بیگانه فضایی حریف ماهی دریایی نشد!
۳۴۶۳۸۴
۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵
۹۰۸۹ 
فیلم جدید رولند امریش در رقابت با انیمیشن موفق «در جستجوی دُری» موفقیتی به دست نیاورد و با وجود اکران گسترده دومین فیلم پرفروش پایان هفته سینمای آمریکا بود.
خبرآنلاین: فیلم جدید رولند امریش در رقابت با انیمیشن موفق «در جستجوی دُری» موفقیتی به دست نیاورد و با وجود اکران گسترده دومین فیلم پرفروش پایان هفته سینمای آمریکا بود.

اکران فیلم «روز استقلال: بازخیز» به کارگردانی رولند امریش در 4068 سالن سینما در آمریکا آغاز شد. فیلم تازه امریش در افتتاحیه به فروشی برابر با 41.6 میلیون دلار دست یافت.

بیگانه های فضایی حریف ماهی دریایی نشدند!

این فیلم دنباله‌ای بر فیلم «روز استقلال» است که سال 1996 به سینما آمد و هم‌اکنون به غیر از آمریکا در 57 کشور دیگر نیز اکران می‌شود. از مجموع 143.7 میلیون دلار فروش جهانی فیلم بیش از 100 میلیون دلار آن در بازارهای خارجی به دست آمده است.

فیلم تازۀ امریش با هزینۀ 165 میلیون دلار ساخته شده است و این بار بر خلاف قسمت اول دیگر خبری از حضور ویل اسمیت در فیلم نیست. قسمت اول «روز استقلال» 20 سال پیش از به سینما آمد و با فروش بی‌نظیر 817.4 میلیون دلاری در رده یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما تا آن زمان قرار گرفت.

داستان «روز استقلال: بازخیز» دو دهه پس از اتفاقات فیلم اول روی می‌دهد و این بار هم بیگانگان دوباره به زمین حمله می‌کنند. این بار در غیاب ویل اسمیت ستارگان تازه‌ای چون لیام همسورث، جسی آشر در کنار بازیگران قدیمی فیلم چون بیل پلمن، جف گلدبلوم و جاد هیرش نقش‌آفرینی می‌کنند.

«روز استقلال» در رقابت با «در جستجوی دُری» هیچ حرفی برای گفتن نداشت. «در جستجوی دُری» در دومین هفته اکران نیز بسیار پرفروش بود و در بیش از چهار هزار سالن سینما 73.2 میلیون دلار فروش داشت تا همچنان پرفروش‌ترین فیلم در حال اکران سینمای آمریکا باشد. فروش جهانی انیمیشن جدید پیکسار و دیزنی تا کنون 397 میلیون دلار بوده که 286.6 میلیون دلار آن از فروش فیلم در آمریکا به دست آمده است.

تریلر جدید سونی با عنوان «آب‌های کم‌عمق» هم این پایان هفته در سینماهای آمریکا افتتاح شد و با نمایش در 2962 سالن به فروشی برابر با 16.7 میلیون دلار دست یافت. این فیلم پس از فیلم‌های «در جستجوی دُری»، «روز استقلال: بازخیز» و کمدی «اطلاعات مرکزی» در رده چهارم پرفروش‌ترین‌های سینمای آمریکا ایستاد. «آب‌های کم‌عمق» داستان موج‌سواری با بازی بلیک لایولی است که وارد نبردی مرگبار با یک کوسه سفید می‌شود. هزینه ساخت این فیلم 17 میلیون دلار بوده است.

کمدی «اطلاعات مرکزی» این هفته با افت فروش 48 درصدی نسبت به هفته اول اکران با فروشی برابر با 18.4 میلیون دلار سومین فیلم پرفروش سینمای آمریکا بود. «اطلاعات مرکزی» با بازی دواین جانسون و کوین هارت در 10 روز نخست نمایش در آمریکا 69.3 میلیون دلار فروش داشته است.

البته تمام فیلم‌های تازه وارد فروش بالایی نداشتند. برای نمونه فیلم «ایالت آزاد جونز» با بازی متیو مک‌کانهی با وجود اکران گسترده در 2815 سالن سینما تنها 7.8 میلیون دلار فروخت. این میزان فروش برای فیلمی با بازی مک‌کانهی در سال‌های اخیر بی‌نظیر است. در حقیقت فیلم «ایالت آزاد جونز» به کارگرداین گری راس از نقدهای منفی بیشترین لطمه را خورد. این در حالی است که تماشاگران اکثرا از تماشای فیلم راضی بودند و امتیاز سینمایی خوبA منفی را برای آن در نظر گرفتند. بودجه ساخت فیلم 50 میلیون دلار بود.

بیگانه های فضایی حریف ماهی دریایی نشدند!
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج