است.با گذشت بیش از 13 ساعت از وقوع حادثه انفجار لوله گاز، عملیات آواربرداری و جستجو در شهران ادامه دارد

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد که عملیات جستجو و آوار برداری در حادثه انفجار شهران همچنان ادامه دارد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار درباره آخرین جزئیات امدادرسانی در حادثه انفجار شهران اظهارکرد: در حال حاضر با گذشت بیش از 13 ساعت از وقوع حادثه عملیات آواربرداری و جستجو در محل ادامه دارد و تا کنون مورد فوتی نداشتیم.

وی با بیان اینکه عملیات آواربرداری و جستجو همچنان ادامه دارد، اظهارکرد: تیم هایی از مخابرات، اداره گاز، برق و آب هم در محل حضور داشته و مشغول رفع نقایص هستند.

وی با بیان اینکه شهرداری تانکر آب شرب به محل اعزام کرده است، گفت: برای تهیه افطار شهروندان، امدادگران و نیروهای خدماتی نیز تمهیداتی پیش بینی شده است.

به گفته ملکی منطقه چمران در حال حاضر مشکل ایمنی خاصی ندارد.مرگ یک نفر در حادثه انفجار شهران

خبرگزاری ایرنا: معاون فنی عمرانی فرمانداری تهران با اشاره به انفجار خط لوله گاز منطقه شهران که بامداد جمعه رخ داد، گفت: متاسفانه این حادثه تاکنون یک کشته برجای گذاشته است.

غلامحسین آرام عصر جمعه در گفت و گویی افزود: وقوع این حادثه در ساعت 4:30 صبح امروز به دلیل خلوت بودن معابر خوشبختانه کمترین تلفات جانی را داشت.

وی با بیان اینکه تاکنون مرگ یک نفر در این حادثه قطعی شده است، ادامه داد: به محض اطلاع از وقوع حادثه تیم های امدادی اورژانس، آتش نشانی ، هلال احمر، آب ، برق ، گاز ، عوامل اجرایی شهرداری و فرمانداری تهران در محل حاضر و فعالیت خود برای مهار حریق و ایمن سازی محل آغاز کردند.

وی با بیان اینکه حریق ناشی از انفجار لوله گاز پس از 2 ساعت مهار شد، اظهارکرد: کارشناسان در حال بررسی موضوع هستند.

ساعت 4 و 30 دقیقه بامداد جمعه در تقاطع خیابان یکم شهران و خیابان کوهسار (در شمال غرب تهران) حادثه انفجار لوله گاز رخ داد.

انفجار لوله گاز موجب ایجاد گودالی به طول حدود 100 متر و عرض و عمق بیش از 50 متر و ریزش کارگاه مترو شده است.

دو ساختمان اداری و مسکونی در محل حادثه دچار حریق شدند ولی به گفته ماموران اورژانس در ساختمان هایی که دچار حریق شده اند تلفات و مصدوم وجود نداشته اما بیم آن می رود که تعدادی از ماموران مترو (بین دو تا پنج نفر ) در زیر آوار مانده باشند.

به دنبال صدای مهیب انفجار شمار زیادی از ساکنان اطراف محل آتش سوزی از بیم ادامه خطر سراسیمه از خانه خود خارج شده و با حضور در خیابان های اطراف تا ساعت 6 و 30 در بیرون از خانه خود حضور داشتند.گاز ١٢ هزار مشترک تهرانی قطع شد

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی شرکت گاز استان تهران اعلام کرد: با قطع ارتباط لوله هشت، گاز ١٢ هزار مشترک تهرانی به دلیل حفاری و نشست تونل مترو در منطقه غرب تهران قطع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)، مسعود نوری افزود: در اثر این حادثه که بامداد امروز به وقوع پیوست، ارتباط خط لوله هشت اینچ ورودی ایستگاه تقلیل فشار غرب تهران و خط تغدیه روستای سولقان قطع شده و هم اکنون گاز ١٠ تا ١٢ هزار مشترک این مناطق قطع است.

وی اظهارداشت: هم اکنون در حال تخلیه آب از تونل مترو هستیم و پس از پر کردن گودال و رسیدن به دو متری سطح زمین عملیات تعمیر خط لوله آغاز می شود.

وی ادامه داد: تجهیزات مورد نیاز و تیم عملیات تعمیراتی هم اکنون در منطقه حضور دارند و به محض مهیا شدن بسترهای لازم تعمیرات خط لوله آغاز می شود.

ساعت ٤:٣٧ بامداد امروز در منطقه شهران خط لوله گاز هشت اینچ گاز غرب تهران دچار حریق شد که به گفته مسئولان امداد و نجات پنج نفر در این حادثه مصدوم شده اند و برای جلوگیری از خسارتهای بیشتر ساکنان خانه‌های نزدیک به این حادثه از ساختمانها تخلیه شدند.برق، آب و تلفن همراه منطقه شهران وصل شد/ جستجو برای یافتن راننده لودر ادامه دارد

خبرگزاری فارس: قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، درباره آخرین اقدامات در محله شهران گفت: همان طور که پیش تر اعلام کرده‌ بودیم با توجه به ماه رمضان و قطع انشعابات برق، گاز، آب و تلفن همراه در این منطقه اولویت‌ ما وصل دوباره این شریانات حیاتی بود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه دقایقی قبل برق و آب وصل و اختلالات شبکه تلفن همراه و تلفن ثابت رفع شد.

شهریاری که به عنوان نماینده داستان تهران در این منطقه حضور دارد درباره وصل انشعاب گاز گفت: بنابر قول و وعده‌ مسئولان شرکت گاز منطقه‌ای قرار است تا فردا صبح گاز این منطقه نیز وصل شود.

وی درباره سرنوشت راننده لودری که به گفته منابع محلی در زیر آوار مانده است گفت: تلاش برای شناسایی و پیدا کردن این فرد نیز ادامه دارد و اکنون در حال ایجاد یک رمپ برای ورود به چاله ایجاد شده از انفجار هستیم تا به این وسیله ادامه جستجو برای پیدا کردن این فرد انجام شود.

شهریاری گفت: 5 آتش‌نشان و 2 نفر از عوامل اورژانس دراین حادثه مجروح شده بودند که این افراد نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.توزیع 25 هزار بسته افطاری در بین شهروندان منطقه شهران/انتقال تانکرهای آب در محدوده محل حادثه

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اشاره به توزیع 25 هزار بسته افطاری در بین شهروندان حادثه منطقه شهران گفت: در صورتی که تا صبح فردا و زمان وعده سحر آب، گاز و برق منطقه وصل نشود، وعده سحری نیز در بین شهروندان توزیع خواهد شد.

شهرام گیل آبادی با اشاره به امدادرسانی شهرداری تهران به ساکنان ساختمان هاي مجاور حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران-کوهسار- گفت: از ساعاتی بعد از حادثه تانکرهای آب به محل حادثه فرستاده شده است.

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اشاره به توزیع 25 هزار بسته افطاری در بین شهروندان این منطقه خاطر نشان کرد: همچنین آب معدنی به میزان لازم در بین مردم توزیع خواهد شد.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، وی ادامه داد: در صورتی که تا سحرگاه فردا و زمان وعده سحر آب، گاز و برق منطقه وصل نشود، وعده سحری نیز در بین شهروندان و روزه داران توزیع خواهد شد. این در حالیست که تا زمان بازگشت حالت عادی به محل حادثه شهرداری تهران از هر نظر خدمات دهی به شهروندان خواهد داشت.تخلیه آب از تونل مترو توسط آتش‌نشانان/ جستجو در تونل برای یافتن دو کارگر مفقودی

خبرگزاری ایسنا: رییس کمیته عمران شورای شهر تهران در خصوص جزییات حادثه صبح امروز شهران توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: تخلیه آب از تونل مترو یکی از دغدغه‌های فعلی است.

اقبال شاکری در گفت‌وگویی در خصوص  بازدیدش از محل حادثه بامدادی شهران گفت: حادثه بسیار سنگینی بوده است که به لطف خدا ختم به خیر شد.

وی با بیان اینکه عمق گودال ایجاد شده و ارتفاع شعله‌های گاز و آتش بسیار چشمگیر بود گفت: ارتفاع آتش دو برابر ارتفاع ساختمان‌های اطراف بوده است و قطر آتش چندین متر بود که حتی این مساله سبب شد که آتش وارد ساختمانی در شمال غرب محل حادثه شده و آن را طعمه حریق کند.

شاکری با بیان اینکه این آتش ابتدا وارد تونل مترو شده و پس از آن آسفالت را شکافته و به سطح زمین آمده است گفت: حتی از آنجایی که لاینینگ مترو انجام شده بود حدود 500 الی 600 متر از سیستم برق تونل مترو دچار سوختگی شده است.

وی با اشاره به ورود آب به داخل تونل در حال ساخت مترو گفت: عمق آب داخل تونل 3 متر است.

جستجو در تونل مترو برای یافتن دو کارگر مفقودی

شاکری افزود: پیمانکار مدعی است از دو نفر از کارگرانش خبر ندارد و بر همین اساس مأموران آتش نشانی با آوردن قایق‌های موتوری در حال جستجو در داخل تونل مترو و تخلیه آب هستند.

وی با اشاره به محبوس شدن وسایل ساخت مترو در داخل تونل و زیر آب اظهار کرد: امیدواریم خبر پیداشدن این دو کارگر را به زودی بشنویم اما هنوز هیچ خبری در خصوص مرگ آن‌ها منتشر نشده است.

وی با اشاره به همدلی و همبستگی همه مسئولان در این حادثه تصریح کرد: اورژانس، مدیریت بحران، دادستانی، فرمانداری و استانداری در پوشش این حادثه نقش به سزایی داشتند.

شاکری با بیان اینکه باید تخلیه آب از تونل به سرعت انجام گیرد گفت: برای پیداکردن دسترسی به محل حادثه باید هرچه زودتر آب تونل از سوی مأموران آتش نشانی تخلیه شود.

وی با اشاره به وصل شدن آب و برق اهالی منطقه در پاسخ به این سوال که در برخی اخبار به نقش مترو در ایجاد این حادثه اشاره شده است گفت: محلی که انفجار در آن رخ داده است از محل مترو فاصله دارد اما باید بررسی‌های لازم صورت گیرد تا علت حادثه مشخص شود اما آثار ریزش آب در محل حادثه دیده شده است و حتی اهالی و کارگران مترو به دادستان عنوان کردند که چندین ساعت قبل از حادثه فوران و ریزش آب را مشاهده کرده‌اند اما باید اطلاعات جمع‌بندی شود.

رییس کمیته عمران شورای شهر با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه در زمان استراحت و نماز کارگران اتفاق افتاده است گفت: این حادثه ختم به خیر شد اما لازم است شرکت‌های آب،‌ گاز، مترو و مخابرات نقشه تاسیسات زیرساختی خود را فراهم کنند نه اینکه در مواقع بروز حادثه با روش‌های دستی و به دور از تکنولوژی بخواهند تاسیسات خود را پیدا کنند.حضور 5 کارشناس رسمی دادگستری در محل انفجار شهران/ دستور پر شدن گودال صادر شد

خبرگزاری فارس: قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران در گفت‌وگویی با اعلام این مطلب افزود: بر اساس روال قانونی پرونده‌های این چنینی از کارشناسان حوزه‌های مرتبط نظیر کارشناس انفجار، کارشناس آب،‌کارشناس برق، کارشناس گاز و کارشناس ساختمانی دعوت کردیم تا در محل حادثه حضور یابند.

وی افزود: مقرر شد این کارشناسان محل حادثه را بررسی کنند و سپس نظر خود را در رابطه با علت وقوع این حادثه بیان کنند.

قاضی شهریاری تصریح کرد: با توجه به انجام نمونه‌برداری و بازدید میدانی از محل حادثه توسط کارشناسان دستور پر شدن گودال صادر شد تا شریانات حیاتی نظیر آب، برق و گاز با ثبات بیشتری متصل شود.

سرپرست دادسرای جنایی تهران در خصوص این پرسش که آیا راننده لودری که احتمال داده می‌شد در محل وقوع حادثه گم شده است پیدا شده یا خیر، گفت:‌ بر اساس آخرین بررسی‌ها مشخص شد این فرد در محل وقوع حادثه نیست و اگر چنین فردی باشد، باید در داخل تونل مترو به دنبال وی بگردیم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1395/03/28
سلام الان از امروز صبح موبالهای ما قطع شده است به خاطر انفجار رخ داده است ما در محدوده شهران ساکن هستیم
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
واقعا سهل انگاری تا این حد ؟!!پس کارشناسان اداره گاز کجا بودند ؟ مطمئنا پولشو که گرفتند پس چرا کارشون را انجام ندادند؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1395/03/28
سلام خبر بدی بود کمی احتیاط واجب است اول ایمنی بعد کار
United States
10:25 - 1395/03/28
چه خوفناک :( خداروشکر تا الان خسارت جانی نداشته.خداکنه ماموران مترو هم سالم باشند
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1395/03/28
خدا به مردم رحم کرده
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1395/03/28
زلزله بیاد و این انفجارها!!خدا رحم کنه
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1395/03/28
اداره گاز و مترو نباید هماهنگ باشند با هم کارشناس بانقشه عبور لوله گاز حضور داشته باشه !؟ بیل مکانیکی رو زده به لوله شکسته معلومه منفجر میشه
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1395/03/28
تاوان این همه خسارت ما لی وجانی روکی بایدبده چرااینهمه سهلنکاری؟
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1395/03/28
احتمال خرابکاری و بمبگذاری وجود داره
United States
03:01 - 1395/03/29
خدا رو شکر کسی صدمه ندید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
دونفر مردن.صدمه ندید؟!!!!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج